Iğdır Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Iğdır Teknik
207 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Iğdır Karakoyunlu Anahtarcı

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Iğdır Karakoyunlu Anahtarcı

Karakoyunlu En İyi 10 Anahtarcı – Teklif Al veya Hemen Ara!
Karakoyunlu En İyi 10 Anahtarcı – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

lKarakoyunlu anahtarcı; araba, kasa, çelik kapı, tahta kapı, bahçe kapısı, panjur kapı gibi her türlü anahtarın kullanıldığı yerlerin anahtarlarını yapan kişidir. Anahtarcılar, her tür anahtar ihtiyacınızda sizlerin yardımına koşarlar. Hemen Geliriz ile çalışan Karakoyunlu Kilitçi size en çabuk hizmeti vermek için çalışmaktalardır. 

Anahtarcı olarak işleyen kişiler anahtarlarınızdaki bozulmaları ve yıpranmaları giderebilirler. Kırılan anahtarlarınızın onarımını yapabilirler. Anahtarcılar genelde sizlere kopya anahtar oluşturarak, kırılmalara ve yıpranmalara karşı acil durumlarda kullanmanızı kolaylaştırırlar. Araba, ev, bahçe, depo anahtarları yoğun çeşitli olabilmektedir. Bu farklı anahtarlar her ustanın yapabileceği bir eylem değildir. İşinde en iyisini yapmaya faal ustalar Hemen Geliriz ile çalışmaktalar ve sizlere en düzgün hizmeti vermek için çabalamaktalardır. 

 

7/24 En Yakın Açık Anahtarcı

Anahtarlarınızın ne süre kaybolacağı veya ne zaman kırılacağını bilemezsiniz. otomobil veya ev anahtarlarınızı evin içinde veya arabanın içinde unutmuş olabilirsiniz. Böyle durumlarda yapabileceğiniz tek şey 7/24 işleyen bir Çilingir çağırmaktır. Anahtarcılar sıklıkla haftanın yedi günü yirmi dört saat çalışmaktalardır. Bunun sebebi ise sizlerin mağdur olmamasıdır. Kaybettiğiniz anahtarlarınız nedeniyle aracınıza veya evlerinize giremeyebilirsiniz. Geç saatlerde ev dışında kalmak oldukça can sıkıcı bir olay olduğu için en çabucak biçimde kapınıza kadar gelerek sizlere kapı açacak kişiler Hemen Geliriz’de bulunmaktadır. Bu kişiler 7 gün 24 saat anahtar yedekleme işlemi de yapmaktadırlar. Acil durumlarda Karakoyunlu anahtarcı ile iletişime geçerek anahtarlarınızın yedeklerini arzuladığınız saatlerde yaptırabilirsiniz. 

Acil durumlarda ulaşmak istediğiniz anahtarcılara Hemen Geliriz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız anahtarcılardan önden fiyat bilgisi alarak, işlemleriniz hakkında konuşma sağlayabilirsiniz. Size en yakında mevcut anahtarcılara ulaşmak kalıntı çok basit .

 

Karakoyunlu Anahtar Yedekleme


Anahtarlar seçenek sık kaybolabilen malzemelerdir. Anahtarları genelde gittiğimiz mekanlarda, piknik alanlarında veya deniz kenarında bir yerde kaybedebiliriz. Evden aniden çıktığımız anlarda, ev anahtarını içeride bırakmamız da başka bir unutkanlıktır. Böyle durumlarda hiç panik yapmamanız için önceden çıkarttığınız nüsha anahtarlarınızı gidip alabilirsiniz. 

Yedek anahtarlarınızı çıkarma işlemini anahtarcıda yaptırdıktan sonra bu kopya anahtarları güvendiğiniz birine vererek sizin için saklamasını isteyebilirsiniz. Bu nüsha anahtarlar sayesinde anahtarınızı unuttuğunuz anlarda güvenerek verdiğiniz kişilerden kopya anahtarlarınızı temin ederek evinize girebilir veya arabanıza binebilirsiniz. 

