Adapazarı

Adapazarı Petek Temizleme

1 Firma Bulundu.
Yakınımdakileri Göster
X
★★★★★
p Puanla
pPaylaş
Online

Sakarya Teknik olarak Klima ve Beyaz Eşya Arıza, Bakım ve Montajları konusunda alanında uzman ekibimizle hızlı ve hesaplı hizmet veriyoruz. Arayın hemen Geliriz!

Sakarya Adapazarı Petek Temizleme

Adapazarı Petek Temizleme

Adapazarı Petek Temizleme, Senelerce kullanılan peteklerin, kombilerin zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardır. Bazı kişiler tarafından petek temizliği yoktur, yalandır gibi hikayeler anlatılabilir. Zira biz de bu sözleri çok duyduk. Petek çürür, delinir şeklinde yanlış bilgiler size de gelebilir. Bu tür yanlış bilgilere kesinlikle saygınlık edilmemelidir.

Aslen bu tür temizliğin ana konusu kalorifer döşeme temizliğidir. Çünkü asıl olan kirlilik peteklerde değil tesisatlarda olur. Çamur, kireç, çeper genellikle plastik borularda olur. Bakır boru sistemleri ne olursa olsun temizlik gerektirmez. Çünkü bakır boru pislenmez. Bu zamana kadar temizlediğimiz hiçbir bakır borudan pislik gelmemiştir.

Peteklerde koruma için gerekli yağ var, bu yağ meydana getirilen çalışma ile birlikte ne olursa olsun petekten çıkmaz ve sistemde kalır. Bunun dışındaki yanlış bilgiler sizlerin kafasını karıştırmasın. Burada tecrübelerimize dayanarak en doğru işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Peteklerin yerinden ne olursa olsun sökülmemesi gerekir. Çünkü söküldüğü süre çürümeye başlar.

Uzman döşem ustalarımız, ve merkez ilçelerinde en kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdedir. Adapazarı Petek Temizleme mevzusunda hiç çekinmeden bizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Doğalgaz Petek Temizleme

Evde petek temizliği ne kadar zaman alır?

Temizliğin yapılma süresi minimum 1 saat kadar zaman süre gelir ve bu zaman kirlilik durumuna göre uzayabilir. petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.

Kombi Petekler Ne süre Temizlenmeli?

Kullanmakta olduğunuz peteklerin alt yada üst kısımlarında ısınma bölgeler varsa, musluklardan az yada hiç su gelmiyorsa, siyah yada koyu kahverengi pis su geliyorsa, kombiniz normale göre sesli çalışıyor veya sıcak suyunuz düzensiz olarak geliyorsa, son olarak petek ısınmıyor veya yerden ısıtma sistemlerinde bölgesel ısınma problemleri yaşanıyorsa petek temizliği vakti gelmiş anlamına gelir.

Neden Kombi Petek Temizliği yaptırmalıyım?

Kalorifer Petek Bakımı ve Kombi Petek Bakımının Avantajları Nedir?

Yakıt tasarrufu sağlar.

Peteklerin dengeli ve daha çabuk ısınmasını sağlar.

Kombinizin ve peteklerinizin ömrünü uzatır.

Kombinin gürültüsüz ve ekonomik çalışmasını sağlar.

Kombi tesisat peteklerimi ne zaman temizletmeliyim?

Petek Temizleme Servisi olarak iyi ısıtan peteklere sahip olmanız için periyodik olarak en az 2 yılda 1 defa petek temizliği ve kombi bakımı yaptırmanızı öneriyoruz. Aksi durumda peteklerinizde eşit sıcaklık dağılımının gerçekleşmemesi sonucu ısınma problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca kombiniz çalışırken zorluk çekeceğinden ömrü de kısalmış olacaktır.

