Arzen Tesisat

AÇIK
4.8 / 5

Ahmet Yıldız
27 Yapılan İş
0 537 367 48 34

Bingöl Korniş Takma

Bingöl En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara!
Bingöl En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara! Hızlı, Hesaplı ve Profesyonel Hizmet İçin HemenGeliriz.com!

yeni bir eve yerleştiğiniz süre sıklıkla kornişler takılı olmaz ve Bingöl korniş takma ustalarına başvurursunuz. Bunun için usta çağırmanız gerekebilir. Çoğu zaman anlık olarak usta çağırmanız olanaklı olmayabilir. Bu konuda Hemen Geliriz sitesi her konuda size yardım sunmakta ve bulunduğunuz konuma branşında uzmanlaşmış ustaları hesaplı fiyata göndermektedir. Korniş takma aslında sanıldığı kadar zorlu bir teknik değildir. Bu konuda bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir.  

Bingöl Korniş takma konusunda bir ekip noktalara dikkat etmeniz halinde evde kendi imkanlarınızla kendi kornişinizi takma fırsatı bulabilirsiniz. Korniş desteği için tanıdığınız bir ustadan destek alabilirsiniz. Özellikle delik açma konusunda orantılı bir biçimde dikkat gerekiyor. Bu sebeple tedbirli olmanız gerekmektedir. Hemen geliriz sitesinde bu konuda uzman ustalardan yardım almanız ve dilerseniz adresinize çağırmanız olanaklı oluyor. Üstelik hem hesaplı fiyata hem de sıklıkla bir destek almış oluyorsunuz.  

 

Bingöl Korniş Ustası ve Bingöl Korniş Takma Firmaları

Korniş takma konusunda eğer bir usta ile çalışacaksanız uzman ilişkin derinlemesine bilgi sahibi olun. Daha evvel bu biçimde bir kurulum yapıp yapmadığı konusunda bilgiler edinin. Sonrasında ustanın geldiği firma ile iletişime geçebilirsiniz. Daha sonradan bir sorun yaşamamanız için önceden bir takım konular hakkında bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Korniş takma konusunda bir ekip kriterler bulunuyor. Bunları şu tasvirde sıralayabiliriz,

  • Kornişin monte edileceği duvarın ölçüsü çok dikkatli alınmalıdır
  • Korniş malzemesi kaliteli olmalıdır
  • Mutlaka takılırken bir merdiven kullanılmalıdır
  • Mümkünse iki kişi ile takılma yöntemi yapılmalıdır
  • Tavanın beton kalitesine göre vida ya da çivi kullanılmalıdır.
  • Bu ayrıntılara dikkat etmeniz halinde korniş takma işini siz de kolayca yapabilirsiniz.  

 

Bingöl Korniş montajı Hakkında

Korniş kurulumu aslında bir ekip konularda dikkat gerektiren, el becerisi ve usta kabiliyetinin olmazsa olmaz olduğu bir iştir. Bu işin dayanıklı ve dikkatli yapılması gerekiyor. aksi halde montaj işinin zayıf olması durumunda hem kornişler düşebilir hem de perdeler biçimsiz durur. Bu nedenle montaj konusunda ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.  

Birçok ilde korniş konusunda garantili servis sunan işletmeler ve ustalar bulunuyor. Tabii ki bu konuda deneyim çok ciddi . Bu sebeple çalıştığınız ustanın kurulum konusunda azami özen gösterdiğini mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Korniş takma ilave dikkat gerektiren bir iş olduğu için bu konuda çalıştığınız ustaların pratiği yoğun önemlidir.  

 

Korniş montajı Nasıl Yapılır?

Perdeler evlerimizde hatta eylem yerlerimizde kullandığımız kritik dekor ürünleridir. Perdelerin güzelliğini ve kalitesini belli etmesi için kornişinin çok dikkatli ve orantılı bir biçimde monte edilmesi gerekmektedir. Perdelerin seçimi, ölçüsü, rengi, kalitesi kadar perdenin olmazsa olmazı olan kornişin takılma ve montaj kalitesi de epey önemlidir.  

Korniş takma işlemi için gereken ekipmanlar ve bu konuda bilinçli bir uzman gerekiyor. Eğer bir grup bilginiz var ise siz de bazı bilgilere dikkat ederek kurulum tekniğini yapabilirsiniz. Korniş montajında yaptığınız hatalar hem duvara hem kornişe zarar vereceğinden size ekstra bir masraf yükleyebilir. Bu sebeple korniş takma işlemlerinde dikkatli olmalısınız. kurulum işlemi kornişin en ciddi ayrıntısıdır. Zaten korniş takma fiyatlarını da montaj belirlemektedir. Yani kurulum kalitesi ne kadar yüksek olursa bu olayda fiyat da o kadar yüksek olacaktır. Fiyatı sürekli kornişin işçiliği konusunu belli ediyor. Yani duvara delinecek delik sayısı, tavanın bu konuda işçiyi uğraştırıp uğraştırmayacağı konusu fiyatta ciddi bir belirleyicidir.  

