Kars Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Kars Teknik
260 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Kars Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Kars Oto Kontak Tamiri

Kars En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Kars En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız lakin kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Kars otomobil bağlantı onarımı yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da oto temas tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan sorunlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi zaman sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir sürede bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu nedenle işin uzmanına danışmak her süre için en mantıklısıdır. Aracınız için Kars araba temas tamiri gereken durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

kontak Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. yeni model araçlarda bu sistem değişiklik göstermiştir ve yeni bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz olabilir kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı bağlantı kısmında her döndürdüğünüzde aracın farklı faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine olanak sağlayan dişliler devreye girer. Böylece araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak minik olduğu için yoğun dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her taşıtın kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha yoğun aracı çalıştırmak için tasarım edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar hasar görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş kontak bölümüne de sorun verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına ufak  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi zaman kâfi gelmez. Bu nedenle önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği süre çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir dakikada ve herhangi bir yerde Kars oto kontak onarımı gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her otomobilin kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha rahat bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de sıfır model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha aşırı güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. birçok ülkede kanuni bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de sıfır nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Kars oto temas tamiri sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Kars kontak Arızaları ve Çözümleri

bağlantı arızaları çokça sebepten dolayı ortaya çıkabilir. yakın bir aksaklık durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması gerekli aracınızın Kars oto bağlantı onarımı zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde bağlantı arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; kontak anahtar ve şifresinde aşınmalar neticesi gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile probleminiz çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; bağlantı terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir aksaklık ile arıza gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çözümü olabilir kılınır. hepsi bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de bağlantı arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• zira sakin kalarak yanlış ve kendinizi riske atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylece trafik akışını bozmadan kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir aksaklık olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. taşıtın kaputunu açmanız da kusur durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için iyi bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir uzman ile anlaşarak yol yardım için arayın.

• bölgenizi ve kusur durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylelikle işinin ehli olan ustalar gereken tertibat ile yardıma gelecektir.

• destek beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitli bir tasvirde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir durum ile karşılaşmamak adına aracınızın onarım onarım işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın tamir edildiğinden güvenli olunması gerekir. Aynı biçimde bir arıza ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol yardım konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız firmanın telefon numarasını yanınızda taşıyın. ters bir olay ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile iletişime geçin. taşıtın durumundan haberdar olan usta, oluşabilecek sorunlar ilişkin daha çokça bilgiye sahip olacak ve size yardımı daha tesirli olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En çok Görülen Sebepler

Araçlarda Kars araba bağlantı tamiri ile alakalı en yoğun danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en yoğun karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada arabanın park konumunda olması kontağın dönmesine ve otomobilin çalışmasına fırsat vermez. Bu nedenle ilk olarak dikkat edilmesi gerekli nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da temas döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını denetleme edebilirsiniz.  

Bu olayda yapmanız gereken teması çıkarıp tekrar taktıktan  sonra çabuk bir biçimde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma olasılığı ya da zarar görmüş olma ihtimali olabilir. Bu nedenle anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir sorun olduğu takdirde ise anahtar değişimi yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha uzman destek almanız gerekir. Bu olayda Kars otomobil kontak tamiri için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez neticeler ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için profesyonel bir ekip ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu nedenle referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için otomobil temas onarımı işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. sıkıntınız aracın temas silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her tür sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. uygun fiyatlar ve kaliteli bir iş için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Kars araba temas bakımı için bilgi alabilirsiniz.