Arya Grup Teknik

AÇIK
4.7 / 5

Volkan Ekşi
723 Yapılan İş
0 531 937 82 49

İstanbul Arnavutköy Klima Tamircisi

Arnavutköy En İyi 10 Klima Tamircisi – Teklif Al veya Hemen Ara!
Arnavutköy En İyi 10 Klima Tamircisi – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arnavutköy klima tamircisi her tür klimanın onarımını yapan kimsedir. Bu tamirciler klima markaları fark etmeksizin sizlere görev verebilmektedirler. Klima tamircileri, klimaların her türlü aksamından anlayan bununla alakalı bölümler bitirmiş ve dersler almış kimselerdir. Klima montajı, bakımı ve tamiri işlerini bu ustalar gerçekleştirmektedir. 

Klima tamircileri klimalardan oluşabilecek her türlü bozukluk için hizmet verebilmektelerdir. Bu ustalar ilk evvel klimalardaki sorun saptamasını yaparak daha sonra işleme başlamaktadırlar. Tamirciler klimanızdaki sorunları anlattığınızda size en iyi çözümleri üreterek yardımcı olacaklardır. 

 

Klima bakımı

Klimalar hassas aygıtlar oldukları için bazı anlarda hızlı bozulabilmektedirler. Klimaların neden ve nasıl bozukluk verdiklerini anlamanın en düzgün yolu bir klima tamircisi ile anlaşmaktır. Klima tamircileri klimanızın bulunduğu bölgeye gelerek klimaların bozukluk saptamasını yapar. Klima arızalarının tespiti işlem için en önemli şeydir. Klima arızaları doğru saptama edilmediğinde, yanlış bir onarım ile arızanın boyutu daha da büyüyebilir. Klima arızaları bakımından deneyimli kişilere klimanızın tamirini yaptırmanız gerekmektedir. Klima tamirlerinin hatasız yapılmadığı zamanlarda klimalar daha sonraları daha büyük arızalar vererek cihazların bir daha kullanılmamasına sebep olabilmektedir. yeni bir klima almak için bütçeniz elverişli değilse klima tamircilerine başvurarak klimalarınızı en iyi biçimde bakım ettirebilirsiniz. 

Klima tamircisinin onarım ettiği klima markalarından bazıları şunlardır;

 • Bosch
 • Airfel
 • Samsung
 • Profilo
 • Arçelik
 • Baymak
 • Demirdöküm
 • LG
 • Daikin
 • Toshiba
 • Mitsubishi
 • Alarko

Bu ve bunun gibi tüm klima markalarına onarım hizmeti veren Arnavutköy klima tamircisi vardır. Hemen Geliriz bünyesinde yer alan bu tamirciler sizlere en ekonomik hizmeti sunacaklardır. Klimalarınızı yenileme gibi bir imkanınız yoksa ve klimanız arızalandıysa hızlıca sizlere görev verecek Arnavutköy klima tamircilerini bulabilirsiniz. Klimalar çok opsiyon kullanıldıklarında bozukluk verebilmektedir. Sıcak yaz aylarında ve yoğun soğuk olan kış aylarında klima tamircisine yoğun iş düşmektedir. Bu soğuk ve sıcak aylarda yoğun çoğunlukla kullanılan klimalar aksaklık verebilmektedirler. Verdikleri arızalar çoğunlukla küçük arızalar olup yine de onarım edilmesi gerekmektedir. Eğer arızaları onarım edebilecek şekildeyse size en iyi hizmeti Hemen Geliriz yapısında bulunan Arnavutköy klima tamircisi verecektir. Klima tamircileri günlük klimaları kurtarmak için ellerinden gelenleri yaparlar. Yaptıkları işlemler dolayısıyla klimaların yoğun uzun süre dayanıklı kalması sağlanabilmektedir. Eğer klimanızı daha uzun sürelerde kullanmak istiyor ve düzgün bir randıman almak istiyorsanız klima tamircisine güvenerek arızalarınızı tamir ettirebilirsiniz. Klimalarda meydana gelebilecek ısıtma ve soğutma ayarlarının bozukluğu ile klimanızdan tam bir randıman alamazsınız. Klimanın bu arızayı vermesinin sebeplerini klima tamircileri araştırarak bulur ve size ona göre bir çözüm yolu üretir. 

nüsha parça alınarak bakım edilmesi lazım durumlarda Arnavutköy klima tamircisi sizlere bu nüsha parçayı hesaplı fiyatlara bularak arızayı giderir. kopya parçaların bulunması basit olmayanlarını bile Hemen Geliriz bünyesinde yer alan klima tamircisinden bulmanız mümkündür. alayı klima arızalarınız için bu sitede mekan alan firmaları arayabilir görev ilişkin veya fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Klima onarımı sırasında ustalar yanlarında grup arkadaşlarını da getirebilmektedirler. Bazı klima tamircileri uzman ekipler halinde çalışmaktadır. Bu ekipler ile birlikte klima tamirlerinizi kolaylıkla yapabilmektedirler. 

