Neden Hemen Geliriz?
  • Servis sağlayıcılarımızın en yüksek değerlendirme alanlarını sizler için seçiyoruz.
  • Yılda 20.000 den fazla insan Hemen Geliriz'e güveniyor.
  • Tüm servis sağlayıcılarımızın en iyi hizmeti verdiğinden emin oluyoruz.

En İyi 10 Çatı Tadilatı – Teklif Al veya Hemen Ara!

çatı tadilatı fiyatlarını öğrenmek için listelenen çatı tadilat firmalarından bir tanesini arayarak bilgi alabilirsiniz. Çatılar evlerimizi koruyan yegane yapılardır. Binalarımızın yağmur ve kar sularına karşı korunması en az hasarı alması için tasarlanmış yapılardır. Zararın en aza indirilmesi için en düzgün çatı malzemelerinin kullanılması gerekmektedir. Çatı tadilat firmaları sizlere en kaliteli ve en düzgün hizmeti sunacaklardır. 

Çatılarınızın hem binanızı düzgün göstermesini hem de kaliteli olmasını istediğinizi bilen firmalar sizlere özel olarak tasarlanmış çatı sistemleri ile çalışmaktadırlar.  Çatılar binaların en üst kısmında mekan almaktadır. En üst kısmın sıcak soğuk veya rüzgara karşı korunmasını sağlamaktadır. 

 

Çatı Tadilatı Nasıl Yapılır?

Çatıların hem taşıyıcı kısımları hem de onların üstünde mevcut kaplama kısımları bulunmaktadır. Çatıların taşıyıcı kısımları yoğun önemlidir. Eğer buralarda oluşan bir problem varsa anında müdahale edilerek düzeltilmelidir. Taşıyıcı kısmın uzun ömürlü olması neyden yapıldığına göre değişmektedir. Bu taşıyıcı kısımlarda kullanılabilecek bazı malzemeler şunlardır;

  • Çelik
  • Ahşap
  • Betonarme
  • Kiremit
  • Tuğla

Taşıyıcı kısım ne kadar kaliteli yapılırsa yapılsın kaplama kısmının da kaliteli malzemelerden yapılmış olması gerekmektedir. Eğer taşıyıcı kısım veya kaplama kaliteli malzemelerden yapılmadıysa çatılarda yine problemler oluşabilmektedir. Çatılarda kullanılan izolasyon malzemeleri de çatıların taşıyıcı kısmı ile kaplama kısmı arasında mekan almaktadır. Bu izolasyon maddelerinin de yoğun kaliteli malzemelerden kullanılması ile sizlere uzun yıllar kullanacağınız çatılar oluşturulmaktadır. Çatılar ısıları yüksek oranda geçiren ve ısı kayıplarını oluşturan yapılardır. Bu yüzden yalıtımı yoğun aşırı önemlidir. 

Çatıların programlı olarak çatı tadilatı yapıldığı sürece en yüksek verimle uzun süreler kullanabilirsiniz. Çatıları bina bitiminden sonra bir daha tadilata sokmamanız halinde oluşabilecek hasarlar giderek artmakta ve en son bütün çatıyı yenilemenize yol açabilmektedir. 

Çatı tadilatı yüksek oranda binalarda yalıtım yaptırılmak istendiği zamanlarda yapılmaktadır. Bu türlü tadilatlar binaların da çatıların da ömrünü uzatmaktadır. Çatı tadilatı yapılmaya başlanmadan önce alanında profesyonel bir ekip ile çatı tadilatının yapılacağı günden önce gelerek çatının bir analizini çıkarmaktadır. Çıkarılan analiz sayesinde kullanılacak malzeme ve yapılacak işlemler bilinmektedir. Binayı kullanan kişilere bu bilgiler verilerek onların da onayıyla tadilata başlanmaktadır. 

Gelen profesyonel ekip sayesinde çatıda yapılacak işlemler belli olmakla beraber oluşacak masraflar da belli olmaktadır. Binayı kullanan kişiler ile beraber onay verilerek çatı tadilatı işlemine başlanmaktadır. Baca dipleri, su olukları ve çatılarda mevcut diğer boşluklu alanlara özel olarak kullanılacak çatı izolasyon malzemelerinin kullanımı kararlaştırılmaktadır. 

Çatılarınız yoğun aşırı eskimiş ve artık tadilatın {yeterli|kâfi} olmadığı bir duruma geldiyse çatı tadilatı ustaları sizlere en uygun fiyatlara yeni bir çatı yapacaktır. Bu ustalar dilediğiniz şekillerde binanıza uygun bir şekilde size çatı yapabilmektedir. Çatıların binaları koruması dolayısıyla önem arz ettiğini biliyoruz ve budan dolayı çatı tadilatının artık yapılamayacağı binalarda yeni bir çatı yapılması en doğrusu olacaktır. 

