hg
Yapsan İzolasyon Selehattin Yapı
Yapsan İzolasyon olarak Mersin lokasyonunda İzolas ... yon, sektörlerinde sizelere hizmet vermekte. Devamı
Değerlendirme Yap
-.-
1 Hizmet Verdi
Neden Hemen Geliriz?
 • Servis sağlayıcılarımızın en yüksek değerlendirme alanlarını sizler için seçiyoruz.
 • Yılda 20.000 den fazla insan Hemen Geliriz'e güveniyor.
 • Tüm servis sağlayıcılarımızın en iyi hizmeti verdiğinden emin oluyoruz.
Müşteri Yorumları
Hiç yorum bulunamadı..

En İyi 10 İzolasyon – Teklif Al veya Hemen Ara!

izolasyon yaptırmak artık günümüzde koşul olmaktadır. Yalıtım yapılan binalarda ısı kayıpları yoğun çok azalmaktadır. İzolasyonun  en yoğun çatı ve pencelerde olacağını düşünebilirsiniz. ancak geri kalan duvarlara yalıtım yaptırılmadığı sürece içeride mevcut ısının yine kaybı yaşanacaktır. Ses ve ısı için özellikle izolasyon yaptıran binaların çoğu artık elektrikten ve doğal gazdan tasarruf etmektedirler. Bu memnuniyet ile artık izolasyonsuz yapılarda bulunmak istememektedirler.  

İzolasyonun gereken olduğu binalar dışarıdan bakıldığında da anlaşılmaktadır. Dışarıdan bakıldığında binada su almalara bağlı olarak kabarmalar, balkon kenarlarında, damların kenarlarında mevcut duvarlarda meydana gelen boya soyulmaları artık yalıtım yaptırmanın gereken olduğunu anlatan durumlardan birkaçıdır.  

 

İzolasyon Malzemeleri

İzolasyonun yapılacağı binaya özel izolasyon malzemesi kullanılmalıdır. Her binaya özel yalıtım işlemi uygulanmaktadır. İzolasyon yapılırken EPS denilen ısı yalıtım malzemesi en yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu malzeme ile bina ısısı oldukça düzgün korunmaktadır. Korunan bina ısısı bina sakinlerinin yakıtlardan, elektrikten tasarruf etmesini sağlarken daha sıcak evlerin oluşmasını da sağlamaktadır.

Yalıtım malzemelerini seçerken profesyonel kişilerden yardım almak gerekmektedir. Bu alanda uzmanlaşmış kişiler, nerede ne malzeme kullanılması gerektiğini bilerek işlemlerini gerçekleştirmektelerdir. izolasyon ustaları malzemelerin nerelerde kullanılması gerektiğini bilerek uygun malzemeyi, uygun yere uygulayarak çalışmaktalardır.

İzolasyon malzemesi seçimlerinde, uzun ömürlü malzemeler seçilmesi seçim edilmektedir. Uzun ömürlü yalıtım malzemeleri, binanızın yoğun uzun süre yalıtımlı bir şekilde kalmasını sağlayacaktır. İzolasyon işlemi sonrasında oluşabilecek hasarlar ile tekrardan izolasyon yaptırmak zorunda kalmamak için hem işinde profesyonel firmalarla hem de kaliteli malzemelerle çalışınız.

 

İzolasyon Nasıl Yapılır?

İzolasyon; bina duvarları, çatıları, damları veya terasları gibi yerlere uygulanmaktadır. Uygulanan izolasyon binada mevcut soruna yönelik olmaktadır. Binalarda eğer ısınma veya soğuma sorunları varsa ona göre bir izolasyon malzemesi kullanılarak izolasyon yapılmaktadır.  

