Bitlis Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bitlis Teknik
281 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bitlis Merkez Oto Anahtar Yapımı

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bitlis Merkez Oto Anahtar Yapımı

Merkez En İyi 10 Oto Anahtarcı – Teklif Al veya Hemen Ara!
Merkez En İyi 10 Oto Anahtarcı – Teklif Al veya Hemen Ara! İmmobilizer Çipli Oto Yedek Anahtar Yapımı ve Kopyalama. Hemen Arayın!

Eski araçları da mevcut anahtarlar haricinde artık yeni otomobil anahtarlar da çip bulunur. oto anahtarının üzerinden mekan alan çip sayesinde araçların kapı ve pencereleri de daha basit bir tasvirde açılır. araba anahtarının için de bulunan çip elektronik sistem ile çalıştığı için bağlantının daha kolay bulunmasını sağlar. Merkez otomobil anahtar imalatı da oldukça basit bir şekilde gerçekleşir. araba anahtar imalatı herkes tarafından yapılan bir teknik değildir. İçerisinde çip bulunduğu için çipin ahenk sağlaması ve değişik kullanılan şahsi yazılımlarla beraber yapılması gerekir. lazım programları kullanan otomobil anahtarcılar bu tekniği daha basit bir şekilde yapar.

Her otomobilde kopya anahtarın bulunması daha düzgün olabilir. Herhangi bir hırsızlık gibi olayların olması sonucunda sizden yedek anahtar talep edilir. Eğer kopya anahtar bulunmazsa sigorta şirketleri gereken olan sorun için ödeme yapmazlar. Bu sebeple nüsha anahtarın olması epey önemlidir. 

Merkez otomobil anahtar yapımı ücretleri de yoğun pahalı değildir. sürekli araçlara göre farklılık gösterir. ancak yedek anahtarı yapılacağı süre işletme seçimi de önemlidir. Kendi aracınızın firmasına götürebilirsiniz. lakin internet üzerinden de hizmet veren birçok şirket bulunuyor. 

Merkez nüsha araba Anahtarı

Yeni sıfır araç aldığımız süre genellikle sizleri iki adet anahtar verilir. Birisi arızalandığı veya çalındığı süre diğerini rahatlıkla kullanmanız için tasarlanmış olur. nüsha anahtar verilmesi genelde epey önemlidir. ancak verilen kopya anahtarlar ilk anahtarla gibi otomatik değildir. kopya anahtar kullandığınız zaman aracı manuel olarak açmanız gerekir.

kopya anahtarlar her araç aldığınız süre bir adet yanında verilir. sıklıkla yedek anahtar yoğun şık kullanılmaz. 

 • yedek anahtarlar kullanılan ilk anahtar kadar oldukça önemlidir.
 • Çok kısa süre de bozulmaz. Daha sağlam olan ürünlerdir.
 • yedek anahtarın en büyük dezavantajı otomatik olarak çalışmamasıdır. Manuel olarak çalıştığı için kapıları ve pencereleri açmak için aracı çalıştırmak gerekir.

kopya anahtar kullanımı yapacağınız süre mutlaka bu konu ilişkin derinlemesine bilgi almalısınız. 

Merkez İmmobilizer Sistem

İmmobilizer sistem sadece araçların kumandasına takılan bir sistemdir. Elektronik devre olan bu parça sadece kontak anahtarı için kullanılır. Bu bölüm tamamlanmadığı zaman da motor çalışmaz. oldukça kuvvetli bir sistem olduğu için çalınma gibi fazla riskleri de pek olabilir değildir. İmmobilizer sistem genellikle anahtarla birleştirilse de çeşitli otomobil firmaları değişik tekniklikler de kullanabilir. Bazı otomobil markaları şifre girişi de sağlayabilir. Immobilizer sistem ülkemizde günlük yeni model araçlarda ve orta sınıf üzeri olan araçlar da normal hale getirilmiştir. 

