Bingöl Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bingöl Teknik
256 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bingöl Adaklı Korniş Takma

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bingöl Adaklı Korniş Takma

Adaklı En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara!
Adaklı En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara! Hızlı, Hesaplı ve Profesyonel Hizmet İçin HemenGeliriz.com!

yeni bir eve yerleştiğiniz süre sıklıkla kornişler takılı olmaz ve Adaklı korniş takma ustalarına başvurursunuz. Bunun için uzman çağırmanız gerekebilir. Çoğu zaman anlık olarak usta çağırmanız olanaklı olmayabilir. Bu konuda Hemen Geliriz sitesi her konuda size yardım sunmakta ve bulunduğunuz konuma alanında uzmanlaşmış ustaları ekonomik fiyata göndermektedir. Korniş takma aslında sanıldığı kadar zor bir teknik değildir. Bu konuda bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir.  

Adaklı Korniş takma konusunda bir ekip noktalara dikkat etmeniz halinde evde kendi imkanlarınızla kendi kornişinizi takma fırsatı bulabilirsiniz. Korniş yardımı için tanıdığınız bir ustadan destek alabilirsiniz. Özellikle delik açma konusunda orantılı bir biçimde dikkat gerekiyor. Bu sebeple dikkatli olmanız gerekmektedir. Hemen geliriz sitesinde bu konuda ehil ustalardan yardım almanız ve dilerseniz adresinize çağırmanız mümkün oluyor. Üstelik hem uygun fiyata hem de çoğunlukla bir yardım almış oluyorsunuz.  

 

Adaklı Korniş Ustası ve Adaklı Korniş Takma Firmaları

Korniş takma konusunda eğer bir uzman ile çalışacaksanız usta hakkında derinlemesine bilgi sahibi olun. Daha evvel bu biçimde bir montaj yapıp yapmadığı konusunda bilgiler edinin. Sonrasında ustanın geldiği işletme ile irtibata geçebilirsiniz. Daha sonradan bir sorun yaşamamanız için önceden bir takım konular ilişkin bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Korniş takma konusunda bir takım kriterler bulunuyor. Bunları şu tasvirde sıralayabiliriz,

  • Kornişin monte edileceği duvarın ölçüsü yoğun dikkatli alınmalıdır
  • Korniş malzemesi kaliteli olmalıdır
  • Mutlaka takılırken bir merdiven kullanılmalıdır
  • Mümkünse iki kişi ile takılma tekniği yapılmalıdır
  • Tavanın beton kalitesine göre vida ya da çivi kullanılmalıdır.
  • Bu ayrıntılara dikkat etmeniz halinde korniş takma işini siz de kolayca yapabilirsiniz.  

 

Adaklı Korniş kurulumu Hakkında

Korniş kurulumu aslında bir ekip konularda dikkat gerektiren, el becerisi ve usta kabiliyetinin olmazsa olmaz olduğu bir iştir. Bu işin sağlam ve tedbirli yapılması gerekiyor. ters halde montaj işinin zayıf olması durumunda hem kornişler düşebilir hem de perdeler biçimsiz durur. Bu sebeple kurulum konusunda ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.  

Birçok ilde korniş konusunda garantili servis sunan işletmeler ve ustalar bulunuyor. Tabii ki bu konuda pratik çok kritik . Bu sebeple çalıştığınız ustanın kurulum konusunda azami özen gösterdiğini mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Korniş takma ek dikkat gerektiren bir iş olduğu için bu konuda çalıştığınız ustaların tecrübesi yoğun önemlidir.  

 

Korniş montajı Nasıl Yapılır?

Perdeler evlerimizde hatta eylem yerlerimizde kullandığımız kritik dekor ürünleridir. Perdelerin güzelliğini ve kalitesini belli etmesi için kornişinin yoğun dikkatli ve orantılı bir tasvirde monte edilmesi gerekmektedir. Perdelerin seçimi, ölçüsü, rengi, kalitesi kadar perdenin olmazsa olmazı olan kornişin takılma ve kurulum kalitesi de oldukça önemlidir.  

Korniş takma tekniği için gerekli gereçler ve bu konuda bilinçli bir uzman gerekiyor. Eğer bir takım bilginiz var ise siz de bazı bilgilere dikkat ederek montaj işlemini yapabilirsiniz. Korniş montajında yaptığınız hatalar hem duvara hem kornişe hasar vereceğinden size ek bir gider yükleyebilir. Bu nedenle korniş takma işlemlerinde dikkatli olmalısınız. montaj işlemi kornişin en kritik ayrıntısıdır. Zaten korniş takma fiyatlarını da kurulum belirlemektedir. Yani montaj kalitesi ne kadar yüksek olursa bu olayda fiyat da o kadar yüksek olacaktır. Fiyatı sıklıkla kornişin işçiliği konusunu belli ediyor. Yani duvara delinecek delik sayısı, tavanın bu konuda işçiyi uğraştırıp uğraştırmayacağı konusu fiyatta mühim bir belirleyicidir.  