 

Kornişi Kendiniz Takacaksanız Dikkat

Kornişi kendi imkanlarınız ile evinize uzman sokmadan takmak istiyorsanız bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Bunun için hem el becerisi hem de uzmanlık bilgisi koşul oluyor. Bu sebeple belirttiğimiz kriterlere dikkat etmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Öncelikli olarak Kornişin kaç raylı olduğunu tespit edin. Bu ray perde çeşidinize göre yenilik göstermektedir. Tül perde, fon perde, zebra perde gibi çeşitlerde farklı raylı korniş tipleri uygulanabilmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak bunu belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında kornişi takmak istediğiniz yerin ölçüsünü hatasız bir şekilde alın. Bir uçtan diğer uca alacağınız ölçü son derece önemlidir. Bu nedenle hatasız bir tasvirde almanız gerekiyor.  

Tavanınızın durumuna ve beton kalitesine göre çivi ya da vida belirlemeniz gerekiyor. Kartonpiyer ile duvar tarafına kalan kısım arasında mesafeyi doğru bir tasvirde ayarlamanız gerekmektedir. Korniş montajı için mecburi malzemeler hazır bulunmalı. kurulum işinin olmazsa olmazı matkaptır. Matkapın uç kısmına lazım aparatları takarak delik açmanız gerekmektedir. Bu delikler duvarın uzunluğuna göre ve ölçüsüne göre değişik sayıda olabilir. örneğin iki ya da dört adet kâfi olabilmektedir. Genel olarak korniş montajı bu şekilde yapılmaktadır. lakin ilk defa takacaksanız bu konuda tecrübeli birisinden destek almanız sizin için faydalı olacaktır. Böylece hem kendiniz takabilir hem de bir yanlış yapmamış olursunuz.

örneğin ölçüyü hatasız ayarlayamamanız halinde ikinci bir eylem yükü ve ilave maliyet oluşacaktır. Bu nedenle ayrıntıların önemini kavrayarak korniş takma işlemin yapmanız gerekmektedir. Kullanılacak matkap tercihi de epey önemlidir.  

 

Montajda dayanıklılık Önemli

Korniş takma işleminin en ciddi ayrıntısı kornişin sağlam olmasıdır. Yani kurulum kısmı yoğun önemlidir. Hem doğru miktar almak hem de kornişi sağlıklı bir biçimde takmak en kritik ayrıntıdır. aksi halde kornişiniz kısa zamanda çıkabilir ve bu durumda da daha yoğun uğraşmak zorunda kalırsınız. Korniş takma sırasında ekonomik dübel ve vidaların kullanılması gerekiyor. Montaja uygun vida kullanmazsanız kornişiniz dayanıklı olmayacaktır. Bu sebeple bu tercihe dikkat etmeniz gerekiyor.  

 

Kaç Perde Takılacağını Belirleyin

Korniş takma konusuna başlamadan önce aslında öncelik olarak korniş kaç adet perde takacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu sebeple hem kornişin ölçüsünü hem de deleceğiniz delik sayısını belirlemeden evvel kornişe kaç adet perde takılacağını belirlemeniz ve bilmeniz gerekiyor. Bu sayıyı bilirseniz kornişin sağlamlığını da doğru bir şekilde ayarlamış olursunuz. günlük kornişe güneşlik, tül perde, fon perde olarak üç adet perde modeli takılıyor. Yani perde sayısı sürekli üç adet oluyor. Bu sayı kişiye göre değişebilmektedir. Bu nedenle kornişte ki delik sayısını perde sayısına göre ayarlamanız gerekmektedir. Perde sayısı arttıkça ağırlık orantısız olacağından bu nedenle kornişinin yoğun dayanıklı olması gerekiyor. Bu da açılan deliklerle olabilir olmaktadır. Bu nedenle en az dört adet delik açmanız gerekiyor.  

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korniş takma işi yukarıda da belirttiğimiz gibi uzmanlık ve el becerisi gerektiren bir iştir. Bu nedenle ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Korniş takılırken yalnız olmamanız önemlidir. Mümkünse bir kişiden takma konusunda yardım almanız size kolaylık sağlayacaktır. Eğer kendi imkanlarınız ile takmayacaksanız bu konuda tecrübeli bir uzman ile çalışmanız gerekiyor.  

Hemen Geliriz sitesinde her konuda size yardım olacak ustaları bulmanız mümkün oluyor. Bu sebeple de bu site, çok sayıda kişi tarafından seçim edilen bir site olmaktadır. Hem uygun fiyata hem de yüksek kaliteye hayli işinizi halledebiliyorsunuz. Korniş takma işleminden evvel belirlemeniz gerekli bir diğer konu da korniş çeşididir. Locatin Korniş takma türlü bakımından çeşitlilik göstermektedir. Bu sebeple bu çeşit ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.