İzolasyon yaptırmak istediğinizde Hemen Geliriz'de mekan alan izolasyon firmaları ile iletişme geçebilirsiniz. Binanıza uygun izolasyonlar için profesyonel firmalar sizlere hizmet verecektir. İzolasyon yapılacak apartmana, binaya veya fabrika gibi yerlere giden ustalar öncelikle bina duvarlarında bir analiz gerçekleştirirler. Bu analizler sonucu kullanılacak malzeme ve yapılacak işlem kararlaştırılır. malzeme seçimlerinde ustalar sizlere seçenek sunarak çalışır. Bu seçenekler arasında sizin bütçenize en uygunu bularak izolasyon hizmetini alabilirsiniz. dilediğiniz yalıtım malzemesi ile izolasyonunuzu yaptırabilirsiniz.  

 

İzolasyon Fiyatları

İzolasyon yaptırmak kimilerine göre maliyetli bir hizmet olduğu için yaptırmaktan çekinmektelerdir. Eğer yoğun maliyetli olarak düşünüyorsanız Hemen Geliriz üzerinden arayacağınız firmalar ile konuşarak bir fiyat bilgisi alabilirsiniz. Hemen Geliriz ile aktif firmalar sizlere en iyi, en ucuz hizmeti sunabilmek için çalışmaktadırlar.

İzolasyon fiyatları her binaya göre değişmektedir. Her bina için kullanılacak malzeme kalitesi ve miktarı fark etmektedir. Fark eden bu malzeme durumu izolasyon fiyatlarında da artışa sebep olmaktadır. Binanız ne kadar büyükse maliyet de o kadar artmaktadır. Ustalarımız Hemen Geliriz ile çalıştıkları için sizlere indirimli fiyatlar sunacaklardır. En uygun, en ucuz ve uygun izolasyonu yaptırmak için Hemen Geliriz'i ziyaret ediniz.  

 

İzolasyon Ne İşe Yarar?

İzolasyon; binanızda oluşan ısı kayıplarını ve ses geçirmeleri önleyen bir sistemdir. Binalarınıza yapılan izolasyonlar sonucu artık ısı kayıplarınız meydana gelmemektedir. Isı kayıplarının en büyük dezavantajı tüketilen yakıt türünün yoğun aşırı kullanımına ve faturaların yoğun şişmiş bir şekilde gelmesine neden olmaktadır.  

Evlerinizde izolasyon yoksa kullanmış olduğunuz klimanız da doğal gazınız da daha aşırı tüketilecektir. Böyle durumlarda cihazların eskimeleri hızlı olmaktadır, cihazların da ömrünü uzatmak adına izolasyon yaptırabilirsiniz.  

 

Mantolama  

Mantolama yaptırmak dilediğiniz binalara ilk önce bir izolasyon firması bularak binanın tespitini yapmasını sağlamak gerekmektedir. tespit yapılan binalarda hangi malzemelerin kullanılacağının kararı verilmektedir. Bu karar verilirken profesyonel kişiler tarafından sizlere seçenekler sunulmaktadır. Bu seçenekler arasından istediğinizi seçebilmektesiniz.  

Dış cephelerde yapılan mantolama yöntemleri evlerin ısı yalıtımını sağlamaktadır. Mantolama işlemi binaların dış duvarlarına, dışarıdan uygulanarak yapılan işlemdir. Bu uygulamada kullanılan malzemelerin en yoğun kullanılanları şu şekildedir;

EPS

XPS

TAŞ YÜNÜ

Bu malzemelerin en yoğun kullanılmasının nedenlerinden birisi ucuz ve ergonomik olmalarıdır. Bu malzemeler diğer malzemelere göre uygun olduğu için yoğun aşırı seçim edilmektedir. Türkiye şartlarında bu maddelerden yapılan mantolamanın {yeterli|kâfi} olması ile beraber bu malzemeler ile mantolanmış pek yoğun bina bulunmaktadır. Uzun yıllar sağlam kalması da bu malzemelerin seçilmesinde ki ciddi etkenlerdendir. Bu malzemeler ile yapılan mantolama işlemlerinde uzun sağlamlık garantisi mevcuttur.  

