Doğalgaz Firmaları

Doğalgaz sistemleri çetin geçen kış mevsiminde evlerin, otellerin, öğrenci yurtlarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. En önemli yararının ısıtma sistemi olmasının yanında sıcak su, tüp gibi zor bulunan ve maliyetleri fazla olan şeylerde de kolaylık sağlar. Aslında sıcak bir ortamda yaşam sürdürmek, sıcak su kullanmak, sıcak yemek yemek herkesin en doğal yaşam haklarındandır. 

Evlere, otellere, hamamlara, saunalara kurulan ısıtma sistemleri ile yaşam konforunuzu daha kaliteli hale getirebilirsiniz. Kombi tesisatı döşeterek veya binaya doğalgaz bağlatarak ısıtma veya soğutma sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden iletişime geçeceğiniz doğalgaz firmaları ile doğalgaz tesisatı döşeme hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

 

Neden Doğalgaz Sistemi Kurulumu Yaptırmalıyız? 

 1. Diğer yakıt türlerine göre daha temiz bir gazdır ve daha ucuz bir yakıttır. 
 2. Kömür, fuel-oil yakıtlar gibi kurum, is, kül gibi yanma artıkları bırakmaz. Solunduğunda zehirlemez ve öldürmez. LPG gibi kaçak durumunda zeminde birikme yapmaz. Yükselir ve havalandırmadan çıkar.
 3. Kokusuz bir gazdır. Fakat şehir içi dağıtımda kaçakların anlaşılması için çürük yumurta-sarımsak kokusu benzeri bir koku ile kokulandırılır.
 4. Depolama ve stok maliyeti yoktur. Binalarda yakıt tankı için ayrıca bir alan gereksinimi yoktur. 
 5. Taşıma maliyeti yoktur. Diğer sıvı ve katı yakıtlar gibi taşıma maliyeti ve riski yoktur. Borularla iletilir.
 6. İşletme ve bakım maliyeti düşüktür. Yakma için ön hazırlık, ek enerji gereksinimi yoktur. Yakıcıların bakım maliyetleri düşüktür.
 7. Yanma hassas olarak insandan bağımsız otomatik kontrol edilebilir. Emniyet sistemleri diğer yakıt sistemlerine göre daha gelişmiştir. Yanma verimi diğer yakıtlara göre daha yüksektir. Düşük basınçla çalıştığı için LPG tüpleri gibi patlama, parça tesiri yoktur.

 

Doğal Gaz Sistemleri

Evlerde veya iş yerlerinde kullanılan ocaklar, kalorifer sistemleri ve sıcak su ihtiyaçları doğal gaz tarafından karşılanabilmektedir. Doğal gaz döşettiğiniz de bu hizmetlerin hepsinden yararlanabilirsiniz. Soğuk kış aylarında ve yazları duşta ihtiyacınız olan sıcak su ihtiyacı doğal gaz su tesisatının binalara döşenmesi ile karşılanabilmektedir. Kullandığınız klima, elektrikli şofben gibi elektrikli aletlerinizi artık kullanmayarak hem daha temiz bir görüntü sağlayabilir hem de daha maddi açıdan cebinizi rahatlatabilirsiniz.  

Gazlı ısıtma sistemlerinin başında gelen ve bizlere çok fazla yararı olan ocaklar gündelik hayatta kullandığımız olmazsa olmaz aletlerdir. Ocaklar sayesinde günlük besin ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Ocakta yemek pişirirken bir anda tüpün bitmesi veya elektriklerin kesilmesi ile yemeklerinizi pişirmeniz engellenebilir. Ancak doğalgaz mutfak tesisatı yaptırdıktan sonra ocaklarınızda kullanacağınız bu gaz ile tüp bitmesi gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız. Bu rahatlıkla yemeklerinizi dilediğiniz an pişirebileceksiniz. Doğalgaz döşeme hizmetinden yararlanmak için web sitemizde bulunan doğalgaz firmaları ile iletişime geçerek profesyonel ve kaliteli hizmet alabilirsiniz. Ayrıca iletişime geçeceğiniz ustalardan doğalgaz tesisatı döşeme fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

 

Doğal Gaz Tesisatçısı Hizmetleri 

Doğalgaz tesisatçılarının verdiği hizmetler arasında belki de önemlisi doğalgaz döşemesidir. Evinize ya da iş yerinize doğalgaz tesisatı döşetme hizmetinden yararlanmak istediğiniz zaman tesisatçılar ücretsiz keşif, proje hazırlama, yerinde uygulama ve zamanında teslim olanakları ile sizlere hizmet verir. 