 

Kornişi Kendiniz Takacaksanız Dikkat

Kornişi kendi imkanlarınız ile evinize usta sokmadan takmak istiyorsanız bu konuda tedbirli olmanız gerekiyor. Bunun için hem el becerisi hem de uzmanlık bilgisi şart oluyor. Bu sebeple belirttiğimiz kriterlere dikkat etmeniz size basitlik sağlayacaktır. Öncelikli olarak Kornişin kaç raylı olduğunu saptama edin. Bu ray perde çeşidinize göre farklılık göstermektedir. Tül perde, fon perde, zebra perde gibi çeşitlerde çeşitli raylı korniş tipleri uygulanabilmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak bunu belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında kornişi takmak istediğiniz yerin ölçüsünü hatasız bir tasvirde alın. Bir uçtan diğer uca alacağınız miktar son derece önemlidir. Bu nedenle hatasız bir tasvirde almanız gerekiyor.  

Tavanınızın durumuna ve beton kalitesine göre çivi ya da vida belirlemeniz gerekiyor. Kartonpiyer ile duvar tarafına kalan kısım arasında mesafeyi hatasız bir biçimde ayarlamanız gerekmektedir. Korniş montajı için gerekli malzemeler hazır bulunmalı. kurulum işinin olmazsa olmazı matkaptır. Matkapın uç kısmına gerekli aparatları takarak delik açmanız gerekmektedir. Bu delikler duvarın uzunluğuna göre ve ölçüsüne göre değişik sayıda olabilir. örneğin iki ya da dört adet kâfi olabilmektedir. Genel olarak korniş kurulumu bu şekilde yapılmaktadır. ancak ilk defa takacaksanız bu konuda tecrübeli birisinden destek almanız sizin için faydalı olacaktır. Böylelikle hem kendiniz takabilir hem de bir yanlış yapmamış olursunuz.

misal ölçüyü hatasız ayarlayamamanız halinde ikinci bir eylem yükü ve ek masraf oluşacaktır. Bu sebeple ayrıntıların önemini kavrayarak korniş takma işlemin yapmanız gerekmektedir. Kullanılacak matkap tercihi de epey önemlidir.  

 

Montajda dayanıklılık Önemli

Korniş takma işleminin en ciddi ayrıntısı kornişin sağlam olmasıdır. Yani kurulum kısmı yoğun önemlidir. Hem doğru ölçü almak hem de kornişi sağlam bir biçimde takmak en önemli ayrıntıdır. aksi halde kornişiniz kısa dakikada çıkabilir ve bu olayda da daha çok uğraşmak zorunda kalırsınız. Korniş takma sırasında hesaplı dübel ve vidaların kullanılması gerekiyor. Montaja hesaplı vida kullanmazsanız kornişiniz sağlıklı olmayacaktır. Bu nedenle bu tercihe dikkat etmeniz gerekiyor.  

 

Kaç Perde Takılacağını Belirleyin

Korniş takma konusuna başlamadan evvel aslında öncelik olarak korniş kaç adet perde takacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu sebeple hem kornişin ölçüsünü hem de deleceğiniz delik sayısını belirlemeden önce kornişe kaç adet perde takılacağını belirlemeniz ve bilmeniz gerekiyor. Bu sayıyı bilirseniz kornişin sağlamlığını da doğru bir tasvirde ayarlamış olursunuz. çoğunlukla kornişe güneşlik, tül perde, fon perde olarak üç adet perde modeli takılıyor. Yani perde sayısı çoğunlukla üç adet oluyor. Bu sayı kişiye göre değişebilmektedir. Bu sebeple kornişte ki delik sayısını perde sayısına göre ayarlamanız gerekmektedir. Perde sayısı arttıkça ağırlık aşırı olacağından bu nedenle kornişinin çok dayanıklı olması gerekiyor. Bu da açılan deliklerle mümkün olmaktadır. Bu nedenle en az dört adet delik açmanız gerekiyor.  

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korniş takma işi yukarıda da belirttiğimiz gibi uzmanlık ve el becerisi gerektiren bir iştir. Bu nedenle ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Korniş takılırken yalnız olmamanız önemlidir. Mümkünse bir kişiden takma konusunda yardım almanız size kolaylık sağlayacaktır. Eğer kendi imkanlarınız ile takmayacaksanız bu konuda tecrübeli bir uzman ile çalışmanız gerekiyor.  

Hemen Geliriz sitesinde her konuda size destek olacak ustaları bulmanız olabilir oluyor. Bu nedenle de bu site, çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bir site olmaktadır. Hem uygun fiyata hem de yüksek kaliteye çokça işinizi halledebiliyorsunuz. Korniş takma işleminden önce belirlemeniz lazım bir diğer konu da korniş çeşididir. Locatin Korniş takma tür bakımından çeşitlilik göstermektedir. Bu sebeple bu çeşit ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.  

 

Bingöl Adaklı Hakkında