Çetinler Tesisat

AÇIK
5.0 / 5

Mehmet Çetin
586 Yapılan İş
0 534 593 25 70

Star Tesisat

AÇIK
4.7 / 5

Ömer Arı
260 Yapılan İş
0 342 606 09 37

Berat Tesisat

AÇIK
4.8 / 5

Mesut Tunç
49 Yapılan İş
0 342 606 01 90

Gaziantep Şahinbey Logar Tıkanıklığı Açma

Şahinbey En İyi 10 Logar Tıkanıklığı Açma – Teklif Al veya Hemen Ara!
Şahinbey En İyi 10 Logar Tıkanıklığı Açma – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır

Logar tıkanıklığı günümüzde hem çirkin kokulara neden olması hem de Tuvalet ve diğer atık su giderlerinin kullanılmaz hale gelmesi yüzünden Şahinbey logar tıkanıklığı açma işleminin yapılmasını gerekli kılmaktadır. Günümüzde gelişen teknolojiler kapsamında logar tıkanıklarının giderilmesi son derece hızlı, güvenli ve pratik bir hale gelmiştir. Özellikle kullanılan robot teknolojisi sayesinde dakikalar içerisinde logar tıkanıklığı tespit edilmekte ve giderilmektedir.

Logar tıkanmaları çoğunlukla şu nedenlerden olmaktadır;

Bina içlerinden tuvalete atık Alafranga Tuvalet kağıtları, katı maddeler ve suda erime yapısına sahip olmayan cisimler,

Logara dökülmüş kum, yapı artığı, toprak kayması, poşet ya da benzeri plastik maddeler,

Mutfaklardaki lavaboya dökülen yemekler, yağlar ve benzeri atıklar,

Tesisat kurulumu sırasında meydana gelmiş olan işçilik hataları,

Eğim oranının yanlış yapılması,

Logara bağlanan gider hatlarında meydana gelen göçük ya da kırılmalar

Logar tıkanıklığına neden olmakta ve bu durumların Şahinbey logar tıkanıklığı açma yöntemleri ile giderilmesi hem bina hem de muhit hijyeni için ciddi olmaktadır.

 

Şahinbey Robotla Logar Tıkanıklığı Açma

Logar açma yöntemleri arasında günümüzde çabuk ve tesirli çözümler sunduğu için robotla Şahinbey logar tıkanıklığı açma faaliyetleri gelmektedir. Son derece hızlı ve büyük kazıların yapılmasını engelleyen bir sistem olan robot yöntemi, logar hattına ucunda kamera mevcut robotu kullanarak logar boyunca ilerletilmesi ile yapılmaktadır.

Robotun ilerlemesi kesilince yani tıkanıklığa denk geldiğinde yerin tam tespiti sağlanır ve Böylelikle bütün hattı kazmak masrafından kurtulmanın yanında sadece tıkanıklık olan bölgeye bölgesel olarak müdahale edilmektedir. Robot sistemleri ile giderilebilecek bir tıkanıklık söz konusu ise bu olayda mecburi olan kazma işlemleri de yapılmadan tıkanıklık giderilmeye çalışılmakta lakin çoğu olayda logar yapısı itibariyle bölgesel kazı çalışmalarını mecburi kılmaktadır. Ayrıca robotlu sistemin kullanılması sağlık açısından da yoğun daha yararlı olmaktadır.

 

Tuvalet Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Tuvalet giderlerinin gittiği logarların tıkanıklığını açmak için öncelikle Alaturka Tuvalet masraf tesisatının yapısı incelenmektedir. Çünkü bazı durumlarda logardan değil, Alaturka Tuvalet giderlerinde tıkanıklık bulunmaktadır. Zaten tuvaletin bulunduğu alanın dışına çıktığında kalıntı logar şebekesi başlamakta ve bu yüzden binanın içindeki tesisatta bile zarar olsa, bu olay logar tıkanıklığı kapsamına girmektedir.

