Gaziantep Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Gaziantep Teknik
224 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Gaziantep İslahiye Logar Tıkanıklığı Açma

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Gaziantep İslahiye Logar Tıkanıklığı Açma

İslahiye En İyi 10 Logar Tıkanıklığı Açma – Teklif Al veya Hemen Ara!
İslahiye En İyi 10 Logar Tıkanıklığı Açma – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır

Logar tıkanıklığı günümüzde hem fena kokulara neden olması hem de Wc ve diğer atılan su giderlerinin kullanılmaz hale gelmesi yüzünden İslahiye logar tıkanıklığı açma işleminin yapılmasını lazım kılmaktadır. Günümüzde gelişen teknolojiler kapsamında logar tıkanıklarının giderilmesi son derece hızlı, güvenli ve pratik bir hale gelmiştir. Özellikle kullanılan robot teknolojisi sayesinde dakikalar içerisinde logar tıkanıklığı tespit edilmekte ve giderilmektedir.

Logar tıkanmaları çoğunlukla şu sebeplerden olmaktadır;

Bina içlerinden tuvalete atık Tuvalet kağıtları, katı maddeler ve suda erime yapısına sahip olmayan cisimler,

Logara dökülmüş kum, yapı artığı, toprak kayması, poşet ya da benzeri plastik maddeler,

Mutfaklardaki lavaboya dökülen yemekler, yağlar ve benzeri atıklar,

Tesisat kurulumu sırasında meydana gelmiş olan zanaat hataları,

Eğim oranının yanlış yapılması,

Logara bağlanan maliyet hatlarında meydana gelen çöküntü ya da kırılmalar

Logar tıkanıklığına neden olmakta ve bu durumların İslahiye logar tıkanıklığı açma işlemleri ile giderilmesi hem bina hem de çevre sağlığı için ciddi olmaktadır.

 

İslahiye Robotla Logar Tıkanıklığı Açma

Logar açma işlemleri arasında günümüzde hızlı ve etkili çözümler sunduğu için robotla İslahiye logar tıkanıklığı açma faaliyetleri gelmektedir. Son derece çabuk ve büyük kazıların yapılmasını engelleyen bir sistem olan robot yöntemi, logar hattına ucunda kamera bulunan robotu kullanarak logar boyunca ilerletilmesi ile yapılmaktadır.

Robotun ilerlemesi kesilince yani tıkanıklığa denk geldiğinde yerin tam tespiti sağlanır ve Böylelikle hepsi hattı kazmak masrafından kurtulmanın yanında sadece tıkanıklık olan bölgeye yerel olarak müdahale edilmektedir. Robot sistemleri ile giderilebilecek bir tıkanıklık söz konusu ise bu olayda gerekli olan kazma yöntemleri de yapılmadan tıkanıklık giderilmeye çalışılmakta lakin çoğu durumda logar yapısı itibariyle bölgesel kazı çalışmalarını lazım kılmaktadır. Ayrıca robotlu sistemin kullanılması sağlık açısından da çok daha yararlı olmaktadır.

 

Tuvalet Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Tuvalet giderlerinin gittiği logarların tıkanıklığını açmak için öncelikle Alaturka Tuvalet masraf tesisatının yapısı incelenmektedir. Çünkü bazı durumlarda logardan değil, Wc giderlerinde tıkanıklık bulunmaktadır. Zaten tuvaletin bulunduğu alanın dışına çıktığında artık logar şebekesi başlamakta ve bu yüzden binanın içindeki tesisatta bile hasar olsa, bu durum logar tıkanıklığı kapsamına girmektedir.

Bu kapsamda hem alaturka hem de alafranga tuvaletler için robotlu tıkanıklık açma yöntemleri uygulanır ve Böylelikle ortama sorun verilmez, kırma ya da dökme gibi işlemler yapılmaz. Robotlu aletler sayesinde tıkanıklığın bulunduğu alanın konumu hatasız olarak tespit edildiği için usta ya da firma çalışanları kesin nokta atışı ile tıkanıklığın giderilmesini sağlar. Böylelikle logar tıkanıklığını da ortadan kalkmış olur.

 

İslahiye Lavabo Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Mutfak ve banyo lavaboları doğrudan logara gitmekte ancak bu alanlarda kullanılan pek yoğun atık giderlerin tıkanmasına neden olmaktadır. gerek logarın ana şebekesinde gerekse bina içindeki yardımcı şebekelerde lavabolardan kaynaklı saç, kıl, yağ, yemek artığı, katı cisimler gibi nedenler yüzünden sıklıkla tıkanma olmaktadır.