Kullanmakta olduğunuz petekler zamanla kirlenmekte, alt ya da üst kısımlarında ısınma bölgeler ortaya çıkmakta, ortama kötü kokular yaymaya başlamakta, kombiniz daha sesli çalışmaya ve düzensiz sıcak su basıncı sorununa neden olmaktadır. Sizinde bu tür problemleriniz varsa peteklerinizin ve kombinizin bakımlarının yapılma süresi gelmiş demektir. Peteklerin yanı sıra yerden ısıtma sistemi ile ısınan yerlerde de bölgesel ısınma problemleri yaşanıyorsa gene bakım yapılması gerekmektedir.

 

Adapazarı Petek Temizleme Fiyatları

Petek Temizleme işlemlerinde hangi ekipmanları kullanıyorsunuz?

İtalaamalı Gell marka makine ve Alman malı Rothemberger kimyasal kullanmaktayız. petek temizleme firması olarak kullandığımız aygıt ve kimyasal ustalaşmış olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.

TEMİZLENMEYEN PETEKLERİ DERT ETMEYİN

zamanında temizliği yapılma petekler kullanamayacağınız ve verim alamayacağınız duruma gelebilir ve sıfırları ile değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Firmamıza ulaşmanız durumunda adresinize gelen uzman usta yada ustalar vesilesiyle peteklerinizin denetimi yapılmaktadır. Temizlenme zamanlarının gelip gelmediği kontrol edilmekte, süresi gelen petekler ve yapılması gerekenler hakkında tarafınıza ayrıntılı bilgilendirme yapılmaktadır. Temizleme vakti gelmesine karşın temizlenmeyen petekler nedeniyle daha çok para ödemek ve üşümek zorunda kalmayın.

Temizlik öncesi ve hemen sonra peteklerdeki durum

Sol taraftaki görselde temizlik öncesinde kir tabakası sebebiyle yeterince ısınma ve temizlik ondan sonra ise iç yüzeyi kir tabakasından arındırılmış petekleri görebilirsiniz. Böylece hem tasarruf edecek aynı zamanda daha çok ısınacaksınız.

Kombi Petek Temizliği

Adapazarı Petek Temizleme ve Kombi Bakımı nasıl Yapılır?

1. Müşterilerimizin mekanlarına gittiğimizde öncelikle tesisat, vanalar, kombi ve petekler gözden geçirilir. Kaçak yada tamir gerektiren işlem varsa yapılır.

2. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra petek temizleme makinenin tesisata monte edilmesi için gerekli mekan belirlenir. Genellikle banyo yada mutfakta yahut balkonda bulunan kollektör, radyatör yada havlupan sökülür.

3. Petek temizleme işleminde kesinlikle mekan kirletilmez.

4. Gider için lüzumlu olan lavabo, wc ya da wc şeklinde yerler tercih edilir. 10–15 metre uzunluğunda gider hortumlarımız mevcuttur.

Kalorifer Petek Temizleme

Gebze Petek temizleme işlemi 2 aşamadan kaynaklanır:

1. Aşamada peteklerin ve tesisatların üst boru sistemleri temizlenir.

2. Aşamada ise döşem borularının alt kısımları temizlenir.

3. Genellikle burada önemli olan nokta şudur: Kombi petek tesisatında kir, çamur, çeper olur. Buna göre radyatör peteklerinde pek fazla kir olmaz. Bu nedenle çift yıkama çok önemlidir.

4. Sağlıklı bir petek temizleme işleminde uygun makine ve teçhizat seçimi büyük önem taşımaktadır. Basınç kıymeti 2 BAR’dan yüksek olan bir petek temizleme makinesinin kombiye zarar verme olasılığı yüksektir. Bu hususta döşemenizin zarar görmemesi için en uygun petek temizleme makinesı ve ekipmanları ile hizmet veriyoruz.

5. Temizliğin tamamlanması çoğu zaman 1–2 saat sürmektedir.

6. Petek temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizliği alanında, kaliteli makine, araç-gereç ve ekipmanlarımızla uzun senelerin tecrübesi ile hizmet veriyor, ’da petek temizleme ve kombi bakımı alanında önder firmalardan birisi olarak satın alan memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Petek temizliği yapmış oldurmadan önce uzman döşem ustalarımızla görüşebilir, kafanıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz.