 

Klima onarımı Fiyatları

Klima tamir fiyatlarını Arnavutköy klima tamircisi belirlemektedir. Her arızaya göre değişmekte olan bu fiyatlar sizleri sıfır klima almaktan kurtardığı için çok da lüks değildir. irtibata geçtiğiniz ustalar ile önden peşin peşin konuşarak vereceğiniz ücreti kararlaştırabilirsiniz. Sizlere günlük pazarlık payı da bırakmaktadırlar. Klima tamircisinin arızasını bakım ettiği klima tipine göre de klima onarımı fiyatları değişmektedir. Bu değişen fiyatlar doğrultusunda klima tiplerinizde birer etken olmaktadır. 

Bazı klima tipleri şu şekildedir,

Duvar tipi klimalar

Inverter klimalar

Inverter split klimalar

Mobil klimalar

Dış ünitesiz klimalar

1 dış, 2 iç üniteli klimalar

Pencere tipi klimalar

Çatı tipi klimalar

Salon tipi klimalar

Multi split klimalar

Büyük salon tipi splik klimalar da mevcuttur. Bu klimalar, birbirinden uzak ve birden yoğun bölgenin ısıtma ve soğutmasını yapmaktadır. Otel, hastane, restoran, sinema, cami gibi yerlerde kullanılan bu klimalar epey büyük ve etkilidir. Bu klimalarda bir dış ünite bulunan olmadığı için kullanımları epey kolaydır. Bu klimalar genelde dış ünitelerin kullanılamayacağı alanlarda kullanılmaktadır. Böyle durumlarda dış üniteyi koyacak yerlerin bulunmaması veya dış ünitenin koyulmasına ekonomik bir binanın olmaması durumları dahildir. Bu klimaların kurulumu, kurulumu ve taşıması kolaydır. 

Dilediğiniz köşeye arzuladığınız yöne bakacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Böyle alanlarınız varsa veya duvar tipi klimaların yetersiz olduğu yerlerde salon tipi split klimaları seçim edebilirsiniz. 

Tercih ettiğini bu klima tiplerinin bakımlarını dikkatle yaptırarak çok uzun yıllar kullanmanız mümkündür. Tavanlarda yer alan klimalar ise en çok alışveriş merkezlerinde ve öyle büyük binalarda görülmektedir. Bu klima tipleri tavanlarda bulunarak hiç yer kaplamamaktadırlar. Kullanımları oldukça konforlu olan bu klimaların soğutma ve ısıtma sistemleri de oldukça kuvvetlidir. Alışveriş merkezleri gibi büyük alanları soğutmaları açısından gerçekten dayanıklı işleyen iyi ürünlerdir. Tavanlarda yer alması dolayısıyla havayı daha süratli soğutabilir ve ısıtabilir. Bu klimaların tamirleri işinde ehil kişiler tarafından yapılmalıdır. 

Tavan ve salon tipi klimaların tamirleri de epey zahmetlidir. Bu aletler basit kolay bozulmadıkları gibi bazen de büyük hasarlar yaratabilmektedirler. Tavan tipi klimaların tamiri için Arnavutköy klima tamircisi ile çalışınız. Bu klimalar hem pahalı hem de hassas aletler olmasından dolayı tamirciler olmadan klima bakımı yaptırmak imkansızdır. Yüksek tavanlarda yer alan bu klimaları tamir ettirmenin en düzgün yolu Hemen Geliriz bünyesinde faal Arnavutköy klima tamircisine yaptırmaktır.

 

En Yakın 7/24 Arnavutköy Klima Tamircisi

Klimalara en çok gereksinim duyulan mevsimlerde 7/24 açık klima tamircisi bulmak epey zordur. Hemen Geliriz bünyesinde mekan alan Locaiton klima tamircisi sizlere yedi gün yirmi dört saat servis vererek hiçbir tasvirde mağdur olmamanız için çalışmaktadırlar. Bu klima tamircisi soğuk kış aylarında veya sıcak yaz aylarında klimalarınızın bozulması ile birlikte yaşayacağınız problemlerin önüne geçmek için klima bakımınızı Arnavutköy klima tamircisine yaptırabilirsiniz. 

