Çiftlerin boşanma kararından sonra açtıkları davalarda boşanma avukatı hizmet almaktadır. Son dönemlerde oldukça aşırı olan boşanma davalarında sizlere en basit yoldan bu işlemi gerçekleştirecek kişiler boşanma avukatlarıdır. Vekiller sayesinde sizin davalarda haklarınızın korunması sağlanmaktadır.  

Çiftlerin boşanırken dava açma aşamalarında ve davalarının görülme sürelerinde taraflara yardımcı olacak kişiler boşanma avukatlarıdır. Eşlerden birisi veya ikisi birden de boşanma davası açabilmektedir. Herhangi bir eşin boşanma kararı alması dolayısıyla dava açılabilmektedir. Bu davalarda anlaşmalı boşanma durumları en aşırı görülen davalardır.  

 

En düzgün Boşanma Avukatı

Boşanma kararı alan çiftlerden bir tanesi ilk önce avukata daha sonra mahkemeye giderek davasını açabilmektedir. Davaların iki çeşidi mevcuttur, bunlar;

Anlaşmalı boşanma

Çekişmeli boşanma  

Bu türlü davalarda işlemlerin uzun sürmesi veya daha basit bitmesi haricinde sonuç hep aynı kalarak boşanma işlemi gerçekleşmektedir. Boşanmak dilediğiniz eşlerinizden önce davranarak dava açma durumunuz sizlere bir avantaj kazandırmadığı gibi bu durum süreci olumsuz da etkilememektedir.  

Boşanma işleminizin hızlı ve hızlı olmasını dilediğiniz zamanlarda en düzgün boşanma avukatını Hemen Geliriz'de bulabilirsiniz. Hemen Geliriz üzerinden bulduğunuz vekiller ile telefon üzerinden bilgiler alabilirsiniz. Aldığınız bilgiler doğrultusunda bu kişiler ile çalışmak isterseniz, uygun bir gün ve saat belirleyerek yüz yüze görüşme sağlayabilirsiniz. Size en düzgün şekilde hizmet edebilmek için aktif vekiller ile çalışma imkanını Hemen Geliriz'de bulabilirsiniz.  

Boşanma işlemlerinizin hızlı ve basit olmasını istediğinizde veya eşlerinizden dilediğiniz nafakaları alabilmek için en düzgün boşanma avukatı ile çalışın. Müvekkillerinin en başarılı şekilde davalardan ayrılmasını sağlayan kişiler için Hemen Geliriz'e bakabilirsiniz.  

Boşanma sırasında hiçbir zarar yaşamamak ve işlerinizin kolayca halledilebilmesi için eşinizle beraber tek bir boşanma avukatına giderek anlaşmalı boşanmalarınızı gerçekleştirmeniz mümkündür. Eşinizle boşanma davanızın anlaşmalı olmaması halinde çekişmeli davalar görülmektedir. Bu süreçte de taraflar gerçekten yıpranabilirler. Sürecin uzun olması ve tarafların genellikle olarak itirazları üzerine boşanma süreniz uzayabilir. Daha kısa ve basit olması için anlaşmalı bir boşanma gerçekleştirmeniz gerekmektedir.  

 

Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanmalar sırasında pek yoğun hakkınızı korumak istediğinizde bir boşanma avukatı tutarak bu işlerinizi halledebilirsiniz. Boşanma avukatı tutmak anlaşmalı boşanmalarda gereken olmamaktadır. Anlaşmayı danışmanlık görevleri kapsamında veren boşanma avukatları sizlere en basit yoldan boşanma yollarını göstererek davanızın hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadırlar.  

Boşanma avukatları ücretleri her kişiye göre değişiklik göstermektedir. Her boşanma avukatı farklı ücretler almaktadır. Alınan ücretler kapsamında yapılacak işlemler de değişiklik göstermektedir. Bazı kişiler mahkeme başına ücret alırken bazı kişiler ise davanın sonuçlanmasına kadar olan süreç için ücret almaktadır. Her avukatın çalışma modeli farklı olduğu için alınacak ücretler de değişiklik göstermektedir. Gösterilen farklılıklar sonucunda dilediğiniz boşanma avukatı ile çalışmanı mümkün olabilmektedir.  

Boşanma davaları Aile Mahkemelerinde görülmektedir. Görülen mahkemelerde sizleri savunması için bir boşanma avukatı ile anlaşabilmeniz mümkündür. Medeni Hukuk'un gerekliliğince boşanma davaları görülmektedir. Bu davalarda Medeni Hukuk devreye girmektedir. Kişiler bu kanuna göre yargılanmaktadır.  

Tek celsede boşanmak isteyen kişilerin önceden boşanma avukatları ile beraber hazırladıkları anlaşmalar ile mahkemelere başvurmasından sonra tek celsede boşanma işlemi gerçekleşebilmektedir. Böyle durumlarda hızlı olunması için yapılması gereken önceden bir anlaşma hazırlamaktır. Önceden hazırlanmış olan anlaşma maddeleri ile beraber mahkemelere başvurduğunuz süre boşanma işlemleriniz hızlı bir şekilde halledilebilmektedir. basit ve anında halledilebilen davalarda boşanma avukatları daha az ücret talep ederek sizleri de aşırı yormadan yöntemleri gerçekleştirebilmektedir. Gerçekleştirilen boşanma yöntemleri sonrasında boşanma avukatlarına başka bir ödeme yapmanız gerekmemektedir. Boşanma davasının açılması sırasında ödeyeceğiniz ücret ile bütün boşanma davalarınız için hizmet alabilirsiniz.