Bu kapsamda hem alaturka hem de alafranga tuvaletler için robotlu tıkanıklık açma yöntemleri uygulanır ve Böylelikle ortama hasar verilmez, kırma ya da dökme gibi işlemler yapılmaz. Robotlu aygıtlar sayesinde tıkanıklığın bulunduğu alanın konumu doğru olarak saptama edildiği için usta ya da şirket çalışanları kesin nokta atışı ile tıkanıklığın giderilmesini sağlar. Böylelikle logar tıkanıklığını da ortadan kalkmış olur.

 

Şahinbey Lavabo Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Mutfak ve banyo lavaboları doğrudan logara gitmekte ancak bu alanlarda kullanılan pek çok atık giderlerin tıkanmasına neden olmaktadır. gereksinim logarın ana şebekesinde gerekse bina içindeki yardımcı şebekelerde lavabolardan kaynaklı saç, kıl, yağ, yemek artığı, katı cisimler gibi nedenler yüzünden genellikle tıkanma olmaktadır.

Bu olayda Şahinbey logar tıkanıklığı açma işlemleri yine özenli bir şekilde yapılmakta ve robotlu sisteme sahip aygıtlar tarafından hepsi şebeke taranarak, tıkanıklığın nereden kaynaklandığı tespit edilmektedir. Tıkanıklığın tespit edilmesi halinde gereken diğer aletler sayesinde müdahale edilmekte ve tıkanıklık giderilerek logarın rahat biçimde çalışması sağlanmaktadır. Ayrıca ana logar şebekesinde bir hasar meydana gelmişse, bu durumda da yine aygıtlar vasıtası ile birlikte şebekenin neresinde zarar oluştuğu saptama edilerek yöntem yapılmaktadır.

 

Süzgeç Giderleri Logar Tıkanıklığı Açma

Banyo, balkon ve bahçe giderlerinin toplandığı süzgeç giderlerinin yol açtığı logar tıkanıklıkları özel yöntemler ile giderilmektedir. Sabun, deterjan, saç, kıl, yaprak, toprak gibi nedenlerden ötürü oluşan süzgeç giderleri günlük logar tıkanıklığına neden olmaktadır. Şahinbey logar tıkanıklığı açma işlemleri bu tür alanlarda robot cihazların dayanağı ile yapılmakta ve kısa sürelerde açılma işlemleri ile sonuçlanmaktadır.

Robot cihazın kullanım alanına göre logar şebekesine salınması ve tıkanıklık bulunana kadar dolaştırılması ile yapılan bu işlemde ana amaç, tıkanıklığın nerede ve nereden kaynaklandığını bulabilmektedir. Kameranın kolay denetimi ile beraber tıkanıklığa sebep olan konum ve maddeler bulunmakta, bu durumda da tesisata zarar vermeden, kırmadan işlem yapılmaktadır.

 

Ortak masraf Hattı Logar Tıkanıklığı Açma

Ortak gider hattı olarak adlandırılan zemin katlarda logar tıkanıklıkları çok daha orantısız olabilmektedir çünkü tüm binanın ya da yapının giderleri bu alanda birikmesinden dolayı tıkanıklığın zira tespit edilmesi gerekmektedir.

Şahinbey logar tıkanıklığı açma yöntemi için zira tesisat ve şebekedeki olası sorunlar incelenir ve kameralı robot sisteminin gönderdiği bilgileri inceleyen ustalar tarafından kanal açma robotu kullanılarak olaya müdahale edilir. Böylece yoğun basit ve etkili bir şekilde açma yöntemleri tamamlanarak ortak masraf hattında hem fena kokuların oluşması hem de birikme yapılmasının önüne geçilmektedir.

 

Basınçlı Su ile Logar Tıkanıklığı Açma

Sadece kullanım alanlarından değil, aynı dakikada logar tıkanıklıkları kullanıma bağlı ve etrafındaki kum, taş, yaprak gibi maddelerin de birikmesi sonucunda oluşabilmektedir. Bu durumda logar içinin temizlenmesi yani ana logar tıkanıklığı açma işleminin yapılması gerekir.  

Logar tıkanıklığı zeminde bulunuyorsa ve şebeke borularında değilse burada zira basınçlı su işlemi ile temizleme tekniği yapılmaktadır. Şiddetli suyun etkisi ile hepsi toplanan atıklar tesirli bir şekilde çözülür ve tekrar logar şebekesinin içinde akarak ortadan kaybolurlar. Böylece logar tıkanıklığına tesirli bir açma yöntemi daha eklenmektedir.

