Bitlis Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bitlis Teknik
332 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bitlis Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bitlis Oto Kontak Tamiri

Bitlis En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Bitlis En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız lakin kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Bitlis oto temas tamiri yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da araba kontak tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan sorunlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi zaman sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir dakikada bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu sebeple işin uzmanına danışmak her süre için en mantıklısıdır. Aracınız için Bitlis oto temas tamiri gerekli durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

bağlantı Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. yeni model araçlarda bu sistem çeşitlilik göstermiştir ve sıfır bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz olanaklı kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı temas kısmında her döndürdüğünüzde aracın çeşitli faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine imkân sağlayan dişliler devreye girer. Böylece araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak küçük olduğu için yoğun dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her otomobilin kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha çok aracı çalıştırmak için tasarım edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar hasar görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş temas bölümüne de sorun verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına küçük  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi süre kâfi gelmez. Bu sebeple önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği süre çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir dakikada ve herhangi bir yerde Bitlis araba temas tamiri gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her otomobilin kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha konforlu bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de yeni model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha çokça güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. birçok ülkede yasal bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de yeni nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Bitlis araba kontak onarımı sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Bitlis bağlantı Arızaları ve Çözümleri

temas arızaları birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilir. benzeyen bir kusur durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması gerekli aracınızın Bitlis oto kontak tamiri zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde bağlantı arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; kontak anahtar ve şifresinde aşınmalar sonucu gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile probleminiz çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; temas terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir aksaklık ile bozukluk gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çözümü olanaklı kılınır. alayı bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de kontak arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• öncelikle sakin kalarak yanlış ve kendinizi tehlikeye atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylelikle trafik akışını değiştirmeden kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir arıza olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. aracın kaputunu açmanız da kusur durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için düzgün bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir uzman ile anlaşarak yol destek için arayın.

• yerinizi ve arıza durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylelikle işinin ehli olan ustalar lazım tertibat ile yardıma gelecektir.

• yardım beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitlenmiş bir şekilde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir durum ile karşılaşmamak adına aracınızın bakım tamir işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın bakım edildiğinden emin olunması gerekir. Aynı tasvirde bir arıza ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol destek konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız servisin telefon numarasını yanınızda taşıyın. ters bir durum ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile irtibata geçin. arabanın durumundan haberdar olan usta, oluşabilecek zararlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak ve size yardımı daha etkili olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En çok Görülen Sebepler

Araçlarda Bitlis otomobil bağlantı onarımı ile ilgili en çok danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en çok karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada otomobilin park konumunda olması kontağın dönmesine ve otomobilin çalışmasına imkân vermez. Bu sebeple ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da temas döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını denetim edebilirsiniz.  

Bu durumda yapmanız gereken kontağı çıkarıp tekrar taktıktan  sonra süratli bir şekilde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma olasılığı ya da hasar görmüş olma olasılığı olabilir. Bu sebeple anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir sorun olduğu takdirde ise anahtar değişimi yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha uzman yardım almanız gerekir. Bu durumda Bitlis oto bağlantı onarımı için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez sonuçlar ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için ehil bir takım ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu nedenle referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için oto bağlantı onarımı işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. sıkıntınız arabanın kontak silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her türlü sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. uygun fiyatlar ve nitelikli bir eylem için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Bitlis oto kontak onarımı için bilgi alabilirsiniz.