Çetinler Tesisat

AÇIK
5.0 / 5

Mehmet Çetin
583 Yapılan İş
0 534 593 25 70

Star Tesisat

AÇIK
4.7 / 5

Ömer Arı
259 Yapılan İş
0 342 606 09 37

Gaziantep Oğuzeli Logar Tıkanıklığı Açma

Oğuzeli En İyi 10 Logar Tıkanıklığı Açma – Teklif Al veya Hemen Ara!
Oğuzeli En İyi 10 Logar Tıkanıklığı Açma – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır

Logar tıkanıklığı günümüzde hem çirkin kokulara neden olması hem de Alaturka Tuvalet ve diğer atılmış su giderlerinin kullanılmaz hale gelmesi yüzünden Oğuzeli logar tıkanıklığı açma işleminin yapılmasını gereken kılmaktadır. Günümüzde gelişen teknolojiler kapsamında logar tıkanıklarının giderilmesi son derece hızlı, emin ve hızlı bir hale gelmiştir. Özellikle kullanılan robot teknolojisi sayesinde dakikalar içerisinde logar tıkanıklığı saptama edilmekte ve giderilmektedir.

Logar tıkanmaları çoğunlukla şu sebeplerden olmaktadır;

Bina içlerinden tuvalete atık Alafranga Tuvalet kağıtları, katı maddeler ve suda erime yapısına sahip olmayan cisimler,

Logara dökülmüş kum, inşaat artığı, toprak kayması, poşet ya da benzeri plastik maddeler,

Mutfaklardaki lavaboya dökülen yemekler, yağlar ve benzeri atıklar,

Tesisat montajı sırasında meydana gelmiş olan zanaat hataları,

Eğim oranının yanlış yapılması,

Logara bağlanan masraf hatlarında meydana gelen göçük ya da kırılmalar

Logar tıkanıklığına neden olmakta ve bu durumların Oğuzeli logar tıkanıklığı açma işlemleri ile giderilmesi hem bina hem de ortam hijyeni için kritik olmaktadır.

 

Oğuzeli Robotla Logar Tıkanıklığı Açma

Logar açma yöntemleri arasında günümüzde süratli ve etkili çözümler sunduğu için robotla Oğuzeli logar tıkanıklığı açma faaliyetleri gelmektedir. Son derece hızlı ve büyük kazıların yapılmasını engelleyen bir sistem olan robot yöntemi, logar hattına ucunda kamera bulunan robotu kullanarak logar boyunca ilerletilmesi ile yapılmaktadır.

Robotun ilerlemesi kesilince yani tıkanıklığa denk geldiğinde yerin tam tespiti sağlanır ve Böylece tüm hattı kazmak masrafından kurtulmanın yanında sadece tıkanıklık olan bölgeye lokal olarak müdahale edilmektedir. Robot sistemleri ile giderilebilecek bir tıkanıklık söz konusu ise bu olayda lazım olan kazma yöntemleri de yapılmadan tıkanıklık giderilmeye çalışılmakta lakin çoğu durumda logar yapısı itibariyle yerel kazı çalışmalarını lazım kılmaktadır. Ayrıca robotlu sistemin kullanılması sağlık açısından da çok daha yararlı olmaktadır.

 

Tuvalet Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Tuvalet giderlerinin gittiği logarların tıkanıklığını açmak için öncelikle Wc masraf tesisatının yapısı incelenmektedir. Çünkü bazı durumlarda logardan değil, Wc giderlerinde tıkanıklık bulunmaktadır. Zaten tuvaletin bulunduğu alanın dışına çıktığında artık logar şebekesi başlamakta ve bu yüzden binanın içindeki tesisatta bile sorun olsa, bu durum logar tıkanıklığı kapsamına girmektedir.

Bu kapsamda hem alaturka hem de alafranga tuvaletler için robotlu tıkanıklık açma işlemleri uygulanır ve Böylelikle ortama hasar verilmez, kırma ya da dökme gibi işlemler yapılmaz. Robotlu aletler sayesinde tıkanıklığın bulunduğu alanın konumu hatasız olarak tespit edildiği için usta ya da işletme çalışanları kesin nokta atışı ile tıkanıklığın giderilmesini sağlar. Böylelikle logar tıkanıklığını da ortadan kalkmış olur.