 

Siteler İçin Logar Tıkanıklığı Açma

Sitelerde opsiyon görülen ve çeşitli nedenlerden ötürü oluşan logar tıkanıklığını gidermek ve kuyu bakımının yapılması ehil kimseler tarafından yerine getirilmektedir. Logar tıkanıkları yoğun had safhaya gelmeden dahi yılda en az iki defa bakımlarının yapılması ve giderilmesi gerekmektedir. aksi halde logar kuyusunda ya da şebekesindeki meydana gelecek tıkanıklar çok daha yüksek maliyetli sorunlara yol açabilmektedirler.

Sitelerin daha geniş logar tesisatı ve kuyuları bulunduğu için bu alanlar için de mecburi olan özel donanım ve makineler ile görev verilmekte olup işlemlerin en kısa sürede tamamlanması sağlanmaktadır. Logar tıkanıklığı açma işlemleri Böylece çevreye çirkin kokuların yayılmasına neden olduğu için çevrenin de rahatlaması sağlanmaktadır.

 

Şahinbey 7/24 Acil En yakın En hesaplı Logar Tıkanıklığı Açma Hizmeti Nasıl Alınır?

Logar tıkanıklığının giderilmesi için günümüzde gelişmiş teknolojik cihazların kullanılması gerekmektedir çünkü bu cihazların kullanılmaması halinde hem zaman hem de hesaplı taraftan kayıp olduğu gibi çalışanların da yaşamı riske girebilmektedir. Bu yüzden Hemen Geliriz’in sunduğu servisler kapsamında logar tıkanıklığı açma ustalarını ve firmalarını kolayca bulabilirsiniz.

Logar tıkanıkları başta çirkin kokular olmak üzere masraf şebekelerinin de kullanılmasını engelledikleri için kısa sürelerde müdahale edilmesi mecburi durumlardır. lakin yapılacak müdahalenin çevreye sorun vermemesi ve ekonomik fiyatlı olması da ciddi olduğu için Hemen Geliriz üzerinden servis almak çok daha avantajlı olacaktır. Gelişmiş gereçler ve işinin ustası olan kimseleri sistem üzerinden kolaylıkla bulabilir, sunmuş oldukları hizmetlerin fiyatlarını hemen öğrenebilir ve sistemin sağladığı özel indirimlerden yararlanarak ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Aynı dakikada sistem üzerinden değişik konularda karşılaştırma da yapmayı sağlayan çalışma prensibi Böylelikle en doğru kişilere Şahinbey logar tıkanıklığı açma konusunda seri ve emniyetli biçimde erişim sağlayabilmenizi olanaklı hale getiriyor.

Gaziantep Şahinbey Hakkında

Şahinbey, Gaziantep ilinin bir ilçesidir. İlçe, Antep Savunması'nda üstün yararlılıklar gösteren Şahin Bey'in anısına bu ismi almıştır.

Şahinbey, nüfus bakımından Gaziantep'in en büyük, Türkiye'nin ise Esenyurt, Çankaya ve Keçiören'den sonra gelen en kalabalık dördüncü ilçesidir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi verilerine göre 2019 yıl sonu itibarı ile nüfusu 926.544'tür. Gaziantep’in bir mahallesi olan Şahinbey, Gaziantep’in 1987’de Büyükşehir olmasından sonra ilçe konumuna getirilmiştir.

İçindekiler

  1. Adının kaynağı
  2. Tarihçe
  3. Coğrafi Yapı
  4. İklim
  5. Nüfus
  6. Ekonomi
  7. Kaynakça
  8. Dış bağlantılar

Adının kaynağı

İlçe adını, Antep savunması sırasında Antep Heyeti Merkeziyesi’nin önerisi üzerine Kilis Yolu Kuvâ-yi Milliye Komutanlığı’na getirilen ve "Düşman Cesedimi Çiğnemeden Antep’e Giremez" diyerek Kilis Yolu Elmalı Köprüsü üzerinde Antep Halkını galeyana getirerek, Kuvâ-yi Milliye ruhunun kıvılcımını çakan, Komutan Şahinbey’in adından almakta olup, bir de burada Şahinbey Anıtı yapılmıştır.