 

Adapazarı Petek Temizliği

Tüm sene boyu fazla yakıt ve fatura ödemenize gerek kalmayarak rahatça ısı almanızı elde eden petek temizleme işlemlerimiz, Her gün en az doğal gaz faturaları ödemenizi ve daha konforlu bir ısıyı almanızı sağlamaktadır.

Adapazarı Petek temizleme hizmetinin her yıl belli periyot zamanlaması ile yapılmaması durumlarında ise şebekeden gelmekte olan suyun kullanılan ısıtma sistemlerinin, ısı dağıtım elemanı olan peteklerde zaman içinde balçık ve kireçlenme gözlemlenir.

Bu balçık sebebiyle tam olarak ısıtma sistem sebebi ile yaşanan ısı sorunu, Kombi ve peteklerin çok fazla doğal gaz enerjisi harcamasına niçin olur. Ev ve iş yerinde kullanılan kombilerin yeni olması veya düzenli olarak bakım yapılması bu durumu engellemez.

Çünkü kombi sisteminin kullandığı doğal gazın yüksek verimlilikle kullanması şu demek oluyor ki ısı enerjisine döndürülmesi ile radyatörlerin bu ısıyı yüksek verimle mekana aktarması birbirinden farklı konulardır.

Peteklerin kir ve pas sebebi ile yeterli derecede ısıtmaması durumunda ise iş yerlerinde ve kapalı ortamlarda siz de yeteri kadar ısınamazsınız. Bu yüzden daha çok ısınmak için kombinin derecesi yükselterek boş yere daha fazla organik gaz faturası ödersiniz.

Çift yönlü yıkama meydana getiren özel makineler ve Nano Clean Kombi şeklinde petek içlerinde etkin temizlik sağla özel ilaçlarla “peteklerinizin yerinden sökmeden” temizlemekte, bu benzer biçimde problemlerle hiç karşılaşmamanızı sağlamaktayız.

İstanbul petek temizleme firmamız alanında uzman teknikerler ile haftanın her günü teknolojik cihazlar ve çağıl ekipmanlar ile yüzde yüz temizleme işlemi sağlamaktadır.

Kombi ve genel sistem temizliği işlemlerinden sonra fark edilir ısı yükselişi ve organik gaz fazla yakıt tüketiminin önüne geçilir.

Isıtma sisteminizin peteklerinde zamanla balçıklaşmaya yol açan çamur ve şebeke suyundaki kirecin çökmesiyle oluşan tortuların tamamen çözülmesini  petek temizleme sağlar.

Nano Clean Kombi ile petek temizliği işlemini kısa sürede tamamla ekiplerimiz, çalkalama etkisi oluşturan çift yönlü yıkama cihazlarıyla tüm bu pisliğin petek içinden temizlenmesini sağlar.

Temizliğin ardından petek içinde pislik kalmadığı için tesisat ve kombiniz zarar görmez, verimli şekilde ısınan petekler daha konforlu bir kış geçirmenizi sağlar.

Düzenli şekilde petek temizliği yapılan yerden ısıtma, kombi ve kalorifer sistemlerinde petek temizliği işlemi ortalama 2 saat içinde tamamlanırken daha önce petekleri hiç temizlenmemiş olan ısıtma sistemlerinde temizlik işlemi, 3,5-4 saati bulabilmektedir.

Bu yüzden firmamız periyodik olarak cazip fiyat seçenekleriyle sunduğumuz petek temizleme hizmetlerinden yararlanmanızı tavsiye etmektedir. Kış girmeden temizlettiğiniz petekleriniz sayesinde doğal gaz faturalarını dert etmeden rahat bir kış geçirebilirsiniz. Uygun petek temizliği fiyatları sunan firmamız, siz kıymetli müşterilerine kıvanç garantisi vermektedir.

Bütçenizi zorlamanıza gerek kalma petek temizliği fiyatları ile haftanın tüm günleri sunduğumuz petek temizleme hizmetlerimizden yararlanmak için bir telefonunuz kafi.

