Bitlis Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bitlis Teknik
439 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bitlis Güroymak Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bitlis Güroymak Oto Kontak Tamiri

Güroymak En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Güroymak En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız ancak kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Güroymak oto kontak bakımı yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da otomobil bağlantı tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan sorunlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi zaman sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir zamanda bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu nedenle işin uzmanına danışmak her süre için en mantıklısıdır. Aracınız için Güroymak oto kontak tamiri lazım durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

bağlantı Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. sıfır model araçlarda bu sistem farklılık göstermiştir ve sıfır bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz olabilir kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı kontak kısmında her döndürdüğünüzde aracın farklı faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine fırsat sağlayan dişliler devreye girer. Böylelikle araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak ufak olduğu için yoğun dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her arabanın kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha yoğun aracı çalıştırmak için tasarım edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar zarar görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş temas bölümüne de sorun verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına küçük  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi süre kâfi gelmez. Bu sebeple önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği zaman çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde Güroymak oto kontak tamiri gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her otomobilin kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha konforlu bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de sıfır model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha aşırı güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. hayli ülkede hukuki bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de yeni nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Güroymak araba temas tamiri sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Güroymak bağlantı Arızaları ve Çözümleri

temas arızaları birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilir. yakın bir kusur durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması lazım aracınızın Güroymak otomobil kontak bakımı zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde kontak arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; kontak anahtar ve şifresinde aşınmalar neticesi gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile probleminiz çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; kontak terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir sıkıntı ile arıza gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çaresi olanaklı kılınır. tüm bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de temas arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• öncelikle sakin kalarak yanlış ve kendinizi tehlikeye atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylelikle trafik akışını bozmadan kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir bozukluk olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. taşıtın kaputunu açmanız da aksaklık durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için iyi bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir usta ile anlaşarak yol destek için arayın.

• konumunuzu ve aksaklık durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylelikle işinin ehli olan ustalar mecburi tertibat ile yardıma gelecektir.

• yardım beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitlenmiş bir tasvirde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir durum ile karşılaşmamak adına aracınızın tamir onarım işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın bakım edildiğinden güvenli olunması gerekir. Aynı biçimde bir arıza ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol destek konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız işletmenin telefon numarasını yanınızda taşıyın. karşıt bir olay ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile irtibata geçin. arabanın durumundan bilgili olan usta, oluşabilecek sorunlar ilişkin daha fazla bilgiye sahip olacak ve size dayanağı daha tesirli olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En çok Görülen Sebepler

Araçlarda Güroymak araba kontak onarımı ile dair en çok danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en yoğun karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada taşıtın park konumunda olması kontağın dönmesine ve otomobilin çalışmasına fırsat vermez. Bu nedenle ilk olarak dikkat edilmesi mecburi nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da kontak döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını denetim edebilirsiniz.  

Bu durumda yapmanız gereken teması çıkarıp tekrar taktıktan  sonra seri bir biçimde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma olasılığı ya da sorun görmüş olma ihtimali olabilir. Bu nedenle anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir zarar olduğu takdirde ise anahtar yeniliği yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha ehil yardım almanız gerekir. Bu durumda Güroymak otomobil bağlantı tamiri için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez neticeler ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için profesyonel bir grup ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu nedenle referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için araba temas onarımı işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. sıkıntınız arabanın kontak silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her tür sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. ekonomik fiyatlar ve nitelikli bir iş için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Güroymak otomobil temas tamiri için bilgi alabilirsiniz. 

Bitlis Güroymak Hakkında