Gaziantep Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Gaziantep Teknik
484 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Gaziantep İslahiye Kanalizasyon

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Gaziantep İslahiye Kanalizasyon

İslahiye En İyi 10 Kanalizasyon – Teklif Al veya Hemen Ara!
İslahiye En İyi 10 Kanalizasyon – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

İslahiye kanalizasyon işlemlerinin hepsini çok iyi bir şekilde yapan ve bu işlemler için oldukça iyi tasvirde faal firmalar ile anlaşmak için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Kanalizasyon alt yapı sorunlarında meydana gelebilecek her yöntem için kişisel olarak çalışan İslahiye kanalizasyon firmalarını bu site üzerinden arayabilirsiniz. Bu sitede yer alan firmaları arayarak acil olarak işlemlerinizi yaptırabilmeniz mümkündür.  

 

İslahiye Kanalizasyon Açma  

Belediyelerin sıklıkla yapması gerekli bu yöntem için ayrıca kişisel olarak faal şirketler da söz konusudur. şahsi olarak çalışan firmalara ulaştıktan sonra kanalizasyon açma işlemleri hakkında sorular sorabilirsiniz. Kanalizasyon açma tekniğini gerçekleştiren kişiler ile anlaşarak bu işlemi rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Kişilerin sizlere sunacakları kanalizasyon açma ve boru döşeme işlemlerinden yararlanabilirsiniz. En kaliteli borular ve bağlantılar için aktif ustalar ile çalışarak kaliteli ve tıkanma meydana getirmeyecek büyüklükte boruların döşenmesi söz konusu olabilmektedir. mecburi olan kanalizasyon borularının takılması ve kanalizasyon için gerekli yerlerin açılmasını Hemen Geliriz'de yer alan şirketler sağlamaktadırlar.  

atılan suların gitmesini ve bu suların giderken tıkanıklık yaşamaması için iyi bir sistem gereklidir. Evlerden, eylem yerlerinden, fabrikalardan gelen atılan boruların bu sisteme bağlanması sağlanmaktadır. Bağlanan sistemlerin kaliteli bir biçimde yapılmış olması ile birlikte bu borularda uzun sürelerde tıkanıklıklar meydana gelmemektedir. Tıkanıklıkların ve diğer sorunların oluşmaması için lazım işlemlerin iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. lazım durumların sağlanması için kaliteli ve işinde ehil kişiler ile çalışılması gerekmektedir.  

Tuvalet, banyo lavabosu, mutfak lavabosu gibi yerlerde oluşan atılan suların gitmesi lazım yerlere gitmesini sağlayan boruların iyi bağlanması gerekmektedir. Bu boruların kalitesi de oldukça mühim olmaktadır. Eğer takılan borular yeterince kalite olmazsa o zamanlarda kanalizasyonlarda epey sıkıntılar yaşanabilmektedir. Başlıca sıkıntılardan bir tanesi de bu boruların tıkanmasıdır. Tıkanan boruların da taşması sonucunda mahallelerde veya diğer yerlerde mekan alan kanalizasyonların taşarak çevreyi kirletmesi söz konusu olmaktadır. Söz konusu olan taşma durumlarında işçilerin işleri giderek artmaktadır. Giderek artan zanaat için de masraflar da artış göstermektedir. Bu artışların sebepleri de işçiliğin artış göstermesidir. Kişiler işleri daha çok zorlaştırmadan, en nitelikli biçimde kanalizasyon açma yöntemini yapacak olan kişileri aramalıdırlar. Hemen Geliriz'de yer alan İslahiye kanalizasyon firmaları ile irtibata geçebilirsiniz. atılmış suların geçtiği boruların yapımında oldukça nitelikli malzemeler kullanılarak bu yerlerin taşmasının ve bu yerlerin kullanımının düzgünce devam etmesini sağlayabilirsiniz.  

Eğer bu boruların tıkanması gibi durumlar söz konusu olursa atık suların genelde olarak taşması söz konusu olabilmektedir. Bu sorunlar da genelde olarak kokulara sebebiyet verebilmektedir. atılmış suların mekan aldığı bu boruların kırılması, sorun görmesi veya kontak yerlerinden kopması sonucunda atık suların dışarıya çıkmasına neden olabilir. tedbirli bir zanaat ve tedbirli bir bağlantı ile birlikte kanalizasyon uzun yıllarda kullanılabilmektedir. Uzun yıllar boyunca hasar olmamasını istiyorsanız bu boruların takılmasında ve yapımında epey dikkatli davranılmalıdır. dikkatli işçilikler ile birlikte epey ergonomik bir boru hattı oluşturabilmektesiniz.  

