Bölge Anahtar

AÇIK
4.9 / 5

Hacı Karahan
12 Yapılan İş
0 537 441 39 60

Erzurum Oto Kontak Tamiri

Erzurum En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Erzurum En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız lakin kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Erzurum otomobil temas onarımı yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da oto kontak tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan zararlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi zaman sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir dakikada bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu sebeple işin uzmanına danışmak her zaman için en mantıklısıdır. Aracınız için Erzurum araba bağlantı bakımı lazım durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

bağlantı Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. sıfır model araçlarda bu sistem çeşitlilik göstermiştir ve yeni bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz mümkün kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı bağlantı kısmında her döndürdüğünüzde otomobilin farklı faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine fırsat sağlayan dişliler devreye girer. Böylelikle araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak minik olduğu için yoğun dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her taşıtın kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha çok aracı çalıştırmak için tasarım edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar sorun görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş temas bölümüne de hasar verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına ufak  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi zaman kâfi gelmez. Bu nedenle önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği süre çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir sürede ve herhangi bir yerde Erzurum araba bağlantı bakımı gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her otomobilin kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha konforlu bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de sıfır model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha çokça güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. birçok ülkede kanuni bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de sıfır nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Erzurum oto bağlantı onarımı sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Erzurum temas Arızaları ve Çözümleri

kontak arızaları hayli sebepten dolayı ortaya çıkabilir. benzeyen bir arıza durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması gereken aracınızın Erzurum oto kontak onarımı zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde bağlantı arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; temas anahtar ve şifresinde aşınmalar neticesi gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile sorununuz çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; kontak terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir sıkıntı ile arıza gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çözümü mümkün kılınır. hepsi bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de temas arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• öncelikle sakin kalarak yanlış ve kendinizi tehlikeye atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylece trafik akışını değiştirmeden kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir aksaklık olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. arabanın kaputunu açmanız da arıza durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için düzgün bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir usta ile anlaşarak yol yardım için arayın.

• bölgenizi ve kusur durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylelikle işinin ehli olan ustalar gerekli tertibat ile yardıma gelecektir.

• destek beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitlenmiş bir tasvirde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir olay ile karşılaşmamak adına aracınızın bakım tamir işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın tamir edildiğinden emniyetli olunması gerekir. Aynı biçimde bir bozukluk ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol destek konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız firmanın telefon numarasını yanınızda taşıyın. karşıt bir olay ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile irtibata geçin. arabanın durumundan haberdar olan usta, oluşabilecek zararlar hakkında daha orantısız bilgiye sahip olacak ve size desteği daha etkili olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En yoğun Görülen Sebepler

Araçlarda Erzurum oto temas onarımı ile dair en yoğun danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en çok karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada aracın park konumunda olması kontağın dönmesine ve arabanın çalışmasına olanak vermez. Bu sebeple ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da temas döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  

Bu olayda yapmanız gerekli bağlantısı çıkarıp tekrar taktıktan  sonra süratli bir biçimde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma ihtimali ya da hasar görmüş olma ihtimali olabilir. Bu nedenle anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir hasar olduğu takdirde ise anahtar değişimi yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha ehil destek almanız gerekir. Bu durumda Erzurum oto bağlantı onarımı için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez neticeler ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için uzman bir grup ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu sebeple referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için araba bağlantı tamiri işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. sorununuz aracın temas silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her tür sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. ekonomik fiyatlar ve nitelikli bir eylem için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile irtibata geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Erzurum otomobil temas onarımı için bilgi alabilirsiniz.