Klima ile ilgili acil durumlarda ulaşabileceğiniz klima tamircileri Hemengeliriz.com’da. Sitenin ana sayfasında vereceğiniz mevki ve servis bilgisi ile size en yakın klima tamircisini bulabilirsiniz. Bu klima tamircileri sizlere yakın olmakla birlikte en seri hizmeti sizlere verebilmek için çalışmaktadırlar. En iyi, en nitelikli hizmet veren klima tamircisi bu sitede yer almaktadır. Klima tamircileri garantili servis sunarak yaptıkları bakım işleminden sonra bozulmalara karşı kendi hataları varsa onları düzeltmekte veya klimanın başka bir arızası çıktıysa bu sorunları da gidermektedir. Klima arızalarının tespiti sonrası klima tamircisi görevine başlayarak bakım hizmetini sizlere vermektedir. 

Garantili işleyen Arnavutköy klima tamircisi bulmak için Hemen Geliriz üzerinden davet yapabilirsiniz. Garantili aktif ustalar sürekli ekipler halinde gelerek sizlere hizmet vermektedirler. Garantisiz etkin klima tamircileri ile çalışmayınız. Garantisiz işleyen bu tamirciler klimaların tekrar kusur vermeleri durumunda sizlere ek masraflar çıkararak cebinizden çıkan masrafları artırmaktadırlar. Klimalarınıza en düzgün ve en kaliteli tamiri yaptırmak için güvenilir, işinde uzman olmuş Arnavutköy klima tamircisi ile çalışınız. 

İstanbul Arnavutköy Hakkında

Arnavutköy, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan bir ilçesidir.

İçindekiler

 1. Etimoloji
 2. Tarihçe
 3. Coğrafya
 4. Nüfus
 5. Ekonomi
 6. Kültür
 7. Spor
 8. Yönetim
 9. Belediye başkanları
 10. Yerel seçim sonuçları
 11. Genel seçim sonuçları
 12. Eğitim
 13. Medya
 14. Altyapı
 15. Ulaşım
 16. Kaynakça
 17. Dış bağlantılar

Etimoloji

Eski dönemlerde bu bölgede yaşayan Arnavut bir köylü Arnavutköy’ün isim babası olarak bilinir. Şöyle ki; bölge en eski dönemlerinden bu yana Edirne’ye ve dolayısıyla Avrupa’ya gidiş güzergâhı üzerinde yer almıştır. Yol üzerinde oluşu ve burada bir Arnavut’un yaşamasından dolayı bu güzergâhtan geçenler zamanla bu mevkiye Arnavut’un Köyü ismini takmışlardır. Geçen süre içerisinde de “Arnavut’un Köyü” “Arnavutköy” olarak değişmiş ve halkın diline bu şekilde yerleşmiştir.

Tarihçe

Arnavutköy'ün yerleşim yeri olarak kurulduğu tarihi saptamak güç, ancak arşivlerden çıkan haritalardan bölgenin 1850'li ve 1890'lı yıllarda dahi (Arnaout Kevi) Arnavutköy ismiyle anıldığı, haritalarda da bu isimle yer aldığı bilinmektedir. Daha detaylı bilgilere ise 1920'li yıllardan itibaren ulaşılabilmektedir.

Arnavutköy, mübadeleden (yaşayan halkların değişimi) önce yaklaşık 180 haneden oluşan Rum köylülerin yaşadığı ve şimdilerde “Eski Köy”, “Köy içi”, “Aşağı Köy” gibi değişik adlarla anılan bir bölgede yer alıyordu. 1923 Lozan Anlaşması çerçevesinde; Yunanistan ve Türkiye arasında yaşayan halkların değişimi “mübadele” protokolünün imza altına alınmasıyla birlikte karşılıklı göçler başlamıştır. Halkların karşılıklı değişimini öngören Protokol gereği bu bölgede yaşayan Rum Köylüler Yunanistan’a, Yunanistan Drama (il) bölgesinde yaşayan Türkler ise bu bölgeye yerleştirilmişlerdir. Türkler, bu bölgeye yerleşim esnasında Rum köylüleri ile 2 ay beraber yaşamışlardır. Daha sonra Rumlar kendilerine ait bir kilisenin de bulunduğu bu bölgeden evlerini bırakarak anlaşma gereği kendi topraklarına göç etmişlerdir.

