Bingöl Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bingöl Teknik
263 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bingöl Yayladere Korniş Takma

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bingöl Yayladere Korniş Takma

Yayladere En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara!
Yayladere En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara! Hızlı, Hesaplı ve Profesyonel Hizmet İçin HemenGeliriz.com!

sıfır bir eve yerleştiğiniz zaman sıklıkla kornişler takılı olmaz ve Yayladere korniş takma ustalarına başvurursunuz. Bunun için uzman çağırmanız gerekebilir. Çoğu zaman anlık olarak uzman çağırmanız mümkün olmayabilir. Bu konuda Hemen Geliriz sitesi her konuda size destek sunmakta ve bulunduğunuz konuma branşında uzmanlaşmış ustaları ekonomik fiyata göndermektedir. Korniş takma aslında sanıldığı kadar zorlu bir işlem değildir. Bu konuda bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir.  

Yayladere Korniş takma konusunda bir grup noktalara dikkat etmeniz halinde evde kendi imkanlarınızla kendi kornişinizi takma fırsatı bulabilirsiniz. Korniş desteği için tanıdığınız bir ustadan yardım alabilirsiniz. Özellikle delik açma konusunda orantılı bir biçimde dikkat gerekiyor. Bu nedenle tedbirli olmanız gerekmektedir. Hemen geliriz sitesinde bu konuda ehil ustalardan yardım almanız ve dilerseniz adresinize çağırmanız olanaklı oluyor. Üstelik hem hesaplı fiyata hem de sürekli bir destek almış oluyorsunuz.  

 

Yayladere Korniş Ustası ve Yayladere Korniş Takma Firmaları

Korniş takma konusunda eğer bir uzman ile çalışacaksanız uzman ilişkin detaylı bilgi sahibi olun. Daha evvel bu biçimde bir kurulum yapıp yapmadığı konusunda bilgiler edinin. Sonrasında ustanın geldiği şirket ile iletişime geçebilirsiniz. Daha sonradan bir sorun yaşamamanız için önceden bir ekip konular ilişkin bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Korniş takma konusunda bir grup kriterler bulunuyor. Bunları şu biçimde sıralayabiliriz,

  • Kornişin monte edileceği duvarın ölçüsü yoğun dikkatli alınmalıdır
  • Korniş malzemesi kaliteli olmalıdır
  • Mutlaka takılırken bir merdiven kullanılmalıdır
  • Mümkünse iki kişi ile takılma tekniği yapılmalıdır
  • Tavanın beton kalitesine göre vida ya da çivi kullanılmalıdır.
  • Bu ayrıntılara dikkat etmeniz halinde korniş takma işini siz de kolayca yapabilirsiniz.  

 

Yayladere Korniş kurulumu Hakkında

Korniş montajı aslında bir grup konularda dikkat gerektiren, el becerisi ve usta kabiliyetinin olmazsa olmaz olduğu bir iştir. Bu işin dayanıklı ve tedbirli yapılması gerekiyor. karşıt halde kurulum işinin zayıf olması durumunda hem kornişler düşebilir hem de perdeler biçimsiz durur. Bu sebeple montaj konusunda ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.  

Birçok ilde korniş konusunda garantili hizmet sunan işletmeler ve ustalar bulunuyor. Tabii ki bu konuda pratik çok mühim . Bu sebeple çalıştığınız ustanın kurulum konusunda azami özen gösterdiğini mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Korniş takma ek dikkat gerektiren bir eylem olduğu için bu konuda çalıştığınız ustaların pratiği çok önemlidir.  

 

Korniş montajı Nasıl Yapılır?

Perdeler evlerimizde hatta eylem yerlerimizde kullandığımız önemli dekor ürünleridir. Perdelerin güzelliğini ve kalitesini belli etmesi için kornişinin yoğun dikkatli ve orantılı bir tasvirde monte edilmesi gerekmektedir. Perdelerin seçimi, ölçüsü, rengi, kalitesi kadar perdenin olmazsa olmazı olan kornişin takılma ve montaj kalitesi de oldukça önemlidir.  

Korniş takma yöntemi için lazım malzemeler ve bu konuda bilinçli bir uzman gerekiyor. Eğer bir grup bilginiz var ise siz de bazı bilgilere dikkat ederek montaj işlemini yapabilirsiniz. Korniş montajında yaptığınız hatalar hem duvara hem kornişe sorun vereceğinden size ekstra bir gider yükleyebilir. Bu nedenle korniş takma işlemlerinde dikkatli olmalısınız. kurulum işlemi kornişin en ciddi ayrıntısıdır. Zaten korniş takma fiyatlarını da kurulum belirlemektedir. Yani montaj kalitesi ne kadar yüksek olursa bu durumda fiyat da o kadar yüksek olacaktır. Fiyatı genelde kornişin işçiliği konusunu belli ediyor. Yani duvara delinecek delik sayısı, tavanın bu konuda işçiyi uğraştırıp uğraştırmayacağı konusu fiyatta önemli bir belirleyicidir.  

