Bingöl Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bingöl Teknik
414 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bingöl Kiğı Korniş Takma

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bingöl Kiğı Korniş Takma

Kiğı En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara!
Kiğı En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara! Hızlı, Hesaplı ve Profesyonel Hizmet İçin HemenGeliriz.com!

yeni bir eve yerleştiğiniz süre günlük kornişler takılı olmaz ve Kiğı korniş takma ustalarına başvurursunuz. Bunun için usta çağırmanız gerekebilir. Çoğu zaman anlık olarak uzman çağırmanız olanaklı olmayabilir. Bu konuda Hemen Geliriz sitesi her konuda size yardım sunmakta ve bulunduğunuz konuma alanında uzmanlaşmış ustaları hesaplı fiyata göndermektedir. Korniş takma aslında sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Bu konuda bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir.  

Kiğı Korniş takma konusunda bir grup noktalara dikkat etmeniz halinde evde kendi imkanlarınızla kendi kornişinizi takma fırsatı bulabilirsiniz. Korniş yardımı için tanıdığınız bir ustadan yardım alabilirsiniz. Özellikle delik açma konusunda orantılı bir biçimde dikkat gerekiyor. Bu sebeple dikkatli olmanız gerekmektedir. Hemen geliriz sitesinde bu konuda profesyonel ustalardan yardım almanız ve dilerseniz adresinize çağırmanız olanaklı oluyor. Üstelik hem ekonomik fiyata hem de çoğunlukla bir yardım almış oluyorsunuz.  

 

Kiğı Korniş Ustası ve Kiğı Korniş Takma Firmaları

Korniş takma konusunda eğer bir usta ile çalışacaksanız usta hakkında derinlemesine bilgi sahibi olun. Daha önce bu tasvirde bir kurulum yapıp yapmadığı konusunda bilgiler edinin. Sonrasında ustanın geldiği işletme ile iletişime geçebilirsiniz. Daha sonradan bir sorun yaşamamanız için önceden bir grup konular ilişkin bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Korniş takma konusunda bir grup kriterler bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz,

  • Kornişin monte edileceği duvarın ölçüsü yoğun tedbirli alınmalıdır
  • Korniş malzemesi kaliteli olmalıdır
  • Mutlaka takılırken bir merdiven kullanılmalıdır
  • Mümkünse iki kişi ile takılma yöntemi yapılmalıdır
  • Tavanın beton kalitesine göre vida ya da çivi kullanılmalıdır.
  • Bu ayrıntılara dikkat etmeniz halinde korniş takma işini siz de kolayca yapabilirsiniz.  

 

Kiğı Korniş montajı Hakkında

Korniş kurulumu aslında bir takım konularda dikkat gerektiren, el becerisi ve usta kabiliyetinin olmazsa olmaz olduğu bir iştir. Bu işin sağlam ve dikkatli yapılması gerekiyor. aksi halde kurulum işinin zayıf olması durumunda hem kornişler düşebilir hem de perdeler biçimsiz durur. Bu nedenle montaj konusunda ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.  

Birçok ilde korniş konusunda garantili görev sunan şirketler ve ustalar bulunuyor. Tabii ki bu konuda pratik yoğun mühim . Bu sebeple çalıştığınız ustanın montaj konusunda azami özen gösterdiğini mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Korniş takma ek dikkat gerektiren bir eylem olduğu için bu konuda çalıştığınız ustaların deneyimi çok önemlidir.  

 

Korniş kurulumu Nasıl Yapılır?

Perdeler evlerimizde hatta iş yerlerimizde kullandığımız ciddi dekor ürünleridir. Perdelerin güzelliğini ve kalitesini belli etmesi için kornişinin yoğun dikkatli ve orantılı bir şekilde monte edilmesi gerekmektedir. Perdelerin seçimi, ölçüsü, rengi, kalitesi kadar perdenin olmazsa olmazı olan kornişin takılma ve kurulum kalitesi de oldukça önemlidir.  

Korniş takma yöntemi için lazım ekipmanlar ve bu konuda bilinçli bir usta gerekiyor. Eğer bir ekip bilginiz var ise siz de bazı bilgilere dikkat ederek kurulum tekniğini yapabilirsiniz. Korniş montajında yaptığınız hatalar hem duvara hem kornişe hasar vereceğinden size ek bir gider yükleyebilir. Bu sebeple korniş takma işlemlerinde tedbirli olmalısınız. kurulum işlemi kornişin en mühim ayrıntısıdır. Zaten korniş takma fiyatlarını da kurulum belirlemektedir. Yani kurulum kalitesi ne kadar yüksek olursa bu olayda fiyat da o kadar yüksek olacaktır. Fiyatı genelde kornişin işçiliği konusunu belli ediyor. Yani duvara delinecek delik sayısı, tavanın bu konuda işçiyi uğraştırıp uğraştırmayacağı konusu fiyatta önemli bir belirleyicidir.  

