Çiçekçi

Sevdiklerimizi mutlu etmenin bin bir türlü yolu vardır. Onlara seni seviyorum demenin en güzel yollarından birisi hediye veya çiçek göndermektir. Çiçek aranjmanları, saksı çiçek çeşitleri, canlı çiçek çeşitleri, teraryum, kutuda çiçek, tasarım çiçek, camda çiçek, bebekli çiçek, kütükte çiçek gibi çok fazla çeşit vardır. Çiçek gönderirken o kadar çok çeşit karşınıza çıkar ki hangisini göndereceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. 

Çiçek göndermek istediğiniz zaman hem kaliteli hem de uygun fiyatlı çiçek arayışınıza girersiniz. Fakat bu konularla kafanızı meşgul etmenize hiç gerek yok. Web sitemiz üzerinden iletişime geçeceğiniz çiçekçi ile adrese taze çiçek gönderimi ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. 

 

Kime Çiçek Gönderilir?

Sevdiklerinize çiçek gönderirken karar vereceğiniz ilk şey kime ne amaçla çiçek gönderdiğiniz olmalıdır. Annenize anneler günü için çiçek, eşinize yıl dönümü için, sevgiliye çiçek buketi, arkadaşınız için yeni iş hediyesi çiçek, doğum günü için çiçek buketi, bebek doğum çiçeği gibi durumlar söz konusu olabilir. Bazen de düğün hediyesi çiçek, tebrik çiçekleri, hasta çiçekleri, hastane çiçekleri, kutuda isteme çiçeği, yapay nişan çiçeği, organizasyon çiçekleri, açılış çiçekleri, yeni doğum çiçeği, cenaze çiçekleri için anında çiçek gönderimi yaparak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. 

Çiçek siparişi vereceğiniz zaman gönderim yapılacak kişinin zevkini de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Örneğin bazı insanlar yapay çiçek bazı insanlar canlı çiçek bazı insanlar teraryum sever. Kimin ne tür çiçek sevdiğini öğrenmeniz gerekebilir.  Canlı çiçek hediye edeceğiniz zaman mutlaka aynı gün çiçek teslimatı ile gönderim yapmanız faydalı olacaktır. Doğum günü hediyesi olarak çiçek gönderildiğinde bu çiçekleri kişiye özel çiçek olarak gönderim yapılır. Düğün, cenaze veya açılışlar için en çok tercih edilen çiçek çeşidi çelenktir. Çelenk siparişi için açık çiçekçi veya yakın çiçekçi aradığınızda web sitemizi kullanabilirsiniz. Çiçek göndermek istiyorum dediğiniz zaman vaktiniz olmadığı için internetten çiçek siparişi verebilirsiniz. Bu durumlarda acaba güvenilir mi diye düşünerek endişelenmenize gerek yok. Çünkü web sitemiz üzerinden iletişime geçeceğiniz en yakın çiçekçi canlı istiyorsanız taze yapay istiyorsanız size en uygun olanı sevdiklerinize ulaştırır. 

 

Çiçek Siparişi 

Çiçekler bazen sevdiklerimizi mutlu etmek bazen de onlarda özür dilemek için gönderilir. Veya özel bir günde çiçek göndererek sevdiklerimize onları hatırladığımızı belli ederiz. Çiçekçilerden hediye çiçek, hediye çikolata siparişi verebilirsiniz. Online çiçek siparişi vermek istediğiniz de mutlaka web sitemize göz atabilirsiniz. 

Eğer göndermek istediğiniz çiçek normal, sıradan veya herkes tarafından bilinen bir çiçek çeşidi değil ise kişiye özel çiçek siparişi de verebilirsiniz. Çiçek siparişi vermek istediğiniz de yakındaki çiçekçiler sizlere istediğiniz hizmeti sunabilirler. Çiçek sipariş sitelerinden; hızlı çiçek siparişi, saksı çiçek siparişi, teraryum sipariş, canlı çiçek siparişi, ucuz çiçek siparişi verebilirsiniz. Çiçeklerin cam, saksı ya da kütük gibi özellikte olmasını istiyorsanız bunu mutlaka belirtmelisiniz. 