Anahtar yedekleme işi bir Karakoyunlu Kilitçi için yoğun kolaydır. Anahtarcılar bu eylem için üretilmiş cihazlar ile anahtar yedekleyebilmektedirler. Öze cihazlar sayesinde elinizde mevcut anahtar kırık olsa dahi onun aynısından bir tane daha yapmak mümkündür. Bu şahsi makineler ile beraber anahtarcılar seri bir şekilde anahtar yedekleyebilmektedir. Yedeklenen anahtarları istediğiniz yerde bırakarak kendinizi garantiye alabilirsiniz. yoğun çokça anahtar unutuyorum diyorsanız yedek anahtar oluşturmak tam size göre. 

Anahtarlar, şahsi bir makine ile çoğaltma işi yapılarak yedeklenmektedir. Bu makinenin niteliği ise koyduğunuz anahtarın şeklini alarak ham olan anahtar metalinin üzerinde aynı çizgileri bırakabilmesidir. klonlama işleminin çok düzgün çalışması gerekmektedir. Eğer bu makinelerde bir hata meydana gelirse bu hatalardan geri dönüş olmaz ve ham olarak konulan anahtara yanlış şekiller basıldığı için anahtar çalışmaz.

 

Acil Anahtarcı

Anahtar kaybetme gibi durumlarda acil Kilitçi ararız. Size en yakın en güvenilir anahtarcıyı bulmak için Hemen Geliriz adresinden servis alabilirsiniz. Anahtarcılar sıklıkla size her an servis verebilmek için haftanın yedi günü yirmi dört saat servis vermektedirler. Anahtarcıya ne süre ihtiyacınız olursa Hemen Geliriz üzerinden istediğiniz anahtarcıya ulaşarak, kapılarınızı açtırabilirsiniz.

Anahtarcının vermiş olduğu hizmetlerden bazıları şu şekildedir;

Çelik kapı açma 

Tahta kapı açma

araba kapısı açma

Çelik kasa kapısı açma

Anahtar yedeği çıkarma

Kırık anahtar tamiri

Anahtar tamiri

Anahtarcılar bu ve bunun gibi birçok hizmeti sizler için sunmaktadırlar. Sundukları görev karşılığında sizlerin mağdur olmamanızı sağlamaktadırlar. Anahtar değerli eşyalarımızın saklandığı kasaların da anahtarı olabilir. Bu anahtarın kırılması kaybolması hızlıca panik olabiliriz. ancak Kilitçi bu işlemi de çok kolay bir tasvirde halledecektir. Çelik kasa açma işlemi için yoğun basit bir şekilde Çilingir çağırabilir ve işleminizi hallettirebilirsiniz. 

Anahtarcılar sizlere uzman bir grup hizmeti sunabilirler. Anahtarcılarda bulunan çalışanlar uzman bir takım oluşturarak, sizin işlerinizin daha çabuk olmasını sağlamaktadırlar. İşlerinizin hızlı ve güvenilir bir biçimde hallolmasını istiyorsanız, Hemen Geliriz üzerinden bir Karakoyunlu Çilingir hizmeti alabilirsiniz. 

 

Karakoyunlu 20 dakikada Kapınızda Anahtarcı

Birçok servisin kendi iddiası bulunmaktadır. Bazı firmalar sizlere 20 zamanda yanınıza ulaşarak hizmet verme güvencesi sunmaktadır. Bu çeşit firmalar gerçekten profesyonel ekiplerle çalışarak çabuk ve emin servis sunmak için çalışmaktadırlar. hızlı ve emin bir Çilingir hizmeti almak istiyorsanız Hemen Geliriz Ana Sayfası üzerinden yapacağınız çağrı neticesi listelenecek ustalara ulaşabilirsiniz. 

Uzman ekipler ile aktif bu işletmeler sizlere en hızlı hizmeti nasıl verebilecekleri hakkında genellikle olarak yenilik yapmaktadırlar. Sizler ev kapılarınızda, dükkan kapılarınızda veya oto başında uzun süreler beklemeyin diye bu uzman ekipler hızlıca yanlarınıza gelerek sizlere Kilitçi hizmeti verebilmektedirler. 

