Star Tesisat

AÇIK
4.7 / 5

Ömer Arı
259 Yapılan İş
0 342 606 09 37

Gaziantep Nizip Logar Tıkanıklığı Açma

Nizip En İyi 10 Logar Tıkanıklığı Açma – Teklif Al veya Hemen Ara!
Nizip En İyi 10 Logar Tıkanıklığı Açma – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır

Logar tıkanıklığı günümüzde hem çirkin kokulara neden olması hem de Wc ve diğer atık su giderlerinin kullanılmaz hale gelmesi yüzünden Nizip logar tıkanıklığı açma işleminin yapılmasını gereken kılmaktadır. Günümüzde gelişen teknolojiler kapsamında logar tıkanıklarının giderilmesi son derece hızlı, emin ve hızlı bir hale gelmiştir. Özellikle kullanılan robot teknolojisi sayesinde dakikalar içerisinde logar tıkanıklığı saptama edilmekte ve giderilmektedir.

Logar tıkanmaları çoğunlukla şu nedenlerden olmaktadır;

Bina içlerinden tuvalete atılan Wc kağıtları, katı maddeler ve suda erime yapısına sahip olmayan cisimler,

Logara dökülmüş kum, yapı artığı, toprak kayması, poşet ya da benzeri plastik maddeler,

Mutfaklardaki lavaboya dökülen yemekler, yağlar ve benzeri atıklar,

Tesisat montajı sırasında meydana gelmiş olan işçilik hataları,

Eğim oranının yanlış yapılması,

Logara bağlanan gider hatlarında meydana gelen çöküntü ya da kırılmalar

Logar tıkanıklığına neden olmakta ve bu durumların Nizip logar tıkanıklığı açma işlemleri ile giderilmesi hem bina hem de çevre sağlığı için önemli olmaktadır.

 

Nizip Robotla Logar Tıkanıklığı Açma

Logar açma işlemleri arasında günümüzde seri ve tesirli çözümler sunduğu için robotla Nizip logar tıkanıklığı açma faaliyetleri gelmektedir. Son derece hızlı ve büyük kazıların yapılmasını engelleyen bir sistem olan robot yöntemi, logar hattına ucunda kamera mevcut robotu kullanarak logar boyunca ilerletilmesi ile yapılmaktadır.

Robotun ilerlemesi kesilince yani tıkanıklığa denk geldiğinde yerin tam tespiti sağlanır ve Böylelikle alayı hattı kazmak masrafından kurtulmanın yanında sadece tıkanıklık olan bölgeye yerel olarak müdahale edilmektedir. Robot sistemleri ile giderilebilecek bir tıkanıklık söz konusu ise bu durumda gerekli olan kazma yöntemleri de yapılmadan tıkanıklık giderilmeye çalışılmakta lakin çoğu durumda logar yapısı itibariyle bölgesel kazı çalışmalarını mecburi kılmaktadır. Ayrıca robotlu sistemin kullanılması sağlık açısından da yoğun daha yararlı olmaktadır.

 

Tuvalet Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Tuvalet giderlerinin gittiği logarların tıkanıklığını açmak için zira Tuvalet maliyet tesisatının yapısı incelenmektedir. Çünkü bazı durumlarda logardan değil, Wc giderlerinde tıkanıklık bulunmaktadır. Zaten tuvaletin bulunduğu alanın dışına çıktığında artık logar şebekesi başlamakta ve bu yüzden binanın içindeki tesisatta bile hasar olsa, bu olay logar tıkanıklığı kapsamına girmektedir.

Bu kapsamda hem alaturka hem de alafranga tuvaletler için robotlu tıkanıklık açma yöntemleri uygulanır ve Böylelikle ortama zarar verilmez, kırma ya da dökme gibi işlemler yapılmaz. Robotlu aygıtlar sayesinde tıkanıklığın bulunduğu alanın konumu hatasız olarak tespit edildiği için uzman ya da firma çalışanları kesin nokta atışı ile tıkanıklığın giderilmesini sağlar. Böylelikle logar tıkanıklığını da ortadan kalkmış olur.

 

Nizip Lavabo Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Mutfak ve banyo lavaboları doğrudan logara gitmekte lakin bu alanlarda kullanılan pek yoğun atılmış giderlerin tıkanmasına neden olmaktadır. gerek logarın ana şebekesinde gerekse bina içindeki yardımcı şebekelerde lavabolardan kaynaklı saç, kıl, yağ, yemek artığı, katı cisimler gibi nedenler yüzünden çoğunlukla tıkanma olmaktadır.

