Arya Grup Teknik

AÇIK
4.7 / 5

Volkan Ekşi
723 Yapılan İş
0 531 937 82 49

İstanbul Arnavutköy Klima Temizleme

Arnavutköy En İyi 10 Klima Temizleme – Teklif Al veya Hemen Ara!
Arnavutköy En İyi 10 Klima Temizleme – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır.

artık her evde kullanılan klimaların bir de Arnavutköy klima temizleme firmalarının temizlemesine gereksinim artmaktadır. Klimalar artık her yerde kullanılmaktadır. Yazları ve kışları da kullanılabilen klimalar yoğun aşırı kullanımdan kaynaklı seri kirlenebilmektedir.

Klima temizleme işinin uzmanı tarafından yapılması mecburi bir durumdur. Temizleme tekniğini evlerde kendi kendilerine de yapmaktadırlar lakin bu temizleme tekniği çok fazla sağlam olmamaktadır. ehil kişiler tarafından temizleme işlemi yapılarak derinlemesine temizlik ile daha uzun klima kullanımları sağlanabilmektedir.  

 

Klima Temizleme Ustaları

Klima temizlemek için ustalara gerek duymaktayız. Ustalar evlerinize gelerek sizlerin dilediği klimalarınızı temizlemektedirler. Klimalar evlerde, ofislerde ve diğer iç mekanlarda yoğun aşırı gerek duyulan cihazlardır. Bu cihazlar her yerde gereksinim duyulan mekanizmalardır. Her yerde kullanılan bu makineler, içerideki havayı günlük olarak devirdaim ettiği için temizliği ciddi cihazlardır. Eğer klimaların temizliği yapılmazsa içerideki pis havayı sürekli olarak devirdaim ettiği için temiz nefes almak olanaklı olmamaktadır. İçerideki havayı günlük olarak sirkülasyon ettirmek zorunda kalabilirsiniz.  

Sizlerde gönül rahatlığı ile klima açıkken odalarınızda oturmak isterseniz önce klimanızın temizlik tamirini yapmalısınız. Temizlik bakımları yaptırılmış olan klimaları arzuladığınız gibi kullanabilirsiniz.  

Klima temizleme tekniği epey basit bir işlemdir. Evlerde de yapılan bu işlem epey zahmetsizdir. Klimalarınızın temizliğini arzuladığınız Hemen Geliriz ile faal ustalara yaptırabilirsiniz. Bu ustalar sizlerin klimalarınıza en iyi klima temizleme yöntemleri ile görev vereceklerdir.  

Evlerde usta dayanağı olmadan klima temizliği yoğun orantısız ayrıntılı olmamaktadır. Ustaların sizlere dayanağı ile yoğun daha düzgün bir temizlik sonucu alabilirsiniz.  

 

Klima İç Ünite Temizliği

Klimaların iç ünite temizliklerinde de işinde uzman kişilere gerek duyulmaktadır. Klimalar pahalı aygıtlar olması dolayısıyla temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken şeylerdir. Dikkatsizlik neticesi oluşabilecek; kırılmalar, filtreye verilen sorunlar veya içine su kaçması gibi sıkıntılar klimalarınızın ömrünü kısaltmaktadır. Makinelerin ömrü kısalırsa, kısa yıllar içerisinde tekrar klima almak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumlarda size daha fazla maliyetler çıkmaktadır.  

Klima iç ünitesi hassasiyet gerektiren bir bölgedir. Klimalarda iç ünite temizliği ayrıca yapılmaktadır. Eğer iç ünite temizliği yaptırmak istiyorsanız, ehil kişilere başvurarak klima iç ünite temizliği yaptırabilirsiniz. En düzgün ustalar Hemen Geliriz yapısında mekan almaktadır. Eğer en iyi ustalarla çalışmak istiyorsanız, Hemen Geliriz'i ziyaret ederek ustaların numaralarını alabilirsiniz.  

 

Her Markaya şahsi Temizleme Şekli

Klima markaları yoğun fazladır. Her marka çeşidine göre temizleme şekli vardır ve ustalar bu temizleme yöntemlerini bilmektedirler. Herkes bu bilgileri bilemeyebilir. Her tür klima temizliği için ustalarla irtibata geçiniz. Ustaların temizliğini yaptığı klima markaları şunlardır;

 • Bosch
 • Samsung
 • Arçelik
 • Daikin
 • AEG
 • Mitsubishi
 • Toshiba
 • Regal
 • Airfel

Bu markalardan birine veya diğer markalardan birinden sahip olduğunuz klimaları en iyi, en kaliteli biçimde temizletmek için Hemen Geliriz ustaları ile çalışarak hizmet alabilirsiniz.