 

Oğuzeli Lavabo Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Mutfak ve banyo lavaboları doğrudan logara gitmekte lakin bu alanlarda kullanılan pek yoğun atılmış giderlerin tıkanmasına neden olmaktadır. ihtiyaç logarın ana şebekesinde gerekse bina içindeki yardımcı şebekelerde lavabolardan kaynaklı saç, kıl, yağ, yemek artığı, katı cisimler gibi nedenler yüzünden genelde tıkanma olmaktadır.

Bu olayda Oğuzeli logar tıkanıklığı açma işlemleri yine özenli bir biçimde yapılmakta ve robotlu sisteme sahip cihazlar tarafından alayı şebeke taranarak, tıkanıklığın nereden kaynaklandığı tespit edilmektedir. Tıkanıklığın tespit edilmesi halinde gereken diğer aygıtlar sayesinde müdahale edilmekte ve tıkanıklık giderilerek logarın konforlu şekilde çalışması sağlanmaktadır. Ayrıca ana logar şebekesinde bir zarar meydana gelmişse, bu olayda da yine aletler vasıtası ile birlikte şebekenin neresinde sorun oluştuğu tespit edilerek yöntem yapılmaktadır.

 

Süzgeç Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Banyo, balkon ve bahçe giderlerinin toplandığı süzgeç giderlerinin yol açtığı logar tıkanıklıkları kişisel yöntemler ile giderilmektedir. Sabun, deterjan, saç, kıl, yaprak, toprak gibi sebeplerden ötürü oluşan süzgeç giderleri çoğunlukla logar tıkanıklığına neden olmaktadır. Oğuzeli logar tıkanıklığı açma işlemleri bu türlü alanlarda robot cihazların desteği ile yapılmakta ve kısa sürelerde açılma yöntemleri ile sonuçlanmaktadır.

Robot cihazın kullanım alanına göre logar şebekesine salınması ve tıkanıklık bulunana kadar dolaştırılması ile yapılan bu işlemde ana amaç, tıkanıklığın nerede ve nereden kaynaklandığını bulabilmektedir. Kameranın basit kontrolü ile beraber tıkanıklığa sebep olan konum ve maddeler bulunmakta, bu durumda da tesisata hasar vermeden, kırmadan işlem yapılmaktadır.

 

Ortak masraf Hattı Logar Tıkanıklığı Açma

Ortak gider hattı olarak adlandırılan altyapı katlarda logar tıkanıklıkları yoğun daha orantısız olabilmektedir çünkü hepsi binanın ya da yapının giderleri bu alanda birikmesinden dolayı tıkanıklığın öncelikle saptama edilmesi gerekmektedir.

Oğuzeli logar tıkanıklığı açma işlemi için zira tesisat ve şebekedeki olası zararlar incelenir ve kameralı robot sisteminin gönderdiği bilgileri inceleyen ustalar tarafından kanal açma robotu kullanılarak olaya müdahale edilir. Böylelikle yoğun kolay ve tesirli bir şekilde açma işlemleri tamamlanarak ortak masraf hattında hem kötü kokuların oluşması hem de birikme yapılmasının önüne geçilmektedir.

 

Basınçlı Su ile Logar Tıkanıklığı Açma

Sadece kullanım alanlarından değil, aynı sürede logar tıkanıklıkları kullanıma bağlı ve etrafındaki kum, taş, yaprak gibi maddelerin de birikmesi sonucunda oluşabilmektedir. Bu durumda logar içinin temizlenmesi yani ana logar tıkanıklığı açma işleminin yapılması gerekir.  

Logar tıkanıklığı zeminde bulunuyorsa ve şebeke borularında değilse burada öncelikle basınçlı su yöntemi ile temizleme işlemi yapılmaktadır. Şiddetli suyun etkisi ile bütün toplanan atıklar tesirli bir tasvirde çözülür ve tekrar logar şebekesinin içinde akarak ortadan kaybolurlar. Böylelikle logar tıkanıklığına tesirli bir açma tekniği daha eklenmektedir.

 

Siteler İçin Logar Tıkanıklığı Açma

Sitelerde seçenek görülen ve farklı nedenlerden ötürü oluşan logar tıkanıklığını engellemek ve kuyu bakımının yapılması profesyonel kimseler tarafından yerine getirilmektedir. Logar tıkanıkları yoğun had safhaya gelmeden dahi yılda en az iki defa bakımlarının yapılması ve giderilmesi gerekmektedir. aksi halde logar kuyusunda ya da şebekesindeki meydana gelecek tıkanıklar yoğun daha yüksek maliyetli sorunlara yol açabilmektedirler.

