Bitlis Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bitlis Teknik
365 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bitlis Hizan Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bitlis Hizan Oto Kontak Tamiri

Hizan En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Hizan En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız lakin kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Hizan otomobil bağlantı bakımı yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da araba kontak tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan sorunlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi zaman sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir dakikada bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu sebeple işin uzmanına danışmak her zaman için en mantıklısıdır. Aracınız için Hizan araba bağlantı tamiri mecburi durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

bağlantı Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. sıfır model araçlarda bu sistem yenilik göstermiştir ve yeni bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz olanaklı kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı bağlantı kısmında her döndürdüğünüzde otomobilin farklı faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine olanak sağlayan dişliler devreye girer. Böylece araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak ufak olduğu için çok dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her aracın kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha yoğun aracı çalıştırmak için tasarım edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar sorun görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş bağlantı bölümüne de hasar verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına ufak  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi zaman kâfi gelmez. Bu sebeple önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği süre çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde Hizan araba kontak onarımı gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her taşıtın kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha konforlu bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de yeni model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha çokça güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. birçok ülkede yasal bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de sıfır nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Hizan oto temas bakımı sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Hizan kontak Arızaları ve Çözümleri

bağlantı arızaları hayli sebepten dolayı ortaya çıkabilir. yakın bir arıza durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması mecburi aracınızın Hizan araba kontak tamiri zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde kontak arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; temas anahtar ve şifresinde aşınmalar neticesi gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile sorununuz çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; kontak terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir aksaklık ile bozukluk gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çözümü mümkün kılınır. hepsi bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de bağlantı arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• zira sakin kalarak yanlış ve kendinizi tehlikeye atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylelikle trafik akışını bozmadan kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir aksaklık olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. arabanın kaputunu açmanız da arıza durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için iyi bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir usta ile anlaşarak yol yardım için arayın.

• yerinizi ve aksaklık durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylelikle işinin ehli olan ustalar lazım tertibat ile yardıma gelecektir.

• yardım beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitli bir biçimde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir durum ile karşılaşmamak adına aracınızın onarım tamir işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın bakım edildiğinden emin olunması gerekir. Aynı şekilde bir kusur ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol destek konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız servisin telefon numarasını yanınızda taşıyın. karşıt bir durum ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile iletişime geçin. taşıtın durumundan bilgili olan usta, oluşabilecek sorunlar ilişkin daha çokça bilgiye sahip olacak ve size yardımı daha etkili olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En yoğun Görülen Sebepler

Araçlarda Hizan araba kontak tamiri ile dair en çok danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en yoğun karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada otomobilin park konumunda olması kontağın dönmesine ve arabanın çalışmasına olanak vermez. Bu nedenle ilk olarak dikkat edilmesi gerekli nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da temas döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  

Bu durumda yapmanız gereken teması çıkarıp tekrar taktıktan  sonra çabuk bir şekilde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma olasılığı ya da zarar görmüş olma olasılığı olabilir. Bu sebeple anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir hasar olduğu takdirde ise anahtar değişimi yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha uzman yardım almanız gerekir. Bu olayda Hizan araba temas tamiri için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez neticeler ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için profesyonel bir grup ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu nedenle referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için araba temas tamiri işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. sorununuz arabanın kontak silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her tür sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. uygun fiyatlar ve kaliteli bir iş için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Hizan araba kontak onarımı için bilgi alabilirsiniz. 

Bitlis Hizan Hakkında