Neden Hemen Geliriz?
 • Servis sağlayıcılarımızın en yüksek değerlendirme alanlarını sizler için seçiyoruz.
 • Yılda 20.000 den fazla insan Hemen Geliriz'e güveniyor.
 • Tüm servis sağlayıcılarımızın en iyi hizmeti verdiğinden emin oluyoruz.

En İyi 10 Çatı Kaplama – Teklif Al veya Hemen Ara!

Çatılar birçok malzemeden oluşabilmektedir ve üstlerine çatı kaplama firmaları tarafından kaplama işlemi yapılabilmektedir. Çatı kaplama malzemeleri yoğun çeşitlidir. Bu malzemeler genellikle çatıyı oluşturan maddenin korunmasını ve seçenek durmasını sağlamaktadır. Shingle denilen çatı malzemeleri en yoğun kullanılan çatı kaplama malzemeleridir. 

Çatı kaplamada en ciddi şey çatının orijinal malzemesini koruyucu olabilecek ve yapıyı güzel gösterecek olan maddelerin seçim edilmesidir. Çatılarda çoğu süre kaplama yapılarak çatının ana malzemesinin kötü görüntüsü kapatılmaktadır. 

 

Shingle Çatı (Şıngıllı Çatı) 

Şıngıllı çatıların isimlerini bilmeseniz de genellikle gördüğünüz malzemelerdir. Bahçelerde, parklarda gördüğünüz kamelyaların üstünde mevcut genellikle bordo veya yeşil renkte olan bu çatı malzemelerine şıngıllı çatı denmektedir. Bu malzemeler altında mevcut tahta yapıyı kaplayarak hem o tahtanın yoğun uzun süreler daha sağlam kalmasını sağlamakla beraber kamelyalara, binalara güzellik de katmaktadırlar. 

Çatıların malzemeleri bazen yağmur, dolu veya kara karşı sağlam olmamaktadır. Ya da bu hava durumlarından etkilenerek yoğun hızlı bir şekilde eskimektedirler. Tahtadan yapılma çatıların en büyük sıkıntılarından bir tanesi de suların zamanla tahtalarda bıraktığı hasardır. Tahtadan yapılmış çatıların korunması için farklı malzemeler kullanılabilmektedir. ancak şıngıllı çatılar kullanıldığında, tahta malzemeye suların geçmesini engelleyerek tahta malzemelerin dayanıklılığının artmasını sağlamaktadır. Bu malzemeler ile bahçelerinizde güzel kamelyalar yaptırabilirsiniz. 

Evlerinizin çatılarına yaptıracağınız şıngıllı çatılar binalara farklı bir hava katarak binayı güzelleştirmektedir. Binalarda kullanılan farklı çatı malzemeleri vardır. Bunlar;

 • Osb Levha
 • Eternit
 • Sandviç panel
 • Polyester şeffaflar
 • Ondulin
 • Metal levhalar
 • Kiremit çatılar
 • Trapez sac kaplama 

Bu ve bunlar gibi pek yoğun çatı malzemesinin üzerine şıngıllı çatı kaplama malzemesi uygulanabilmektedir. Kaplanan çatıların ömrü uzamakla beraber uygulama süresince de daha az masrafla tamir edilmektedir. 

 

Taş Yünü İle Kaplama Çatı

Taş yünü malzemesi oldukça sağlam bir malzemedir. Bu malzeme, pek yoğun çatı ustası tarafından aşırı seçim edilmektedir. Çatılarda izolasyonun sağlanması açısından büyük öneme sahiptir. Çatılar oluşturulurken, kullanılan malzemeler, çatıların ne kadar süre ayakta kalacağının habercisidir. 

Çatılarda kullanılan tahta, metal veya kiremit malzemelerinin arasına yerleştirilen taş yünü sayesinde çatı izolasyonu gerçekleşmiş olmaktadır. Çatılarda yalıtımın en ciddi parçalarından bir tanesidir. Çatıların hangi malzemelerden oluşturulduğu ciddi olmayarak kullanılan malzemelerin arasına taş yünü yerleştirilebilir. Çatı kaplamada seçim edilen bir üründür. Çatı kaplamada en yoğun seçim edilen bir ürün olması dolayısıyla fiyatları da oldukça uygundur. Ustaların uygun fiyatlarla çatılarınıza taş yünü işe kaplama yapması mümkündür. 

 

Trapez Sac Çatı Kaplama 

Şıngıllı çatı kaplama malzemesinden sonra gelen en yoğun kullanılan çatı kaplama ürünüdür. Bu trapez sac çatı kaplama malzemesi, oluklu şekildelerdir. genellikle bordo rengi üretilmektedir. En uygun ve en yoğun seçim edilen çatı kaplama malzemesidir. Bu malzemeler dayanıklılıkları ile dikkat çekmektedir. Çatılarda kullanılan kiremitleri, ahşap veya tuğla malzemeleri koruma görevini üstlenmektedirler. 

Çatıların ana malzemelerini korurken aynı dakikada binaları da korumuş olmaktadırlar. Bu türlü çatı kaplama malzemeleri genellikle m2 başına fiyatlandırılmaktadır. Çatılarınızda kullanılacak malzeme kadar ücret alınmaktadır. yoğun alacağınız malzemelerde Hemen Geliriz yapısında mevcut çatı kaplama firmaları sizlere indirim uygulamaktadır. 

Binalarınızın inşaat hali bittikten sonra bu çatı kaplama ürünlerine karar verebilirsiniz. Trapez sac kaplama ürünlerinin kullanımı ve montajı oldukça kolaydır. Bunlar en az 1 m2’lik ortamı kaplayacak büyüklükte üretilmektedir. Daha büyük ve daha küçük boyutlarda üretimleri de mevcuttur. Bu çatı kaplamalar vidalar yardımıyla yoğun basit bir şekilde çatılarınıza montajlanabilmektedir. 

