Neden Hemen Geliriz?
  • Servis sağlayıcılarımızın en yüksek değerlendirme alanlarını sizler için seçiyoruz.
  • Yılda 20.000 den fazla insan Hemen Geliriz'e güveniyor.
  • Tüm servis sağlayıcılarımızın en iyi hizmeti verdiğinden emin oluyoruz.

En İyi 10 Koltuk Yıkama Firması – Teklif Al veya Hemen Ara!

Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan koltukların yıkanması gibi işlemler evlerde koltuk yıkama firmaları tarafından yapılmaktadır. Koltukların hem yıkanması hem kurutulması işlemi oldukça zahmetli ve zor olan bir işlemdir. Bu nedenle ev içinde kendi kendinize yapılması zor olabilmektedir. Koltuk yıkama konusunda uzmanlaşmış firmalar bu konuda müşterilerin işini kolaylaştırmaktadır.  

Dilediğiniz adrese gelip yerinde yıkama yapan ve üstelik kısa dakikada kurumasını sağlayan firmalar hem hijyen hem de uygulama açısından müşterilere kolaylık sağlamaktadır. Evlerimizde genellikle üzerinde olduğumuz koltuklar özellikle açık renk olanlar, temizliği zor olan koltuk çeşitlerindendir. Bu nedenle çoğu süre silerek ya da hiçbir işlem yapmayarak kullanmaya çalışırız. ancak zamanla yoğun kirlenen koltukların profesyonel firmalar tarafından yıkanması önem taşımaktadır.  

 

Koltuk Yıkama Firmaları

Koltuk yıkama konusu kendi başınıza yapabileceğiniz bir iş değildir. Hele ki evinizde yapmanız oldukça zor olmaktadır. Çünkü ev şartlarında koltukları yıkayıp kurutmanız mümkün değildir. ancak silme işlemi yapabilirsiniz. Buna rağmen yine kurutmada zarar yaşayabilirsiniz. Özellikle koltuklarınız güneş almayan bir odada bulunuyorsa bu durumda kurutmak yoğun daha zor olmaktadır. Böyle durumlarda yani genellikle kullandığınız koltukların yıkanması gibi bir durum söz konusu olduğunda koltuk yıkama firmaları devreye girmektedir. Profesyonelce yapılan temizlikte hem içiniz rahat olacak hem de koltuklarınızın temizliği yoğun rahat bir şekilde sağlanmış olacaktır. Bu nedenle koltuk yıkama konusunda deneyim kazanmış firmalar ile çalışmanız kolaylık olacaktır.  

 

Evde Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak koltuk yıkama için mutlaka profesyonel anlamda hizmet veren bir firma ile çalışmanız gerekmektedir. Bu firmalar uygun ekip ve malzemeleri kullandıkları için koltuklarınız hem zarar görmeden yıkanmakta hem de hijyen açısından bir zarar ile karşılaşmamaktasınız. Bu işlemlerde özel şampuan ve malzemeler kullanılmaktadır. Daha amatör yapılan koltuk yıkama yöntemleri genellikle fırçalı makineler ile yapılmaktadır. ancak bu makinelerin fırçaları da koltuk kumaşlarına ciddi ölçüde zarar vermektedir.  

Bu nedenle koltuk yıkama sırasında kullanılan donanım ve malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. profesyonel anlamda hizmet veren firmalar köpürten ve bu anlamda yüksek standartlara sahip makineler kullandıkları için hem kumaşa zarar verilmemiş oluyor hem de hijyen açısından yoğun güçlü bir temizleme yapılmış oluyor. Bu nedenle çalıştığınız servisin kullandığı malzemeleri yoğun düzgün incelemelisiniz. Adrese gelinerek yapılmaktadır. Yani koltuklarınız alınıp başka bir yere götürülmüyor. Çünkü bu durum firmalara ek bir nakliye maliyeti sağlayacaktır. Bu nedenle örneğin evinizdeki koltukların yıkanması gibi bir durum söz konusu ise firma ekibi ile beraber adresinize geliyor ve yıkama işlemini mekanda yapıyor. Bu da aslında ev sahibi için biraz zor olarak görülse de ek bir nakliye maliyeti çıkmadığı için oldukça basit bir uygulamadır.  

 İyi Bir Koltuk Yıkama Makinesi Nasıl Olmalıdır?

Bu alanda araştırma yaptığınızda piyasada bu konuda hizmet veren yoğun sayıda makine olduğunu görebilirsiniz. Bu makinelerin hepsinin özellikleri birbirinden farklıdır. Genel olarak baktığımızda hem vakumlama hem de köpürtme gücünün yüksek olması gerektiğini görüyoruz. Bu nedenle ortalama bir makineden ziyade bu özellikleri güçlü olan makineleri seçim etmek önem taşımaktadır. Hemen geliriz sitesine baktığımızda yoğun sayıda işlem açısından müşterilerine hizmet vermektedir. Koltuk yıkama konusunda da hem yüksek kalite hem de uygun fiyat ayrıntısını gözeten site, birçok kişi tarafından seçim edilmektedir. profesyonel anlamda kullanılan makinelerin vakum ve emiş gücü yoğun güçlü olmalıdır.  