 

Anahtarcı Fiyatları

Anahtarcının eve gelip kapı açması ile anahtar yedekleme fiyatları farklıdır. firma ne kadar aynı olsa da anahtar yedekleme fiyatı ne kadar uygunsa eve gelerek servis verme fiyatı ona göre daha pahalıdır. Bu durum her şirket iiçin farklılık göstermektedir. Firmalarda sunulan hizmetlerin hepsinin değişik bir fiyatlandırması bulunmaktadır. Bu hizmetlerden bir tanesini alabilmek için zira Hemen Geliriz Sitesi’nde aramalara başlamanız gerekmektedir. Bu aramalar sonucunda size en yakın ve en ucuz hizmeti verecek olan Karakoyunlu anahtarcıyı seçerek servis almaya başlayabilirsiniz. 

Anahtar çoğaltma işi çok zahmetsiz ve basit olduğu için fiyatları da bir o kadar düşüktür. Anahtarcılar size bu hizmeti sunduklarında yoğun düşük fiyatlar isteyeceklerdir. Anahtarcılar evlerinize veya arabalarınızın yanına gelerek size hizmet sunduklarında fiyatlandırmalar değişmektedir. Değişen bu fiyatlarda sizler pazarlık edebilir ve anahtarcıdan iskonto isteyebilirsiniz. 

Piyasada mevcut anahtarcılardan daha ucuz ve daha güvenilir Anahtar Ustası bulabilmek için Hemen Geliriz adresini ziyaret edebilirsiniz. En ucuz ve emin hizmeti almak sizlerin hakkı olduğu için Hemen Geliriz’den yapacağınız aramalarda ustalara hizmet hakkın ve fiyat ilişkin sorularak sorarak, hizmeti almadan evvel bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede alacağınız hizmeti ve ödeyeceğiniz değeri bilerek ustaları çağırırsınız. İçiniz çok rahat bir tasvirde bildiğiniz bilgilerle kolaylıkla servis alabilirsiniz. Bu servisler sonucu alınacak bedeli de bildiğiniz için sürprizler ile karşılaşmazsınız. Fiyatların sizi yanıltmaması için önceden bilgi almak için Karakoyunlu anahtarcıya Hemen Geliriz üzerinden ulaşın ve fiyat bilgisini öğrenin. 

Iğdır Karakoyunlu Hakkında

Karakoyunlu, Iğdır ilinin bir ilçesidir. Ayrıca tarihte Karakoyunlular adıyla hüküm sürmüş bir devlet de vardır.

İçindekiler

  1. Genel bilgiler
  2. Tarihçe
  3. İklim
  4. Ekonomi
  5. Nüfus
  6. Yönetim
  7. Belediye başkanlığı
  8. Genel seçimler
  9. Kaynakça
  10. Dış bağlantılar

Genel bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi’nde Iğdır iline bağlı bir ilçe olan Karakoyunlu, doğusu Aralık ilçesi, kuzeyi Ermenistan, batısı Iğdır Merkez, güneyi ise Büyük Ağrı Dağı'nın Iğdır’a bakan yamaçları ile çevrilidir. İlçe toprakları Ağrı Dağı’nın uzantıları, Kire denilen taşlık ve kayalık yükseltiler ve Ağrı Dağı'nın eteğindeki Korhan Yaylası'ndan oluşmaktadır. Ovalık alanları Ağrı Dağı’nın lav ve tüf bazaltları ile örtülmüş, üzeri de Aras Nehri'nin taşıdığı alüvyonlarla kapatılmıştır. Iğdır Ovası'nın ortasında yer alan düzlükler 850–800 m arasında değişmektedir. Bingöl Dağları'ndan kaynaklanan Aras Nehri ile Bulakbaşı ve İslamköy'den doğan Karasu Çayı ilçe topraklarını sulamaktadır. Karakoyunlu ilçesi Iğdır il Merkezi'ne 15 km, uzaklıktadır. Yüzölçümü 194 km² olup, toplam nüfusu 14.597'dir. Fatih ve Ergenekon Mahallesi olmak üzere 2 mahallesi vardır. Ayrıca 14 köyü bulunmaktadır.

Tarihçe

Karakoyunlu ve çevresindeki buluntular, ilk yerleşimin MÖ.900-600 yılları arasında Urartular döneminde başladığını göstermektedir. Sonraki yıllarda Kimmerler'in ve Sakalar'ın saldırılarına uğramış, MÖ. 4. yüzyıl'da Medler, ardından Persler, Makedonyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Sasaniler yöreye egemen olmuşlardır. Zaman zaman Arap akınlarına uğramış, Bizanslılar'la Araplar arasında el değiştirmiştir.