 

Kiremit ve Kaplamalı Çatı Tadilatı 

Kiremit çatılar en yoğun seçim edilen çatı yapılarından bir tanesidir. Kiremit çatılar hem güzel görünümü hem de sağlamlığı ile yoğun seçim edilmektedir. Kiremit çatı tadilatı da yoğun kolaydır. Bu  türlü çatıların tadilatını yapmak için hemen bir profesyonel ekip gelerek hızlı bir şekilde işlemlerini hallederler. Bu hizmetler kapsamında da size en kaliteli hizmeti verebilecek çatı tadilatı ustaları Hemen Geliriz’de sizleri beklemekte.

Kiremit çatıların alt yapıları genellikle betonarmedir. Bu kısımların eskime oranları fazladır. Kiremitlerin hava durumlarından dolayı aldığı hasarlar sonucu taşıyıcı kısma geçen yağmur ve kar suları taşıyıcı sisteme de zarar vermektedir. Verilen bu hasarlar ile beraber çatı siteminiz tamamen çökebilir ve yoğun dikkatli olunması gerekmektedir. Çatılarınızı yoğun daha uzun süreler kullanmak için tadilatlarının programlı olarak yapılması gerekmektedir. 

Kiremit çatıların altında mevcut bir izolasyon örtüsü vardır. Bu örtü ile beraber kiremitlerin altından sızabilecek suların aşağıya geçmesi engellenmektedir. Eğer sular aşağıya geçmeye başlamışsa çatı tadilatının acil bir şekilde yapılmaya başlanması gerekmektedir. Giderek suların bütün çatıyı etkileyeceği unutulmamalı ve küçük bir sorunun varlığı ile direkt olarak çatı tadilatı başlatılmalıdır. 

Çatılarda mevcut havalandırma bacaları veya soba bacalarının yerlerinin imalatı önemlidir. Bu yerler çatılarda açıklık bırakılarak yapıldığı için bu yerlerden çatı içlerine su alınabilmektedir. Çatıların en yoğun su aldıkları ve kabarma yaptığı yerler bu bacalardır. Bu bacalara düzgün bir yalıtım yapılmadığı sürece bu bacalar kullanışsız olacaklardır. Çatı tadilatı sırasında düzgün bir şekilde izole edilen bacalar sizlere uzun süreler ücretsiz bir uygulama sunacaktır. Yalıtım yapıldıktan sonra da sınırlı sıklıklarla bu yalıtımın bozulup bozulmadığı kontrol edilmelidir. Yalıtımın bozulması sonucu artık orada mevcut izolasyon malzemesi işlevini kaybederek düzgün bir hizmet yapmamaktadır. 

 

Çatı İskeleti Tadilatı

Çatı iskeletinin tadilatı kaplama kısmından yoğun daha önemlidir. Çatıları ayakta tutan bu yapılar sizlere evlerinizin güvenliği için hizmet sunmaktadır. Eğer bir çatı iskeleti yoksa veya sağlam değilse o çatının tamamen değiştirilmesi gerekmektedir. Üzerindeki kaplama malzemeleri veya diğer izolasyon malzemeleri ne kadar kaliteli olursa olsun çürük bir çatı iskeleti ile çatılarınızı uzun süre kullanmanız mümkün olmaz. 

Çatı iskeletleri üzerindeki bütün ağırlığı taşıdıkları için önemlidir. İskeletlerin yıkılması gibi durumlarda binalarınıza büyük hasarlar verebilir. Çatılarınızı baştan yaptırma masraflarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Çatılarınızın genellikle olarak tadilatlarını yaptırırsanız, çatıların iskeletleri de bir o kadar uzun dayanır. Çatı iskeletinin en uzun süre dayanması için tadilat sırasında bozulan yerlerin tamir edilmesi ve dayanıklılığının artırılması gerekmektedir. 

Çatı iskeletlerinin ahşaptan yapıldığı binalarda yoğun rahatlıkla sağlamlık artırma tadilatı yapılmaktadır. Bu türlü çatılarda ahşaplar sudan ve nemden hızlı etkilendiği için yoğun daha aşırı tadilat istemektedirler. 

Çatılarda mevcut su olukları tamiratı da yoğun önemlidir. Bu çatılarda yağmur ve kar sularının akması için mevcut oluklar vardır. Bu olukların tıkanık olmaması ve suyu aşağıya doğru akıtacak bir düzenekte olması gerekmektedir. Çatıların eğimlerinin yanlış yapıldığı durumlarda genellikle su olukları da tıkanıklık göstermekte veya işlevlerini yerine getirememektediler. Çatı eğimlerinin özel planlar ile mühendisler tarafından yapılması gerekmektedir. Çatıların yanlış eğimle yapıldığı durumlarda bu çatılar kısa süreler içerisinde binalara akan sular nedeniyle yıpranacak ve seçenek seçenek tadilat isteyecektir. 

Çatılarınızı daha az masraflarla uzun süreler kullanmak için çatı tadilatı yaptırmanız gerekmektedir. En uygun çatı tadilatı fiyatları için Hemen Geliriz’de aktif firmalara ulaşabilirsiniz. Bu firmalar sizlere piyasadaki en uygun çatı tadilatı fiyatlarıyla hizmet vereceklerdir. Siz de çatı tadilatı için Hemen Geliriz üzerinden ustalarla irtibata geçerek en ucuz çatı tadilatı fiyatlarına ulaşabilirsiniz.