Artvin Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Artvin Teknik
218 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Artvin Kemalpaşa Anahtarcı

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Artvin Kemalpaşa Anahtarcı

Kemalpaşa En İyi 10 Anahtarcı – Teklif Al veya Hemen Ara!
Kemalpaşa En İyi 10 Anahtarcı – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

lKemalpaşa anahtarcı; araba, kasa, çelik kapı, tahta kapı, bahçe kapısı, panjur kapı gibi her çeşit anahtarın kullanıldığı yerlerin anahtarlarını yapan kişidir. Anahtarcılar, her çeşit anahtar ihtiyacınızda sizlerin yardımına koşarlar. Hemen Geliriz ile aktif Kemalpaşa Anahtarcı size en süratli hizmeti vermek için çalışmaktalardır. 

Anahtarcı olarak etkin kişiler anahtarlarınızdaki bozulmaları ve yıpranmaları giderebilirler. Kırılan anahtarlarınızın tamirini yapabilirler. Anahtarcılar genellikle sizlere kopya anahtar oluşturarak, kırılmalara ve yıpranmalara karşı acil durumlarda kullanmanızı kolaylaştırırlar. Araba, ev, bahçe, depolama anahtarları yoğun çeşitli olabilmektedir. Bu çeşitli anahtarlar her ustanın yapabileceği bir eylem değildir. İşinde en iyisini yapmaya faal ustalar Hemen Geliriz ile çalışmaktalar ve sizlere en düzgün hizmeti vermek için çabalamaktalardır. 

 

7/24 En Yakın Açık Anahtarcı

Anahtarlarınızın ne süre kaybolacağı veya ne zaman kırılacağını bilemezsiniz. otomobil veya ev anahtarlarınızı evin içinde veya aracın içinde unutmuş olabilirsiniz. Böyle durumlarda yapabileceğiniz tek şey 7/24 işleyen bir Kilit Ustası çağırmaktır. Anahtarcılar günlük haftanın yedi günü yirmi dört saat çalışmaktalardır. Bunun nedeni ise sizlerin mağdur olmamasıdır. Kaybettiğiniz anahtarlarınız nedeniyle aracınıza veya evlerinize giremeyebilirsiniz. Geç saatlerde ev dışında kalmak oldukça can sıkıcı bir durum olduğu için en süratli şekilde kapınıza kadar gelerek sizlere kapı açacak kişiler Hemen Geliriz’de bulunmaktadır. Bu kişiler 7 gün 24 saat anahtar yedekleme yöntemi de yapmaktadırlar. Acil durumlarda Kemalpaşa anahtarcı ile iletişime geçerek anahtarlarınızın yedeklerini dilediğiniz saatlerde yaptırabilirsiniz. 

Acil durumlarda ulaşmak istediğiniz anahtarcılara Hemen Geliriz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız anahtarcılardan önden fiyat bilgisi alarak, işlemleriniz ilişkin konuşma sağlayabilirsiniz. Size en yakında bulunan anahtarcılara ulaşmak artık çok kolay .

 

Kemalpaşa Anahtar Yedekleme


Anahtarlar seçenek sık kaybolabilen malzemelerdir. Anahtarları çoğunlukla gittiğimiz mekanlarda, piknik alanlarında veya deniz kenarında bir yerde kaybedebiliriz. Evden aniden çıktığımız anlarda, ev anahtarını içeride bırakmamız da başka bir unutkanlıktır. Böyle durumlarda hiç panik yapmamanız için önceden çıkarttığınız yedek anahtarlarınızı gidip alabilirsiniz. 

Yedek anahtarlarınızı çıkarma işlemini anahtarcıda yaptırdıktan sonra bu yedek anahtarları güvendiğiniz birine vererek sizin için saklamasını isteyebilirsiniz. Bu kopya anahtarlar sayesinde anahtarınızı unuttuğunuz anlarda güvenerek verdiğiniz kişilerden yedek anahtarlarınızı temin ederek evinize girebilir veya arabanıza binebilirsiniz. 

Anahtar yedekleme işi bir Kemalpaşa Anahtarcı için çok kolaydır. Anahtarcılar bu eylem için üretilmiş cihazlar ile anahtar yedekleyebilmektedirler. Öze aletler sayesinde elinizde mevcut anahtar kırık olsa dahi onun aynısından bir tane daha yapmak mümkündür. Bu kişisel makineler ile beraber anahtarcılar çabucak bir biçimde anahtar yedekleyebilmektedir. Yedeklenen anahtarları istediğiniz yerde bırakarak kendinizi garantiye alabilirsiniz. yoğun orantısız anahtar unutuyorum diyorsanız kopya anahtar oluşturmak tam size göre. 

