Burç tutkunları neredeyse her sabah burç yorumlarına bakar. Ya internet üzerinden burç yorumlarını okuyan kişiler, ya televizyon programlarında burç yorumlarını izleyen ya da radyolarda burç yorumlarını dinleyen kişiler o gün nasıl bir ruh hali içinde olacağı hakkında bilgi sahibi olur. Tabi ki hayatın bize neler getireceğini bilemeyiz, fakat burç yorumları ile kendimizi tatmin ederiz. Örneğin bu gün akrep burçlarını başarı bekliyor denildiğinde akrep burçları farklı olur. Fakat koç burçları canınızı sıkacak olayalar yaşanıyor denildiğinde koç burçları üzülebilir. Bu durumda astrologlar bizi günlük hayatımızda oldukça çok etkilemektedir. 

İlk olarak astroloji hayatımıza yön veriyor diyebiliriz. Yıldızların, gezegenlerin hareketleri ile evrenin bize nasıl mesajlar yolladığını bizlere söyleyen kişilere Astrolog denilmektedir. Astrolog farklı bir meslek dalı olduğu gibi sürekli araştırma ve çalışma ister. Astrologlar gazetelerin köşe yazılarında, televizyon kanallarında, radyo programlarında ya da sosyal medyada sık sık karşımıza çıkar. 

Astrolog Kimdir?

Yıldızların ve gezegenlerin hareketleri ve bu hareketlerin insan yaşantısına etkileri geçmişten günümüze araştırılmaktadır. Astrolog bu alanda uzman olarak tahminlerde bulunan ve araştırma yapan kişilere verilen addır. Astrologlardan kişisel olarak hizmet alınabileceği gibi farklı özel alanlarda da, ilişkiler, iş hayatı gibi, çeşitli hizmetler alınabilmektedir. Astrologlar yorum yaparken ya da analiz yaparken özellikle burçlara dikkat etmektedir. Burçların genel olarak kişinin davranışlarına ve karakterine etki ettiğini düşünen bu uzmanlar gezegenlerin hareketleri ve birbirlerine olan etkileşimlerini burçlar üzerinden yorumlamaktadır. Astrologlar bu konuda yorumlar yapabilmek için sık sık çalışmalar yapmaktadır. 

Bu alanda kariyer hedefi yapan kişiler için de en önemli hususların başında kişiler ile etkileşim kurmak gelmektedir. Son dönemde kişilerin oldukça büyük bir ilgi beslediği alan olarak karşımıza çıkan astrologluk son derece yoğun bir eğitim süreci gerektirir. Eski dönemlerde müneccim sözcüğünün karşılığı olan astrolog; yıldızların hareketlerinden yola çıkarak etkili yorumlar ortaya koyar. Özellikle insanların doğduğu sıradaki yıldızların durumlarından hareket ederek; yorumlarda bulunan astrologlar; burçlar konusunda da geniş kapsamlı bilgiye sahiptirler. Dolayısıyla astrologlar burç yorumlarıyla da ön planda yer alan kimselerdir. Ünlü birçok farklı astrologlar vardır. Bu kişiler genel olarak televizyon ve diğer yayın ortamlarında hizmet verirler. Size özel bir astrologdan hizmet almak istediğiniz de web sitemizi kolaylıkla kullanabilirsiniz. 

Astrolog Ne İş Yapar?

Yıldızları inceleyip, bu alanda bilimsel çalışmalar gerçekleştiren kişiler astrolog olarak adlandırılmaktadır. Bu kişiler yılın belirli dönemleri özel olarak çalışmasının yanı sıra her gün çalışarak gezegen hareketlerini yorumlarlar. Gezegen hareketlerinin yorumlanması sırasında özellikle geçmişten gelen tecrübeler ve yaşanmış olaylar ön planda tutulmaktadır. Bu sayede geleceğe yönelik çeşitli tahminlerde bulunurlar.

Astrologların yaptıkları bu tahminler günlük, haftalık, aylık ve yıllık şekildedir. Başarılı olarak anılan astrologlar etkileşim becerisi yüksek ve bu alanda deneyimli uzman kişilerdir. Hobi olarak ilgi çeken bu alan aynı zamanda profesyonel olarak da kişilerin ilgilendiği özel bir araştırma alanı olarak karşımıza çıkar. Bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişiler için bulunan eğitimler kapsamlı bir şekilde tüm uzmanlık hakkında eğitim verebilmektedir.

İyi Bir Astrolog Nasıl Olmalıdır?