Bu durumda İslahiye logar tıkanıklığı açma yöntemleri yine özenli bir şekilde yapılmakta ve robotlu sisteme sahip cihazlar tarafından bütün şebeke taranarak, tıkanıklığın nereden kaynaklandığı saptama edilmektedir. Tıkanıklığın tespit edilmesi halinde lazım diğer aletler sayesinde müdahale edilmekte ve tıkanıklık giderilerek logarın rahat biçimde çalışması sağlanmaktadır. Ayrıca ana logar şebekesinde bir sorun meydana gelmişse, bu durumda da yine aygıtlar vasıtası ile beraber şebekenin neresinde zarar oluştuğu tespit edilerek teknik yapılmaktadır.

 

Süzgeç Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Banyo, balkon ve bahçe giderlerinin toplandığı süzgeç giderlerinin yol açtığı logar tıkanıklıkları özel yöntemler ile giderilmektedir. Sabun, deterjan, saç, kıl, yaprak, toprak gibi sebeplerden ötürü oluşan süzgeç giderleri günlük logar tıkanıklığına neden olmaktadır. İslahiye logar tıkanıklığı açma yöntemleri bu türlü alanlarda robot cihazların yardımı ile yapılmakta ve kısa sürelerde açılma işlemleri ile sonuçlanmaktadır.

Robot cihazın uygulama alanına göre logar şebekesine salınması ve tıkanıklık bulunana kadar dolaştırılması ile yapılan bu işlemde ana amaç, tıkanıklığın nerede ve nereden kaynaklandığını bulabilmektedir. Kameranın basit kontrolü ile beraber tıkanıklığa sebep olan pozisyon ve maddeler bulunmakta, bu durumda da tesisata sorun vermeden, kırmadan teknik yapılmaktadır.

 

Ortak maliyet Hattı Logar Tıkanıklığı Açma

Ortak gider hattı olarak adlandırılan altyapı katlarda logar tıkanıklıkları çok daha çokça olabilmektedir çünkü tüm binanın ya da yapının giderleri bu alanda birikmesinden dolayı tıkanıklığın zira tespit edilmesi gerekmektedir.

İslahiye logar tıkanıklığı açma tekniği için öncelikle tesisat ve şebekedeki olası hasarlar incelenir ve kameralı robot sisteminin gönderdiği bilgileri inceleyen ustalar tarafından kanal açma robotu kullanılarak olaya müdahale edilir. Böylece çok basit ve tesirli bir biçimde açma işlemleri tamamlanarak ortak maliyet hattında hem çirkin kokuların oluşması hem de birikme yapılmasının önüne geçilmektedir.

 

Basınçlı Su ile Logar Tıkanıklığı Açma

Sadece kullanım alanlarından değil, aynı zamanda logar tıkanıklıkları kullanıma bağlı ve etrafındaki kum, taş, yaprak gibi maddelerin de birikmesi sonucunda oluşabilmektedir. Bu olayda logar içinin temizlenmesi yani ana logar tıkanıklığı açma işleminin yapılması gerekir.  

Logar tıkanıklığı zeminde bulunuyorsa ve şebeke borularında değilse burada zira basınçlı su tekniği ile temizleme yöntemi yapılmaktadır. Şiddetli suyun etkisi ile bütün toplanan atıklar tesirli bir tasvirde çözülür ve tekrar logar şebekesinin içinde akarak ortadan kaybolurlar. Böylece logar tıkanıklığına etkili bir açma yöntemi daha eklenmektedir.

 

Siteler İçin Logar Tıkanıklığı Açma

Sitelerde seçenek görülen ve değişik nedenlerden ötürü oluşan logar tıkanıklığını önlemek ve kuyu bakımının yapılması uzman kimseler tarafından yerine getirilmektedir. Logar tıkanıkları çok had safhaya gelmeden dahi yılda en az iki defa bakımlarının yapılması ve giderilmesi gerekmektedir. ters halde logar kuyusunda ya da şebekesindeki meydana gelecek tıkanıklar çok daha yüksek maliyetli sorunlara yol açabilmektedirler.

Sitelerin daha geniş logar tesisatı ve kuyuları bulunduğu için bu alanlar için de gereken olan kişisel donanım ve makineler ile servis verilmekte olup işlemlerin en kısa dakikada tamamlanması sağlanmaktadır. Logar tıkanıklığı açma işlemleri Böylelikle çevreye kötü kokuların yayılmasına neden olduğu için çevrenin de rahatlaması sağlanmaktadır.

 

İslahiye 7/24 Acil En benzeyen En uygun Logar Tıkanıklığı Açma Hizmeti Nasıl Alınır?

Logar tıkanıklığının giderilmesi için günümüzde gelişmiş teknolojik cihazların kullanılması gerekmektedir çünkü bu cihazların kullanılmaması halinde hem zaman hem de uygun açıdan kayıp olduğu gibi çalışanların da yaşamı tehlikeye girebilmektedir. Bu yüzden Hemen Geliriz’in sunduğu hizmetler kapsamında logar tıkanıklığı açma ustalarını ve firmalarını kolayca bulabilirsiniz.