 

Çiçek Çeşitleri

Çiçek göndermek her ne kadar özel günlere has bir durum olsa da, sevdiklerinizle yaşadığınız her an özeldir. Bu yüzden çiçek göndermek için özel günleri beklemeyin. Sevdiklerinizi mutlu edecek güzel zamanlarda sürpriz çiçek buketleri en doğru seçimdir. Ancak kutlamayı atlamamız gereken özel günler vardır ki en güzel çiçekleri hak eder. Anneler günü, babalar günü, sevdiklerimizin doğum günleri, evlilik yıl dönümleri, terfi ve yeni iş kutlamaları, mezuniyet kutlaması, sevgililer günü gibi özel günlerde günün anlam ve önemine uygun, sembolik çiçekler seçilebilir. Göndereceğiniz çiçekler kişiye göre ve çiçek çeşitlerine göre gönderilir. Herkes sevdiklerine en kaliteli çiçeği göndermek ister. En çok tercih edilen çiçeklerin listesi şu şekildedir:

 • Orkide
 • Şakayık
 • Lotus Çiçeği
 • Kardelen
 • Sukulent aranjmanları
 • Lavanta
 • Siyah Gül
 • Sakura Ağacı
 • Sedef Çiçeği
 • Gül
 • Mor Saksı Çiçeği
 • Gloksinya
 • Lilyum
 • Kaktüs Çiçeği
 • Begonvil
 • Menekşe
 • Atlas Çiçeği
 • Yasemin
 • Mimoza
 • Papatya
 • Episkiya Çiçeği
 • Küstüm Çiçeği
 • Zambak 
 • Sardunya
 • Begonya
 • Şakayık
 • Tesbih Çiçeği
 • Bonsai Ağacı 
 • Cam güzeli
 • Nergis
 • Gardenya
 • Ortanca 
 • Lale

Saksıda lavanta satın almak, siyah gül sipariş etmek, mor yonca satın almak, canlı çiçek satın almak, çiçek çikolata göndermek, şakayık çiçeği sipariş etmek istediğiniz de web sitemizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İletişime geçeceğiniz çiçekçilerden papatya buketi fiyatı, saksıda çiçek fiyatları, hediyelik çiçek fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Çiçek gönderme işleminizi acil çiçek gönder seçeneği ile en kısa yoldan sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz.

 

Saksı Çiçekleri  

Kimi insanlar saksıdaki çiçekleri daha çok sevmektedir. Bunun sebebi çiçeklere kendilerinin bakıp büyütmesini istemesidir. Saksı çiçekleri diğer çiçeklere nazaran daha uzun ömürlü olabilir. Bazı insanlar için çiçek yetişmek çocuk yetiştirmek ile eş değerdir. Canlı saksı çiçekleri özenli bir bakım ister fakat yapay saksı çiçekleri estetik açıdan güzel gözükür. 

Yoldan geçerken yakınlarda çiçekçi gördüğünüzde gözünüze çarpan bir saksı çiçeğini satın alıp evinizde ona hayat verebilirsiniz. Bazen de herhangi bir kutlama için veya sevdiklerinize onları sevdiğinizi belli etmek için saksıda çiçek hediye edebilirsiniz. Bazen de sizlere hediye gelen saksı çiçeklerine, iyi baktığınız takdirde yıllarca size eşlik edebilirler. Saksıda çiçek bakımı için en önemli nokta ise doğru sulamadır. Birçok saksı bitkisinin sulama sıklığı aynıdır ancak su miktarı değişim gösterebilir. Saksı çiçekleri genellikle kış aylarında haftada bir, yaz aylarında ise haftada iki defa sulanmalıdır. Hediyelik saksı çiçekleri, renkli saksı çiçekleri ya da ayaklı saksıda çiçek göndermek veya eve çiçek siparişi vermek istediğiniz zaman müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren çiçekçi dükkânına web sitemizi kullanarak ulaşabilirsiniz.

 

Canlı Çiçek ya da Yapay Çiçek

Çiçekler canlı olduklarında ortama farklı bir enerji verirler. Canlı çiçekler sürekli bakım ister. Bir çocuk gibi onu büyütmeniz, beslemeniz sulamanız gerekmektedir. Solması durumunda bütün emekleriniz boşa gider. Bu durumda hem çiçeğiniz hem de emeğiniz için üzülebilirsiniz. 