Niçin Doğal gaz faturası Yüksek Gelmektedir?

Kış aylarında çok yüksek gelen doğal gaz faturaları, maddi açıdan zorlanmanıza neden olduğu benzer biçimde, doğal gazı mümkün olduğunca azca kullanmış ve hatta yeterince ısınmamış bile olsanız, yüksek faturalar ödeme durumunda kalabilirsiniz. Bu konum, kullanım bedelleri ile ilgili olmakla birlikte, doğal gaz faturasını ciddi oranda düşürmek mümkündür. Doğal gaz faturasını düşük ödemek için, iç mekanın iyi yalıtılmış olması oldukça önemlidir. Gerek binanın dış cephesi, gerekse pencere ve kapı sistemleri, ısı geçirgenliği bakımından başarılı olmalıdır. Sadece bu nitelikleri sağlamak her süre mümkün olmayacağı benzer biçimde, bu yöntem oldukça da masraflıdır. Buna rağmen, kalorifer ile ısınan mekanlarda, doğal gaz faturası çok daha etkili bir yöntem ve ekonomik bir ücretle düşürülebilmektedir.

Doğal gaz faturası için kış aylarında 150-250 lira arası ödenen bir mekanda, peteklerde temizlik yaptırılarak, bu ücret 90-150 lira arasına düşürülebilmektedir. Bir diğer deyişle, temizlik işlemi sayesinde, faturalarda %40 oranında tutum sağlanabilmektedir. Doğal gaz ile ısınan mekanlarda, yüksek fiyatlar ödenmesinin başlıca sebeplerinden biri, peteklerdeki su akışının yavaş olmasıdır. Kalorifer petekleri içerisinde biriken maddeler, su akışını yavaşlatarak ısınmayı zorlaştırdığı gibi, bu durumda kombi yüksek oranda enerji harcar. Adapazarı Petek Temizleme Bu sorunun önüne geçebilmek ve peteklerde verimliliği arttırmak için ise, su akışı yöntemiyle biriken maddeleri temizletmek şarttır. Petek temizliği olarak adlandırılan işlemde, petek içerisinde biriken ve boruları kısmen ya da tamamen tıkayarak, akışa engel olan maddeler temizlenir. çoğu zaman kir ve kireçten oluşan bu maddeleri temizleyebilmek için özel bir kimyasal içerik kullanılır. Gelişmiş cihazlar aracılığı ile yapılan temizleme işleminin peşinden ise petekler hızlı bir halde ve istenen miktarda ısındığı benzer biçimde; kombinin harcayacağı enerjide de tasarruf sağlanmış olur.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizleme işlemi, bu alanda uzman olan döşem firmaları tarafından yapılmalıdır. Bireysel olarak yapılması mümkün olmadığı şeklinde, amatör şekilde yapıldığında, kalorifer peteklerinin iç döşemenize zarar verebilecek sorunlara yol açan bu işlem için uzman firmalar ile çalışılması şarttır.

Adapazarı Petek temizleme servisi fiyatı ve hizmet bölgesi

Prestij Kombi Petek Temizleme Servisi olarak bütçenize uygun en makul fiyatlarda ücretlendirme yapılmaktadır. Güncel fiyat bilgisini öğrenmek için telefon ile firmamıza ulaşabilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutan uzman ekibimizi dilediğiniz vakit arayabilir, kombi ve petek temizliği hakkında kafanıza takılan tüm sorularınızı tesisat ustalarımıza iletebilirsiniz.

Adapazarı Petek Temizleme

Kombi ve radyatörleri en son ayarda kullanarak ve ısı derecesini son olarak dereceye alarak tüm yıl ekonominizi zorla doğal gaz faturası ödemenize karşın ev yahut iş yerlerinde arzu ettiğiniz şeklinde ısınma ihtiyacını karşılanmıyor ise Adapazarı petek temizliği yaptırmanızın süresi gelmiştir.