 

Kanalizasyon Temizleme  

Kanalizasyonların tıkanması sonucunda bu boruların içerisinde mekan alan çokça suların mecburi eylem makineleri ve ustalar ile beraber temizlenmesi gerekmektedir. lazım temizliklerin yapılması ile birlikte kanalizasyonlarda oluşan kokuların dışarı çıkmaması  ve atık suların dışarıya akması engellenmektedir. atık su borularının düzgün işçiliklerle takılması ve sonrasında da programlı olarak temizlenmesi ile birlikte bu suların kokularının da bu boruların içerisinde kalması söz konusu olmaktadır. Söz konusu olan kokuların dışarıya çıkmasından evvel müdahale edilerek temizlenme yöntemleri yapılırsa bu hizmetler sayesinde kanalizasyonlarınızın oldukça temiz kalması sağlanmaktadır.  

Sürekli olarak pis suların akması ve ve bazı yabancı maddelerin de bu borulara gönderilmesi ile beraber tıkanmalar meydana gelmektedir. gereken yerlerde temizlenme işlemleri yapılması, profesyonel ekiplerce yapılmalıdır. ehil ekipler ile çalışmayan firmaların çoğunlukla yaptıkları işlemler için garantileri de bulunmamaktadır. Garantisiz ve emin olmayan servisler almak yerine, garantili ve epey deneyimli olan kişilerden alacağınız hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Hemen Geliriz Web Sitesi üzerinden ulaşacağınız kişilere öncelikli olarak yapacakları görevleri sorabilir daha sonrasında da yapılan bu işlemler için sizlerin ödemesi gerekli ücretleri konuşabilirsiniz. Kanalizasyon temizleme ücretlerini ancak bu firmaları arayarak öğrenebilmeniz mümkündür. Bu firmaların yaptıkların yöntemleri garantili olarak sunmaları ile beraber birkaç gün içerisinde tekrarlanan durumlar için bedava bir şekilde tekrar aynı hizmeti sunmaktadırlar. Bu sunulan hizmetlerin sizler için iyi olması ile beraber günlük olarak Hemen Geliriz'de mekan alan şirketler ile çalışmanız mümkündür.  

Bu firmalara Hemen Geliriz Ana Sayfası'nda yer alan adres ve hizmet bilgisini doldurarak ulaşabilirsiniz. Bu bilgilerin doldurulması ile beraber listelenecek olan firmaların numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz. davet yaptıktan sonra kişilere hizmet hakkında soru sorabilir ve en önemlisi olarak ücretlerde indirim yapılıp yapılmayacağını öğrenebilirsiniz. İndirimli ücretlerden yararlanabilmek için mecburi olan hizmeti aldıktan sonra ustalar ile pazarlık edebilirsiniz. Telefon üzerinden bağlanma kurduğunuz kişiler ile birlikte servis ilişkin bilgi aldıktan sonra pazarlık edebilmeniz mümkündür.  

Temizleme hizmetini sunabilecek olan firmalara daha süratli ulaşabilmek için çabucak bir tasvirde Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz.  

 

En Yakın Kanalizasyon Firmaları  

En yakında bulunan kanalizasyon işlemleri yapan firmalara ulaşarak atılan sular için gerekli işlemleri yaptırabilirsiniz. Bu firmalara ulaşarak yapmanız gerekli tüm yöntemleri yaptırabilmeniz mümkündür. Acil olarak lazım olan temizleme işlemleri için size yakın olan firmalara ulaşmanız daha süratli görev almanıza neden olacaktır. En yakında yer alan firmaların sizlere süratli bir şekilde servis vermeleri ile birlikte kanalizasyon konusunda acil olan durumları giderebilmeleri de mümkündür.  

atılmış suların taşması gibi durumlarda acil olarak ve 7/24 hizmet veren firmalara Hemen Geliriz'den ulaşabilmeniz mümkündür. atık suların ne zaman sorun yaratacağı belli olmadığı için bu sorunları gece ve gündüz her saat temizleyebilecek ve atık sular ile dair hepsi sorunları çözecek olan kişilere Hemen Geliriz ile arzuladığınız saatlerde ulaşabilirsiniz.  

En yakında mekan alan ve alt yapı sorunları için 365 gün 4 saat aktif firmalara bu siteden çabuk bir tasvirde ulaşabilirsiniz. Bu kişilerin sizler için yaptıkları servisler karşılığında alacakları ücretlerin belirli miktarları bulunmamaktadır. Bu firmaların sizlere sundukları hizmetler karşılığında değişik ücret alabilmeleri mümkündür. Her kanalizasyon işlemi için farklı işlemlerin alınması ile birlikte hizmetinizi telefonlarda bildirerek önceden fiyat bilgisi alabilmeniz mümkündür.  