Pek çok ülkede bu sistem zorunlu hale getirilirken ülkemiz de hala hayli araçta bulunmamaktadır. İmmobilizer sistem kullanımı sayesinde araç hırsızlıklarında da büyük ölçüde azalmalar meydana gelmiştir. Bazı araçlarda kullanılan immobilizer sistem her zaman emniyetli kabul edilmez. Bazı otomobillerde motor sisteminin en derin kısmına monte edildiği için uzun süre de devre dışı bırakmak basit olmaz. Bu gibi sistemler sıklıkla daha güvenlidir. Bazı oto modellerinde ise aracı kilitleme devresi çoğunlukla yoğun daha kolay ulaşılabilir ve Böylelikle devre dışı da bırakılabilir. lakin bu gibi uygulamalar da çok güvenli sayılmaz.

araba Anahtar Çeşitleri

otomobil anahtar sistemi motorun hareket etmesini sağlar ve marş motoru ile birlikte akünün de temas kurmasını sağlayan bir sistemdir. Araç anahtarı olmadan ne yazık ki aracı kullanmak mümkün değildir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte otomobil anahtar çeşitleri de artmıştır. Akıllı oto anahtar, sustalı otomobil anahtar ve immobilizer araba anahtar olarak çeşitleri bulunur. araba anahtar çeşitleri araçlara göre yenilik gösterir. 

Eğer yoğun lüks bir araç kullanımı yapıyorsanız genelde akıllı oto araçları seçim edilir. genellikle bu araç tiplerinde bu kumandalar daha aşırı rağbet görür. lakin eski tip araçlar da kullanılan kumandalar daha farklıdır. Manuel olarak çalıştığı için yoğun aşırı arzu görmez. lakin günümüzde çokça araç için daha basit kullanılan araç kumandaları da yapılmaktadır. 

Akıllı araba Anahtar Kullanımı

Akıllı araba anahtar sistemi genellikler araçlar da en çok seçim edilen ve her şeyin otomatik olarak çalıştırdığı bir sistemdir. Aracınızın anahtarına dokunmadan cebinizde dururken bile alglama sistemi sayesinde aracınızı daha basit bir biçimde açabilir. Böylelikle aracınız da çalışır bir hale gelmiş olur. Akıllı otomobil anahtar kullanımı çoğunlukla seçim edile bir sistemdir. Akıllı araba anahtarı manuele göre daha fazla kullanıldığı için kullanımı da kolaydır. Akıllı otomobil anahtar hemen hemen her araç için üretilmiştir. 

Sustalı araba Anahtar Kullanımı

Sustalı oto anahtar sistemi sürekli eski bir sistem olarak bilinir. Sustalı araba anahtar sistemi daha çok eski araçlar da kullanılan bir yöntemdir. araba anahtarının üzerinde mevcut düğme ile açılır ve kapatılır. ancak yeni araçlar da bulunmaz. 

Kullanılan diğer bir politika ise İmmobilizerli sistemdir. oto sanayisi içinde kullanılan bu politika gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamış olan bir yöntemdir. Gelişmiş olarak Avrupa ülkelerinde ortaya çıkan bu sistemi ülkemizde de oldukça rağbet görmeye devam etmektedir.

Düz temas içine yerleştirilen bu sistemin diğer bir parçası da kontak içine yerleştirilmiş olur. Parçaların derin kısma yerleştirmesi daha güvende olmasını sağlar. Bu nedenle kullanılan bu sistem hırsızlığı da büyük miktarda azaltmıştır.

Merkez araba Anahtar Tamiri

Kullanılan otomobil anahtarları zamanla bozulabiliyor. Özellikle darbe alan veya su alan araba anahtarları kısa zaman içerisinde bozulmuş oluyor. oto anahtarlarının onarımını kolay bir biçimde yaptırmamız da olanaklı . Hemen geliriz firması üzerinde mekan alan ustalar epey süratli bir tasvirde hizmet verir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte otomobillerde zamanla gelişmektedir. Araçların anahtarını kontağa taktığınız süre bağlantı döner ama motor çalışmaz. Bu olay da için de bulunan çip de çalışmaz. 

nüsha anahtarlar sıklıkla diğer anahtarlar kadar yoğun orantısız kullanılmaz. sürekli ilk anahtar bozulduğu zaman kopya anahtar kullanılır. 

otomobil Anahtar Nasıl Yapılır?

Merkez araba anahtar yapımı hayli firmanın yapmış olduğu bir hizmettir. lakin oto anahtar yapımı için hukuki ruhsat sahibi olmamız gerekir. Eğer ruhsat sahibi değilsiniz noterden vekaletname almanız gerekir. Hemen geliriz sitesinde bulunan ustalar da epey kısa süre içerisinde bu yöntemi halleder. 

