çatı aktarma işlemi için profesyonel firmalar ile anlaşmanız gerekmektedir. Çatı aktarma işlemi zahmetli ve zordur. Çatılar genellikle binaları korumak için tasarlanmış yapılardır. Bu yapılar kışları yağmur, dolu ve kar gibi olaylarda binaları korurken, yazları da yoğun sıcak günlerde evlerinizin serin kalmasını sağlamaktadır. 

Eğer çatılarınız kaliteli malzemelerden yapılmadıysa ve izolasyonu yoksa sizlere birçok sıkıntı yaşatabilmektedir. Çatılar binaları koruyan yapılar oldukları için önemlidir. Çatılara gelebilecek hasarlar daha sonraları sizlere sıkıntı yaratabilir veya daha maliyetli işlemlere yol açabilir. Çatılarınızın bakımlarını programlı yaptırmadığınızda ve çatılara izolasyon yaptırmadığınız sürece çatılarda hasarlar hep olacaktır. Bu sorunların önüne geçmek için çatıların tamir ve tamir işlerini programlı olarak yaptırmalı ve izolasyonu bulanan çatılı binalarda yaşamalısınız. 

 

Kiremit Çatılar

Kiremit çatılar Türkiye’de birçok bölgede genellikle kullanılan çatı türlerinden bir tanesidir. Kiremit çatıların görünüm açısından ayrı bir havası vardır. Bu türlü çatıları seçim eden birçok insan mevcuttur. Kiremit çatılar, kilin pişirilmesiyle hazırlanan malzemeden oluşmaktadır. Bu çatı sistemlerinin montajı için usta kişiler gerekmektedir. Kiremitlerin çatılara düzgün şekilde dizilebilmesi için profesyonel kişiler tarafından bu işlemin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Kiremit çatılar yoğun programlı bir şekilde dizilmek zorundadır. Kiremitler tek parça olarak montelenmemektedir. Hepsi, tek tek nizami bir şekilde dizilmelidir. Kiremitler sağlam malzemelerdir. Uzun uygulama sağlayabileceğiniz bir çatı türüdür. Kiremit çatıların yoğun aşırı seçim edilmesinin sebeplerinden bir tanesi de binalarınızı yoğun güzel ve programlı göstermesidir. Kiremitlerin rengi itibari ile binalara farklı bir hava katılmaktadır. Kiremit renkleri değişiklik göstermemektedir ve turuncu rengine yakın bir renkte olmaktadırlar. 

Kiremit çatıların İç Anadolu ve Marmara Bölgesi’nde kullanımı oldukça fazladır. Bu bölgelerde yoğun seçenek rastlayacağınız bir çatı şeklidir. Bu çatıların bakımları da oldukça önemlidir. Çatılarda tek tek mekan alan bu kiremitler, kış aylarında yaşanan hava koşullarından dolayı zarar görebilmektedir. Kış aylarında aşırı rüzgar, aşırı yağmur gibi hava durumları kiremit çatılara zarar verebilmektedir. Bu zararların anında yaptırılması gerekmektedir. Zararların yaptırılmaması gibi durumlarda, oluşan zarar giderek büyüyerek işlerinizi ve maliyetleri artırmaktadır. Artan maliyet sonucu en son kullanıcılar çatıları öylece bırakmakta çözümü bulmakta ve bu da tehlikelere yol açabilmektedir. Kiremit çatıların dediğimiz gibi aksamları tek tek ve küçüktür. Bu parçalar düşebilir ve düştükleri yerlere zarar bırakabilirler. Çatının atında mevcut bir aracın üstüne düşmesi veya dükkan önlerine, insanların üstüne düşmesi gibi pek yoğun tehlikeli durum yaratabilmektedirler. Bu durumlardan kaçınmak için kiremit çatıların bakımlarının döneminde yaptırılması gerekmektedir. 

Kiremit çatıya sahip olmasanız bile başka türlü bir çatının da bakımını yaptırmak şarttır. profesyonel firmalar sizlere çatı tamir hizmetini en düzgün şekilde verecektir. 

 

Çatı Aktarma İşlemi
 • Çatı aktarma işlemi yapılırken aşağıdaki maddeler takip edilmektedir. Bunlar;
 • İlk önce çatıda mevcut kiremitler kontrol edilir. 
 • Kırık veya zarar gören kiremit aksamları sağlam olanlardan ayrılır. 
 • Kiremitlerin sağlam olanları da dikkatli bir şekilde ayrılır.
 • Kiremitlerin altında mekan alan yalıtım için kullanılan malzeme kaldırılır.
 • Yeni bir izolasyon malzemesi eklenerek, programlı bir şekilde çatının üzerine serilir.
 • İzolasyonun düzgün yapıldığı uzmanlarca kontrol edilir. 
 • Çatıyı ayakta tutan kolonların kontrolü sağlanır. kontrol edildikten sonra sağlamlığı belirlenirse yeni çatı için bu alan hazır demektir. 
 • Çatıyı ayakta tutan malzemelerin zarar görmesi halinde bu malzemeler, yenileri ile değiştirilir. Sağlamlığı garanti altına alınır. 
 • Çatıda mevcut bacalara da izolasyon malzemesi kaplanır. Suların bina içerisine girmemesi için her türlü izolasyona ihtiyaç duyulur. 
 • Kiremitlerin birleşme yerlerine betonlar dökülerek sağlamlaştırma yapılır. 