Önceden aradığınız İslahiye kanalizasyon firmaları ile hizmet hakkında konuştuktan sonra, bu hizmetlerin ücretlerini öğrenebilmeniz mümkündür. Bu kişilerin sizler için sunacakları hizmetler dahilinde yapacakları işlemlerde kullanılan eylem makineleri ve diğer malzemelerin ücretlerinin, müşterilerden alınması beklenmektedir. İyi bir hizmet alabilmek için gereç ücretlerini ve eylem makinesi ücretlerini hesaplayarak hizmet almak gerekmektedir. malzeme ücretleri, eylem makinesi ücretleri ve diğer hizmetler için de gerekli olan malzemelerin fiyatlarını öğrendikten sonra bu ücretler üzerinden, kanalizasyon firmaları ile pazarlık edebilir ve indirimli ücretlerle görev alabilirsiniz. Sizlere en iyi, en ucuz ve yerleşmiş çözümler sunacak olan İslahiye kanalizasyon firmalarına Hemen Geliriz Web Sitesi üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

Gaziantep İslahiye Hakkında

İslahiye, Gaziantep ilinin güneybatısında yer alan ve geçim kaynağı tarım olan bir ilçedir. Nüfusu 67.714 kişidir. İdari bakımdan Gaziantep'in bir ilçesi olmasına rağmen Akdeniz Bölgesine aittir. Akdeniz Bölgesi 'nin doğu ucunda bulunmasından dolayı iklim, bitki örtüsü ve tarımsal faaliyetler açısından Akdeniz Bölgesi'ni andırır. İlçe'de üzüm festivalleri yapılmaktadır.

İçindekiler

 1. Tarihçe
 2. Coğrafya
 3. Ulaşım
 4. Ekonomi
 5. Nüfus
 6. Kaynakça
 7. Dış bağlantılar
 •  

Tarihçe

İslahiye, Gaziantep ilinin en eski yerleşim alanlarından biridir. İslahiye Ovası'ndaki çeşitli höyüklerde yapılan araştırmalar yerleşimin Erken Kalkolitik çağda (MÖ. 5500-5000) başladığını göstermektedir. Yöredeki Tilmen, Gedikli ve Zincirli’deki höyüklerde yapılan kazılar Geç Hitit döneminde önemli bir yerleşim yeri olduğunu göstermiştir. MÖ. 1400’lerde Luviler ve Hititler, Sam'al ’a yerleşmiş daha sonra Aramiler ve MÖ. 800 ’lerin sonlarına doğru Asurlular buraya egemen olmuşlardır. MÖ. 333’te Büyük İskender buraya kadar gelmiş ve yeni bir kent kurmuştur. Romalı komutan Pompeius bu kente Nikopolis ismini vermiştir. Nikopolis, Roma’nın Suriye eyaletine bağlı olmuştur.

Partların yağmalamasından sonra şehir önemini yitirmiştir. Bizans döneminde kentin adından söz edilmez. Bölge 1516 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Yavuz, ele geçirdiği bu yöreye bey olarak Karamanoğlu Beyliği'nin önde gelen sülalelerinden Kösebirleri (Kösebekir) Bey olarak göndermiştir.

Çukurova çevresindeki Kozan ve Gavur Dağı'ndaki Türkmen ve Kürt beyliklerinin tenkili için 1864’te oluşturulan Fırka-i İslahiyye ("Uslandırma Tümeni") adlı sefer birliği 1866 yılında burada yeni bir yerleşim yeri kurarak, dağlardan indirilen aşiret mensuplarını iskân etmiştir. Askeri birliğin anısına kente İslahiye ismi verilmiştir.

I. Dünya Savaşı’nın ardından Mondros Ateşkes Antlaşması'ndan sonra, İslahiye çevresi önce İngilizler daha sonra da Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. Kılıç Ali Paşa'nın birlikleri, 5. dereceden Mecidi Nişanı sahibi Kösebekiroğlu Yüzbaşı Hacı Süleyman, Sima, Sılama, Hacı Ağa, Hacı Daloğlu, Tapucu Ahmet Efendi, Çile Bekir, Süleyman Ağa, Hamza Ağa, Hurşit Ağa, Şıh Mehmet Ağa gibi büyük aile reisleri halkın direnişine destek olmuştur. Fransızların işgali esnasında büyük kahramanlıklar gösteren İslahiye halkı Güvercin Geçidi mevkiinde Fransızları yenilgiye uğratmış ve bunun sonucu olarak da Fransızlar 13 Kasım 1920’de bölgeyi terk etmek zorunda kalmışlardır. 20 Ekim 1921 tarihinde imzalanan Ankara Antlaşması ile Türkiye-Suriye sınırının yeniden çizilmesi sonucunda İslahiye sınırı da tespit edilmiştir.