Doğalgazlı soğutma sistemler: Yoğuşan akışkanın basıncı genleşme valfinde düşürülür. Daha sonra evaporatörde soğutulacak ortamdan ısı alarak buharlaşır ve soğutma olayı gerçekleşir. Buradan akışkan tekrar kompresöre yönelerek basıncı yükseltilir. 

Doğal gaz radyant ısıtıcı: Çalışma prensibi oldukça basit olan radyant ısıtıcıların, yakıcı haznesinde yanan gaz, vakumlu fan yardımı ile özel yapım kuvars kaplı borular içerisinde ilerler. Bu esnada ısıyı boruya bıraktıkları için, borulardan yayılan ısı, üzerindeki reflektör sayesinde zemine iletilir. Böylece bulunduğu ortamın ısınmasını sağlar. 

Doğalgaz kaçağı tespit etme: Evde gaz kokusu hemen belli olmaz. Gaz kokusu yavaş yavaş yayılır ve ilk belirtileri baş ağrısı ve yoğun bir şekilde oluşan mide bulantısıdır. Tesisatçılar; doğalgaz kaçak dedektörü kullanarak veya köpükle gaz kaçağı kontrolü yaparak kaçak tamiri yaparlar. Doğalgaz kaçak kontrolü yaptırmak için size en yakın doğalgaz servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu servislere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Radyatör montajı: Radyatörler ısıtma grubunda cihazlarda kazanılan enerjiyi istenilen ortama aktaran aletlerdir. Radyatörler eşanjör tiplerinden biridir. Kombi ile beraber kullanımlarında ısınan sıcak suyu atmak için kullanır. Radyatörlerin amacı ısı iletmek olduğu için maddesel yapısından kullanılan elementler genellikle ısı iletim katsayısı yüksek olan elementlerdir. Zamanla aşınan veya hasarlanan radyatörler değiştirilir. Radyatör değişimi veya montajı için web sitemizdeki doğalgaz firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Merkezi Sistem Doğalgaz

Merkezi ısıtmanın çalışma yöntemi ise tek bir merkezde yani merkezi sistem kalorifer kazanındaki enerjinin dairelerde yer alan radyatörlere sıcak su vererek radyatörlerin ısınması ve haliyle bu ısının evi de ısıtmasıdır. Başka herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan evlerin ısınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

Merkezi ısıtma sistemi ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir ısınma yöntemidir. Merkezi ısıtma sistemi çalışma prensibi tek bir merkezden apartmanda bulunan tüm dairelerdeki radyatörlere sıcak su sağlanarak evlerin ısıtılmasıdır. Merkezi sisteminizde oluşan doğalgaz arızalarını tamir ettirmek veya merkezi sistemden bireysele geçiş yapmak istediğinizde web sitemizden doğalgaz yetkili firmalara ulaşabilirsiniz. 

 

Isıtma Sistemleri  

Doğalgaz denilince akla ısınma veya bulunduğumuz mekanların doğalgaz ısıtma sistemleri gelmektedir. Kazan ısıtma sistemleri, elektrikli ısıtma sistemleri, merkezi ısıtma sistemleri çeşitleri; yeni nesil ısıtma sistemleri, indüksiyon ısıtma sistemleri, mazotlu ısıtma sistemleri, solar ısıtma sistemleri, sıcak su ısıtma sistemleri, tüplü ısıtma sistemleri, radyant ısıtma sistemleri, fanlı ısıtma sistemleri, duvardan ısıtma sistemleri, yağlı ısıtma sistemleri, elektrikli kalorifer sistemleri, hava ısıtma sistemleri, ekvato ısıtma sistemleri gibi sistemler ile dilediğimiz alanları ısıtabiliriz. Isıtma sistemlerinin hangisinin sizin için uygun olacağını seçmek kullanacağınız alana bağlıdır. Mekanlara göre ısıtma sistemlerini şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • Balkon ısıtma sistemleri
 • Ofis ısıtma sistemleri
 • Şömine ısıtma sistemi
 • Hamam ısıtma sistemleri
 • Bahçe ısıtma sistemleri
 • Bina ısıtma sistemleri
 • Banyo ısıtma sistemleri
 • Tavuk kümesi ısıtma sistemleri
 • Tekne ısıtma sistemleri
 • Kat ısıtma sistemleri
 • Depo ısıtma sistemleri
 • Teras ısıtma sistemleri
 • Atölye ısıtma sistemleri
 • Müstakil ev ısıtma sistemleri
 • Dış mekan ısıtma sistemleri 
 • Villa ısıtma sistemleri
 • Yazlık ısıtma sistemleri
 • Cami ısıtma sistemleri
 • Fabrika ısıtma sistemleri
 • Cafe ısıtma sistemleri
 • Araç ısıtma sistemleri
 • Mağaza ısıtma sistemleri
 • Kış bahçesi ısıtma sistemleri
 • Spor salonu ısıtma sistemleri
 • Sauna ısıtma sistemleri
 • Açık alan ısıtma sistemleri