Yapay çiçek çeşitleri en az canlı çiçekler kadar gerçekçi görüntülere sahiptirler. Bakımını ya da sulamasını aksattığınız zaman yapay çiçeklerde solma gibi bir durum söz konusu değildir. Her zaman ilk gün ki gibi olur. Çiçek aranjmanları kişinin isteğine göre canlı ya da yapay çiçekler ile hazırlanabilir. Solma gibi bir durum söz konusu olmadığı için kurutulmuş çiçek aranjmanları daha çok tercih edilir. Online çiçek siparişi gönder seçeneği ile web sitemizi kullanarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. 

 

Kişiye Özel Teraryumlar

Kişiye özel tasarım ve özenle yapılan cam teraryumlar kalıcı ve sürekli göz önünde bulunduğu için hediye olarak sık sık tercih edilir. Şekilli cam kavanozların içine dekore edilen küçük hikâyeler diyarı olarak tanınan teraryumlar, son zamanlarda en favori hediyelerden biridir. Rengârenk ve birbirinden farklı tasarım teraryumlar isterseniz yosunlarla isterseniz de sukulentler ile özel olarak tasarlanarak hazırlanır. Ev ve iş yerlerinde uzun süre muhafaza edilir hatta bakımla ömürlük olabilecek bu tasarım vazolar sevdiklerinize göndereceğiniz hediyelerden olabilir. 

 Teraryumlar hem tasarım olarak hem de inşa olarak hassas çiçeklerdir. Özenli bir şekilde bakılarak daha uzun ömürlü hale getirilebilir. Teraryum bakımında dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıralayabiliriz: Teraryumlar aşırı su isteyen bitkilerden seçilmez. Bu nedenle sulamada dikkatli olunmalıdır. Sürekli sulamaktan kaçınmalıdır. Toprak neme ihtiyaç duymaya başladığında sulamak yeterli olur.  Sulama mümkünse fıs fıs desteği ile yapılmalıdır. Aşırı sulama; çürüme, yosunlaşma gibi olumsuzluklara neden olur. Gübreleme, saksı değişimi gibi işlemlerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Güneş ışığına doğrudan maruz bırakılmamalıdır. Klima ve elektrikli ısıtıcılardan uzak tutulması gerekir. Sevdikleriniz teraryum göndermek veya kendiniz için teraryum sipariş vermek istediğinizde en yakın çiçekçi dükkanı ile web sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

 

Herkesin Gözdesi Gül 

Herkes tarafından sevilmesi ve yetiştirmenin kolay olmasından dolayı gül en çok tercih edilen çiçekler arasındadır. Güllerin her bir rengi veya sayısı farklı anlamlar içerir. Renklerine göre sınıflandırıldığında Kırmızı gülün aşkı, sarı gül ise arkadaşlığı ve minnet duygusunu, beyaz gül saflığı, turuncu gül arzuyu, mavi gül maneviyatı ve asilliği, pembe gül sevimliliği ve şirinliği temsil eder. Sevgilinize ya da eşinize kırmızı gülü, arkadaşınıza sarı gül, annenize mavi gülü hediye edebilirsiniz. 

Renklerine göre farklı anlamlar taşıyan güller sayısına göre de farklı anlamlar taşır. 1 adet gül karşınızdakine benim için çok değerlisin mesajı verebilirsiniz. 2 gül ilişkiye aşkla bağlı olduğunuzu simgeler. 3 gül aşkı içine sığmayanların sayısıdır. Ne yaparsanız yapın onu unutamıyorsanız hemen ç3 adet gül gönderin ve bu aşkı yeniden yeşertin. 12 gül karşılıklı aşk demektir. 21 gül buketi sadakatin anlamıdır. Eğer o olmazsa hayatın bir tadı olmayacağını düşünüyorsanız, aşkından başınızın döndüğü sevgilinize 33 adet gül gönderin. 101 gül ise mitolojik bir anlam taşır. Aşk tanrıçaları Venüs ve Afrodit ile özdeşleşen güller, aşkı ifade etmenin en etkili yolu olarak görülür. 101 gül, karşınızdaki kişinin sizin için tek aşk olduğunu ifade eder. Son zamanlarda popülaritesi yüksek olan 101 adet gül, özellikle kız isteme ve söz ya da nişan merasiminde çok sık tercih edilir. İşte bu durumlarda gül almak istediğiniz zaman en iyi çiçekçilerden hizmet alabilirsiniz.