Bu şekilde kullanılan makineler normal makinelerden yoğun daha güçlü bir emiş gücüne sahiptir. Bu nedenle bu işlem yapılırken hem anında köpürtür hem de aşırı suyu kendi içine emer. Böylece koltukların kuruma gibi bir problemi kalmamış olur. Bu yüzden firma ile çalışmadan önce kullandığı makineler hakkında detaylı bir bilgi almalısınız. Koltukların yerinde temizleme işlemlerinde nemli kalmaması ve yoğun düzgün bir şekilde temizlenerek kurutulması oldukça önemlidir. Bu da makinelerin kalitesi ile mümkün olmaktadır. Bu yüzden koltuk yıkama firmaları ile çalışmadan önce makinelerini araştırmanız gerekmektedir.  

 

Koltuk Yıkama Koltukla zarar Verir mi?

Koltuk yıkama işleminde koltukların bir zarar görmemesi tamamen firmaya, ekibe ve kullanılan ürünlere bağlıdır. kaliteli bir firma hem kaliteli bir ekip ile çalışmakta hem de profesyonel makineler kullanmaktadır. Aynı dakikada kullandığı özel şampuanlar bulunmaktadır. Bu nedenle bu gibi ürünlerin koltuklara zarar vermesi söz konusu değildir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi koltuk kumaşlarının zarar görmesi fırçalı makineler ile mümkün olmaktadır. Bu nedenle bu işlemin zararlı bir teknik olduğunu söyleyebilmek için servisin kullandığı ürünleri yoğun dikkatli bir şekilde incelemek gerekmektedir. Makinenin ve kullanılan şampuanların koltuk yıkamaya uygun olması söz konusu ise koltuklarınız bir zarar görmeyecektir.  

 

Koltukları Ne kadar dakikada Yıkatmalıyız?

Normal şartlarda koltukların yılda bir kez yıkanması uygun olmaktadır. Eğer genellikle kullanılan koltuklar ve genellikle oturma odası olarak kullanılan bir mekan ise bu durumda altı ayda bir yıkatmanız söz konusu olabilir. Genel olarak yılda bir kez yıkatmanız hem sağlığınız açısından hem de evinizin hijyeni açısından oldukça ciddi olmaktadır.  

Sizin kendi imkanlarınız ile koltuklarınızı silmeniz ya da elektrik süpürgesi ile süpürmeniz yalnızca koltuklarınızın üzerindeki tozların temizlenmesi yönünde etkili olmaktadır. İç tarafta mevcut bakteriler için profesyonel anlamda bir yıkama hizmeti şarttır. Bu nedenle en az yılda bir kez yıkama işlemini tekrar etmeniz gerekmektedir. Eğer evlerinizde kullandığınız koltuk takımlarından kaynaklı bir alerjik durumu oluşuyor ise bu durumda yıkama işlemini biraz daha sıklaştırabilirsiniz. Koltuklarda biriken tozlar da alerjik bünyeler için oldukça zararlı olduğundan bu nedenle yıkama işlemini üç aydan üç aya yaptırmanız daha doğru olacaktır.  

 

Koltuk Yıkama Deterjanlarının Sağlığa Zararı Var mı?

Koltuk yıkama deterjanları normal marketlerde bulabileceğiniz tarzda bir deterjan değildir. Bu anlamda fabrikasyon çalışması söz konusu olduğundan büyük firmalar toptan aldıkları için tam olarak markasını tespit etmeniz mümkün olmayabilir. Bu durumda ancak firma tarafından size deterjanların sağlığa zararlı olmadığına ilgili bir sertifika gösterilmesi ile zarar çözülecektir. Anlaştığınız servisin ne türlü bir deterjan kullandığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Zaten profesyonel anlamda hizmet veren firmalar size deterjanların sağlığa zararlı olmadığına ilgili gereken sertifikaları gösterecektir. Böylece yıkama konusunda herhangi bir hijyeni tehdit edici unsur olmadığını anlamış olursunuz.

 

Koltuk Yıkama Fiyatları

Koltuk yıkama fiyatları için net bir rakam söylemek mümkün olmamaktadır. Bu konuda firmalar farklı fiyat politikası uygulayabilmektedir. Hemen Geliriz sitesindeki uygulamalar hem kaliteli hem de uygun fiyata alabileceğiniz uygulamalar olmaktadır. Ortalama olarak bir koltuk takımının yerinde yıkanma fiyatlarının altında bir fiyatı Hemen Geliriz adresindeki firmalarda bulabilirsiniz.

Bu konuda koltukların minderli olması, kollu olması, köşeli olup olmaması gibi kriterler bulunuyor. bütün bu kriterlere göre de uygulanan fiyat politikası farklı olmaktadır. Koltukların yerinde yıkanması işlemi için aslında firma açısından yoğun büyük bir maliyeti bulunmuyor. Sadece makinesi ve deterjanları ile adresinize geldiği için bu konuda sizin alanınızdaki elektriği kullandıkları için firmalara ek bir maliyeti bulunmuyor. Bu nedenle koltuk yıkama fiyatları sanılanın aksine yoğun da lüks bir teknik değildir.