Sitelerin daha geniş logar tesisatı ve kuyuları bulunduğu için bu alanlar için de gereken olan şahsi donanım ve makineler ile görev verilmekte olup işlemlerin en kısa zamanda tamamlanması sağlanmaktadır. Logar tıkanıklığı açma işlemleri Böylece çevreye çirkin kokuların yayılmasına neden olduğu için çevrenin de rahatlaması sağlanmaktadır.

 

Oğuzeli 7/24 Acil En benzeyen En hesaplı Logar Tıkanıklığı Açma Hizmeti Nasıl Alınır?

Logar tıkanıklığının giderilmesi için günümüzde gelişmiş teknolojik cihazların kullanılması gerekmektedir çünkü bu cihazların kullanılmaması halinde hem zaman hem de hesaplı açıdan kayıp olduğu gibi çalışanların da yaşamı tehlikeye girebilmektedir. Bu yüzden Hemen Geliriz’in sunduğu servisler kapsamında logar tıkanıklığı açma ustalarını ve firmalarını kolayca bulabilirsiniz.

Logar tıkanıkları başta kötü kokular olmak üzere masraf şebekelerinin de kullanılmasını engelledikleri için kısa sürelerde müdahale edilmesi gerekli durumlardır. ancak yapılacak müdahalenin çevreye zarar vermemesi ve ekonomik fiyatlı olması da mühim olduğu için Hemen Geliriz üzerinden görev almak çok daha avantajlı olacaktır. Gelişmiş gereçler ve işinin ustası olan kimseleri sistem üzerinden kolaylıkla bulabilir, sunmuş oldukları hizmetlerin fiyatlarını hemen öğrenebilir ve sistemin sağladığı şahsi indirimlerden yararlanarak ihtiyacınızı en iyi biçimde karşılayabilirsiniz. Aynı dakikada sistem üzerinden çeşitli konularda karşılaştırma da yapmayı sağlayan çalışma prensibi Böylece en doğru kişilere Oğuzeli logar tıkanıklığı açma konusunda hızlı ve emniyetli şekilde erişim sağlayabilmenizi olabilir hale getiriyor.

Gaziantep Oğuzeli Hakkında

Oğuzeli, Gaziantep ilinin bir ilçesidir.

İçindekiler

  1. Tarihçe
  2. Coğrafya
  3. İklim
  4. Nüfus
  5. Ekonomi
  6. Turistik yerler
  7. Kaynakça
  8. Dış bağlantılar

Tarihçe

Eski adı Büyük Kızılhisar olan yerleşim yerindeki yapılar kırmızı topraktan imal edilen kerpiç kullanılarak ve hisar şeklinde yapıldığından dolayı bu isim verildiği sanılmaktadır. 1 Ocak 1946 günü ilçe olarak, adı Oğuzeli olarak değiştirilmiştir. Oğuzeli Gaziantep’in güneydoğusunda Sacır Suyu kenarında kurulmuştur. Oğuzeli isminin ise üzerinde yaşayan ailelerin geçmişine istinaden verildiği aşikârdır. İlçeye bağlı bağlı Tilbaşar Mahallesinde bulunan Tilbaşar Kalesi'nde yapılan kazılarda milattan önce 3000’li yıllara ait kalıntılara rastlanmıştır. İlçe Hitit, Asur, Medler, Persler, Romalılar, Sasaniler, Bizans egemenliğine girmiştir. Ömer bin Hattab döneminde 639’da Suriye cephesi komutanı Ebu Ubeyde’nin öncü birliği komutanı Ganenoğlu İyaz tarafından bölge İslam egemenliğine girmiştir. Müslümanlarla Bizanslılar arasında sık sık el değiştiren Oğuzeli, Abbasi devletleri zamanında tamamen İslam toprağı olmuştur. Türklerin Anadolu’ya gelmesi ile bölge Türk–İslam egemenliğine taşınır. Kısa sürelerle haçlı egemenliğine giren bölge, Selçuklu sultanı I. Mesut zamanında kesin Türk hâkimiyetine girmiştir. 1516 Mercidabık Savaşı için Yavuz Sultan Selim bölgeye gelince Osmanlı hâkimiyetine giren Oğuzeli, şer-i mahkeme sicillerine “Kızılhisar-ı Fevkani” olarak geçmiştir.