Bir tane okul ve bir tane bakkalı olan yolcuların konakladığı han ve kahvehanesi olan köyde ulaşımın ve yolların bulunmamasından dolayı İstanbul’a at arabaların kullanıldığı araçlarla konvoy yapılarak gidilebiliyordu. Edirne asfaltı olarak bilinen yol güzergâhı 1939 yılından sonra ulaşımın kolay olması açısından yeniden düzenlenmiştir. Bu bölgeye Bulgaristan ve Yunanistan’dan mübadele yolu ile gelen Türklerin yerleşimi ile hane sayısı 350’ye ulaşan Arnavutköy 1951 yıllarında yeni yerleşimlerle bugünkü merkez isimli bölge şekillenmeye başlamıştır. 1963'e kadar Arnavutköy Çatalca'nın Boyalık Bucağı'na (merkezi Hadımköy) bağlı bir köyken o yıl Eyüpsultan'dan ayrılıp ilçe olan Gaziosmanpaşa'ya bağlanmıştır.

Belde de İmrahor adı verilen bölge isim itibarıyla Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişahın atlarına ve onlarla alakalı araçlara bakmakla yükümlü olan kişinin adıdır. Rivayet olunur ki, İmrahor, Osmanlı döneminde Fatih Sultan Mehmet’in atlarının bulunduğu bir hara ile anılmıştır. 1893 yılında Tatar Türklerinin yerleşimi ile faaliyete geçmiştir. İmrahor tarihi dokusu ve doğal zenginliği ile tartışılmaz güzellikte olan bir mesire yeridir. Yıllar itibarıyla ülke genelinde köylerden şehirlere doğru yaşanan göç furyasından Arnavutköy’de nasibini almış ve giderek büyük bir merkez haline gelmiştir. 22 Mart 2008 tarihli Resmi Gazetede yer alan ve 1 Ocak 2009'da yürürlüğe giren kanun ile Arnavutköy'ün kaderi değişmiş ve Çatalca'ya bağlı Durusu ve Hadımköy beldeleriyle Gaziosmanpaşa'dan Boğazköy, Haraççı, Bolluca ve Taşoluk beldelerini de alarak ilçe olmuştur.

Coğrafya

Arnavutköy'ün yüzölçümü 453 km2'dir. Doğusunda Eyüpsultan, güneydoğusunda Başakşehir ve Esenyurt, güneyinde Büyükçekmece ve batısında Çatalca ilçelerine komşudur. Ayrıca bu ilçenin kuzeyden Karadeniz'e kıyısı vardır ve ayrıca Durusu Gölü'nün doğu, Küçükçekmece Gölü'nün kuzey ve Büyükçekmece Gölü'nün kuzeydoğu kıyıları ilçe sınırlarında kalır.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
1955veri yok911veri yok
1960veri yok882veri yok
1965veri yok999veri yok
1970veri yok1.197veri yok
1975veri yok1.551veri yok
1980veri yok2.221veri yok
1985veri yok4.182veri yok
1990veri yok21.143veri yok
2000veri yok37.556veri yok
2007veri yok62.492veri yok
2008163.510156.3337.177
2009175.871168.1217.750
2010188.011180.0807.931
2011198.230190.2477.983
2012206.299198.1658.134
2013215.531215.531veri yok
2014225.670225.670veri yok
2015236.222236.222veri yok
2016247.507247.507Veri yok
2019282.488282.488Veri yok

Ekonomi

29 Ekim 2018 tarihinde ilçe sınırlarında açılan havalimanı ile bölge turistik ve ekonomik anlamda gelişme kaydetti.

Kültür

Spor

2006'da kurulan Arnavutköy Belediyespor ilçede faaliyet göstermektedir.

Yönetim 

Belediye başkanları

 • Hasan Kayım Anavatan Partisi 1987-1989
 • Bahtiyar Sağlam Refah Partisi 1989-1999
 • Bayram Eminel Demokratik Sol Parti 1999-2004
 • Ahmet Haşim Baltacı Adalet ve Kalkınma Partisi 2004-günümüz

Yerel seçim sonuçları

Arnavutköy Belediye Başkanları ve Partileri
YılBelediye BaşkanıPartiOy Oranı                     
2009Ahmet Haşim BaltacıAK Parti%40,82                     
2014Ahmet Haşim BaltacıAK Parti%51,65                     
2019Ahmet Haşim BaltacıAK Parti%57,73                     

Genel seçim sonuçları

YılPartiOy Oranı
2011AK Parti%61
Haziran 2015AK Parti%50
Kasım 2015AK Parti%63
2018AK Parti%54

Eğitim

Medya

İlçede haftalık ve günlük olarak yerel gazeteler yayımlanmaktadır.

Altyapı Ulaşım

İstanbul Havalimanı ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul metrosunun yapımı devam eden M11 hattı ile ilçeye metro ile ulaşmak mümkün olacaktır. Kuzey Marmara Otoyolu ilçeden geçmektedir.