Firmalarda bu yöntemi yaptıracağınız süre anahtarın orjinalini de mutlaka getirmek gerekir. Kullanılan programlar sayesinde otomobil anahtar da oldukça seri bir tasvirde yapılmış olur. yedek anahtar yaptırdığınız zaman mutlaka tedbirli bir tasvirde yaptırmak gerekir. 

araba Anahtar işletme Seçimi 

oto anahtar yapımı için görev veren birbirinden fazla firma bulunur. Firmaların nüsha anahtar alanında görev vermesi de oldukça önemlidir. Böylelikle herhangi bir kaybolma veya bozulma durumunda yenisi yaptırabilirsiniz. Merkez otomobil anahtar imalatı fiyatları genelde araçlara göre belirlenir. 

Elinizde bulunan araç çok pahalı bir araç ise yedek anahtar miktarı da fazla olabilir. Bu nedenle kendi aracınızı aldığınız yerden araba anahtar yapımı hakkında bilgi almak daha dayanıklı olacaktır. genelde güvenilir firmaları tercih etmek gerekir. Böylece ürünler de daha güvenilir bir biçimde yapılır ve Böylece ekonomik fiyatlara da servis almak mümkün olacaktır. 

 

Merkez araba Anahtar Kopyalama

araba anahtar çoğaltma işi sizin kopya anahtar oluşturarak anahtar unutkanlığınıza bir çare olabillir. Ben unutkanım, eşyalarımı çoğu yerde unutuyorum diyorsanız çantanızdaki bir nüsha anahtar sizin unutkanlığınızı önemsiz hale getirecektir. Araç anahtarlarında artık gelişen araba sektörüyle birlikte yoğun orantısız anahtar modeli çıktı. Bu sektör gerçekten derin bir branş . Bu tip konularda işinin uzmanı kişilerle çalışmak her süre önemlidir. Aracınızın anahtarı çipli, çipsiz veya immobilizer olabilir. Hemen Geliriz adresinde her tip anahtar çoğaltma tekniği yapacak anahtar tamircileri bulunmaktadır. 

Anahtar kopyalarken dikkat edilecek pek yoğun durum vardır. Anahtarların özellikleri başta dikkat edilecek unsurlardandır. branşında uzman kişiler tarafından bu yöntem gerçekleştirilmelidir. Araç anahtarlarını kişiler kendi kendilerine kopyalamaya çalışmamalıdır. Bu iş derinlemesine ve titizlikle yapılması mecburi bir iştir. Evde anahtarı klonlamak aracınızın kapısından kontağına kadar her türlü kilit sisteminde aksaklıklara sebebiyet verebilir. 

Anahtar Nasıl Kopyalanır

Anahtar, kilit üzerinde usta olmuş kişiler tarafından klonlanır. Bu işlemde özel araç gereçler kullanılmaktadır. Buna kişisel olan makineler sayesinde anahtar doğru bir şekilde yedeklenmektedir. Anahtar kopyalamada kullanılan aygıtlar özel bir kumanda ve bir bilgisayardır. Kumanda içerisindeki menüde;

Çip kopyala

Çip üret

Anahtar kopyala

Garaj kapısı kumandası üret 

Garaj kapısı kumandası kopyala

Kumanda yenile

Bu ve bunun gibi seçenekler mevcuttur. profesyonel kişi yapacağı işleme göre bu seçeneklerden birini tercih eder. Bu tercih bilgisayar tarafından algılanır ve kopyalama yöntemi yapan aletin beynine gönderilerek seçilen tecih uygulanmaya başlanır. 

Bilyalı ve yale anahtarlar da ev, eylem yeri, oda kapısı ve benzeri yerlerde kullanılmakta olup oto anahtar çoğaltma işlemi gibi kolay ve hızlı bir tasvirde klonlanmaktadır. Bilyalı ve yale anahtar çeşitlerinde çoğaltma yöntemi makinelere gerek kalmadan direkt olarak uygulayıcı makine tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

 

İmmobilizer Anahtar Kopyalama

Arabanızın anahtarı çipli, çipsiz, akıllı ve immobilizer gibi çeşitlerden bir tanesi olabilir. Bu türlü anahtar çeşitlerinin kopyalamasını bu işin ustası olan kişiler kopyalayabilmektedir. Çipli olan araç anahtarları sizlerin evlerde kendi başınıza kopyalayabileceğiniz bir şey olmadığı için ve kopyalama tekniğini gerçekleştirdiğinizde aracınızda sıkıntılar çıkabileceği için bu konularda Hemen Geliriz üzerindeki Merkez araba anahtar çoğaltma ustalarına ulaşınız. 