19. yüzyıl sonlarında Adana vilayetinin Cebelibereket (Osmaniye) sancağına bağlı bir kaza merkezi iken, 1933’te Cebelibereket kaldırılmış, İslahiye de Gaziantep’e ilçe olarak bağlanmıştır. Daha sonra Nurdağı ilçe olunca Sakçagözü Bucağı ve bu bucağa bağlı 19 köy İslahiye'den alınarak Nurdağı'na bağlanmıştır.

İlçede günümüze gelebilen tarihi eserler arasında; Nikopolis (İslahiye) kentinin kalıntıları, Akropol surları, Tilmen Höyük, Gedikli Höyük, Zincirli Höyük (Sam’al), Kırışkal Höyük, ve Yesemek köyündeki Yesemek Açık Hava Müzesi bulunmaktadır.

Coğrafya

Akdeniz Bölgesi'nin doğu bölümünde yer alan, Gaziantep iline bağlı bir ilçe olan İslahiye’nin, doğusunda Merkez ilçe, doğu ve güneydoğusunda Kilis, güney ve güneybatısında Hatay, batısında Osmaniye, kuzey ve kuzeydoğusunda Kahramanmaraş, güneyinde de Suriye bulunmaktadır. Gaziantep’in batı kesiminde yer alan ilçe topraklarının batı ve doğusu engebeli, orta alanları ise düzlüktür. Batısında Nur Dağları'nın doğu uzantıları, doğusunda ise, Sof (Kartal) Dağı bulunmaktadır. İslahiye Ovası bu dağların arasında güneybatı-kuzeydoğu doğrultusunda uzanır. Aynı zamanda tektonik kökenli olan bu ova, Kahramanmaraş-Hatay çöküntü alanındadır. Nur ve Sof Dağlarından doğan çok sayıdaki çay ve dereler ovayı suladıktan sonra Asi Nehri’ne katılır. Bu akarsuların en önemlisi Karasu Çayı’dır. Bu çayın üzerine sulama ve taşkınları önlemek amacı ile Tahtaköprü Barajı kurulmuştur. İlçenin doğal bitki örtüsünü makidir. Yüksek yerlerde (Hızırlı Yaylası) ormanlık alanlara da rastlanır.

İlçe merkezinin deniz seviyesinden yüksekliği 518 metre olup, Gaziantep’e 88 km uzaklıktadır. Yüzölçümü 1.513 km², toplam nüfusu ise 59.911'dir.

İklim özellikleri bakımından Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş özelliği gösterir. Daha çok Akdeniz ikliminin etkisindedir. Bazı yıllar coğrafi konumu ve sıcaklık etkisiyle kışlar şiddetli geçer. Yazların şiddetli sıcak geçmektedir.

Ulaşım

İslahiye ulaşım olanakları bakımından kavşak noktadadır. İlçe içerisinden geçen Gaziantep-Antakya güzergâhı yol ilçe dışına taşınarak ulaşımı rahatlatmıştır. Yeni yapılan yol gidiş geliş çift şerit olup döküm asfalt türündendir.

Bazı noktaların ilçeye uzaklığı:

 • İslahiye - Gaziantep : 90 Km ve yaklaşık 1 saat 19 dakika sürecektir
 • İslahiye - Nurdağı : 22 Km ve yaklaşık 17 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Kahramanmaraş : 71 Km ve yaklaşık 59 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Hatay : 79 Km ve yaklaşık 1 saat 11 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Osmaniye : 156 Km ve yaklaşık 2 saat 2 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Ankara : 650 Km ve yaklaşık 7 saat 5 dakika sürecektir.

Ekonomi

İlçe ekonomisi tarım, hayvancılık ve ormancılığa dayalıdır. Yetiştirilen başlıca bitkiler, buğday, soğan, şeker pancarı, pamuk, arpa, baklagiller, zeytin, kırmızı biber, sarımsak, soya fasulyesi, mısır ve üzümdür. Su boylarında sebzecilik yapılmaktadır. İlçenin dağlık kesimlerinde hayvancılık ve ormancılık ön plandadır. Sığır, koyun ve kıl keçisi yetiştirilir. İlçe topraklarında boksit ve dolomit yatakları vardır.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
196559.91113.77546.136
197066.57016.89249.678
197578.29220.68357.609
198085.60522.08263.523
198596.50429.03167.473
199072.23534.60737.628
200079.01138.77040.241
200766.08331.96334.120
200865.21831.20434.014
200965.52130.90434.617
201065.53130.94234.589
201165.76231.46834.294
201266.19332.34233.851
201366.17066.170veri yok
201465.86965.869veri yok
201565.79965.799veri yok
201666.94166.941Veri yok