Trapez çatı kaplamaları hızlı bir şekilde montajlanarak ustaların daha hızlı çalışmasına {imkân|olanak|fırsat} sağlamaktadır. Bu çatılar aynı dakikada yine şıngıllı çatıların kullanıldığı kamelyalarda da kullanılmaktadır. Trapez saclardan yapılma gölgelik alanları yapılabilmektedir. Trapez saclar; yağmura, kara veya diğer kötü hava koşullarına oldukça dayanıklıdır. Diğer çatı malzemeleri gibi hemen yıpranmaz ve zarar almazlar. 

Kolay montaj ve basit montaj sayesinde çatılarınıza gün içerisinde trapez sac kaplama yaptırabilirsiniz. En hızlı montajı yapan kurumsal firmalar ile çalışmak için Hemen Geliriz üzerinden çatı kaplama ustalarına ulaşabilirsiniz. 

 

Çatı Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Çatı kaplama fiyatları kullanılan malzeme ve işçilik ücretlerine göre değişmektedir. Ustaların çatılarda geçirdiği sıkıntılı durumlar göz önüne alınarak işçilik paraları belirlenmektedir. Ustaların çatılarda kullandıkları çatı kaplama malzemeleri her bina için değişiklik göstermektedir. Kullanılan malzemenin kaçıncı kalite olduğu veya çatının büyüklüğü fiyatları etkileyen faktörlerden bir tanesidir. 

Şıngıllı, trapez sac ve diğer malzemelerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Ustalar fiyatları belirlememektedir, üretici firma ürün fiyatlarını belirlemektedir. Fabrikadan ustalara gelen malzemelere fiyat farkı konulabilmektedir. Ücretler her firma için değişiklik gösterir.

Kullanılan malzemeler için ustalar ile pazarlık yapabilir Hemen Geliriz müşterisi olduğunuz için indirim isteyebilirsiniz. Çatı kaplamalarda kullanılan her türlü malzemeye çatı kaplama ustalarıyla irtibat kurarak ulaşabilirsiniz.  

Firmalar öncelikle binalarınıza gelerek çatılarda kullanılabilecek malzemelerin m2 fiyatları üzerinden hesaplama yaparlar. Daha sonra size en kaliteli ürünleri sunarak arasından seçimler yapmanızı isterler. Sizler de bütçenize uygun olan malzemeleri seçerek işleme başlanması için onay verirseniz, hızlı bir şekilde çatı kaplama işlemini tamamlayabilirsiniz. Seçtiğiniz malzemeler ve işçilik masrafları üzerinden pazarlık ederek en uygun fiyatlara çatı kaplama yaptırabilirsiniz. 

Ustaları Hemen Geliriz üzerinden arayarak m2’sini bildiğiniz çatılarınız için bir fiyat çıkarmalarını isteyebilirsiniz. Dilerseniz ustalar ile yüz yüze görüşebilir ve çatılarınız için fiyatlandırma yapmalarını isteyebilirsiniz. En düzgün çatı kaplama ustalarına Hemen Geliriz’den ulaşabilirsiniz. Bu ustalar sizlere en hızlı hizmeti vermek için çalışmaktadırlar. 

 

Garantili Çatı Kaplama Hizmeti

garantili çatı kaplama hizmetini birçok kurumsal firmadan alabilirsiniz. kurumsal firmaların birçoğu size çatı kaplama hizmeti verdikten sonra garanti hizmeti de sunmaktadırlar. Bu garantili hizmet sayesinde yaptırdığınız hizmetin ardından oluşabilecek hasarlar için ek paralar harcamazsınız. Kaplama hizmeti garantisi genellikle 3 ila 5 yıl arasında değişmektedir. Bu malzemeler sağlam malzemeler değilse zaten bu süreler içerisinde hasarlar yaratmaya başlayacak ve zarar yaratsa da sizlere ek masraflar çıkarmayacaktır. 

Garanti kapsamı sırasında zarar çıkaran malzemeler anında firmalar tarafından değiştirilerek, yeni malzemeler takılacaktır. Çatılar binalarda mevcut en ciddi bölümlerdir. Bu bölümlerde kullanılacak olan malzemeler de bu yüzden önemlidir. Ne kadar kaliteli malzeme kullanılırsa o kadar sağlam ve uzun süreli kullanılacak bir çatıya sahip olursunuz. 

Garantisiz aktif çatı kaplama firmaları hizmet sonrasındaki yıllarda oluşacak sorunlara ek ücret alarak tamir yapmaktadırlar. Bu türlü firmalar ile çalışırsanız daha aşırı maliyet ile daha kalitesiz bir çatıya sahip olursunuz. Çatı kaplamada orijinal olan; ana malzemeyi koruyucu sağlam malzemeler kullanmaktır. Eğer sağlam malzemeler kullanılmazsa çatılar yoğun uzun sürelere dayanmayarak sizlere fazladan masraflar doğuracaklardır. genellikle olarak çatılarla uğraşmak can sıkacağı için garantili ve kurumsal olarak aktif firmaları bulunuz. Sizlere garanti vererek aslında yapacakları işlere güvenmenizi sağlayan profesyonel firmalara ulaşmak yoğun basit . Hemen Geliriz üzerinden yapacağınız çatı kaplama hizmeti araması ile sizlere bölgenizdeki en düzgün firmalar listelenerek en iyilerini seçebilmeniz için seçenekler sunulmaktadır. En yakın ve en güvenilir çatı kaplama firmalarını bulmak için Hemen Geliriz’e bakınız.