Evlerde kopyalanmaya çalışılan anahtarlar sıklıkla arızalı olmakla birlikte aracınızın kapılarını açmayacak ve aracınızı çalıştırmayacaktır. İmmobilizer anahtar, usta kişinin anahtar tanımlayan kumandasına yerleştirildikten sonra bilgisayar tarafından taranarak anahtarın şeması çıkarılır. Anahtarın şeklini çıkaran makineye ham, dişlileri olmayan bir anahtar takılır. Anahtar şeması uygulayıcı makinenin beynine gönderilir. Bu makine algıladığı şemayı ham anahtar üzerinde uygular ve anahtarınızı hazır hale getirir.

 

Çipli-Çipsiz Anahtar Kopyalama

Arabalarınızın kumandaları ve arabalarınız akıllı araç tipindeki vasıtalar olabilir. Bu tip uygulama farklılıklar fark etmeden sizin için en iyi hizmeti ustalarımız sunacaktır. Çipli veya çipsiz araç kumandası kopyalamada işlemler değişmemekte immobilizer ve diğer tip kumanda sistemleri gibi pek çok tür kumanda kopya edilebilmektedir. Çipli-çipsiz özelliği uzmanın kumanda üzerinde yapacağı seçeneği değiştirmek dışında fark yaratmamaktadır. 

Çipli araba anahtarlarında yetmişten orantısız çip seçeneği bulunmaktadır. Bu çip seçenecekleri branşında uzman kişilerin kumandaları tanımalarıyla seçilecek tercihlerdir. oto anahtarlarınızın çiplerinin modellerini bu bilgilere sahip değilseniz bilemezsiniz. uzman kişilere sorarak çip bilgisine ulaşabilirsiniz. uzman kişiler kumanda yöntemiyle dakikalar içerisinde çipin modelini size söyleyebilir. Aynı şekilde çipli anahtar çoğaltma tekniği de dakikalar içerisinde gerçekleşebilir ve orantısız beklemeden, zahmete girmeden anahtarınızın bir yedeğine sahip olabilirsiniz. Arabanızın çip modeli gittiğiniz araba anahtar çoğaltma dükkanında daha evvel yok olabilir. ancak ehil kişiler tanınmayan çip modellerini bilgisayar yardımıyla sıfır bir çip üretme alanından yaparak sizin anahtar modelinizi çıkarmaktadır.

Mekanik yani çipsiz de denilen otomobil anahtar kopyalama işleminde çip seçeneği sunulmadan kumandaya yerleştirilerek bilgisayarda şeması çizilir. Çizilen şema ve içindeki sistem belirlendikten sonra anahtarı kopyalayan makine yardımı ile dakikalar belki saniyeler içerisinde size yeni ve kusursuz bir anahtar sunar. 

 

Anahtar Kopyalamada Dikkat Edilecekler

 1. Anahtarınızın üzerindeki şekillerin eksiksiz ve sıkıntısız olmasına,
 2. Yine aynı şekillerin içerisine girmiş olabilecek bilinmeyen maddelere,
 3. Bir tarafının eğilmiş veya kırık olup olmadığına,
 4. Anahtarı klonlayan kişinin sizin istediğiniz adetten fazlasını yapıp yapmadığına, dikkat etmelisiniz.
 5. otomobil anahtarınızın klonunu teslim aldığınızda aracınız üzerinde denemeden önce gözle görülür bir hata olup olmadığına bakınız. Daha sonra aracınızın kapılarında ve kontağında deneyerek yapılan işlemi denetleme ediniz.

   

Hangi Marka Araç Anahtarları Kopyalanır

Honda, Volkswagen, Hyundai, BMW, Peugeot ve diğer bütün çeşit araba markalarında Merkez oto anahtar klonlama tekniği yapılabilmektedir. Hemen Geliriz üzerinden aradığınız otomobil Anahtarcı ustaları sizlere alayı markalar için servis verebilmektedir.

