Hayvanlar bizim can dostumuzdur. Çoğu insan kedi, köpek, muhabbet kuşu ya da balık gibi farklı hayvanları sahiplenirler. Bunlar arasında en çok sahiplenilenlerden bir tanesi de köpeklerdir. Köpekler, kediler gibi değildir. Sürekli ilgi, oyun isterler. Bunun dışında köpekler kediler gibi tuvalet eğitimi almazlar. Genellikle dışarıya tuvaletlerini yaparlar. Bu nedenden dolayı gün de 2 ya da 3 kere köpeklerin tuvalet ihtiyacı için ve hava alması için dışarı çıkması gerekmektedir. Bu nedenle köpek gezdirici mesleği ortaya çıkmıştır. 

İş saatlerinizin yoğunluğundan dolayı ya da şehir dışına çıkmak istediğiniz zamanlarda köpeğinizle ilgilenen birini ararsınız. İşte tam da bu esnada köpek gezdirici size yardımcı olur. Günün istediğiniz saati köpeğiniz ile ilgilenip, onların ihtiyaçlarını karşılayan bu kişilerdir. Köpek gezdirici ile iletişime geçip onun can dostunuz ile ilgilenmesini istiyorsanız doğru yerdesiniz. Web sitemiz üzerinden köpek gezdirici ile iletişime geçebilirsiniz. 

Köpek Gezdirme Hizmeti 

Köpek gezdirici yani diğer adıyla Dog Walker, köpek bakımını ve gezdirme işini üstelenen, köpek gezdirme karşılığında para kazanan kişilere denilmektedir. Köpek Gezdirme mesleğini, yapmak isteyen kişiler, test ve deneme aşamalarını geçmek zorundadır. Bunun için simülasyon eğitimi ile pratik eğitimi alınması gerekir. Pratik alanında ve teorik alanda oryantasyonun neticesine göre uygun olan köpekler, yönlendirilmek üzere sınıflandırılarak belirlenmektedir. Bakıcı olarak çalışmak isteyen kişiler ayrıca simülasyon ve teorik eğitim alarak bakıcı olmak için sertifika alırlar ve bu şekilde çalışmaya başlarlar. Bu eğitimleri tamamlamış köpek gezdirme hizmeti veren kişilere ulaşmanın en kolay yolu web sitemizden geçmektedir. 

Köpek gezdirme Dog Walker mesleği hizmeti genellikle büyük şehirlerde ikqamet eden kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu hizmetin özellikle büyük şehirlerde olmasının nedeni, metropol şehirlerde yaşayan köpek sahiplerinin, köpeklerini yürüyüşe çıkarmaya vakit bulamamasından dolayı dır. Bu nedenle köpeklerini yürüyüşe çıkaracak güvenilir birilerini ararlar. Köpek gezdirme diğer bir adı ile Dog Walker mesleği, köpek sahipleri ile anlaşarak, köpeği yürüyüşe çıkarmak ve bu yürüyüş sonrası, saat başına ödeme almak anlamına gelir. Köpek gezdirme mesleğini köpeği seven, köpekle vakit geçirmekten hoşlanan ve boş vakti çok olan, ek gelir elde etmek isteyen herkes yapar. 

Köpekleri Düzenli Gezdirmezseniz Ne Olur?

Köpekleri düzenli olarak gezdirmemenin zararları, başında köpeklerin yaşadığı ruhsal problemler gelmektedir. Köpekler günlük rutin yürüyüşlere ve enerjilerini atmak için oyunlara ihtiyaç duyarlar. Günlük yürüyüşünü yapamayan köpekler enerjilerini atamadıkları için zamanla fiziksel ve ruhsal sorunlar yaşamaktadırlar. Bu durum da köpekleri saldırganlığa ve psikolojik rahatsızlığa itmektedir.

Köpekleri düzenli olarak gezdirmemenin zararları, köpeklerin obez olmasına da yol açmaktadır. Ayrıca köpeklerin kasları güçsüzleşerek köpeklerde çeşitli hastalıklara neden olabilmektedir. Günlük yürüyüşler köpekler için olmazsa olmaz aktivitelerden biridir. Bu nedenle köpek sahiplerinin bulduğu en iyi çözüm olan köpek gezdiriciliği mesleğini icra eden kişilerle anlaşma yaparak köpeğini yürüyüşe çıkartmaktır. Köpek gezdirme fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz zaman web sitemizi kullanmanız yararlı olacaktır. 