 

Boşanmadan Sonra Kadının Evlenmesi

Boşanma sırasında kadın ve erkek arasında bazı farklılıklar oluşabilmektedir. Kadınlara verilen haklar ile erkeklere verilen haklar farklı olabilmektedir. Bu farklı kanunlar neticesinde boşanma davalarında verilen kararlar da değişiklik gösterebilmektedir. Bu kararların sizin için en olumlusu olması için bir boşanma avukatı ile beraber çalışmanız gerekmektedir. Kararları  etkileyecek en küçük bir savunmanın sizin için daha düzgün olabilmesi mümkündür. Bundan dolayı davalarda bir boşanma avukatı tarafından savunuluyorsanız yoğun daha şanslısınızdır. Bu durumlarda boşanma avukatı sizlere yol gösterdiği için ve gereken savunmayı hakimlere veya savcılara yaptığı için sizlerin dilediğiniz şekilde anlaşma yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

Kadın ve erkek evliliğinin bitmesi ile beraber eşlerden erkek olan kişi boşanma sonrasında hemen evlenebilmektedir. ancak kadın ise boşanma sonrasında direkt olarak evlenememektedir. Kadınların boşanma sonrasında evlenebilmesi için 300 gün beklemesi gerekmektedir. Bu süreyi dolduran kadınlar evlenebilmektedir. Medeni Hukuk'ta böyle bir madde olduğu için kadınların 300 gün içersinde evlenebilmesi mümkün olmamaktadır. ancak kadın, eski eşi ile evlenecekse, eski eşine dönecekse o süre kadının 300 gün bekleme süresi kaldırılmaktadır. Kalkan bu süre ile beraber kadın tekrar eski eşi ile evlenebilmektedir. Evlenmek isteyen kadın hakimden özel izin de çıkarabilmektedir. Bu özel izin sayesinde kadınlar 300 günü doldurmadan da evlenebilmektedir.  

 

Nafakalı Boşanma

Çiftler boşanmak istiyorsa bir tarafın diğer açıdan nafaka isteme durumu olabilmektedir. Çiftlerin özellikle çocukları varsa bu durum gerçekleşebilmektedir. Çocuklu çiftlerden çocuk bakımları ve idaresi için diğer eş, çocuklara bakan tarafa nafaka ödeyebilmektedir.  

Çocukların tamir masrafları ve eski eşlerin masrafları için manevi tazminat da ödenebildiği gibi nafaka da verilebilmektedir. Eşlerden bir tanesinin çocukların velayetini alması durumlarında diğer tarafın çocukları alan tarafa ödemesi gereken miktarı değişen yaptırımdır. Mahkeme kararı ile uygun güce bakılarak nafakanın miktarı belirlenmektedir. Belirlenen nafaka miktarı ile karşı tarafa ödenmesi gereken ölçüde ve ödenmesi gereken günde ödenmesi gerekmektedir. Bu türlü ödemelerin yapılmaması durumunda nafaka alan tarafın tekrar dava açabilmesi mümkündür. Dava açması sonucunda da karşı tarafın maddi gücüne bakılarak icra yöntemleri uygulanabilmektedir.  

Nafaka ödeyen kişinin nafaka ödemelerini gününde ve söylenen miktarlarda yapması önemlidir. Eğer kişi bu ödemeleri gününde ve tam söylenen ölçüde yapmazsa bu durumlarda dava tekrar açılabilir ve ödenmeyen nafakalar için geri ödeme istenir ve ayrıca bu paraların faizleri de istenebilmektedir. Duruma göre değişiklik gösteren bu sonuçlardan bir tanesini yaşamanız mümkün olmaktadır.  

Boşanma sırasında nafaka veya tazminat gibi konuların konuşulması çekişmeli davalarda oluşmaktadır. Bu türlü davalarda genellikle tek celsede bitmesi mümkün olmayan davalar olmaktadır. Tek celsede boşanabilmek için anlaşmalı boşanma davası açmanız gerekmektedir. Önceden veya dava sırasında yapacağınız anlaşmalar sayesinde yoğun basit bir şekilde boşanabilmeniz mümkündür. Tek celsede anlaşamamanız durumunda çekişmeli boşanma davasına girmekte ve süresi anlaşmalara bağlı olarak kısalıp uzamaktadır. Kısalan veya uzayan davalar yerine basit olması adına anlaşmalı bir boşanma davası gerçekleştirebilirsiniz. Nafaka miktarlarınızı belirleyerek anlaşma maddelerine ekleyebilir ve bunu mahkemede onaylatabilirsiniz.  

Mahkemelerde onaylatılmayan hiçbir anlaşma yasalar karşısında geçerli sayılmamaktadır. Geçerli sayılmayan anlaşamalarda da hiçbir hak talebinde bulunamazsınız. Hak iddia etmeniz için öncelikle eşinizle yaptığınız anlaşmaların mahkeme ile beraber onaylanması gerekmektedir. düzgün bir boşanma avukatını Hemen Geliriz Web Sitesi'nden bulabilirsiniz.