Bu durumda Nizip logar tıkanıklığı açma işlemleri yine özenli bir tasvirde yapılmakta ve robotlu sisteme sahip aygıtlar tarafından bütün şebeke taranarak, tıkanıklığın nereden kaynaklandığı tespit edilmektedir. Tıkanıklığın saptama edilmesi halinde lazım diğer aletler sayesinde müdahale edilmekte ve tıkanıklık giderilerek logarın konforlu biçimde çalışması sağlanmaktadır. Ayrıca ana logar şebekesinde bir sorun meydana gelmişse, bu olayda da yine aygıtlar vasıtası ile beraber şebekenin neresinde sorun oluştuğu tespit edilerek işlem yapılmaktadır.

 

Süzgeç Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Banyo, balkon ve bahçe giderlerinin toplandığı süzgeç giderlerinin yol açtığı logar tıkanıklıkları özel yöntemler ile giderilmektedir. Sabun, deterjan, saç, kıl, yaprak, toprak gibi nedenlerden ötürü oluşan süzgeç giderleri genellikle logar tıkanıklığına neden olmaktadır. Nizip logar tıkanıklığı açma işlemleri bu türlü alanlarda robot cihazların yardımı ile yapılmakta ve kısa sürelerde açılma işlemleri ile sonuçlanmaktadır.

Robot cihazın uygulama alanına göre logar şebekesine salınması ve tıkanıklık bulunana kadar dolaştırılması ile yapılan bu işlemde ana amaç, tıkanıklığın nerede ve nereden kaynaklandığını bulabilmektedir. Kameranın basit denetimi ile birlikte tıkanıklığa sebep olan adres ve maddeler bulunmakta, bu olayda da tesisata hasar vermeden, kırmadan teknik yapılmaktadır.

 

Ortak gider Hattı Logar Tıkanıklığı Açma

Ortak maliyet hattı olarak adlandırılan altyapı katlarda logar tıkanıklıkları yoğun daha orantısız olabilmektedir çünkü bütün binanın ya da yapının giderleri bu alanda birikmesinden dolayı tıkanıklığın öncelikle saptama edilmesi gerekmektedir.

Nizip logar tıkanıklığı açma yöntemi için öncelikle tesisat ve şebekedeki olası zararlar incelenir ve kameralı robot sisteminin gönderdiği bilgileri inceleyen ustalar tarafından kanal açma robotu kullanılarak olaya müdahale edilir. Böylelikle çok basit ve etkili bir biçimde açma yöntemleri tamamlanarak ortak gider hattında hem çirkin kokuların oluşması hem de birikme yapılmasının önüne geçilmektedir.

 

Basınçlı Su ile Logar Tıkanıklığı Açma

Sadece kullanım alanlarından değil, aynı dakikada logar tıkanıklıkları kullanıma bağlı ve etrafındaki kum, taş, yaprak gibi maddelerin de birikmesi sonucunda oluşabilmektedir. Bu durumda logar içinin temizlenmesi yani ana logar tıkanıklığı açma işleminin yapılması gerekir.  

Logar tıkanıklığı zeminde bulunuyorsa ve şebeke borularında değilse burada zira basınçlı su işlemi ile temizleme işlemi yapılmaktadır. Şiddetli suyun etkisi ile alayı toplanan atıklar etkili bir tasvirde çözülür ve tekrar logar şebekesinin içinde akarak ortadan kaybolurlar. Böylelikle logar tıkanıklığına tesirli bir açma yöntemi daha eklenmektedir.

 

Siteler İçin Logar Tıkanıklığı Açma

Sitelerde seçenek görülen ve değişik sebeplerden ötürü oluşan logar tıkanıklığını gidermek ve kuyu bakımının yapılması uzman kimseler tarafından yerine getirilmektedir. Logar tıkanıkları çok had safhaya gelmeden dahi yılda en az iki defa bakımlarının yapılması ve giderilmesi gerekmektedir. aksi halde logar kuyusunda ya da şebekesindeki meydana gelecek tıkanıklar çok daha yüksek maliyetli sorunlara yol açabilmektedirler.

