Bitlis Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bitlis Teknik
445 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bitlis Mutki Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bitlis Mutki Oto Kontak Tamiri

Mutki En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Mutki En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız lakin kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Mutki oto bağlantı tamiri yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da otomobil temas tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan hasarlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi süre sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir zamanda bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu sebeple işin uzmanına danışmak her zaman için en mantıklısıdır. Aracınız için Mutki oto bağlantı tamiri gereken durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

temas Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. yeni model araçlarda bu sistem yenilik göstermiştir ve yeni bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz mümkün kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı bağlantı kısmında her döndürdüğünüzde arabanın değişik faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine imkân sağlayan dişliler devreye girer. Böylece araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak küçük olduğu için yoğun dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her otomobilin kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha çok aracı çalıştırmak için tasarım edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar hasar görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş bağlantı bölümüne de hasar verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına ufak  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi süre yeterli gelmez. Bu nedenle önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği süre çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde Mutki otomobil kontak bakımı gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her aracın kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha rahat bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de yeni model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha aşırı güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. çokça ülkede kanuni bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de sıfır nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Mutki otomobil temas onarımı sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Mutki kontak Arızaları ve Çözümleri

kontak arızaları çokça sebepten dolayı ortaya çıkabilir. yakın bir aksaklık durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması gerekli aracınızın Mutki otomobil bağlantı bakımı zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde temas arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; bağlantı anahtar ve şifresinde aşınmalar sonucu gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile sorununuz çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; bağlantı terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir sıkıntı ile aksaklık gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çaresi olanaklı kılınır. alayı bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de temas arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• öncelikle sakin kalarak yanlış ve kendinizi tehlikeye atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylelikle trafik akışını bozmadan kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir kusur olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. otomobilin kaputunu açmanız da kusur durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için iyi bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir usta ile anlaşarak yol destek için arayın.

• bölgenizi ve bozukluk durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylelikle işinin ehli olan ustalar lazım tertibat ile yardıma gelecektir.

• yardım beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitli bir tasvirde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir durum ile karşılaşmamak adına aracınızın tamir onarım işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın onarım edildiğinden emin olunması gerekir. Aynı biçimde bir aksaklık ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol yardım konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız servisin telefon numarasını yanınızda taşıyın. ters bir olay ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile iletişime geçin. taşıtın durumundan haberdar olan usta, oluşabilecek zararlar hakkında daha çokça bilgiye sahip olacak ve size dayanağı daha tesirli olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En çok Görülen Sebepler

Araçlarda Mutki otomobil bağlantı bakımı ile alakalı en çok danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en yoğun karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada arabanın park konumunda olması kontağın dönmesine ve arabanın çalışmasına imkân vermez. Bu nedenle ilk olarak dikkat edilmesi gerekli nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da bağlantı döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  

Bu durumda yapmanız gereken bağlantısı çıkarıp tekrar taktıktan  sonra süratli bir biçimde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma olasılığı ya da sorun görmüş olma ihtimali olabilir. Bu sebeple anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir hasar olduğu takdirde ise anahtar değişimi yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha uzman yardım almanız gerekir. Bu durumda Mutki araba temas onarımı için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez sonuçlar ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için profesyonel bir grup ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu sebeple referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için oto kontak onarımı işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. probleminiz aracın kontak silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her tür sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. uygun fiyatlar ve nitelikli bir iş için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile irtibata geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Mutki otomobil bağlantı bakımı için bilgi alabilirsiniz. 

Bitlis Mutki Hakkında