Köpek Gezdirirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar 

Köpek gezdirirken dikkat edilmesi gereken noktalar, yürüyüş esnasında çevreye karşı duyarlı davranmaktır. Bunun içinde en önemli etken çevredekileri korkutmamak olmalıdır. Çevrenizde bulunan insanların korkmamaları için, özellikle yürüyüş için bakımını üstlendiğiniz köpeği, yolun kenarından yürütmeniz gerekmektedir. Köpek her ne kadar uysal olursa olsun, bazı insanlar korkarak çığlık atabilir. Bunun önüne geçebilmek için, köpeği yolun kenarından yürütmek her zaman daha iyi olur.

Köpek gezdirirken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında, yürüyüşe çıkardığınız köpeğin kayışının bağlı olmasına ve köpeğin sağa sola sataşmaması için onu kontrol etmeniz de yer alır. Özellikle dikkatini sizden farklı bir yere çekmemesi için, yanınızda sürekli olarak en sevdiği oyuncağı getirmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca yürüyüşünü üstlendiğiniz köpeğin gördüğü hayvanlara sataşmaması için, mutlaka yanınızda mama bulundurmanızda yarar vardır. Yürüyüşünü üstlendiğiniz köpek tuvaletini yaptığı zaman, çevreye rahatsızlık verecek yere yapması durumunda, tuvalet dışkısını plastik poşetlere koyarak çöp kovasına atabilirsiniz. Köpeğin çevrede bulunan farklı hayvanların üzerine atlayarak canlarının yanmalarına sebep olacak hareketlerde bulunmasına da engel olmalısınız. Örneğin kedilerden uzak tutmalısınız, çünkü köpekler kedilere saldırabilir. Bunun yanı sıra köpeği kontrol altında tutmak için köpek gezdirme tasması sağlam olmalıdır. Gezdirme tasması size ne kadar yakın olursa köpekle o kadar iyi iletişim kurabilirsiniz. En iyi köpek gezdirme tasması, pitbull gezdirme tasması, kangal gezdirme tasması, deri köpek gezdirme tasması golden köpek gezdirme tasması, kalın köpek gezdirme tasması köpek dolaştırma hizmeti verenler tarafından en çok tercih edilenler arasındadır. 

Köpek Gezdirme Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek gezdirme kuralları, köpeklerin ve çevredeki canlıların sağlığını olumsuz etkilememesi için konulmuş kurallardandır. Bu nedenle köpekler yürüyüşe çıkarılırken bazı kuralların olması ve o kurallara uyulması, köpekleri yürüyüşe çıkaranlar için ve köpek sahipleri için gerekli olan kurallardandır. Köpek gezdirme kuralları denildiği zaman uyulması gereken bazı önemli kuralları şu şekilde sıralayabiliriz: 

  • Köpeği yürüyüşe çıkardığınızda, karşı taraftan gelen insanlara göre yön belirlemesi yapmalı ve karşıdan gelen kişinin korkmayacağı şekilde yürüyüşe devam etmelisiniz.
  • Köpeğin çevredeki kişilere dikkatinin yoğunlaşmaması ve çevredeki insanlara atılmaması için köpeğin sevdiği oyuncak türü eşyalarla onu oyalamaya çalışmak gerekir. Böylece çevredeki insanlar da köpeklerden rahatsız olmazlar.
  • Köpek tuvaletini yaptığı zaman çevreye zarar vermemesi için yanınızda köpek pisliğini alıp çöpe atabileceğiniz poşet ve eldiven bulundurulmasında fayda vardır.
  • Köpek dolaştırmaya çıktığınız zaman yanınızda bulunduracağınız mama ya da sosis gibi sevdiği yiyecekler, köpeğin çevresinde bulunan insanlara veya başkalarının yürüyüşe çıkardıkları hayvanlara sataşmaması için iyi bir çözümdür.