 

Evde Klima Temizliği

Evde klima temizletmek isteyen kişiler için internet üzerinde pek yoğun uygulama ve yöntem gösterilmektedir. Eğer bu tekniklerden birini denemek istiyorsanız epey dikkatli olmanız gerekmektedir. İlk kez klima temizleyecekseniz ustaların anlattığı şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. İşinde profesyonel kişiler genellikle klimaları bir teknik işletmenin temizlemesini önermektedir.  

Ustalardan alacağınız fikirler ile temizleme işlemine girişebilirsiniz. Bu bayağı tehlikeli bir işlemdir. Bilmediğiniz bir işte yapacağınız yanlışlıklar klimanızı bir daha kullanamamanıza sebep olabilir. Klima ustalarının önerdiği şekilde klima temizlemek en iyisidir. Evde klima temizliğinin bazı yöntemleri şunlardır;

Klima temizleme spreyi satın alabilirsiniz,

Radyatör peteklerini dikkatle çıkarıp yıkayabilirsiniz

Radyatör peteklerini süpürge ile çekebilirsiniz

Yine aynı petekleri dikkatle sprey desteği ile temizleyebilirsiniz.  

Bunları yaparken dikkat edilmesi lazım en ciddi konulardan bir tanesi de bu peteklere dokunurken yırtılmalara, kırılmalara izin vermemek. Petekler hassas oldukları için seri yırtılabilmektedir. Petekleri klima üzeriden çıkarmadan temizlerken ise en dikkat edilecek şey, klima içerisine su kaçırmamaktır. Eğer klima içerisine su kaçarsa, klima arızalanarak daha büyük sıkıntılar çıkarır ve masraflarınız artar. Klima temizleme ustalarına ulaşarak işlerinizi daha zahmetsiz bir biçimde yaptırabilirsiniz. Ustalar klimalar üzerinde uzmanlaşmış oldukları için bu yöntemleri profesyonel şekillerde yapacaklardır.  

Arnavutköy klima temizleme firmaları ile konuşarak birden orantısız klimanızı temizletebilirsiniz. kalıntı evlerde her odada mevcut klimalar, yoğun sıcak havalarda veya soğuk havalarda en ihtiyaç duyulan cihazlardır.  

 

Klima Dış Ünitesi Temizliği

Klima dış ünitesinin temizliği, iç ünite temizliği kadar kritik ve detaylıdır. Klimanızın iç ünitesinin tamirini her yıl yaptırırken, dış ünitesinin onarımını da yaptırmanız gerekmektedir. Dış ünite bakımında yine Hemen Geliriz ustaları sizlere en düzgün hizmeti vereceklerdir. Klima dış ünitesi klimaya güç veren aksam olduğu için daha dikkatli davranılması lazım cihazlardır.  

Dış ünite bakımının ve temizliğinin yapılması uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. uzman kişiler tarafından yapılmayan temizlik neticesi klima motorlarında arızalanmalar ortaya çıkabilmektedir. Ustalar, ilk bata dış ünitenin elektriğini keserek işe başlamaktadırlar. Elektrik çarpmaları, veya diğer sorunlar ile karşılaşmamak için bu tedbirleri almak önemlidir.  Dış ünitenin, dışındaki metal koruma yerini çıkararak işleme başlarlar. Dış ünitenin koruma metalinin çıkarılması neticesi içerisinde mevcut motor ortaya çıkmaktadır.  

Dış üniteyi temizlerken su yardımı ile yıkama tekniği makineye aksaklık verdirebilir. O yüzden makinenin içerisine yoğun çokça su değmeyerek temizlik yapılması önerilmektedir. Temizleme yöntemi yapılırken ustalar bu işte profesyonelce davranarak su kullansalar bile motora su değdirmeden temizliklerini tamamlamaktadırlar.  

 

En Yakın 7/24 Klima Temizleme Firmaları

Klimalarınızı temizletmek istediğinizde size en yakın mevcut işletmeler ile çalışmak istersiniz. Bunun için de Hemen Geliriz Ana Sayfası'ndan adres ve almak arzuladığınız servis bilgisini girerek dilediğiniz ustaya ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız ustalar ile fiyat bilgisi ilişkin konuşabilirsiniz. Ustalara klima temizliğinin nasıl yapılması gerektiğini sorabilirsiniz. Firmalarımız tüketici memnuniyetine değer veren firmalardır. Firmalarda faal ustalarımız sizlere en iyi şekilde servis sunmak için çalışmaktalardır.  