Anahtarlar, özel bir makine ile kopyalama işi yapılarak yedeklenmektedir. Bu makinenin özelliği ise koyduğunuz anahtarın şeklini alarak ham olan anahtar metalinin üzerinde aynı çizgileri bırakabilmesidir. kopyalama işleminin çok düzgün çalışması gerekmektedir. Eğer bu makinelerde bir hata meydana gelirse bu hatalardan geri dönüş olmaz ve ham olarak konulan anahtara yanlış şekiller basıldığı için anahtar çalışmaz.

 

Acil Anahtarcı

Anahtar kaybetme gibi durumlarda acil Kilitçi ararız. Size en yakın en güvenilir anahtarcıyı bulmak için Hemen Geliriz adresinden görev alabilirsiniz. Anahtarcılar genellikle size her an hizmet verebilmek için haftanın yedi günü yirmi dört saat hizmet vermektedirler. Anahtarcıya ne zaman ihtiyacınız olursa Hemen Geliriz üzerinden dilediğiniz anahtarcıya ulaşarak, kapılarınızı açtırabilirsiniz.

Anahtarcının vermiş olduğu hizmetlerden bazıları şu şekildedir;

Çelik kapı açma 

Tahta kapı açma

otomobil kapısı açma

Çelik kasa kapısı açma

Anahtar yedeği çıkarma

Kırık anahtar tamiri

Anahtar tamiri

Anahtarcılar bu ve bunun gibi çokça hizmeti sizler için sunmaktadırlar. Sundukları hizmet karşılığında sizlerin mağdur olmamanızı sağlamaktadırlar. Anahtar değerli eşyalarımızın saklandığı kasaların da anahtarı olabilir. Bu anahtarın kırılması kaybolması hızlıca panik olabiliriz. ancak Anahtar Ustası bu işlemi de çok basit bir tasvirde halledecektir. Çelik kasa açma tekniği için yoğun basit bir tasvirde Kilit Ustası çağırabilir ve işleminizi hallettirebilirsiniz. 

Anahtarcılar sizlere ehil bir grup hizmeti sunabilirler. Anahtarcılarda bulunan çalışanlar profesyonel bir ekip oluşturarak, sizin işlerinizin daha çabuk olmasını sağlamaktadırlar. İşlerinizin hızlı ve güvenilir bir şekilde hallolmasını istiyorsanız, Hemen Geliriz üzerinden bir Kemalpaşa Anahtarcı hizmeti alabilirsiniz. 

 

Kemalpaşa 20 dakikada Kapınızda Anahtarcı

Birçok işletmenin kendi iddiası bulunmaktadır. Bazı firmalar sizlere 20 sürede yanınıza ulaşarak hizmet verme garantisi sunmaktadır. Bu çeşit işletmeler gerçekten ehil ekiplerle çalışarak seri ve güvenli servis sunmak için çalışmaktadırlar. çabuk ve güvenli bir Anahtarcı hizmeti almak istiyorsanız Hemen Geliriz Ana Sayfası üzerinden yapacağınız arama neticesi listelenecek ustalara ulaşabilirsiniz. 

Uzman ekipler ile etkin bu işletmeler sizlere en çabuk hizmeti nasıl verebilecekleri ilişkin çoğunlukla olarak yenilik yapmaktadırlar. Sizler ev kapılarınızda, dükkan kapılarınızda veya otomobil başında uzun süreler beklemeyin diye bu profesyonel ekipler anında yanlarınıza gelerek sizlere Anahtar Ustası hizmeti verebilmektedirler. 

 

Anahtarcı Fiyatları

Anahtarcının eve gelip kapı açması ile anahtar yedekleme fiyatları farklıdır. firma ne kadar aynı olsa da anahtar yedekleme fiyatı ne kadar uygunsa eve gelerek servis verme fiyatı ona göre daha pahalıdır. Bu durum her firma iiçin farklılık göstermektedir. Firmalarda sunulan hizmetlerin hepsinin farklı bir fiyatlandırması bulunmaktadır. Bu hizmetlerden bir tanesini alabilmek için öncelikle Hemen Geliriz Sitesi’nde aramalara başlamanız gerekmektedir. Bu aramalar sonucunda size en yakın ve en ucuz hizmeti verecek olan Kemalpaşa anahtarcıyı seçerek hizmet almaya başlayabilirsiniz. 