Logar tıkanıkları başta kötü kokular olmak üzere gider şebekelerinin de kullanılmasını engelledikleri için kısa sürelerde müdahale edilmesi lazım durumlardır. lakin yapılacak müdahalenin çevreye hasar vermemesi ve uygun fiyatlı olması da ciddi olduğu için Hemen Geliriz üzerinden servis almak yoğun daha avantajlı olacaktır. Gelişmiş malzemeler ve işinin ustası olan kimseleri sistem üzerinden kolaylıkla bulabilir, sunmuş oldukları hizmetlerin fiyatlarını hemen öğrenebilir ve sistemin sağladığı kişisel indirimlerden yararlanarak ihtiyacınızı en düzgün tasvirde karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda sistem üzerinden farklı konularda karşılaştırma da yapmayı sağlayan çalışma prensibi Böylece en hatasız kişilere İslahiye logar tıkanıklığı açma konusunda çabuk ve emin tasvirde erişim sağlayabilmenizi mümkün hale getiriyor.

Gaziantep İslahiye Hakkında

İslahiye, Gaziantep ilinin güneybatısında yer alan ve geçim kaynağı tarım olan bir ilçedir. Nüfusu 67.714 kişidir. İdari bakımdan Gaziantep'in bir ilçesi olmasına rağmen Akdeniz Bölgesine aittir. Akdeniz Bölgesi 'nin doğu ucunda bulunmasından dolayı iklim, bitki örtüsü ve tarımsal faaliyetler açısından Akdeniz Bölgesi'ni andırır. İlçe'de üzüm festivalleri yapılmaktadır.

İçindekiler

 1. Tarihçe
 2. Coğrafya
 3. Ulaşım
 4. Ekonomi
 5. Nüfus
 6. Kaynakça
 7. Dış bağlantılar
 •  

Tarihçe

İslahiye, Gaziantep ilinin en eski yerleşim alanlarından biridir. İslahiye Ovası'ndaki çeşitli höyüklerde yapılan araştırmalar yerleşimin Erken Kalkolitik çağda (MÖ. 5500-5000) başladığını göstermektedir. Yöredeki Tilmen, Gedikli ve Zincirli’deki höyüklerde yapılan kazılar Geç Hitit döneminde önemli bir yerleşim yeri olduğunu göstermiştir. MÖ. 1400’lerde Luviler ve Hititler, Sam'al ’a yerleşmiş daha sonra Aramiler ve MÖ. 800 ’lerin sonlarına doğru Asurlular buraya egemen olmuşlardır. MÖ. 333’te Büyük İskender buraya kadar gelmiş ve yeni bir kent kurmuştur. Romalı komutan Pompeius bu kente Nikopolis ismini vermiştir. Nikopolis, Roma’nın Suriye eyaletine bağlı olmuştur.

Partların yağmalamasından sonra şehir önemini yitirmiştir. Bizans döneminde kentin adından söz edilmez. Bölge 1516 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Yavuz, ele geçirdiği bu yöreye bey olarak Karamanoğlu Beyliği'nin önde gelen sülalelerinden Kösebirleri (Kösebekir) Bey olarak göndermiştir.

Çukurova çevresindeki Kozan ve Gavur Dağı'ndaki Türkmen ve Kürt beyliklerinin tenkili için 1864’te oluşturulan Fırka-i İslahiyye ("Uslandırma Tümeni") adlı sefer birliği 1866 yılında burada yeni bir yerleşim yeri kurarak, dağlardan indirilen aşiret mensuplarını iskân etmiştir. Askeri birliğin anısına kente İslahiye ismi verilmiştir.

I. Dünya Savaşı’nın ardından Mondros Ateşkes Antlaşması'ndan sonra, İslahiye çevresi önce İngilizler daha sonra da Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. Kılıç Ali Paşa'nın birlikleri, 5. dereceden Mecidi Nişanı sahibi Kösebekiroğlu Yüzbaşı Hacı Süleyman, Sima, Sılama, Hacı Ağa, Hacı Daloğlu, Tapucu Ahmet Efendi, Çile Bekir, Süleyman Ağa, Hamza Ağa, Hurşit Ağa, Şıh Mehmet Ağa gibi büyük aile reisleri halkın direnişine destek olmuştur. Fransızların işgali esnasında büyük kahramanlıklar gösteren İslahiye halkı Güvercin Geçidi mevkiinde Fransızları yenilgiye uğratmış ve bunun sonucu olarak da Fransızlar 13 Kasım 1920’de bölgeyi terk etmek zorunda kalmışlardır. 20 Ekim 1921 tarihinde imzalanan Ankara Antlaşması ile Türkiye-Suriye sınırının yeniden çizilmesi sonucunda İslahiye sınırı da tespit edilmiştir.