Anlaştığınız firmaların garantili çalışıp çalışmadığıına dikkat ediniz. Garantili servis veren şirketler ile çalışınız. Sizlere garanti veren işletmeler işlerinde iyi olan ve yaptıkları işlerin arkasında duran kişilerdir. Sizlerin klima temizleme işleminizde sıkıntı çıkması durumunda yaşanabilecek olumsuzlukları güvence kapsamında karşılamaları gerekmektedir. Her firma kendi garantisini oluşturmaktadır. Her işletme garantili çalışmak zorunda değildir. Garantili ve garantisiz aktif firmalar mevcuttur.  

Firmaların anlaştıkları ustalar kendi yöntemleri ile klimalarınızı temizlemektedirler. Temizlenen klimalar çok daha iyi çalışma sunarak sizlere daha düzgün ısıtma ve daha düzgün soğutma sağlamaktadır. Temizletme tekniği sonrası fark edeceğiniz bir fark oluşacaktır. Klimalardan çıkan pis kokular neticesi Arnavutköy klima temizleme işlemini yaptırmak istiyorsanız, çabuk bir şekilde Hemen Geliriz üzerinden aramalara başlayabilirsiniz.  

Klima temizleme işleminizin acil olduğu durumlarda 7/24 görev veren klima temizleme firmaları sizlere en düzgün hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Klimanızı ne süre temizletmek isterseniz haftanın 7 günü 24 saat açık olan temizleme firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.  

Arnavutköy klima temizleme ustalarını size en yakın yerlerde arıyorsanız zira Hemen Geliriz'e bakınız. Hemen Geliriz'de gireceğiniz adres bilgisi sayesinde evinize, ofisinize ya da dükkanınıza en yakın klima temizleme firmalarını bulabilirsiniz.

İstanbul Arnavutköy Hakkında

Arnavutköy, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan bir ilçesidir.

İçindekiler

 1. Etimoloji
 2. Tarihçe
 3. Coğrafya
 4. Nüfus
 5. Ekonomi
 6. Kültür
 7. Spor
 8. Yönetim
 9. Belediye başkanları
 10. Yerel seçim sonuçları
 11. Genel seçim sonuçları
 12. Eğitim
 13. Medya
 14. Altyapı
 15. Ulaşım
 16. Kaynakça
 17. Dış bağlantılar

Etimoloji

Eski dönemlerde bu bölgede yaşayan Arnavut bir köylü Arnavutköy’ün isim babası olarak bilinir. Şöyle ki; bölge en eski dönemlerinden bu yana Edirne’ye ve dolayısıyla Avrupa’ya gidiş güzergâhı üzerinde yer almıştır. Yol üzerinde oluşu ve burada bir Arnavut’un yaşamasından dolayı bu güzergâhtan geçenler zamanla bu mevkiye Arnavut’un Köyü ismini takmışlardır. Geçen süre içerisinde de “Arnavut’un Köyü” “Arnavutköy” olarak değişmiş ve halkın diline bu şekilde yerleşmiştir.

Tarihçe

Arnavutköy'ün yerleşim yeri olarak kurulduğu tarihi saptamak güç, ancak arşivlerden çıkan haritalardan bölgenin 1850'li ve 1890'lı yıllarda dahi (Arnaout Kevi) Arnavutköy ismiyle anıldığı, haritalarda da bu isimle yer aldığı bilinmektedir. Daha detaylı bilgilere ise 1920'li yıllardan itibaren ulaşılabilmektedir.

Arnavutköy, mübadeleden (yaşayan halkların değişimi) önce yaklaşık 180 haneden oluşan Rum köylülerin yaşadığı ve şimdilerde “Eski Köy”, “Köy içi”, “Aşağı Köy” gibi değişik adlarla anılan bir bölgede yer alıyordu. 1923 Lozan Anlaşması çerçevesinde; Yunanistan ve Türkiye arasında yaşayan halkların değişimi “mübadele” protokolünün imza altına alınmasıyla birlikte karşılıklı göçler başlamıştır. Halkların karşılıklı değişimini öngören Protokol gereği bu bölgede yaşayan Rum Köylüler Yunanistan’a, Yunanistan Drama (il) bölgesinde yaşayan Türkler ise bu bölgeye yerleştirilmişlerdir. Türkler, bu bölgeye yerleşim esnasında Rum köylüleri ile 2 ay beraber yaşamışlardır. Daha sonra Rumlar kendilerine ait bir kilisenin de bulunduğu bu bölgeden evlerini bırakarak anlaşma gereği kendi topraklarına göç etmişlerdir.