Anahtar klonlama işi yoğun zahmetsiz ve kolay olduğu için fiyatları da bir o kadar düşüktür. Anahtarcılar size bu hizmeti sunduklarında çok düşük fiyatlar isteyeceklerdir. Anahtarcılar evlerinize veya arabalarınızın yanına gelerek size görev sunduklarında fiyatlandırmalar değişmektedir. Değişen bu fiyatlarda sizler pazarlık edebilir ve anahtarcıdan iskonto isteyebilirsiniz. 

Piyasada bulunan anahtarcılardan daha ucuz ve daha güvenilir Çilingir bulabilmek için Hemen Geliriz adresini ziyaret edebilirsiniz. En ucuz ve güvenli hizmeti almak sizlerin hakkı olduğu için Hemen Geliriz’den yapacağınız aramalarda ustalara servis hakkın ve fiyat hakkında sorularak sorarak, hizmeti almadan evvel bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede alacağınız hizmeti ve ödeyeceğiniz tutarı bilerek ustaları çağırırsınız. İçiniz yoğun konforlu bir biçimde bildiğiniz bilgilerle kolaylıkla görev alabilirsiniz. Bu hizmetler neticesi alınacak bedeli de bildiğiniz için sürprizler ile karşılaşmazsınız. Fiyatların sizi yanıltmaması için önceden bilgi almak için Kemalpaşa anahtarcıya Hemen Geliriz üzerinden ulaşın ve fiyat bilgisini öğrenin. 

Artvin Kemalpaşa Hakkında

Kemalpaşa, Artvin ilinin bir ilçesi ve bu ilçenin merkezi kasabadır. Eski adları Makriali ve Noğedi'dir.

Gürcistan sınırı yakınında Karadeniz kıyısında yer alır. Hopa ilçesine bağlı bir köy iken, 1987 yılında belde 2017 yılında ise yayımlanan KHK ile ilçe oldu.

İçindekiler

  1. Köyün eski adı
  2. Tarihçe
  3. Tarihsel yapılar
  4. İklim
  5. Nüfus
  6. Ekonomi
  7. Belediye başkanları
  8. Kaynakça
  •  

Köyün eski adı

Yakın zamanlara kadar bir köy olan Kemalpaşa’nın bilinen en eski adı Makriali’dir. Gürcücede bu şekilde (მაკრიალი) yer alan bu adın, Yunancada “uzun yalı” demek olan Makrigialos’tan geldiği sanılır. Bununla birlikte Gürcüce ya da Megrelce Makriali adının Yunancada Makrigialos biçimini almış olabileceğine ilişikin görüş de vardır. 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı'nda bölgeyi ele geçiren Rusların 1886 tarihli kayıtlarında köyün adı Makrial (Макриал) olarak verilmiştir.

Bir Laz yerleşmesi olan Kemalpaşa’nın Lazca adıysa, Noğedi’dir (ნოღედი) ve bu kelime “çarşı” anlamına gelir. Bu adlandırma, dağınık bir yerleşime sahip olan Karadeniz bölgesinde, çarşısı da olan toplu bir yerleşime yakıştırılmış da olabilir. Öte yandan kaynaklarda Atina (Pazar) ilçesine bağlı bir köy olarak geçen Noğadiha ya da Noğadiya Noğedi'ye benzerliği açısından dikkat çekicidir. Benzerliğiyle dikkat çekici olan bu köy 1928 tarihli Son Teşkilat-i Mülkiyede Köylerimizin Adları adlı Osmanlıca kitapta Noğadiha (نوعهديخه), Dahiliye Vekaleti tarafından 1933’te yayımlanan Köylerimiz adlı kitapta Noğadiya olarak verilmiştir.

Türkçeye Makriyal olarak geçen köyün adı, Osmanlıca da Makriyal (ماقريال) olarak yazılıyordu. Makriali köyünün adı 1928 tarihli Son Teşkilat-i Mülkiyede Köylerimizin Adları adlı Osmanlıca kitapta Kemalpaşa (كمال پاشا) olarak geçer. Bu kayıt köyün adının 1928’den önce değiştirilmiş olduğunu göstermektedir.

