Bingöl Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bingöl Teknik
357 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bingöl Karlıova Korniş Takma

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bingöl Karlıova Korniş Takma

Karlıova En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara!
Karlıova En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara! Hızlı, Hesaplı ve Profesyonel Hizmet İçin HemenGeliriz.com!

yeni bir eve yerleştiğiniz süre genellikle kornişler takılı olmaz ve Karlıova korniş takma ustalarına başvurursunuz. Bunun için uzman çağırmanız gerekebilir. Çoğu süre anlık olarak usta çağırmanız mümkün olmayabilir. Bu konuda Hemen Geliriz sitesi her konuda size destek sunmakta ve bulunduğunuz konuma branşında uzmanlaşmış ustaları hesaplı fiyata göndermektedir. Korniş takma aslında sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Bu konuda bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir.  

Karlıova Korniş takma konusunda bir ekip noktalara dikkat etmeniz halinde evde kendi imkanlarınızla kendi kornişinizi takma fırsatı bulabilirsiniz. Korniş yardımı için tanıdığınız bir ustadan yardım alabilirsiniz. Özellikle delik açma konusunda orantılı bir biçimde dikkat gerekiyor. Bu nedenle tedbirli olmanız gerekmektedir. Hemen geliriz sitesinde bu konuda ehil ustalardan yardım almanız ve dilerseniz adresinize çağırmanız mümkün oluyor. Üstelik hem ekonomik fiyata hem de genelde bir yardım almış oluyorsunuz.  

 

Karlıova Korniş Ustası ve Karlıova Korniş Takma Firmaları

Korniş takma konusunda eğer bir usta ile çalışacaksanız usta hakkında derinlemesine bilgi sahibi olun. Daha önce bu tasvirde bir kurulum yapıp yapmadığı konusunda bilgiler edinin. Sonrasında ustanın geldiği işletme ile irtibata geçebilirsiniz. Daha sonradan bir sorun yaşamamanız için önceden bir ekip konular ilişkin bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Korniş takma konusunda bir grup kriterler bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz,

  • Kornişin monte edileceği duvarın ölçüsü çok dikkatli alınmalıdır
  • Korniş malzemesi nitelikli olmalıdır
  • Mutlaka takılırken bir merdiven kullanılmalıdır
  • Mümkünse iki kişi ile takılma yöntemi yapılmalıdır
  • Tavanın beton kalitesine göre vida ya da çivi kullanılmalıdır.
  • Bu ayrıntılara dikkat etmeniz halinde korniş takma işini siz de kolayca yapabilirsiniz.  

 

Karlıova Korniş kurulumu Hakkında

Korniş kurulumu aslında bir ekip konularda dikkat gerektiren, el becerisi ve uzman kabiliyetinin olmazsa olmaz olduğu bir iştir. Bu işin dayanıklı ve tedbirli yapılması gerekiyor. ters halde kurulum işinin zayıf olması durumunda hem kornişler düşebilir hem de perdeler biçimsiz durur. Bu sebeple kurulum konusunda ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.  

Birçok ilde korniş konusunda garantili servis sunan şirketler ve ustalar bulunuyor. Tabii ki bu konuda tecrübe yoğun mühim . Bu sebeple çalıştığınız ustanın kurulum konusunda azami özen gösterdiğini mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Korniş takma ek dikkat gerektiren bir iş olduğu için bu konuda çalıştığınız ustaların tecrübesi yoğun önemlidir.  

 

Korniş montajı Nasıl Yapılır?

Perdeler evlerimizde hatta iş yerlerimizde kullandığımız önemli dekor ürünleridir. Perdelerin güzelliğini ve kalitesini belli etmesi için kornişinin çok dikkatli ve orantılı bir tasvirde monte edilmesi gerekmektedir. Perdelerin seçimi, ölçüsü, rengi, kalitesi kadar perdenin olmazsa olmazı olan kornişin takılma ve kurulum kalitesi de oldukça önemlidir.  

Korniş takma yöntemi için gerekli malzemeler ve bu konuda bilinçli bir usta gerekiyor. Eğer bir takım bilginiz var ise siz de bazı bilgilere dikkat ederek kurulum yöntemini yapabilirsiniz. Korniş montajında yaptığınız hatalar hem duvara hem kornişe sorun vereceğinden size ekstra bir maliyet yükleyebilir. Bu sebeple korniş takma işlemlerinde dikkatli olmalısınız. kurulum tekniği kornişin en kritik ayrıntısıdır. Zaten korniş takma fiyatlarını da kurulum belirlemektedir. Yani kurulum kalitesi ne kadar yüksek olursa bu durumda fiyat da o kadar yüksek olacaktır. Fiyatı çoğunlukla kornişin işçiliği konusunu belli ediyor. Yani duvara delinecek delik sayısı, tavanın bu konuda işçiyi uğraştırıp uğraştırmayacağı konusu fiyatta ciddi bir belirleyicidir.  