Mantolama yapan uzun yıllardır bu meslekte olan firmalar, sınırlı malzemeleri daha yoğun kullanarak sizlere en uygun hizmeti sunmaya çalışmaktadırlar. En ucuz mantolama malzemeleri için Hemen Geliriz'i ziyaret ederek firmaları arayarak fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.  

Mantolama işlemi yaptırdıktan sonra fark edeceğiniz bir ısı yalıtımı söz konusu olacaktır. İçeride ısınmak için çalıştırdığınız kaloriferin veya içeriyi serinletmek için çalıştırdığınız klimanın etkisinin arttığını hissedeceksiniz. Mantolama işlemlerinden sonra faturalarınızda düşmeler meydana gelecektir. fatura borçlarınızın azalması ile derin bir nefes alabileceksiniz.  

 

Ses Yalıtımı

Artık binaların aşırı yakınlıkları ve katlarda mevcut aşırı daireler nedeniyle ses yalıtımı zayıf olan evlerde sesin yan taraftaki sakinlere geçmesi yoğun olası olmuştur. Sesinizin herkes tarafından duyulmasını istemezsiniz. Bu nedenden dolayı yaptırmak dilediğiniz ses yalıtımı için izolasyon firmaları ile görüşebilirsiniz.  

Müzikle uğraşıyor ve müzik aletleri çalıyorsanız evinizde bir ses yalıtımı koşul olmaktadır. Komşular tarafından rahatsız ediliyorsanız yine siz, ses yalıtımı yaptırabilirsiniz. Bazı binalar yol kenarlarında mekan almaktadır. Bu türlü binaların en büyük problemi dışarıdan gelen oto sesleri ve insan sesleridir. Arabaların geçiş sırasında oluşturduğu sesler sizleri evinizde otururken rahatsız edebilir bazen yol kenarlarında mevcut evlerde oturan kişilerin korna seslerinden de rahatsız olması durumu söz konusudur. Böyle durumlarda acil olarak ses yalıtımı yaptırmak gerekmektedir. Ses yalıtımı yaptırılarak daha huzurlu bir ev yaşantısı sürebilirsiniz. Ses yalıtımı için gereken olan malzemelerden bazıları şunlardır;

 • Bondex,  
 • Akustik sünger,  
 • Piramit sünger,  
 • Yumurta sünger,  
 • Ses yalıtım süngeri,  
 • Ses yalıtımı,  
 • Akustik seperatör,  
 • Ses yalıtımlı kabin,  
 • Akustik yalıtımlı kapı,
 • Ses yalıtımlı kapı,  
 • Akustik halı,  
 • Melamin sünger,  

Size en yakın izolasyon firmaları ile ses yalıtımı işlemlerinizi halledebilirsiniz. Bir stüdyo yapmak istediğinizde veya evinizde müzik aletiniz ile çalışma yapıyorsanız bu durumlarda ses yalıtımı yaptırmanız zorunlu hale gelmektedir. Villada yaşıyorsanız yine de diğer ev üyelerini rahatsız etmemek adına ses izolasyonu yaptırabilirsiniz. Stüdyonuzda kayıt alırken veya müzik aletlerinizi kullanırken seslerin karışmaması için ses yalıtımı şarttır. Dışarıdan gelebilecek olan oto sesleri veya insan sesleri sizlerin dikkatinizi dağıtabilir veya yaptığınız müziği kötü etkileyebilmektedir. Yaptıracağınız basit ve en ucuz ses yalıtımı ile sanatınızı icra ederken sıkıntıya girmezsiniz.  

Apartmanlarınızda ses yalıtımı yaptırmak istediğinizde bunu bütün katlar için yapabilecek firmalar bulunmaktadır. Bu ses yalıtımı sayesinde evlerdeki sesler birbirine karışmayacaktır.  

Size en yakın izolasyon firmasını bulmak için Hemen Geliriz'i ziyaret edebilirsiniz. Hemen Geliriz üzerinden aktif firmalar sizlere en düzgün hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Bu firmalar sizlere bina mantolama, apartman izolasyonu, ses yalıtımı gibi birçok hizmeti verebilmektedir.