Arabanızın rengi, boyutu fark etmediği gibi modeli, markası da yapılacak olan yöntemi değiştirmemektedir. orijinal oto anahtar çoğaltma işlemlerinde bu tip kriterlere bakılmaksıızın yöntem gerçekleştirilmektedir. asıl anahtarınız yoğun önemli olup bu anahtarınızı kaybetmemeye özen göstermeli çoğaltma işleminden sonra da atmayıp saklamalısınız. 

 

Garaj Kumandası Yedekleme

Garaj kumandanızın hem sizde hem de tanıdıklarınızda olmasını istiyorsanız Hemen Geliriz'den Merkez otomobil anahtar klonlama ustalarına en çabuk biçimde ulaşın. Eve, işe veya herhangi bir binada ortak kullanımda olan bir araba giriş kapınız varsa bu kapının uzaktan kumandasını nüsha ederek süre problemi olmadan alana giriş çıkış sağlayabilirsiniz.

Garajınızın güvende kalmasını istiyorsanız nüsha kumandaları vereceğiniz kişileri tanıyor ve güveniyor olmanız önemlidir. Tanımadığınız, güvenmediğiniz kişilere garaj kumandanızı vermeyiniz. 

 

Merkez En yakın Nerede Anahtar Kopyalatabilirim?

Size en yakın olan Merkez araba anahtar kopyalama dükkanına Hemen Geliriz üzerinden ulaşabilir. yer bilgilerini alarak dükkanlarına gidebilir veya acil bir durumdaysanız bulunduğunuz bölgeye çağırarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. bölgenizi hatasız girmeniz size en yakın, en hesaplı araba anahtar klonlama ustasını bulmanızda kolaylık sağlayacaktır. 

7 gün 24 saat etkin otomobil anahtar çoğaltma dükkanları bulunmaktadır. Acil bir şekilde anahtarınızın yedeğini çıkarttırmak veya anahtarınız kırıldığı için hızlıca bir anahtar yaptırmak istiyorsanız bu hizmeti veren ustalarımıza ulaşabilirsiniz. Size en iyi, asıl anahtar kopyalama işlemi yapacak ustalarımza ulaşmanız için Hemen Geliriz üzerinden birden orantısız Merkez otomobil anahtar klonlama ustası numarası sunmaktayız.

 

Anahtar Yedeği Çıkarttırmak lüks Mı?

Otonuzun anahtar yedeğini elinizde bulundurmak istiyorsunuz ve bunun için yoğun aşırı para vermek istemiyorsanız Hemen Geliriz'deki otomobil anahtar çoğaltma ustalarını arayın ve güncel fiyatların altında, en bütçenize uygun fiyatları alın. 

Hemen Geliriz, sizlere en düzgün servis için çalıştığı ustaların ucuz, ekonomik olmasına dikkat eder. Bütçeniz dahilinde hangi usta ile anlaştıysanız o usta ile işleminizi Hemen Geliriz üzerinden çağrı yaparak gerçekleştirebilirsiniz. En ekonomik Merkez araba anahtar kopyalama dükkanları için Hemen Geliriz'den aramalar yapın. Fiyat bilgisi ve anahtarınızın nasıl kopyalanacağı gibi pek yoğun bilgiyi ustalarımızdan edinebilirsiniz. Anahtar tipine, modeline çipli-çipsiz, immobilizer gibi çeşitlere bakılarak ücretlendirmeleri Hemen Geliriz ile işleyen Merkez araba anahtar kopyalama firmaları belirlemektedir. servis kalitesine değer veren, her zaman son teknoloji ile aktif araba anahtar çoğaltma firmalarını Hemen Geliriz'de bulabilirsiniz.

Bitlis Merkez Hakkında

Bitlis, (Osmanlıca: بدليس / Bidlis Kürtçe Bedlîs, Ermenice: "Baghaghesh" veya "Baghesh") Bitlis ilinin merkezi olan şehirdir. Merkez ilçeye bağlı üç bucak vardır. Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Bitlis'i, güneyden Siirt, batıdan Muş, kuzeyden Ağrı illeri ve doğudan Van Gölü çevreler. Bitlis, Kaleleri ve İslam eserleriyle önemli bir ildir.