 

Kornişi Kendiniz Takacaksanız Dikkat

Kornişi kendi imkanlarınız ile evinize uzman sokmadan takmak istiyorsanız bu konuda tedbirli olmanız gerekiyor. Bunun için hem el becerisi hem de ustalık bilgisi koşul oluyor. Bu nedenle belirttiğimiz kriterlere dikkat etmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Öncelikli olarak Kornişin kaç raylı olduğunu tespit edin. Bu ray perde çeşidinize göre çeşitlilik göstermektedir. Tül perde, fon perde, zebra perde gibi çeşitlerde değişik raylı korniş tipleri uygulanabilmektedir. Bu sebeple öncelikli olarak bunu belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında kornişi takmak istediğiniz yerin ölçüsünü doğru bir tasvirde alın. Bir uçtan diğer uca alacağınız miktar son derece önemlidir. Bu nedenle hatasız bir biçimde almanız gerekiyor.  

Tavanınızın durumuna ve beton kalitesine göre çivi ya da vida belirlemeniz gerekiyor. Kartonpiyer ile duvar tarafına kalan kısım arasında mesafeyi doğru bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Korniş kurulumu için gereken malzemeler hazır bulunmalı. montaj işinin olmazsa olmazı matkaptır. Matkapın uç kısmına gereken aparatları takarak delik açmanız gerekmektedir. Bu delikler duvarın uzunluğuna göre ve ölçüsüne göre farklı sayıda olabilir. misal iki ya da dört adet kâfi olabilmektedir. Genel olarak korniş kurulumu bu şekilde yapılmaktadır. ancak ilk defa takacaksanız bu konuda tecrübeli birisinden yardım almanız sizin için faydalı olacaktır. Böylece hem kendiniz takabilir hem de bir yanlış yapmamış olursunuz.

misal ölçüyü hatasız ayarlayamamanız halinde ikinci bir eylem yükü ve ek masraf oluşacaktır. Bu sebeple ayrıntıların önemini kavrayarak korniş takma işlemin yapmanız gerekmektedir. Kullanılacak matkap tercihi de epey önemlidir.  

 

Montajda sağlamlık Önemli

Korniş takma işleminin en mühim ayrıntısı kornişin sağlam olmasıdır. Yani kurulum kısmı çok önemlidir. Hem doğru ölçü almak hem de kornişi sağlam bir biçimde takmak en ciddi ayrıntıdır. ters halde kornişiniz kısa dakikada çıkabilir ve bu durumda da daha çok uğraşmak zorunda kalırsınız. Korniş takma sırasında uygun dübel ve vidaların kullanılması gerekiyor. Montaja ekonomik vida kullanmazsanız kornişiniz sağlıklı olmayacaktır. Bu nedenle bu tercihe dikkat etmeniz gerekiyor.  

 

Kaç Perde Takılacağını Belirleyin

Korniş takma konusuna başlamadan önce aslında öncelik olarak korniş kaç adet perde takacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu nedenle hem kornişin ölçüsünü hem de deleceğiniz delik sayısını belirlemeden önce kornişe kaç adet perde takılacağını belirlemeniz ve bilmeniz gerekiyor. Bu sayıyı bilirseniz kornişin sağlamlığını da doğru bir biçimde ayarlamış olursunuz. genelde kornişe güneşlik, tül perde, fon perde olarak üç adet perde modeli takılıyor. Yani perde sayısı sıklıkla üç adet oluyor. Bu sayı kişiye göre değişebilmektedir. Bu nedenle kornişte ki delik sayısını perde sayısına göre ayarlamanız gerekmektedir. Perde sayısı arttıkça ağırlık fazla olacağından bu nedenle kornişinin çok dayanıklı olması gerekiyor. Bu da açılan deliklerle olanaklı olmaktadır. Bu sebeple en az dört adet delik açmanız gerekiyor.  

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korniş takma işi yukarıda da belirttiğimiz gibi ustalık ve el becerisi gerektiren bir iştir. Bu sebeple ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Korniş takılırken yalnız olmamanız önemlidir. Mümkünse bir kişiden takma konusunda yardım almanız size kolaylık sağlayacaktır. Eğer kendi imkanlarınız ile takmayacaksanız bu konuda tecrübeli bir usta ile çalışmanız gerekiyor.  

Hemen Geliriz sitesinde her konuda size destek olacak ustaları bulmanız olabilir oluyor. Bu nedenle de bu site, çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bir site olmaktadır. Hem hesaplı fiyata hem de yüksek kaliteye hayli işinizi halledebiliyorsunuz. Korniş takma işleminden önce belirlemeniz gereken bir diğer konu da korniş çeşididir. Locatin Korniş takma türlü bakımından çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle bu türlü ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.  

 

Bingöl Kiğı Hakkında