Tarihçe

Tao-Klarceti’nin bir parçası olan Lazeti’de yer alan Makriali’nin kuruluşuna ilişkin bilgi yoktur. Bununla birlikte bu yerleşim biriminin bulunduğu bölgeden hareketle Antik Çağda Kolheti’deki yerleşim yerlerinden biri olma ihtimali vardır. Makriali’de günümüze ulaşan kilise kalıntılarından hareketle, buranın 16. yüzyılda Osmanlıların eline geçmesinden önce, hatta bölgede Hıristiyanlığın yayıldığı İS 4. yüzyıldan itibaren bir yerleşme olduğu söylenebilir. Makriali’nin bulunduğu yöre, erken ortaçağda Gürcü Krallığı sınırları içinde yer alırken 11. yüzyılda Karadeniz kıyısına kadar inen Büyük Selçukluların istilası uğradı. 13. yüzyılın ikinci yarısından itibaren Gürcü atabeglerin yönettiği Samtshe-Saatabago ile Guria Prensliği arasında arada bir el değiştirdi. Haziran 1367'de, Gürcü Kralı V. Bagrat ile Trabzon İmparatorluğu prensesi Anna'nın kraliyet düğünü Makriali Kilisesi'nde yapıldı. Makriali, İmereti Krallığı'na bağlı Guria Prensliği idaresindeyken, 1547'de Osmanlıların eline geçti. Osmanlıların Karadeniz kıyısında kurdukları Lazistan Sancağı içinde yer aldı.

Uzun süre Osmanlı idaresinde kalan Makriali, 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı’nda Rusya İmparatorluğu’nun eline geçti. Rus idaresi altında Batum sancağına (okrug) bağlı Gonio kazası (uçastok) içinde bir köydü. 1886 sayımına göre Makriali’de 696 kişi yaşıyordu. Bu nüfusun 486’sı Laz, 210’u Ermeni olarak kaydedilmişti.

19. yüzyılın son çeyreğinden itibaren bölgede bulunan Rus ordusunun I. Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru çekilmesinin ardından Makriali, 1918-1921 arasında bağımsız Gürcistan sınırları içinde kaldı. 1921'de, Kızıl Ordu'nun Gürcistan'ı işgali sırasında Türk kuvvetleri de Makriali’nin içinde yer aldığı bölgeyi fiilen ele geçirdi. 16 Mart 1921'de imzalanan Moskova Antlaşması'yla Makriali’nin de bağlı olduğu Artvin ile Ardahan Türkiye'ye bırakıldı.

Tarihsel yapılar

Makriali’deki en önemli tarihsel yapı, Makriali Kilisesi olarak bilinen köy kilisesidir. Tek nefli bir yapı olan kilise duvar resimleriyle bezenmişti. Bu duvar resimlerinden geriye sadece izleri kalmıştır. Bir kısmı bugün de ayakta olan kiliseye batı tarafından bitişik bir yapı yer alır. Deniz kıyısında yer alan kiliseye bitişik yüksekçe bu yapının deniz feneri işlevine sahip olduğu sanılır. Gürcü Kralı V. Bagrat ile Trabzon İmparatorluğu prensesi Anna Haziran 1367'de bu kilisede evlenmişlerdir. Bugüne izi kalmasa da Makriali’de bir kilisenin daha bulunduğu bilinmektedir. Kasaba sakinleri eskiden kasabada başka bir kilisenin varlığını teyit etmekle birlikte bugün kilisenin yerinin neresi olduğu bilinmemektedir.

İklim

İlçenin iklimi, Türkiye'de Karadeniz ikliminin etki alanı içerisindedir ve her mevsim yağış alır.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
19902.658  
20004.124  
20074.597  
20084.519  
20094.480  
20104.794  
20114.894  
20124.942  
20135.216  
20145.182  
20155.176  
20178.786veri yokveri yok
20189.537veri yokveri yok
20199.2246.1013.123

Ekonomi

İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Sarp Sınır Kapısı ilçe sınırlarında bulunduğu için son yıllarda sınır ticareti gelişmiş ve Gürcistan vatandaşlarının alışveriş merkezi haline gelmiştir.

Belediye başkanları

Seçildikleri yıllara göre Belediye Başkanları:
2014Ergül Akçiçek (CHP) 
2009Yalçın Emiralioğlu (CHP) 
2004Yalçın Emiralioğlu (CHP) 
1999Sadık Şahin (ANAP) 
1994Asım Aydın (SHP) 
1989Asım Aydın (SHP)