 

Kornişi Kendiniz Takacaksanız Dikkat

Kornişi kendi imkanlarınız ile evinize usta sokmadan takmak istiyorsanız bu konuda tedbirli olmanız gerekiyor. Bunun için hem el becerisi hem de ustalık bilgisi koşul oluyor. Bu nedenle belirttiğimiz kriterlere dikkat etmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Öncelikli olarak Kornişin kaç raylı olduğunu tespit edin. Bu ray perde çeşidinize göre değişiklik göstermektedir. Tül perde, fon perde, zebra perde gibi çeşitlerde çeşitli raylı korniş tipleri uygulanabilmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak bunu belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında kornişi takmak istediğiniz yerin ölçüsünü doğru bir şekilde alın. Bir uçtan diğer uca alacağınız miktar son derece önemlidir. Bu sebeple hatasız bir biçimde almanız gerekiyor.  

Tavanınızın durumuna ve beton kalitesine göre çivi ya da vida belirlemeniz gerekiyor. Kartonpiyer ile duvar tarafına kalan kısım arasında mesafeyi doğru bir tasvirde ayarlamanız gerekmektedir. Korniş montajı için gerekli malzemeler hazır bulunmalı. kurulum işinin olmazsa olmazı matkaptır. Matkapın uç kısmına gereken aparatları takarak delik açmanız gerekmektedir. Bu delikler duvarın uzunluğuna göre ve ölçüsüne göre değişik sayıda olabilir. örneğin iki ya da dört adet kâfi olabilmektedir. Genel olarak korniş montajı bu tasvirde yapılmaktadır. lakin ilk defa takacaksanız bu konuda tecrübeli birisinden yardım almanız sizin için faydalı olacaktır. Böylece hem kendiniz takabilir hem de bir yanlış yapmamış olursunuz.

misal ölçüyü doğru ayarlayamamanız halinde ikinci bir iş yükü ve ekstra maliyet oluşacaktır. Bu nedenle ayrıntıların önemini kavrayarak korniş takma işlemin yapmanız gerekmektedir. Kullanılacak matkap seçimi de oldukça önemlidir.  

 

Montajda dayanıklılık Önemli

Korniş takma işleminin en önemli ayrıntısı kornişin sağlıklı olmasıdır. Yani montaj kısmı yoğun önemlidir. Hem hatasız miktar almak hem de kornişi dayanıklı bir biçimde takmak en mühim ayrıntıdır. ters halde kornişiniz kısa dakikada çıkabilir ve bu olayda da daha yoğun uğraşmak zorunda kalırsınız. Korniş takma sırasında ekonomik dübel ve vidaların kullanılması gerekiyor. Montaja hesaplı vida kullanmazsanız kornişiniz sağlam olmayacaktır. Bu sebeple bu tercihe dikkat etmeniz gerekiyor.  

 

Kaç Perde Takılacağını Belirleyin

Korniş takma konusuna başlamadan önce aslında öncelik olarak korniş kaç adet perde takacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu sebeple hem kornişin ölçüsünü hem de deleceğiniz delik sayısını belirlemeden evvel kornişe kaç adet perde takılacağını belirlemeniz ve bilmeniz gerekiyor. Bu sayıyı bilirseniz kornişin sağlamlığını da doğru bir tasvirde ayarlamış olursunuz. genelde kornişe güneşlik, tül perde, fon perde olarak üç adet perde çeşidi takılıyor. Yani perde sayısı sıklıkla üç adet oluyor. Bu sayı kişiye göre değişebilmektedir. Bu sebeple kornişte ki delik sayısını perde sayısına göre ayarlamanız gerekmektedir. Perde sayısı arttıkça ağırlık aşırı olacağından bu nedenle kornişinin çok sağlıklı olması gerekiyor. Bu da açılan deliklerle mümkün olmaktadır. Bu sebeple en az dört adet delik açmanız gerekiyor.  

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korniş takma işi yukarıda da belirttiğimiz gibi uzmanlık ve el becerisi gerektiren bir iştir. Bu sebeple ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Korniş takılırken yalnız olmamanız önemlidir. Mümkünse bir kişiden takma konusunda destek almanız size basitlik sağlayacaktır. Eğer kendi imkanlarınız ile takmayacaksanız bu konuda tecrübeli bir uzman ile çalışmanız gerekiyor.  

Hemen Geliriz sitesinde her konuda size yardım olacak ustaları bulmanız olabilir oluyor. Bu nedenle de bu site, çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bir site olmaktadır. Hem hesaplı fiyata hem de yüksek kaliteye birçok işinizi halledebiliyorsunuz. Korniş takma işleminden önce belirlemeniz gerekli bir diğer konu da korniş çeşididir. Locatin Korniş takma çeşit bakımından farklılık göstermektedir. Bu sebeple bu türlü ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.  

 

Bingöl Karlıova Hakkında