1071'deki Malazgirt Savaşı'ndan sonra Türkmen boylarından bazıları yöreye yerleşti. Karakoyunlu ve çevresi 1239'da Moğolların, 1256'da ise Altınordu Devleti'nin yönetimine geçti. Celayirliler, Azerbaycan ve Nahçivan ile birlikte Karakoyunlu üzerinde de hâkimiyet kurdular. Celayirliler'den sonra, 1380 yılında Karakoyunlu Devleti burayı ele geçirdi ve büyük olasılıkla da ilçe ismini bu devletten aldı. Timur'un Anadolu'ya girmesiyle Timur İmparatorluğu'na bağlanan bölge, Timur'un 1405'teki ölümü nedeniyle yeniden Karakoyunlu Devleti'nin hâkimiyetine girdi ve yaklaşık 62 yıl boyunca bu devletin yönetiminde kaldı. Ayrıca, İlçe merkezindeki ve köylerindeki mezarlıklarda bulunan koç, koyun heykelli mezar taşlarının Karakoyunlular döneminden kaldığı ortaya çıkarılmıştır. Karakoyunlu Devleti 1467'de Akkoyunlu Devleti tarafından yıkılınca Karakoyunlu ve çevresi Akkoyunlu Devleti'nin eline geçse de bu egemenlik fazla sürmedi. Fatih Sultan Mehmet'in 1473'teki Otlukbeli Savaşı'nda Uzun Hasan'ı yenmesinden sonra ilçe, Osmanlı topraklarına dahil olsa da bir süre sonra Safeviler yöreyi ele geçirdi. Yavuz Sultan Selim'in 1514'te Çaldıran Muharebesi'nde Safeviler'i yenmesi ile Osmanlı toprakları içerisine katılmıştır. Yavuz Sultan Selim'in savaş sonrası İstanbul'a dönüşünden sonra Safeviler yeniden yöreye hâkim oldu. Kanuni Sultan Süleyman'ın 1534'teki Irakeyn Seferi sırasında Karakoyunlu ve çevresi bu kez kesin olarak Osmanlı topraklarına dahil oldu. Ancak, Osmanlılar ile Safeviler arasındaki savaş bundan sonra da devam etti ve 1555 yılında yapılan Amasya Antlaşması ile sona erdi. İranlıların 1578'de bu antlaşmayı bozması üzerine Sultan III. Murat İran seferine çıktı. İran Şahı I. Abbas'ın yöreye saldırması ile başlayan savaşlarda kesin bir sonuç alınamadı ve 1639'da imzalanan Kasr-ı Şirin Antlaşması ile Karakoyunlu ve çevresi 95 yıl süren bir dönem boyunca Osmanlı toprağı olarak kaldı. Her iki devlet arasındaki ilişkiler 1722'de yeniden bozulsa da, savaşlardan bir sonuç alınamayınca 1746'da Kasr-ı Şirin Antlaşması esas alınarak bir antlaşma imzalandı ve Karakoyunlu ile çevresindeki Osmanlı egemenliği devam etti.

1828'de Aras Nehri'ni geçerek yöreye gelen Rus ordusu tarafından istilaya uğrayan Karakoyunlu ve çevresi, Rusların 1829'da imzaladığı Edirne Antlaşması'na kadar bir yıla yakın bir süre savaş ortasında kaldı. 1855'te de birkaç kez daha Rus istilasına uğrayan Karakoyunlu, 3 Mart 1878 tarihli Ayastefanos Antlaşması ile kesin olarak Ruslara bırakıldı. Böylece Karakoyunlu, Iğdır, Aralık, Tuzluca 1918'de Rusya ile imzalanacak olan "Brest-Litovsk Antlaşması"na kadar 40 yıllık bir sürede Rusların yönetiminde kaldı.