Sitelerin daha geniş logar tesisatı ve kuyuları bulunduğu için bu alanlar için de gerekli olan kişisel donanım ve makineler ile görev verilmekte olup işlemlerin en kısa zamanda tamamlanması sağlanmaktadır. Logar tıkanıklığı açma işlemleri Böylece çevreye çirkin kokuların yayılmasına neden olduğu için çevrenin de rahatlaması sağlanmaktadır.

 

Nizip 7/24 Acil En yakın En hesaplı Logar Tıkanıklığı Açma Hizmeti Nasıl Alınır?

Logar tıkanıklığının giderilmesi için günümüzde gelişmiş teknolojik cihazların kullanılması gerekmektedir çünkü bu cihazların kullanılmaması halinde hem süre hem de uygun köşeden kayıp olduğu gibi çalışanların da yaşamı tehlikeye girebilmektedir. Bu yüzden Hemen Geliriz’in sunduğu hizmetler kapsamında logar tıkanıklığı açma ustalarını ve firmalarını kolayca bulabilirsiniz.

Logar tıkanıkları başta kötü kokular olmak üzere masraf şebekelerinin de kullanılmasını engelledikleri için kısa sürelerde müdahale edilmesi lazım durumlardır. ancak yapılacak müdahalenin çevreye sorun vermemesi ve uygun fiyatlı olması da önemli olduğu için Hemen Geliriz üzerinden hizmet almak çok daha avantajlı olacaktır. Gelişmiş malzemeler ve işinin ustası olan kimseleri sistem üzerinden kolaylıkla bulabilir, sunmuş oldukları hizmetlerin fiyatlarını hemen öğrenebilir ve sistemin sağladığı kişisel indirimlerden yararlanarak ihtiyacınızı en düzgün şekilde karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda sistem üzerinden farklı konularda karşılaştırma da yapmayı sağlayan çalışma prensibi Böylelikle en hatasız kişilere Nizip logar tıkanıklığı açma konusunda süratli ve güvenli biçimde erişim sağlayabilmenizi mümkün hale getiriyor.

Gaziantep Nizip Hakkında

Nizip, Gaziantep'e bağlı ilçe.

Gaziantep ilinin en büyük ilçesidir. Nizip ilçesinde tarım ve tarıma dayalı sanayi oldukça gelişmiştir. İklim olarak karasal iklim görülür. Antep fıstığı ve Zeytin bahçeleri yaygındır. Bu bahçelerden toplanan Antepfıstığı ve Zeytin Meyveleri işlenmeden piyasaya sürülemez. Bunları işleyecek 100'den fazla orta ölçekli fabrika ve işletme mevcuttur. Karasal iklimde yetişen zeytinlerin aroması ve kokusu çok yoğundur. Nizip ilçesinde toplanan zeytinlerin kendine özgü aroması vardır. Bu zeytinyağından elde edilen sabunları meşhurdur. 1960'lı yıllarda Türkiye'nin Sabun ihtiyacının %90'ı Nizip ilçesindeki Sabun Fabrikalarında üretilmekteydi. Zeugma, diğer adıyla Belkıs harabeleri ilçeye 8 km uzaklıktadır.

İçindekiler

 1. Tarihi ve coğrafi yapısı
 2. İdari, sosyal, eğitim ve kültür durumu
 3. Ekonomik durum
 4. Rakamlarla Nizip
 5. Nüfus
 6. Ayrıca bakınız
 7. Kaynakça
 8. Dış bağlantılar
 •  

Tarihi ve coğrafi yapısı

Nizip ilçesinin tarihi MÖ 2000 yılına kadar uzanır. Eski Hitit zamanında (M.Ö. 18. yüzyılda) I. Mursil, M.Ö. 13. yüzyılda İmparatorluk Hititleri zamanında daŞuppilulluima tarafından Hitit devletine bağlanmıştır.

1517 yılında Yavuz Sultan Selim Nizip'i Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katmıştır. İlçe, Fırat nehrinin meydana getirdiği Orta Mezopotamya havzasındadır. Gaziantep-Nusaybin demiryolu diğer bir deyişle Bağdat Demiryolu ve E-90 karayolu ile Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu da ilçeden geçer. Gaziantep İli, Nizip İlçesi'nin 10 km. doğusundaki Belkıs Köyü'nde, Fırat Irmağı kıyısında, Zeugma Antik Kenti bulunmaktadır. Tarih öncesi çağlardan beri kesintisiz iskan gösteren bu yerleşimin önemi, Fırat Irmağı'nın en kolay geçit verdiği iki noktadan birisinde olmasıdır. Zeugma, kelime olarak "köprübaşı" ve "geçit yeri" anlamına gelmektedir. Yaklaşık 20 bin dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş olan bu antik kentin 1/3'ü, su tutulması Ekim 2000'de tamamlanmış olan Nizip-Birecik Barajı göl alanı altında kalmıştır.

