Bitlis Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bitlis Teknik
432 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bitlis Ahlat Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bitlis Ahlat Oto Kontak Tamiri

Ahlat En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Ahlat En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız ancak kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Ahlat otomobil bağlantı bakımı yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da araba bağlantı tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan sorunlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi zaman sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir sürede bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu sebeple işin uzmanına danışmak her süre için en mantıklısıdır. Aracınız için Ahlat araba bağlantı tamiri lazım durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

temas Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. sıfır model araçlarda bu sistem çeşitlilik göstermiştir ve yeni bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz olabilir kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı temas kısmında her döndürdüğünüzde arabanın çeşitli faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine olanak sağlayan dişliler devreye girer. Böylelikle araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak ufak olduğu için çok dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her otomobilin kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha yoğun aracı çalıştırmak için dizayn edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar zarar görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş temas bölümüne de zarar verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına küçük  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi zaman kâfi gelmez. Bu nedenle önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği süre çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir sürede ve herhangi bir yerde Ahlat oto temas bakımı gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her taşıtın kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha rahat bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de sıfır model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha fazla güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. hayli ülkede kanuni bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de sıfır nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Ahlat otomobil bağlantı tamiri sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Ahlat bağlantı Arızaları ve Çözümleri

kontak arızaları birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilir. yakın bir arıza durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması lazım aracınızın Ahlat otomobil kontak tamiri zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde temas arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; kontak anahtar ve şifresinde aşınmalar sonucu gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile sorununuz çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; bağlantı terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir sıkıntı ile aksaklık gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çaresi olanaklı kılınır. alayı bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de temas arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• zira sakin kalarak yanlış ve kendinizi tehlikeye atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylece trafik akışını değiştirmeden kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir bozukluk olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. otomobilin kaputunu açmanız da kusur durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için düzgün bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir usta ile anlaşarak yol yardım için arayın.

• konumunuzu ve bozukluk durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylece işinin ehli olan ustalar gereken tertibat ile yardıma gelecektir.

• destek beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitli bir tasvirde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir durum ile karşılaşmamak adına aracınızın tamir tamir işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın tamir edildiğinden güvenli olunması gerekir. Aynı şekilde bir bozukluk ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol destek konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız servisin telefon numarasını yanınızda taşıyın. ters bir olay ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile iletişime geçin. aracın durumundan bilgili olan usta, oluşabilecek zararlar hakkında daha orantısız bilgiye sahip olacak ve size dayanağı daha etkili olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En yoğun Görülen Sebepler

Araçlarda Ahlat otomobil temas tamiri ile alakalı en çok danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en çok karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada taşıtın park konumunda olması kontağın dönmesine ve otomobilin çalışmasına fırsat vermez. Bu nedenle ilk olarak dikkat edilmesi lazım nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da bağlantı döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını denetleme edebilirsiniz.  

Bu durumda yapmanız lazım kontağı çıkarıp tekrar taktıktan  sonra çabucak bir şekilde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma olasılığı ya da sorun görmüş olma olasılığı olabilir. Bu sebeple anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir hasar olduğu takdirde ise anahtar değişimi yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha profesyonel yardım almanız gerekir. Bu durumda Ahlat otomobil bağlantı tamiri için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez neticeler ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için profesyonel bir grup ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu sebeple referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için otomobil bağlantı tamiri işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. sıkıntınız otomobilin bağlantı silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her çeşit sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. hesaplı fiyatlar ve nitelikli bir eylem için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile irtibata geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Ahlat araba kontak tamiri için bilgi alabilirsiniz. 

Bitlis Ahlat Hakkında