Bütün bu alanlara uygun kullanabileceğiniz ısıtma sistemlerini seçerken mutlaka bir doğalgaz firmasından yardım almanız gerekmektedir. İletişime geçeceğiniz doğal gaz firmalarında en ucuz ısıtma sistemi, ekonomik ısınma sistemleri, hamam ısıtma sistemleri fiyatları, ev tipi ısıtma soğutma sistemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Yerden Isıtma Sistemi

Yerden ısıtma sistemi, halı altı ısıtma sistemi, zeminden ısıtma, alttan ısıtma gibi adlarla alınan ısıtma sistemi hemen hemen her evde kullanılmaya başlanmıştır. Yerden ısıtma sistemi, mekandaki ısı kayıplarını, zemin betonu içindeki alttan ısıtma borularıyla ısı kaynağından aldığı enerjiyi zemin altına yayarak dağıtan, zemini dolayısı ile ortamı ısıtan bir ısıtma sistemidir. Yerden ısıtma sistemi ısınma olarak kaliteli bir sistemdir ve ayaklardan başlayarak ortamı ısıtır. Petek sistemine göre daha konforlu, ısıtma sağlar. Petek gibi yer kaplamaz ve odalarda eşya koyulacak yerlerin seçimine engel olmaz.

Çevreye yayılan ısılar yerden ısıtma kontrol panelinden kontrol edilebilir. Yerden ısıtma paneli ile aynı zamanda yerden ısıtma ya da soğutma da yaptırabilirsiniz.  Yerden ısıtma tesisatı yaptırmak istediğinizde web sitemizdeki doğalgaz tesisat firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.  İletişime geçeceğiniz firmalardan en iyi yerden ısıtma sistemi, ev alttan ısıtma sistemleri fiyatları, doğalgaz yerden ısıtma sistemleri fiyatları ve elektrikli yerden ısıtma maliyeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Güneş Enerjisi Kurulumu

Güneş ışınlarından faydalanma konusunda solar sistem ya da güneş paneli ismi verilen sistemler kullanılır. Güneşten gelen fotonlar bu paneller üzerinde toplanır. Fotonların taşımış olduğu enerji ise elektrik ve ısı enerjisine dönüştürülür. Güneş enerjisi panelleri güneşten gelen ısı ve ışığı kullanılabilir elektrik enerjisine çevirerek ev ve iş yerlerinde kullanılır. Güneş enerjisi panelleri üzerinde yer alan hücreler güneş ışınlarını bünyesinde barındırarak doğru akım oluşturur. Oluşan bu akımlar güneş panelleri ile birçok alanda kullanılır. 

Güneş enerjisi kurulumu ile güneş enerjisi ile ısıtma sistemlerinden şu şekilde yararlanabilirsiniz:

 • Güneş enerjisi ile ısıtma 
 • Güneş enerjisi ev ısıtma
 • Güneş enerjisi su ısıtma paneli
 • Çatıya güneş paneli kurmak
 • Tarlaya güneş paneli kurmak 
 • Güneş santrali kurulumu
 • Güneş enerjisi paneli kurulumu
 • Güneş enerjisi ile yerden ısıtma
 • Güneş enerjisi kalorifer sistemi

Web sitemizde bulunan doğalgaz firmalarından güneş paneli montajı yaptırabilirsiniz.  Güneş paneli kurulumu ile evlerinizde rahatlıkla sıcak su kullanabilirsiniz. Ayrıca iletişime geçeceğiniz ustalardan; güneş elektrik kurulum maliyeti, güneş enerjisi santrali kurulum maliyeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz

 

Doğalgaz Firmalarının Çalıştığı Firmalar

Doğalgaz firmaları montaj, kurulum bakım gibi birçok hizmet v ermektedir. Firmaların hizmet verdiği firmaları şu şekilde sırlayabiliriz: Demirdöküm, baymak, buderus, vıessmann, eca, vaillant, daiwa.