 

Kornişi Kendiniz Takacaksanız Dikkat

Kornişi kendi imkanlarınız ile evinize usta sokmadan takmak istiyorsanız bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Bunun için hem el becerisi hem de ustalık bilgisi şart oluyor. Bu sebeple belirttiğimiz kriterlere dikkat etmeniz size basitlik sağlayacaktır. Öncelikli olarak Kornişin kaç raylı olduğunu saptama edin. Bu ray perde çeşidinize göre çeşitlilik göstermektedir. Tül perde, fon perde, zebra perde gibi çeşitlerde çeşitli raylı korniş tipleri uygulanabilmektedir. Bu sebeple öncelikli olarak bunu belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında kornişi takmak istediğiniz yerin ölçüsünü doğru bir tasvirde alın. Bir uçtan diğer uca alacağınız ölçü son derece önemlidir. Bu nedenle hatasız bir tasvirde almanız gerekiyor.  

Tavanınızın durumuna ve beton kalitesine göre çivi ya da vida belirlemeniz gerekiyor. Kartonpiyer ile duvar tarafına kalan kısım arasında mesafeyi hatasız bir biçimde ayarlamanız gerekmektedir. Korniş kurulumu için mecburi malzemeler hazır bulunmalı. kurulum işinin olmazsa olmazı matkaptır. Matkapın uç kısmına gerekli aparatları takarak delik açmanız gerekmektedir. Bu delikler duvarın uzunluğuna göre ve ölçüsüne göre farklı sayıda olabilir. örneğin iki ya da dört adet yeterli olabilmektedir. Genel olarak korniş montajı bu şekilde yapılmaktadır. ancak ilk defa takacaksanız bu konuda tecrübeli birisinden destek almanız sizin için faydalı olacaktır. Böylece hem kendiniz takabilir hem de bir yanlış yapmamış olursunuz.

misal ölçüyü doğru ayarlayamamanız halinde ikinci bir eylem yükü ve ek gider oluşacaktır. Bu sebeple ayrıntıların önemini kavrayarak korniş takma işlemin yapmanız gerekmektedir. Kullanılacak matkap tercihi de epey önemlidir.  

 

Montajda sağlamlık Önemli

Korniş takma işleminin en kritik ayrıntısı kornişin sağlam olmasıdır. Yani montaj kısmı çok önemlidir. Hem doğru miktar almak hem de kornişi sağlıklı bir tasvirde takmak en ciddi ayrıntıdır. karşıt halde kornişiniz kısa sürede çıkabilir ve bu olayda da daha yoğun uğraşmak zorunda kalırsınız. Korniş takma sırasında uygun dübel ve vidaların kullanılması gerekiyor. Montaja ekonomik vida kullanmazsanız kornişiniz sağlam olmayacaktır. Bu sebeple bu tercihe dikkat etmeniz gerekiyor.  

 

Kaç Perde Takılacağını Belirleyin

Korniş takma konusuna başlamadan önce aslında öncelik olarak korniş kaç adet perde takacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu sebeple hem kornişin ölçüsünü hem de deleceğiniz delik sayısını belirlemeden önce kornişe kaç adet perde takılacağını belirlemeniz ve bilmeniz gerekiyor. Bu sayıyı bilirseniz kornişin sağlamlığını da doğru bir biçimde ayarlamış olursunuz. genellikle kornişe güneşlik, tül perde, fon perde olarak üç adet perde modeli takılıyor. Yani perde sayısı genellikle üç adet oluyor. Bu sayı kişiye göre değişebilmektedir. Bu nedenle kornişte ki delik sayısını perde sayısına göre ayarlamanız gerekmektedir. Perde sayısı arttıkça ağırlık aşırı olacağından bu sebeple kornişinin yoğun dayanıklı olması gerekiyor. Bu da açılan deliklerle mümkün olmaktadır. Bu nedenle en az dört adet delik açmanız gerekiyor.  

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korniş takma işi yukarıda da belirttiğimiz gibi ustalık ve el becerisi gerektiren bir iştir. Bu sebeple ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Korniş takılırken yalnız olmamanız önemlidir. Mümkünse bir kişiden takma konusunda yardım almanız size basitlik sağlayacaktır. Eğer kendi imkanlarınız ile takmayacaksanız bu konuda tecrübeli bir usta ile çalışmanız gerekiyor.  

Hemen Geliriz sitesinde her konuda size yardım olacak ustaları bulmanız olanaklı oluyor. Bu sebeple de bu site, yoğun sayıda kişi tarafından seçim edilen bir site olmaktadır. Hem hesaplı fiyata hem de yüksek kaliteye birçok işinizi halledebiliyorsunuz. Korniş takma işleminden evvel belirlemeniz gereken bir diğer konu da korniş çeşididir. Locatin Korniş takma türlü bakımından çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle bu çeşit ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.  

 

Bingöl Yayladere Hakkında