Astrologlar burçları yorumlar. Astrologların işleri burçlarladır ve burçları yorumlarken insanlar üzerinde pozitif ya da negatif etkileri olmaktadır. Astrologlar hayatlarımızda bu kadar etkisi varken astrologlardan hizmet alınırken mutlaka dikkat edilmesi gerekenler vardır. İlk olarak iyi bir astrologdan hizmet almalısınız. İyi bir astroloğun nasıl olacağını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kişilerin haritalarında aşk, sağlık, kariyer gibi birçok alandaki gelişmelerin hangi zamanda ve ne şekilde olacağını öngörmek için teknikler uygulamalıdır.
  • Gezegenlerin, Güneş’i ve Ay’ın insanların yaşamlarındaki etkilerini yorumlarken önyargılı olmamalıdır. Yapılanları eleştirmemeli, gerekirse tavsiye vermelidir.
  • Sözlerini iyi seçmelidir ve olan durumu yorumlayarak iyileştirilmesi gereken kısımlarda yardımcı olmalıdır.
  • Astrologlar, kişilerin doğum haritasını inceleyerek yaklaşan olumlu olayları daha iyi değerlendirmesini sağlarken olumsuz olaylara da alternatif üretmesi konusunda uyarılarda bulunur.
  • Gök cisimlerinin hareket türlerini, etkilerini, anlamlarını bilmelidir.
  • Geçmişte olan olaylarla gök cisimlerinin olaylarını bağdaştırarak bu zaman için bir anlam çıkarmaya çalışır.

 

Astrolog Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Astroloji alanında uzmanlaşmak isteyen kişiler olduğu kadar bu alanın uzmanlarından hizmet almak isteyen de birçok kişi vardır. Astrolog tercih ederken dikkat edilecekler de bu noktada oldukça önemli bir kriterdir. 

Günümüzde özellikle ülkemizde birçok ünlü ve kendini kanıtlamış astrolog vardır. Bu kişilerden hizmet almak isteyenler bu isimler ile görüşerek özel randevular alırlar. Aynı zamanda kendi sosyal medya hesaplarından veya televizyon gibi yayın organlarından düzenli olarak çalışmalarını paylaşan uzmanlar da bulunmaktadır. Bu kişileri takip ederek güncel olarak sizler de en iyi şekilde astroloji hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Doğum Haritası

Astrolojide en önemli konularından biri de doğum haritasıdır. Doğum haritası herkes için farklı şekillerde gerçekleşmektedir. Doğum haritasında yer alan gezegen ve yıldızların konumu, kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Bu sayede herkesin ruhsal ve manevi amacına giden yolu bulmasına yardımcı olan doğum haritasında önemli ipuçları bulunur. Bu sebeple insanlar, kendi yaşamlarına dair önemli detaylar hakkında bilgi sahibi olabilmek için yıldız haritalarını merak etmektedir. Doğum haritası hesaplamasıyla birlikte insanlar kişilik özelliklerini ortaya çıkarma fırsatı bulmaktadır. 

Astroloji uzmanlarına göre doğum haritanızı öğrenebilmek için üç adet bilgiye ihtiyaç vardır. Bunlardan ilki doğum tarihi, ikincisi doğum saati yani tam dakikası ve doğum yeridir. Bu koşullardan hareketle insanın yaşamına etki eden astrolojik faktörleri yıldız haritası üzerinden inceleyip yorumlamak mümkündür. Bu bilgilerin pek çoğu, günümüzde doğum belgesinde yer almaktadır. Ancak elinizde doğum belgesi yok ise, dünyaya geldiğiniz hastanelerden bir kopyasını talep edebilirsiniz. Doğum haritası hesaplanırken enlemde birkaç derece veya dakikalık zaman farkı olması, yıldız haritasında farklı kriterleri öne çıkarabilir. Bu yüzden insanlar doğumlarında gökyüzündeki anlık konumu birebir öğrenebilmeleri için doğum ile ilgili bilgilerin doğruluğu konusunda şüpheye düşmemelidir. Eğer siz de doğum haritanıza baktırmak istiyorsanız web sitemiz üzerinden astrolog ile iletişime geçebilirsiniz. 

Burç Yorumlama

Doğduğunuzun günün denk geldiği burç sizin burcunuzdur. Yani güneşin siz doğduğunuz zaman gökyüzündeki hareketini temsil etmektedir. Burç yorumları bulunan bir sürü internet sitesi vardır. Burcunuzun genellikle şanslı olup olmadığını, yaşayıp veya yaşayacağınız bir olayı tahmin edebilme olayına burç yorumlama denilir. Ayrıca burç yorumlayan kişilere de astrolog denir. Günlük, aylık veya yıllık olarak burç yorumu yapan astrologlar güneşin gökyüzünde oluşturduğu hareketlerin yaşadığımız şeylere işaret olabileceğini düşünürler.

Burcunuza ait herhangi bir yorum okumak isterseniz bir arama motoruna burcunuzun adını ve günlük burç yorumu yazınız. Böylelikle hemen karşınıza bir sürü astroloji sayfası çıkacaktır. Bu sayfaların güvenilirliği tartışılır ancak günümüzde bu yorumların kişilere umut veya işaret verdiği varsayılır. Burcunuzun yorumunda güzel bir şey yazdığını gördüğünüz anda bir anlık sevinir ve hayatınızdaki bu iyiliğin ne olabileceğine odaklanırsınız. Bu da çoğu zaman sizleri pozitif düşünmeye yöneltir. Burçlar gök cisimleri hakkında aynı bilgilere ulaşan dünya üzerinde yaşayan vatandaşlar bu nedenle ortak bir sistemi kabul etmişlerdir. Bu açıdan da düşünüldüğü için burçlara inanıp inanamamak kişilerin kendilerine kalmış bir durumdur.