İdari, sosyal, eğitim ve kültür durumu

İlçenin merkezi ile birlikte 5 belediyesi ve 79 köyü bulunmaktadır.

İlçede bir devlet hastanesi, 3 özel hastane,10 sağlık ocağı, 19 sağlık evi, SSK sağlık istasyonu, ana çocuk sağlık ocağı, aile planlama merkezi, verem savaş dispanseri bulunmaktadır. Merkezde bir tane fen lisesi,bir sosyal bilimler lisesi,7 tane Anadolu lisesi, ticaret lisesi, kız meslek lisesi, sağlık meslek lisesi, imam hatip lisesi kız imam hatip lisesi Endüstri meslek lisesi ve 3 adet özel lise vardır. Yatılı ilköğretim bölge okulu olmak üzere kasaba ve köylerdeki toplam 121 ilk ve orta dereceli okulla eğitim öğretim hizmeti verilmektedir. Bunlardan 2 tanesi özel okuldur Gaziantep Üniversitesi'ne bağlı Meslek Yüksek Okulu da ilçededir. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde biçki-dikiş, makine nakışı, halıcılık ve konfeksiyon kursları, hat kursu, kasaplık kursu, Arapça ve İngilizce kursları açılmaktadır. Bir grup öğretmenin kurduğu Bağbozumu Tiyatro Grubu ilçede faaliyet göstermektedir.

Ekonomik durum

Nizip tarıma dayalı sanayi ve ticaret bölgesidir. Sabun, Antep fıstığı, zeytin, mercimek, buğday, arpa ve bağcılık faaliyetleri üzerine kurulu çeşitli sanayi kuruluşları ilçeyi ekonomik yönden canlı tutmaktadır. Özellikle zeytinyağı üretimi yaygındır.

Rakamlarla Nizip

Enlem : Kuzey 36°-37°

Boylam : Doğu 36°-38°

Rakım : 534-463 kotları arasındadır

Yüzölçümü : 761.950 dekar

Yıllık Ortalama Sıcaklık : 16 °C

En Yüksek Sıcaklık : 43 °C

En Düşük Sıcaklık : -15 °C

Otel sayısı : 12

Lokanta sayısı : 118

Kahvehane sayısı : 375 resmi 75

İnternet Kafe : 19 (2'si eğitim amaçlı)

Kamu Hastanesi : 1

Özel Hastane : 3

Sağlık Ocağı : 4 merkez 8 köy ve kasaba

Sağlık Evi : 13

Semt Parkı : 24 adet (Toplam 174.141 m²)

Çocuk Bahçeleri : 9 adet (Toplam 13.404 m²)

Yeşil Alan : 13 adet (34.818 m²)

İlçenin 10 km kuzey doğusunda Belkıs (Zeugma) şehri kalıntıları bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde Rumkale,Nizip Kilisesi,Karpuzatan tesisleri ve Taşbaş dağı gezilip görülebilecek yerler arasındadır. İlçe merkezinde birçok park bulunmaktadır.Birecik Barajı civarına yapılan seyir tepesi ilçeyi ziyaret eden turistlerin uğradığı yerler arasındadır. Ayrıca Zeugma harebelerinin kıyısından başlayarak Halfeti ilçesine Fırat nehri üzerinden vapur ile turlar düzenlenmektedir.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
196574.21322.67551.538
197085.13430.21954.915
197594.66236.19058.472
198096.36738.96757.400
1985112.64450.06762.577
1990106.38158.60447.777
2000115.04371.62943.414
2007129.43291.48637.946
2008132.01893.10138.917
2009132.40894.83537.573
2010133.09396.22936.864
2011134.43497.95636.478
2012135.819100.48835.331
2013135.588135.588veri yok
2014136.365136.365veri yok
2015137.878137.878veri yok
2016139.304  
2017140.779140.779Veri yok

Ayrıca bakınız

 • Karkamış
 • Rumkale
 • Nizip Kilisesi