Bingöl Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bingöl Teknik
494 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bingöl Yedisu Korniş Takma

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bingöl Yedisu Korniş Takma

Yedisu En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara!
Yedisu En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara! Hızlı, Hesaplı ve Profesyonel Hizmet İçin HemenGeliriz.com!

yeni bir eve yerleştiğiniz süre sürekli kornişler takılı olmaz ve Yedisu korniş takma ustalarına başvurursunuz. Bunun için uzman çağırmanız gerekebilir. Çoğu zaman anlık olarak uzman çağırmanız mümkün olmayabilir. Bu konuda Hemen Geliriz sitesi her konuda size destek sunmakta ve bulunduğunuz konuma branşında uzmanlaşmış ustaları ekonomik fiyata göndermektedir. Korniş takma aslında sanıldığı kadar zorlu bir teknik değildir. Bu konuda bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir.  

Yedisu Korniş takma konusunda bir ekip noktalara dikkat etmeniz halinde evde kendi imkanlarınızla kendi kornişinizi takma fırsatı bulabilirsiniz. Korniş desteği için tanıdığınız bir ustadan destek alabilirsiniz. Özellikle delik açma konusunda orantılı bir şekilde dikkat gerekiyor. Bu nedenle tedbirli olmanız gerekmektedir. Hemen geliriz sitesinde bu konuda ehil ustalardan yardım almanız ve dilerseniz adresinize çağırmanız olabilir oluyor. Üstelik hem hesaplı fiyata hem de genelde bir destek almış oluyorsunuz.  

 

Yedisu Korniş Ustası ve Yedisu Korniş Takma Firmaları

Korniş takma konusunda eğer bir uzman ile çalışacaksanız usta hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olun. Daha önce bu şekilde bir montaj yapıp yapmadığı konusunda bilgiler edinin. Sonrasında ustanın geldiği firma ile iletişime geçebilirsiniz. Daha sonradan bir hasar yaşamamanız için önceden bir takım konular ilişkin bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Korniş takma konusunda bir ekip kriterler bulunuyor. Bunları şu tasvirde sıralayabiliriz,

  • Kornişin monte edileceği duvarın ölçüsü çok dikkatli alınmalıdır
  • Korniş malzemesi kaliteli olmalıdır
  • Mutlaka takılırken bir merdiven kullanılmalıdır
  • Mümkünse iki kişi ile takılma tekniği yapılmalıdır
  • Tavanın beton kalitesine göre vida ya da çivi kullanılmalıdır.
  • Bu ayrıntılara dikkat etmeniz halinde korniş takma işini siz de kolayca yapabilirsiniz.  

 

Yedisu Korniş kurulumu Hakkında

Korniş montajı aslında bir ekip konularda dikkat gerektiren, el becerisi ve uzman kabiliyetinin olmazsa olmaz olduğu bir iştir. Bu işin sağlıklı ve tedbirli yapılması gerekiyor. aksi halde kurulum işinin zayıf olması durumunda hem kornişler düşebilir hem de perdeler biçimsiz durur. Bu sebeple montaj konusunda ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.  

Birçok ilde korniş konusunda garantili görev sunan işletmeler ve ustalar bulunuyor. Tabii ki bu konuda tecrübe yoğun ciddi . Bu sebeple çalıştığınız ustanın kurulum konusunda azami özen gösterdiğini mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Korniş takma ekstra dikkat gerektiren bir iş olduğu için bu konuda çalıştığınız ustaların deneyimi yoğun önemlidir.  

 

Korniş kurulumu Nasıl Yapılır?

Perdeler evlerimizde hatta eylem yerlerimizde kullandığımız mühim dekor ürünleridir. Perdelerin güzelliğini ve kalitesini belli etmesi için kornişinin çok dikkatli ve orantılı bir tasvirde monte edilmesi gerekmektedir. Perdelerin seçimi, ölçüsü, rengi, kalitesi kadar perdenin olmazsa olmazı olan kornişin takılma ve montaj kalitesi de epey önemlidir.  

Korniş takma tekniği için gereken ekipmanlar ve bu konuda bilinçli bir usta gerekiyor. Eğer bir grup bilginiz var ise siz de bazı bilgilere dikkat ederek kurulum tekniğini yapabilirsiniz. Korniş montajında yaptığınız hatalar hem duvara hem kornişe sorun vereceğinden size ekstra bir gider yükleyebilir. Bu nedenle korniş takma işlemlerinde dikkatli olmalısınız. kurulum yöntemi kornişin en kritik ayrıntısıdır. Zaten korniş takma fiyatlarını da montaj belirlemektedir. Yani montaj kalitesi ne kadar yüksek olursa bu olayda fiyat da o kadar yüksek olacaktır. Fiyatı günlük kornişin işçiliği konusunu belli ediyor. Yani duvara delinecek delik sayısı, tavanın bu konuda işçiyi uğraştırıp uğraştırmayacağı konusu fiyatta kritik bir belirleyicidir.  

