Neden Hemen Geliriz?
  • Servis sağlayıcılarımızın en yüksek değerlendirme alanlarını sizler için seçiyoruz.
  • Yılda 20.000 den fazla insan Hemen Geliriz'e güveniyor.
  • Tüm servis sağlayıcılarımızın en iyi hizmeti verdiğinden emin oluyoruz.

En İyi 10 Dış Cephe Temizliği – Teklif Al veya Hemen Ara!

dış cephe temizliği sektörünün gelişmesi; mimarinin gelişmesiyle bağlantılı olarak yukarı doğru bir ivme kazanarak uygulama alanlarını genişletmiştir. artık çoğu bina dış cephe yenilemesi yapmaktadır. Bu yenileme ile beraber dışarıda mevcut malzemelerin de estetik açıdan pis kalması güzel olmadığından temizliğe ihtiyaç duyulmuştur.  

Yeni gelişen dış cephe temizliği sektörü, binaların dış cephelerinde yağmurdan,doludan, rüzgardan oluşan kirliliği gidermektedir. Binalarınızın dış cephesinde büyük camlar, metal malzemeler bulunuyorsa sizin de düzgün bir dış cephe temizlik firmasına ihtiyacınız doğmaktadır.

 

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe camları oldukça büyük oldukları için özel sistemlerle temizlenmektelerdir. Bu türlü camlar insanların kendi yöntemleriyle temizlenecek şekilde tasarlanmamıştır. Evlerde camlardan sarkarak yapılan tehlikeli cam temizliği, böyle büyük camlara sahip binalarda yapılamamaktadır.  

Oldukça büyük olan camları temizlerken firmalar; özel deterjanlar, özel asansörler ve diğer özel materyallerle beraber temizlik yapmaktalardır. özel deterjanları olan bu camlar herkesin gelişi güzel bir şekilde kullandığı deterjanlarla temizlenememektedir.  

Plazaların, gökdelenlerin cam dış cephe temizliğini yapmak oldukça zor ve tehlikeli bir işlemdir. Bu işlem sırasında her türlü tedbir alınmalıdır. tedbir alınmayan durumlarda hayati tehlikelerle karşı karşıya kalınması mümkündür. alanında profesyonel olan firmalar ile çalışarak plaza ve gökdelenlerinizin dış cephe temizliği kolaylıkla hızlı bir şekilde yapılmaktadır.  

Dış cephede; kuş pislikleri, rüzgarın getirdiği toz, yağmur lekeleri gibi lekeler mevcuttur. Böyle lekelerin oluştuğu plazalarda, binalarda temizliğe ihtiyaç doğmaktadır. Bu gibi ihtiyaçlar için dış cephe temizlik şirketleri işinizi halletmenizi sağlayacaktır.  

 

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliğinde, profesyonel kişiler önce binaya bakarak asansör kurulumu, temizliğin nereden başlanması gerektiği gibi konuları kararlaştırırlar ve sonra profesyonel ekiplerini göndererek temizliğe başlarlar.  

Temizlik sırasında olası kazalar için yoğun ciddi kurallar vardır ve bu kurallara uyulması zorunludur. Uyulmayan kurallardan dolayı yaşanabilecek iş kazaları ölümcül sonuçlar verebilir. Dış cephede mevcut metal, ahşap veya cam maddelere özel temizleme uygulamaları vardır. Her maddeye aynı teknik yapılamaz. Her madde özel bir temizleme uygulamasıyla temizlenir. İşinde profesyonel kişiler bu temizleme uygulamalarını ve maddelerini bildikleri için temizlik yapmak onlar için yoğun kolaydır.  

profesyonel ekip oluşturan firmalar, temizliğe bu kişileri yollamaktadır. İşlerinizin yoğun daha hızlı olması için, bina fotoğrafınızı isteyerek oraya gelmekle süre kaybetmeden hangi işlemlerin yapılması gerektiğini kararlaştırarak işlerini yaparlar. Sizler de önceden plaza fotoğraflarınızı atarak fiyat bilgisi gibi bilgileri alabilirsiniz.  

 

Kompozit Dış Cephe Temizleme

Kompozit dış cephe, artık binalarda mevcut ağırlığı daha da aza indirmek için uygulanan bir malzemedir. Bu malzeme ile bina ağırlığı azaltılarak daha sağlam hale getirilmesi amaçlanmıştır. Bu misyon uygulanırken, bu kompozit ise yeni bir sektöre hizmet kapısı açmaktadır. Bu madde yoğun hızlı kirlenebilen ve yoğun hızlı temizlenebilen bir madde olduğundan dolayı temizlik şirketleri de bu hizmeti kolaylıkla verebilmektedir.  

Kompozit temizlendiği süre oldukça parlak bir madde olduğundan dolayı binanın dışarıdan görünüşünü oldukça değiştirmektedir. Plaza ve gökdelenlerin daha temiz gözükmesi ve estetik durması için temizliğe ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlarını dış cephe temizliği firmaları tarafından karşılayabilmektelerdir.

Kompozit temizliği de yüksek iş güvenliği alınması gereken hizmetlerden bir tanesidir. Bu hizmeti dış cephe tarafında veren ustalarımız asansör kullanarak uygulamaktadır. Bu sırada oluşabilecek tehlikeli durumları önlemek amacıyla her türlü tedbir alınmalıdır. Ustalar kendilerini güvende hissettikleri süre hizmeti vermeye başlamalılardır.  

