Bitlis Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Bitlis Teknik
450 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Bitlis Tatvan Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Bitlis Tatvan Oto Kontak Tamiri

Tatvan En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Tatvan En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız ancak kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Tatvan otomobil temas onarımı yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da otomobil temas tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan zararlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi süre sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir zamanda bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu sebeple işin uzmanına danışmak her süre için en mantıklısıdır. Aracınız için Tatvan oto bağlantı tamiri lazım durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

bağlantı Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. sıfır model araçlarda bu sistem değişiklik göstermiştir ve yeni bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz olanaklı kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı bağlantı kısmında her döndürdüğünüzde arabanın değişik faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine imkân sağlayan dişliler devreye girer. Böylece araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak ufak olduğu için çok dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her arabanın kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha çok aracı çalıştırmak için tasarım edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar hasar görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş kontak bölümüne de zarar verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına küçük  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi zaman kâfi gelmez. Bu sebeple önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği zaman çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir sürede ve herhangi bir yerde Tatvan araba bağlantı tamiri gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her taşıtın kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha konforlu bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de yeni model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha fazla güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. hayli ülkede hukuki bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de yeni nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Tatvan otomobil kontak bakımı sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Tatvan temas Arızaları ve Çözümleri

kontak arızaları birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilir. yakın bir aksaklık durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması lazım aracınızın Tatvan oto temas onarımı zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde temas arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; bağlantı anahtar ve şifresinde aşınmalar neticesi gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile sıkıntınız çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; kontak terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir aksaklık ile aksaklık gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çaresi olanaklı kılınır. hepsi bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de temas arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• öncelikle sakin kalarak yanlış ve kendinizi riske atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylelikle trafik akışını değiştirmeden kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir kusur olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. aracın kaputunu açmanız da bozukluk durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için iyi bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir uzman ile anlaşarak yol yardım için arayın.

• yerinizi ve arıza durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylelikle işinin ehli olan ustalar lazım tertibat ile yardıma gelecektir.

• yardım beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitlenmiş bir şekilde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir olay ile karşılaşmamak adına aracınızın bakım tamir işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın bakım edildiğinden emniyetli olunması gerekir. Aynı tasvirde bir kusur ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol yardım konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız firmanın telefon numarasını yanınızda taşıyın. karşıt bir olay ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile irtibata geçin. taşıtın durumundan haberdar olan usta, oluşabilecek hasarlar ilişkin daha fazla bilgiye sahip olacak ve size desteği daha tesirli olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En çok Görülen Sebepler

Araçlarda Tatvan otomobil kontak onarımı ile alakalı en çok danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en çok karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada aracın park konumunda olması kontağın dönmesine ve otomobilin çalışmasına olanak vermez. Bu nedenle ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da temas döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını denetim edebilirsiniz.  

Bu durumda yapmanız gerekli teması çıkarıp tekrar taktıktan  sonra seri bir tasvirde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma olasılığı ya da hasar görmüş olma olasılığı olabilir. Bu sebeple anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir sorun olduğu takdirde ise anahtar değişimi yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha profesyonel destek almanız gerekir. Bu durumda Tatvan otomobil kontak bakımı için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez neticeler ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için ehil bir grup ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu sebeple referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için oto kontak bakımı işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. sorununuz otomobilin bağlantı silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her çeşit sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. ekonomik fiyatlar ve kaliteli bir iş için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Tatvan otomobil kontak bakımı için bilgi alabilirsiniz. 

Bitlis Tatvan Hakkında