Sağlamlaştırma bitiminde bütün kiremitler yerleştirilmiş olunarak çatı aktarma işlemi de bitirilmiş olur. Çatı aktarma işlemi oldukça zor ve meşakkatli gibi gözükse de işinde profesyonelleşmiş kişiler bu işlemi yoğun kısa sürelerde yapabilmektedirler. Bu türlü çatı aktarma işlemlerinin yapılması çatıların sabit olarak sağlam kalmasına {imkân|olanak|fırsat} sağlamaktadır. firmalar sizler için çatınızın tamir günlerini ve aktarılması gereken zamanları belirleyerek sizlere hizmet verebilmektedirler. 

Çatınızın size sıkıntı çıkarmadan uzun süreler boyunca kullanımı için çatı aktarma ve tamir masraflarından kaçınmamak gerekmektedir. Böyle masraflardan kaçınılması halinde, daha büyük masraflar ve çatınızın baştan yaptırılması söz konusu olabilmektedir. 

Çatı aktarma işleminin genellikle yapılması halinde daha az zarar gören kiremitleriniz mümkün ve izolasyon malzemelerinin eskimemesini sağlayabilirsiniz. 

 

Garantili Çatı Aktarma İşlemi

Çatı aktarma işlerinizi kurumsal firmalara yaptırdığınız zamanlarda sizlere garantili hizmet sunabilirler. Çatınızın aktarma işlemini yaptırdığınız firmalardan garanti talep edebilir ve çatılarınızın o garanti süresi içerisinde bozulması halinde firmalar ile irtibata geçerek tekrar tamir ettirebilirsiniz. Garantili çatı aktarma işlemleri, çatılarınızın bozulmalara karşı en az 2-3 yıl daha garanti altında olmasını ve bu yıllar içerisinde de çatınıza başka bir maliyet yapmayacağınızı göstermektedir. 

Garantili ve garantisiz aktif firmalara mevcuttur. Sizler Hemen Geliriz üzerinden çatı aktarma firmalarına ulaşarak nasıl çalıştıklarını öğrenebilirsiniz. Hemen Geliriz yapısında aktif firmalarımız garantili hizmet sunarak işlerinin arkasındadırlar. Bu firmalar yaptıkları hizmetin kaliteli olduğunu bilerek hareket etmekte ve ona göre garanti hizmeti sunmaktadır. İşlemlerinin kaliteli olmadığı durumlarda firmalar genellikle garanti vermezler ve ilk sorunda da sizlerden ek ücret talep edebilirler. 

Garantisi olmayan firmalar ile çalışmamaya özen göstererek, en düzgün ve uzun yıllar garantili çatı aktarma firmalarını Hemen Geliriz’den bularak hizmet alınız. 

 

En Yakın Çatı Aktarma Firmaları

Binanıza en yakın çatı aktarma firmalarını bularak sizlere daha basit ve hızlı hizmet sunmasını isteyebilirsiniz. Villalarınıza, apartmanlarınıza veya başka binalarınıza en yakın çatı aktarma firması sizlere yakın olduğu için en hızlı hizmeti sunabilecektir. En yakında mevcut çatı aktarma firmalarını bulabilmek için Hemen Geliriz’den çağrı yapmanız yeterlidir. 

Çatı aktarma fiyatlarında en uygun fiyat garantisini veren firmalar Hemen Geliriz’de mekan almaktadır. En uygun, en uygun çatı aktarma yöntemleri için size en yakın çatı aktarma firmalarını bulabilirsiniz. Çatı aktarma işlemi her firmada farklı şekilde fiyatlandırılmaktadır. Fiyatlandırma kararlarını, firmalar kendi yapısında almaktadır. Sizin çatınızın boyutu, zarar görmüş olan parçalar ve izolasyon malzemeleri fiyatlarda değişikliğe sebep olabilmektedir. 

En ucuz izolasyon ve kiremit fiyatları için Hemen Geliriz üzerinden çatı aktarma firmalarına ulaşabilirsiniz. Kiremit çatılarınız için yaptıracağınız aktarma işlemi, özenle yapılması gereken ve sağlam olması gereken bir işlemdir. Böyle yöntemleri yaparken profesyonel kişilerle çalışmak her süre için daha iyidir. Hemen Geliriz’de mekan alan firmaların bütün alanında profesyonelleşmiş firmalardır. 

Kiremit çatı aktarma işlemlerinde profesyonel olmuş, alanında en iyisini gerçekleştiren ve son teknolojiyi takip ederek yapım aşamasında en hızlı hizmeti sunmak için çalışmaktadırlar. Kiremit çatılarınızın ev içlerine akıttığı sulardan rahatsızsanız bir firma ile anlaşarak çatılarınızın bakımlarını yaptırarak, bu rahatsızlıklarınızı giderebilirsiniz. Çatılar ciddi yapılar olmasından dolayı ev ısısını koruması da beklenmektedir. Çatıların izolasyonlarının tam yapılmaması halinde eviniz kışları soğuk, yazları ise yoğun sıcak olacaktır. Kiremit çatıların altına döşenen izolasyon malzemelerinin kaliteli seçilmesi sonucu bu zarar ortadan kalkacaktır. En düzgün izolasyon malzemeleri ve en kaliteli kiremit çatı aktarma yöntemleri için Hemen Geliriz yapısında mevcut firmaları ile anlaşabilirsiniz.