Şirketimiz petek temizliği fiyatları sayesinde ekonomi anlamda sizleri düşünürken, yeni değişen teknolojinin sunmuş olduğu eşsiz robotlar desteği ile radyatör temizliğini evinizi kirletmeden hijyene uygun olarak gerçekleştirir.

Radyatörlerin yerinden sökülerek ortamın kirletilmemesini sağla kombi petek temizleme işlemlerimizde özel ilaçlar ve temizleme robotlarından faydalanan teknikerlerimiz, ortamın kirlenmesine gerek kalmadan radyatör petek ve kaloriferin içindeki tüm katran ve çamurlaşmış su atıklarını yıkama robotları ile kimyasallı olarak gidermektedir.

Radyatör ve Petek Temizliği

Kalorisi düşük kalitesiz petekler içten çürüme yaparak peteklerinizin içerisinde kirlilik oluşturmaktadır. Kullanılan petek marka modeli bu mevzuda en dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.   Petekleriniz iyi yanmıyor veya üst tarafı sıcak alt tarafı soğuk olmaya başladığında kalorifer tesisatınıza bakım yapmış oldurma süresi gelmiş anlamına gelir. Radyatörlerin kafi ısıda yanmama sebeplerinden bazıları sıcak suyun yeterli hızda sirkülasyon yapamamasından doğar. Isınma problemi yaşa evlerde bir tek petek temizliği veya tesisat temizliği yaparak çözüm bulamazsınız. Tecrübeli ustalarımız peteklerin niçin ısınmadığı ile ilgili sorunun deposuna inerler.

Adapazarı Petek Temizleme Kalorifer petekleri ters bağlanmış olabilir bu benzer biçimde sorunları anlamak profesyonel ustalarla sadece çözülebilir. Yetiştirdiğimiz elemanlar petek temizliği mevzusunda dairelerde yaşanmış olan ısınmama problemlerini bizzat görerek deneyim kazanmış ekiplerden oluşmaktadır. Bazı evlerde kafi büyüklükte kombi ve tesisat çekilmemiş olması peteklerinizin gerekli seviyede ısı transferi yapamamasına sebep olur. Sıcak suyun kombinizden çıkış yapmış olup döşem borularınızdan radyatörlere giriş yapana kadar olan kısımlarda tüm olumsuz sonuçlar ortaya çıkarılır. Yapılan tesisat yıkama işlemi sonucunda evinize gelen firma yada şahıslar bu tür açıklamaları yapamıyorsa yaptırdığınız bütün petek temizleme işlemlerini tekrar gözden geçirmenizi öneririz.

Önemli Noktalar:

Acıelmalık, Akıncılar, Alandüzü, Aşırlar, Bağlar, Bileciler, Budaklar, Büyükhataplı, Camili, Cumhuriyet, Çağlayan, Çaltıcak, Çamyolu, Çelebiler, Çerçiler, Çökekler, Çukurahmediye, Dağdibi, Demirbey, Doğancılar, Elmalı, Evrenköy, Göktepe, Güllük, Güneşler Merkez, Güneşler Yeni, Hacılar, Hacıramazanlar, Harmantepe, Hızırtepe, Işıklar, İkizce Müslim, İkizce Osmaniye, İlyaslar, İstiklal, Karadavutlu, Karadere, Karakamış, Karaköy, Karaman, Karaosman, Karapınar, Kasımlar, Kavaklıorman, Kayrancık, Kışla, Korucuk, Kömürlük, Köprübaşı, Kurtbeyler, Kurtuluş, Küçükhataplı, Mahmudiye, Maltepe, Mithatpaşa, Nasuhlar, Orta, Ozanlar, Örentepe, Papuççular, Poyrazlar, Rüstemler, Sakarya, Salmanlı, Semerciler, Solaklar, Süleymanbey, Şeker, Şirinevler, Taşkısığı, Taşlık, Tekeler, Tepekum, Tığcılar, Turnadere, Tuzla, Yağcılar, Yahyalar, Yenicami, Yenidoğan, Yenigün, Yeşilyurt