Tarihçe

Şahinbey yöresinin tarihi MÖ 4000 yıllarına uzanmaktadır. Gaziantep ilinin yerleştiği alanın, ilk uygarlıkların doğup geliştiği Mezopotamya ve Akdeniz arasında bulunması, dolayısıyla tarih öncesi çağlardan beri insan topluluklarına yerleşme sahası ve uğrak yeri olmuştur.

MÖ 1800 yıllarında Hititlerin egemenliği altında kalan bölge, Hititlerden sonra Asurluların, MÖVI.yüzyılda da Perslerin egemenliğine girmiş ve Kapadokya Satraplığına bağlanmıştır. MÖ.IV.yüzyılda İskender’in egemenliğine girmiş, Onun ölümünden sonra Seleukoslar hakim olmuştur. MÖ.II.yüzyılda Roma’nın desteği ile bağımsızlığını sürdüren yöre, kısa bir süre Kommagene Krallığı’na bağlanmış ve MS.72’de Romalılar tümü ile buraya hakim olmuş, X.yüzyılın sonlarında Bizans’ın Telukh Theması’na (Yerel Yönetim Birimi) bağlanmıştır.

Malazgirt Savaşı’ndan (1071) sonra, Selçuklular Emir Afşin yönetiminde 1067’de akınlar yapmış ve Türkmen boyları yöreye yerleşmiştir. Yöredeki Anadolu Selçuklu yönetimi Haçlıların 1098’de Urfa Haçlı Kontluğu’nu kurmalarına kadar sürmüştür. Yöre 1150’de yeniden Selçukluların egemenliğine girmiştir. Daha sonra Halep Eyyubileri buraya hakim olmuşsa da, 1218’de bir kez daha Selçukluların eline geçmiştir. İlhanlıların Anadolu’da etkili oldukları dönemde Memlüklulara bağlanmış, 1259’da İlhamlıların eline geçmiş ve her iki devlet arasında çekişme konusu olmuştur. XIV. yüzyıl boyunca Memlüklular ile Dulkadiroğulları arasında sürekli el değiştirmiş, XV. yüzyılda da Osmanlılar bu bölge ile ilgilenmeye başlamışlardır. Yavuz Sultan Selim’in Memlük Devletini ortadan kaldırması ile 1516’da Gaziantep yöresi ile birlikte Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Şahinbey, Mustafa Kemal Atatürk'ün nüfusa kayıtlı olduğu ilçedir.

Coğrafi Yapı

Şahinbey, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, Gaziantep İli’ne bağlı bir ilçedir. İlçe toprakları içerisinde ortalama yüksekliği 1.496 m. olan Sof Dağları bulunmaktadır. Bu dağlar doğuya doğru uzanır. Sof Dağları arasında çok sayıda küçük vadiler bulunmaktadır. Denizden 850 m. yükseklikte olan ilçenin yüz ölçümü 960 km², toplam nüfusu ise 926.544’tür.

İklim

İlçede Akdeniz iklimi hüküm sürmekte olup, yazlar genellikle sıcak ve kurak, geceleri oldukça serindir. Kış ayları soğuk ve yağışlı geçer. Nur Dağları yağış ve sıcaklık durumunu etkilemektedir. Bu nedenle deniz ve kara iklimi geçit bölgesindedir.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
1990422.671384.51038.161
2000538.373498.15940.214
2007679.053658.52220.531
2008700.056686.10213.954
2009721.982708.60213.380
2010743.685730.56213.123
2011769.495756.86712.628
2012795.283782.89912.384
2013817.258817.258veri yok
2014845.528845.528veri yok
2015870.493870.493veri yok
2016886.476886.476Veri yok

Ekonomi

İlçenin ekonomisi, küçük sanayiye dayalıdır. İl merkezinin hemen yanı başında olduğundan ekonomisi gelişmiştir. Özellikle gıda, dokuma, temizlik malzemesi alanlarında çok sayıda küçük atölyeler bulunmaktadır. Gaziantep’e yakınlığından dolayı aynı zamanda, ilin alışveriş merkezi durumundadır.