Bingöl Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bingöl Teknik
377 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bingöl Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bingöl Oto Kontak Tamiri

Bingöl En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Bingöl En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız lakin kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Bingöl oto temas onarımı yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da otomobil bağlantı tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan hasarlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi zaman sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir sürede bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu sebeple işin uzmanına danışmak her süre için en mantıklısıdır. Aracınız için Bingöl araba bağlantı tamiri lazım durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

temas Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. yeni model araçlarda bu sistem yenilik göstermiştir ve yeni bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz olabilir kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı temas kısmında her döndürdüğünüzde taşıtın değişik faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine imkân sağlayan dişliler devreye girer. Böylece araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak minik olduğu için çok dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her aracın kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha çok aracı çalıştırmak için dizayn edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar sorun görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş bağlantı bölümüne de hasar verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına küçük  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi süre yeterli gelmez. Bu sebeple önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği zaman çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir sürede ve herhangi bir yerde Bingöl otomobil kontak onarımı gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her aracın kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha rahat bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de yeni model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha fazla güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. birçok ülkede kanuni bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de sıfır nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Bingöl otomobil bağlantı onarımı sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Bingöl temas Arızaları ve Çözümleri

kontak arızaları çokça sebepten dolayı ortaya çıkabilir. benzeyen bir bozukluk durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması gerekli aracınızın Bingöl oto kontak onarımı zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde temas arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; bağlantı anahtar ve şifresinde aşınmalar neticesi gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile sorununuz çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; temas terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir sıkıntı ile kusur gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çözümü olanaklı kılınır. bütün bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de bağlantı arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• öncelikle sakin kalarak yanlış ve kendinizi tehlikeye atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylece trafik akışını bozmadan kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir bozukluk olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. taşıtın kaputunu açmanız da arıza durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için iyi bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir usta ile anlaşarak yol yardım için arayın.

• konumunuzu ve arıza durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylelikle işinin ehli olan ustalar gereken tertibat ile yardıma gelecektir.

• destek beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitli bir biçimde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir olay ile karşılaşmamak adına aracınızın tamir bakım işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın bakım edildiğinden güvenli olunması gerekir. Aynı şekilde bir bozukluk ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol destek konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız işletmenin telefon numarasını yanınızda taşıyın. aksi bir olay ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile iletişime geçin. aracın durumundan bilgili olan usta, oluşabilecek zararlar ilişkin daha fazla bilgiye sahip olacak ve size dayanağı daha etkili olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En yoğun Görülen Sebepler

Araçlarda Bingöl oto temas onarımı ile dair en yoğun danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en yoğun karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada aracın park konumunda olması kontağın dönmesine ve taşıtın çalışmasına olanak vermez. Bu nedenle ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da bağlantı döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını denetim edebilirsiniz.  

Bu durumda yapmanız gereken kontağı çıkarıp tekrar taktıktan  sonra seri bir tasvirde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma olasılığı ya da hasar görmüş olma olasılığı olabilir. Bu nedenle anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir zarar olduğu takdirde ise anahtar değişimi yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha ehil yardım almanız gerekir. Bu olayda Bingöl otomobil bağlantı onarımı için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez sonuçlar ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için ehil bir takım ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu sebeple referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için otomobil kontak bakımı işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. probleminiz otomobilin temas silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her çeşit sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. ekonomik fiyatlar ve kaliteli bir eylem için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Bingöl otomobil temas onarımı için bilgi alabilirsiniz.