Bu antlaşmadan sonra, Türk kuvvetleri 20 Mayıs 1918'de Karakoyunlu'ya girdiler. İtilaf devletleri ile 30 Ekim 1918'de imzalanan Mondros Mütarekesi uyarınca Türk ordusu yöreden çekilince, Karakoyunlu'yu Ermeniler ele geçirdi. Bu siyasi olayların gelişmesi ve idare eksikliği nedeniyle Iğdır'ın merkez ilçesi başkent olmak üzere 3 Kasım 1918'de Aras Türk Hükümeti kuruldu. Aralık, Karakoyunlu, Iğdır ve Tuzluca'dan toplanan gönüllü siviller Ermenilere karşı direndiler ve bu gelişmeler üzerine Doğu Cephesi harekâtı 12 Kasım'da yeniden başladı. General Kâzım Karabekir'e bağlı kuvvetler 14 Kasım 1920'de Karakoyunlu ve çevresine girerek buraları işgalden kurtarmıştır. Bu durum karşısında barış isteğinde bulunan Ermenistan hükümeti, 2 Aralık 1920'de Gümrü Antlaşması'nı imzalamış ve Karakoyunlu ile çevresi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kalmıştır.

Cumhuriyetin ilanınını müteakip belde statüsü aldığı 1972 yılına kadar Iğdır'a bağlı bir köy olan Karakoyunlu, 3 Haziran 1992 tarih ve 21247 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren 3806 sayılı kanunla da "İl" yapılan Iğdır'a bağlı bir ilçe statüsünü aldı.

İklim

Doğu Anadolu Bölgesi'nden farklı olduğu için pamuk yetiştirilmektedir. Mikro-klima karakteri gösterdiğinden yazlar sıcak, kışlar ılık geçer. En düşük ısı (Şubat: -20 °C) en yüksek (Ağustos: +40 °C) derecedir. Kış şiddeti 30 gündür. Tropik günlerin sayısı 83'tür. Bilhassa Güneybatı yönden esen rüzgâr egemenliğini gösterir. En hızlı rüzgâr SW yönünden eser. Ortalama nem %66 dır. Yağış azdır. Çoklukla yağmur olarak yağan yağış, yaz ve kış sürer. 15 Nisan ile 15 Ekim arası 133 mm yağış düşer. Ortalama 256 mm'dir.

Ekonomi

İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Yetiştirilen ürünler, buğday, arpa, çeltik, şeker pancarı, yem bitkileri, patates, yer elması, yer fıstığı, nohut, mercimektir. Ayrıca sebzecilik de yapılmakta olup, domates, patlıcan, biber, marul, tere, nane, salatalık, karpuz yetiştirilmektedir.

Hayvancılıkta ise, büyük ve küçükbaş hayvan besiciliği yapılmaktadır. Yöre halkının el tezgâhlarında düz dokuma yaygıları ve kilimleri de ilçe ekonomisinde katkısı bulunmaktadır.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
18866.6721.3756.987
1935veri yok1.094veri yok
1940veri yok1.038veri yok
1945veri yok1.107veri yok
1950veri yok1.145veri yok
1955veri yok1.485veri yok
1960veri yok1.697veri yok
1965veri yok1.976veri yok
1970veri yok1.926veri yok
1975veri yok2.218veri yok
1980veri yok2.950veri yok
1985veri yok3.220veri yok
1990veri yok4.110veri yok
200018.2854.76013.525
200714.5972.64911.948
200814.2732.43211.841
200913.9902.43411.556
201014.0422.47811.564
201114.0542.62011.434
201214.2642.66411.600
201314.0162.64211.374
201413.9292.62611.303
201513.6862.63011.056
201613.6342.63211.002

Yönetim Belediye başkanlığı

Seçildiği yılBelediye başkanları
2019Bayramali Ballı (MHP)
2014Kurban Kaya (CHP)
2009Ziyat Ali Deliktaş (AKP)
2004Ziyat Ali Deliktaş (AKP)
1999Ramazan Hoşhaber (DYP)
1994Cemal Çalışkan (DYP)
1989Ramazan Hoşhaber (ANAP)
1984Rıza Ballı (ANAP)
1977İsa Polat (MSP)
1973İsa Polat (AP)
1972Mehmet Ali Toktamışlı (Kurucu)

Genel seçimler

YılPartiOy Oranı
1995MHP%23
1999MHP%21
2002DYP%30
2007Bağımsız (lar)%48
2011MHP%43
Haziran 2015HDP%53
Kasım 2015HDP%46