Milli Mücadele yıllarında yöre köylerin Fransızlar tarafından işgale uğraması üzerine halk Kuva-i Milliye birliklerine katılarak bölgenin Türk yurdu olduğunu bir kez daha kanıtlamışlardır. 14 Şubat 1946'da ilçe olan Oğuzeli’nden 1995 yılında Elbeyli ilçesi ve 23 köy ayrılarak Kilis iline bağlanmıştır. 23 Temmuz 2004 tarihinde Gaziantep’in 3. merkez ilçesi olmuştur. 17.yüzyılda yasamış halk şairlerinden Karacaoğlan uzun yıllar ilçemize bağlı köylerde dolaşmış ve şiirlerinde Altınyurt,Tutluca,Tilbaşar, İkizkuyu, Sazgın ve Nafak pınarı yörelerini işlemiştir. Şöhreti ilçe sınırlarını aşarak ülkemize mal olmuş Ezo Gelin ilçeye bağlı Dokuzyol(Uruş) Köyünde doğup büyümüştür. İlçede Tilbaşar Kalesi kalıntılarından başka; Hamzababa, Gaffurbaba, Şıh Bilecan Türbesi ve Selçuklu döneminden kalma Orta Cami minaresi başlıca tarihi eserlerdir(yakacık).

Coğrafya

Doğusunda Nizip ve Karkamış, batısında Elbeyli, güneyinde Suriye, kuzeyinde ise Şahinbey ilçesi yer almaktadır. İlçe, Tilbaşar Ovası’nın üzerinde yer almaktadır. Denizden 750 m yüksekliktedir. Gaziantep merkeze 17 km uzaklıktaki ilçenin yüzölçümü 474 km2'dir.

İklim

İlçede genel olarak Karasal iklim ve Akdeniz iklimi hüküm sürer.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
196532.8365.57727.259
197033.2135.98627.227
197535.6177.19428.423
198037.9037.84730.056
198541.4779.54731.930
199042.6619.98332.678
200033.16211.52721.635
200726.89711.31115.586
200830.56116.51414.047
200929.31316.37412.939
201029.12316.53412.589
201129.14616.93712.209
201228.84417.01411.830
201329.62029.620veri yok
201429.52629.526veri yok
201529.66129.661veri yok
201630.16730.167Veri yok

Ekonomi

Ekonomisi tarıma ve hayvancılığa dayalıdır. Akdeniz ve Karasal iklimi geçiş bölgesinde bulunmasına arazilerin sulanabilme imkân da eklenince yıl içerisinde 3 defa ürün alınabilmektedir ve ürün çeşidi boldur. İlçede buğday, arpa, mısır, nohut, mercimek, fasulye gibi bakliyat ürünlerinin yanında soğan, sarımsak, marul, salatalık, acur, patlıcan, domates, biber yetiştirilir. Ağaç meyvelerinden Nar aynı zamanda kentin simgesi olmuştur. Narın yanında üzüm, zeytin, Antep fıstığı, payam (badem), ceviz, önemli tarım ürünleridir.

Üretilen tarım ürünlerinin geneli Gaziantep Sebze Halinde değerlendirilirken patlıcan, biber, kabak, acur, üzüm, ceviz, zeytin ve nar daha farklı değerlendirme alanları bulmaktadır.

Kurutmalık: Yaz aylarında elde edilen patlıcan, biber, kabak, acur kurutularak kış aylarında tüketilmek üzere birçok ile gönderildiği gibi aynı zamanda ihracatı da yapılmaktadır. Kurutmalık genelde dolma yapmaya elverişli ürünlerin içinin oyularak dış kabuğunun iplere takılıp güneşte kurutulmasıyla elde edilir.Ürünün tarlada yetiştirilmesi, içinin oyulup iplere takılması, kurutulması ve pazarlanması birçok kesime ve aileye geçim kaynağı olmaktadır.

Yörede üretilen üzüm normal tüketimin yanında Pekmez, Bastık, Sucuk yapılarak daha fazla katma değer sağlanır. Yine yetiştirilen cevizler sucuk yapımının en önemli girdilerindendir.

Turistik yerler

İlçede bulunan Karpuzatan havuzu ve piknik alanı Gaziantep şehir merkezinden çok sayıda ziyarete sebep olur.