İçindekiler

 1. Tarihçe
 2. Coğrafya
 3. Kültür
 4. Tarihi Yapılar
 5. Kaleler
 6. Camiler
 7. Medreseler
 8. Tarihi Köprüler
 9. Hanlar
 10. Türbeler
 11. Müze ve Ören Yeri
 12. Eğitim
 13. Ekonomi
 14. Nüfus
 15. Yerel yönetim
 16. Kardeş şehir
 17. Galeri
 18. Ayrıca bakınız
 19. Kaynakça
 20. Dış bağlantılar

Tarihçe

Tarihçiler Bitlis tarihini değişik zamanlardan başlatmaktadırlar. 5000 yıllık, 7000 yıllık tarih gibi. Gerçekte Bitlis tarihi Neolotik Çağ dediğimiz Yenitaş dönemine kadar uzanmaktadır. Bitlis ve yöresinin yazılı tarih öncesi oldukça karanlıktır. En önemli nedenleri yüzeydeki buluntuların az olması ve bugüne kadar gerçekçi bir arkeolojik çalışma yapılmamasıdır. Bitlis ili sınırları içerisinde bulunan Süphan ve Nemrut Dağı dağlarındaki obsidyen (doğal cam yatakları), doğrudan olmasa bile dolaylı olarak bu yöre tarihinin Neolitik dönemine kadar çıktığını göstermektedir. Obsidyen yataklarından elde edilen doğal camın yontucu, kesici, kazıyıcı olarak çevredeki yerleşim yerlerinde kullanıldığı anlaşılmaktadır. Yine yapılan çalışmalar sonucunda o döneme ait ticaret yolu Van Gölü'nün doğusundan güneye (bugünkü Van ili sınırları içerisinde bulunan Kalkolitik – Maden Dönemi – yerleşme alanı olan Tilkitepe), batıda ise Diyarbakır il sınırlarına (Ergani yakınındaki çanak-çömleksiz bir Neolitik yerleşme yeri olan Çayönü) dek uzanmaktadır.

Coğrafya

Bitlis geneli dağlar ve platolardan oluşmaktadır. Bu nedenle hayvancılığa daha elverişli bir kenttir.Karasal iklimi ise sert bir şekilde yaşadığından palmiye benzeri geniş yapraklı ağaçlar burada yetişemezler.

Kültür

Tarihi Yapılar

Kaleler

 • Tatvan Kalesi
 • Ahlat Kalesi
 • Adilcevaz Kalesi
 • Bitlis Kalesi

Camiler

 • Ulu Cami-Bitlis
 • Gökmeydan Cami
 • Şerefiye Külliyesi Ve Cami
 • Adilcevaz Tuğrul Bey Cami
 • Ahlat İskender Paşa Cami

Medreseler

 • İhlasiye Medresesi
 • Yusufiye Medresesi

Tarihi Köprüler

 • Narlıdere Köprüsü
 • Ahlat Emir Bayındır Köprüsü

Hanlar

 • El Aman Hanı
 • Hazo Han
 • Papşin Hanı

Türbeler

 • Emir Bayındır Kümbeti
 • Emir Ali Kümbeti
 • Usta Şagirt Kümbeti
 • Çifte Kümbet
 • Abdurrahman Gazi Türbesi
 • Şeyh Babo Kümbeti
 • Küfrevi Türbesi

Müze ve Ören Yeri

 • Bitlis Etnografya Müzesi
 • Ahlat Müzesi
 • Ahlat Selçuklu Mezarlığı
 • Ahlat Harabeşehir Kaya Evleri
 • Aghperig Manastırı

Eğitim

Ekonomi

Nüfus

YılToplamŞehirKır
196549.89018.72531.165
197056.92820.84236.086
197567.11225.05442.058
198077.29527.13750.158
198592.17436.07356.101
199068.13238.13030.002
200065.16944.92320.246
200761.78743.35918.428
200860.99641.40419.592
200965.55946.06219.497
201062.81143.10919.702
201165.67046.30119.369
201264.72546.11118.614
201366.09547.00819.087
201466.73247.90418.828
201567.37348.94818.425
2016Veri yokVeri yokVeri yok

Yerel yönetim

2014 yerel yönetim seçimlerini BDP'nin adayı Hüseyin Olan kazandı. 26 Kasım 2016 tarihinde İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Bitlis Belediye Başkanı Hüseyin Olan'ın yerine, 27 Kasım'da Bitlis Valisi olan Ahmet Çınar başkanvekili olarak atandı.

Kardeş şehir

 • Isparta Türkiye
 • İstanbul Türkiye
 • Manisa ]]
 • Bursa Türkiye