 

Kornişi Kendiniz Takacaksanız Dikkat

Kornişi kendi imkanlarınız ile evinize uzman sokmadan takmak istiyorsanız bu konuda tedbirli olmanız gerekiyor. Bunun için hem el becerisi hem de uzmanlık bilgisi koşul oluyor. Bu nedenle belirttiğimiz kriterlere dikkat etmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Öncelikli olarak Kornişin kaç raylı olduğunu saptama edin. Bu ray perde çeşidinize göre yenilik göstermektedir. Tül perde, fon perde, zebra perde gibi çeşitlerde değişik raylı korniş tipleri uygulanabilmektedir. Bu sebeple öncelikli olarak bunu belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında kornişi takmak istediğiniz yerin ölçüsünü doğru bir biçimde alın. Bir uçtan diğer uca alacağınız miktar son derece önemlidir. Bu nedenle doğru bir tasvirde almanız gerekiyor.  

Tavanınızın durumuna ve beton kalitesine göre çivi ya da vida belirlemeniz gerekiyor. Kartonpiyer ile duvar tarafına kalan kısım arasında mesafeyi doğru bir biçimde ayarlamanız gerekmektedir. Korniş montajı için lazım ekipmanlar hazır bulunmalı. kurulum işinin olmazsa olmazı matkaptır. Matkapın uç kısmına gerekli aparatları takarak delik açmanız gerekmektedir. Bu delikler duvarın uzunluğuna göre ve ölçüsüne göre çeşitli sayıda olabilir. misal iki ya da dört adet kâfi olabilmektedir. Genel olarak korniş kurulumu bu biçimde yapılmaktadır. lakin ilk defa takacaksanız bu konuda tecrübeli birisinden yardım almanız sizin için faydalı olacaktır. Böylece hem kendiniz takabilir hem de bir yanlış yapmamış olursunuz.

örneğin ölçüyü doğru ayarlayamamanız halinde ikinci bir eylem yükü ve ek gider oluşacaktır. Bu sebeple ayrıntıların önemini kavrayarak korniş takma işlemin yapmanız gerekmektedir. Kullanılacak matkap seçimi de epey önemlidir.  

 

Montajda dayanıklılık Önemli

Korniş takma işleminin en önemli ayrıntısı kornişin dayanıklı olmasıdır. Yani montaj kısmı yoğun önemlidir. Hem doğru miktar almak hem de kornişi sağlam bir şekilde takmak en önemli ayrıntıdır. karşıt halde kornişiniz kısa dakikada çıkabilir ve bu durumda da daha çok uğraşmak zorunda kalırsınız. Korniş takma sırasında hesaplı dübel ve vidaların kullanılması gerekiyor. Montaja uygun vida kullanmazsanız kornişiniz sağlam olmayacaktır. Bu sebeple bu tercihe dikkat etmeniz gerekiyor.  

 

Kaç Perde Takılacağını Belirleyin

Korniş takma konusuna başlamadan önce aslında öncelik olarak korniş kaç adet perde takacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu sebeple hem kornişin ölçüsünü hem de deleceğiniz delik sayısını belirlemeden evvel kornişe kaç adet perde takılacağını belirlemeniz ve bilmeniz gerekiyor. Bu sayıyı bilirseniz kornişin sağlamlığını da doğru bir şekilde ayarlamış olursunuz. çoğunlukla kornişe güneşlik, tül perde, fon perde olarak üç adet perde çeşidi takılıyor. Yani perde sayısı sürekli üç adet oluyor. Bu sayı kişiye göre değişebilmektedir. Bu sebeple kornişte ki delik sayısını perde sayısına göre ayarlamanız gerekmektedir. Perde sayısı arttıkça ağırlık çokça olacağından bu nedenle kornişinin yoğun sağlıklı olması gerekiyor. Bu da açılan deliklerle mümkün olmaktadır. Bu nedenle en az dört adet delik açmanız gerekiyor.  

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korniş takma işi yukarıda da belirttiğimiz gibi uzmanlık ve el becerisi gerektiren bir iştir. Bu nedenle ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Korniş takılırken yalnız olmamanız önemlidir. Mümkünse bir kişiden takma konusunda destek almanız size basitlik sağlayacaktır. Eğer kendi imkanlarınız ile takmayacaksanız bu konuda tecrübeli bir uzman ile çalışmanız gerekiyor.  

Hemen Geliriz sitesinde her konuda size destek olacak ustaları bulmanız olanaklı oluyor. Bu nedenle de bu site, çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bir site olmaktadır. Hem uygun fiyata hem de yüksek kaliteye birçok işinizi halledebiliyorsunuz. Korniş takma işleminden önce belirlemeniz lazım bir diğer konu da korniş çeşididir. Locatin Korniş takma tür bakımından farklılık göstermektedir. Bu nedenle bu çeşit ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.  

 

Bingöl Yedisu Hakkında