Bir tane okul ve bir tane bakkalı olan yolcuların konakladığı han ve kahvehanesi olan köyde ulaşımın ve yolların bulunmamasından dolayı İstanbul’a at arabaların kullanıldığı araçlarla konvoy yapılarak gidilebiliyordu. Edirne asfaltı olarak bilinen yol güzergâhı 1939 yılından sonra ulaşımın kolay olması açısından yeniden düzenlenmiştir. Bu bölgeye Bulgaristan ve Yunanistan’dan mübadele yolu ile gelen Türklerin yerleşimi ile hane sayısı 350’ye ulaşan Arnavutköy 1951 yıllarında yeni yerleşimlerle bugünkü merkez isimli bölge şekillenmeye başlamıştır. 1963'e kadar Arnavutköy Çatalca'nın Boyalık Bucağı'na (merkezi Hadımköy) bağlı bir köyken o yıl Eyüpsultan'dan ayrılıp ilçe olan Gaziosmanpaşa'ya bağlanmıştır.

Belde de İmrahor adı verilen bölge isim itibarıyla Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişahın atlarına ve onlarla alakalı araçlara bakmakla yükümlü olan kişinin adıdır. Rivayet olunur ki, İmrahor, Osmanlı döneminde Fatih Sultan Mehmet’in atlarının bulunduğu bir hara ile anılmıştır. 1893 yılında Tatar Türklerinin yerleşimi ile faaliyete geçmiştir. İmrahor tarihi dokusu ve doğal zenginliği ile tartışılmaz güzellikte olan bir mesire yeridir. Yıllar itibarıyla ülke genelinde köylerden şehirlere doğru yaşanan göç furyasından Arnavutköy’de nasibini almış ve giderek büyük bir merkez haline gelmiştir. 22 Mart 2008 tarihli Resmi Gazetede yer alan ve 1 Ocak 2009'da yürürlüğe giren kanun ile Arnavutköy'ün kaderi değişmiş ve Çatalca'ya bağlı Durusu ve Hadımköy beldeleriyle Gaziosmanpaşa'dan Boğazköy, Haraççı, Bolluca ve Taşoluk beldelerini de alarak ilçe olmuştur.

Coğrafya

Arnavutköy'ün yüzölçümü 453 km2'dir. Doğusunda Eyüpsultan, güneydoğusunda Başakşehir ve Esenyurt, güneyinde Büyükçekmece ve batısında Çatalca ilçelerine komşudur. Ayrıca bu ilçenin kuzeyden Karadeniz'e kıyısı vardır ve ayrıca Durusu Gölü'nün doğu, Küçükçekmece Gölü'nün kuzey ve Büyükçekmece Gölü'nün kuzeydoğu kıyıları ilçe sınırlarında kalır.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
1955veri yok911veri yok
1960veri yok882veri yok
1965veri yok999veri yok
1970veri yok1.197veri yok
1975veri yok1.551veri yok
1980veri yok2.221veri yok
1985veri yok4.182veri yok
1990veri yok21.143veri yok
2000veri yok37.556veri yok
2007veri yok62.492veri yok
2008163.510156.3337.177
2009175.871168.1217.750
2010188.011180.0807.931
2011198.230190.2477.983
2012206.299198.1658.134
2013215.531215.531veri yok
2014225.670225.670veri yok
2015236.222236.222veri yok
2016247.507247.507Veri yok
2019282.488282.488Veri yok

Ekonomi

29 Ekim 2018 tarihinde ilçe sınırlarında açılan havalimanı ile bölge turistik ve ekonomik anlamda gelişme kaydetti.

Kültür

Spor

2006'da kurulan Arnavutköy Belediyespor ilçede faaliyet göstermektedir.

Yönetim 

Belediye başkanları

 • Hasan Kayım Anavatan Partisi 1987-1989
 • Bahtiyar Sağlam Refah Partisi 1989-1999
 • Bayram Eminel Demokratik Sol Parti 1999-2004
 • Ahmet Haşim Baltacı Adalet ve Kalkınma Partisi 2004-günümüz

Yerel seçim sonuçları

Arnavutköy Belediye Başkanları ve Partileri
YılBelediye BaşkanıPartiOy Oranı                     
2009Ahmet Haşim BaltacıAK Parti%40,82                     
2014Ahmet Haşim BaltacıAK Parti%51,65                     
2019Ahmet Haşim BaltacıAK Parti%57,73                     

Genel seçim sonuçları

YılPartiOy Oranı
2011AK Parti%61
Haziran 2015AK Parti%50
Kasım 2015AK Parti%63
2018AK Parti%54

Eğitim

Medya

İlçede haftalık ve günlük olarak yerel gazeteler yayımlanmaktadır.

Altyapı Ulaşım

İstanbul Havalimanı ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul metrosunun yapımı devam eden M11 hattı ile ilçeye metro ile ulaşmak mümkün olacaktır. Kuzey Marmara Otoyolu ilçeden geçmektedir.