Kompozit temizliğinde kullanılan maddeler özeldir. özel kimyasal kullanılarak yapılan bu temizlik profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. profesyonel kişiler tarafından yapılmayan temizlik sırasında oluşabilecek sorunlar, hem yapan hem de yaptıran kişiyi sorumlu tutmaktadır.  

alanında profesyonel ekiplerle çalışmak için Hemen Geliriz üzerinden almak istediğiniz hizmeti yazarak firmalara ulaşabilirsiniz.  

 Basınçlı Yıkama ile Dış Cephe Temizliği

Basınçlı yıkama suyun yüksek basınç ile bina dış cephesine tutulmasıyla yapılmaktadır. Bu yıkama tipi deterjanlar desteği ile de yapılmaktadır. öncelikle deterjanlar özel makineler ile bina dış cephesine püskürtülür. Daha sonrasında ise tazyikli su desteği ile bu deterjan akıtılarak temizleme işlemi yapılır. Basınçlı su ile yıkama sırasında oluşabilecek su lekelerini de önlemek için kurulama hizmeti de sunan firmalar mevcuttur.  

Binanızın temizliğinden memnun kalmadığınız zamanlarda firmalar sizlere garantileri kapsamında tekrar hizmet verebilmektelerdir. Garantili aktif firmalar sizin memnuniyetinize önem göstermektedirler.  

"Dış cephe temizliği ne genellikle yapılmalı?" gibi soruların cevaplarını uzmanlar yılda veya 6 ayda bir yapılmalı şeklinde belirlemektedirler. yoğun hızlı kirlenen dış yüzey seçenek seçenek yapılan bir temizliğe ihtiyaç duyar. Binanızın daha estetik gözükmesi, daha temiz olması açısından temizlğine önem göstermeniz gerekmektedir.  

 

Dış Cephe Giydirme Sistemlerinde Temizlik

Dış cephe giydirme sistemlerinden bazıları,

Alicobond,  

paslanmaz PVC,

kompozit,

metal,  

ctp levhalar

mermer,  

mozaik,

granit,  

kompak laminant levhalar  

Bu giydirme sistemlerinin hepsinin farklı temizleme teknikleri mevcuttur. Bu teknikler profesyonel kişilerce kullanılan maddeye göre belirlenmektedir. Bu sistemleri temizleyen firmalar, bu maddelerin korunması için gereken işlemi de yerine getirmektelerdir. Paslanan bölgelere özel kimyasallar kullanarak giderilmeye çalışılmaktadır. Su lekelerinin aşırı kaldığı bölgelere ayrı kimyasallar kullanılarak temizlik yapılmaktadır.  

Dış cephe temizliği içeride yapılan temizlik kadar önemlidir.Bina görünüşü açısından da düzgün olan bu temizlik, binanın haricinde biriken pisliklerin içeriye girmesinden dolayı daha da önem kazanmaktadır. Bina haricinde biriken toz, çamur, kuş tüyü, kuş pisliği gibi şeyler bina içerisine girerek bina içinin de pis kalmasına sebebiyet vermektedir. Bina içerisinde yaptığınız temizlik sonrasında anında geri kirleniyorsa bir de bina dış cephe temizliği yaptırarak bu durumu kontrol edin.  

 

Dış Cephe Temizliğinde Vinçli Temizlik

Dış cepheler en zor temizlenen alanlardan bir tanesidir. Bu alanlar genellikle yoğun yüksek alanlar oldukları için temizliği de bir o kadar meşakkatlidir. Bu meşakkatli işlerde profesyonel ekipler artık yoğun pratikleşerek kısa sürelerde temizliği bitirebilmektelerdir. Plazalarda ve gökdelenlerde yapılan temizlik işlemlerinde bazen asansör montajı söz konusu olmayıp, vinç desteği ile yoğun daha pratik ve basit bir şekilde temizlik işlemi yapılmaktadır.

Vinçler oldukça yüksek katlara yetişebilmektedir. Her vincin ulaştığı metre farklıdır. farklı metrelerde mevcut vinçlerin tercihleri binanızın boylarına göre değişmektedir. Dış cephe temizlik şirketleri binanıza uygun vinci ve diğer ekipmanları getirerek temizlik işlemini gerçekleştirirler. Vinç üzerinden yapılan temizleme sırasında ustalar, dış cephe giydirme maddesine göre ürün kullanmaktadır. Bu ürünler uzmanlar tarafından o maddelere zarar vermediği anlaşılmış maddelerdir. Bu maddelere temastan bile kaçınılmalıdır. kimyasal olan bu maddeleri ustalar kullanırken iş güvenliği önlemleri alarak kullanmaktadır. usta olmayan kişiler bu maddeleri kullanırken risk yaşayabilirler. Dikkat edilmesi gereken en ciddi konulardan bir tanesi bu kimyasal maddelerdir.  

Vinç üzerinden binaya yaklaştırılan ustalar binaların dış cephesinde kullanılan maddesine özel, ekipmanlarla işlem yapmaya başlarlar. Bu malzemeler ustaların pratiklik kazandığı malzemeler olduğu için ustalar bu eşyaları vinç üzerinde kolaylıkla kullanabilmektelerdir. Dış cephe temizliğinde kullandıkları fırçalar bile dış cephe maddesine özel olarak üretilmiş ürünlerdir.  

dış cephe temizliği firmalarına ulaşmak için Hemen Geliriz adresinden aramalara başlayın.