19. yüzyıl sonlarında Adana vilayetinin Cebelibereket (Osmaniye) sancağına bağlı bir kaza merkezi iken, 1933’te Cebelibereket kaldırılmış, İslahiye de Gaziantep’e ilçe olarak bağlanmıştır. Daha sonra Nurdağı ilçe olunca Sakçagözü Bucağı ve bu bucağa bağlı 19 köy İslahiye'den alınarak Nurdağı'na bağlanmıştır.

İlçede günümüze gelebilen tarihi eserler arasında; Nikopolis (İslahiye) kentinin kalıntıları, Akropol surları, Tilmen Höyük, Gedikli Höyük, Zincirli Höyük (Sam’al), Kırışkal Höyük, ve Yesemek köyündeki Yesemek Açık Hava Müzesi bulunmaktadır.

Coğrafya

Akdeniz Bölgesi'nin doğu bölümünde yer alan, Gaziantep iline bağlı bir ilçe olan İslahiye’nin, doğusunda Merkez ilçe, doğu ve güneydoğusunda Kilis, güney ve güneybatısında Hatay, batısında Osmaniye, kuzey ve kuzeydoğusunda Kahramanmaraş, güneyinde de Suriye bulunmaktadır. Gaziantep’in batı kesiminde yer alan ilçe topraklarının batı ve doğusu engebeli, orta alanları ise düzlüktür. Batısında Nur Dağları'nın doğu uzantıları, doğusunda ise, Sof (Kartal) Dağı bulunmaktadır. İslahiye Ovası bu dağların arasında güneybatı-kuzeydoğu doğrultusunda uzanır. Aynı zamanda tektonik kökenli olan bu ova, Kahramanmaraş-Hatay çöküntü alanındadır. Nur ve Sof Dağlarından doğan çok sayıdaki çay ve dereler ovayı suladıktan sonra Asi Nehri’ne katılır. Bu akarsuların en önemlisi Karasu Çayı’dır. Bu çayın üzerine sulama ve taşkınları önlemek amacı ile Tahtaköprü Barajı kurulmuştur. İlçenin doğal bitki örtüsünü makidir. Yüksek yerlerde (Hızırlı Yaylası) ormanlık alanlara da rastlanır.

İlçe merkezinin deniz seviyesinden yüksekliği 518 metre olup, Gaziantep’e 88 km uzaklıktadır. Yüzölçümü 1.513 km², toplam nüfusu ise 59.911'dir.

İklim özellikleri bakımından Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş özelliği gösterir. Daha çok Akdeniz ikliminin etkisindedir. Bazı yıllar coğrafi konumu ve sıcaklık etkisiyle kışlar şiddetli geçer. Yazların şiddetli sıcak geçmektedir.

Ulaşım

İslahiye ulaşım olanakları bakımından kavşak noktadadır. İlçe içerisinden geçen Gaziantep-Antakya güzergâhı yol ilçe dışına taşınarak ulaşımı rahatlatmıştır. Yeni yapılan yol gidiş geliş çift şerit olup döküm asfalt türündendir.

Bazı noktaların ilçeye uzaklığı:

 • İslahiye - Gaziantep : 90 Km ve yaklaşık 1 saat 19 dakika sürecektir
 • İslahiye - Nurdağı : 22 Km ve yaklaşık 17 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Kahramanmaraş : 71 Km ve yaklaşık 59 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Hatay : 79 Km ve yaklaşık 1 saat 11 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Osmaniye : 156 Km ve yaklaşık 2 saat 2 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Ankara : 650 Km ve yaklaşık 7 saat 5 dakika sürecektir.

Ekonomi

İlçe ekonomisi tarım, hayvancılık ve ormancılığa dayalıdır. Yetiştirilen başlıca bitkiler, buğday, soğan, şeker pancarı, pamuk, arpa, baklagiller, zeytin, kırmızı biber, sarımsak, soya fasulyesi, mısır ve üzümdür. Su boylarında sebzecilik yapılmaktadır. İlçenin dağlık kesimlerinde hayvancılık ve ormancılık ön plandadır. Sığır, koyun ve kıl keçisi yetiştirilir. İlçe topraklarında boksit ve dolomit yatakları vardır.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
196559.91113.77546.136
197066.57016.89249.678
197578.29220.68357.609
198085.60522.08263.523
198596.50429.03167.473
199072.23534.60737.628
200079.01138.77040.241
200766.08331.96334.120
200865.21831.20434.014
200965.52130.90434.617
201065.53130.94234.589
201165.76231.46834.294
201266.19332.34233.851
201366.17066.170veri yok
201465.86965.869veri yok
201565.79965.799veri yok
201666.94166.941Veri yok