marka patent avukatı, oluşturduğunuz markaların uygulama haklarında devreye girerek bu ihlalleri ortadan kaldırmak için hukuksal yolları izleyen kişidir. Mahkemelerde sizleri en düzgün şekilde savunabilmek için bu alanda uzmanlaşmak için çalışmaktadırlar. En profesyonel marka patent avukatları ile Hemen Geliriz üzerinden çalışabilirsiniz. Çalıştığınız marka patent avukatlarına noter üzerinden vekaletinizi verdiğinizde, marka patent avukatı sizlerin marka ihlallerinizi bildirmeniz üzerine davaları açabilmektedir. Açılan davalar kapsamında büyük oranda tazminat alma veya verme yöntemleri olmaktadır.  

Herhangi bir marka patentini ihlalinizde karşı tarafın sizlere açacağı davalarda, sizleri savunması için bir marka patent avukatı ile anlaşabilirsiniz. Marka ihlallerinin markanın patent alınma aşamasında belirtilen kurallar çerçevesinde ihlal edilmiş olması gerekmektedir. Davaları açarken marka ihlalinin nasıl yapıldığını marka patent avukatınızdan iyice öğreniniz. Öğrendiğinizde ise kimlerin marka patent ihlali yaptığını daha düzgün belirleyebilirsiniz.  

 

Markanın Patentini Alma

Marka patenti almak istediğinizde başvurduğunuz patent firmalarındaki temsilciler sayesinde; makranızın logosu, ismi, ambalaj şekilleri ve diğer kopyalanabilir ve çoğaltılabilir şekillerinin sizin tarafınızdan tescillenmesidir. Bu durumda markanız tescillenerek, markanızın herhangi bir şeyinin çalınması, kopyalanması veya çoğaltılmasının önüne geçilmektedir. Önüne geçilen bu durumda markanızın modelini de çalmaları mümkün olmamaktadır. Markanızın patentini aldığınız zamanlarda artık çalıntı, kopyalama veya çoğaltılma durumunda yargı önünde sınırlı haklarınız bulunmaktadır. mevcut bu hakları koruyan kişiler de marka patent avukatıdır.  

Marka patent avukatı markanızı en düzgün şekilde korumak için çalışmaktadır. Markanız için yapılan çalıntı veya kopyalama durumları için marka patenti avukatına başvurarak sorunları çözersiniz. Firmanıza sorulmadan, anlaşma yapılmadan veya sizlere sınırlı bir ödeme sunulmadan firmanızın aynısının bir başka yerde açılması gibi durumlarda da yine marka patenti avukatı ile görüşerek bu durumları çözebilirsiniz.  

Patent alma işlemi için patent veren bayilere giderek işlerinizi tamamlatabilirsiniz. Patent alma durumunuzun gerçekleşmesi sonrasında artık o marka ile ilgili yapılacak herhangi bir işlemde, işlemi yapan kişilere marka patenti avukatı ile beraber dava açabilirsiniz. Açtığınız davalarda eğer patent ihlali yapılmışsa genellikle tazminat alabilmektesiniz.  

Marka patenti avukatı sizlere patent ihlallerinde, patentinizi tescil ettirmede yardımcı olabilecek kişilerdir. Patentlerin verilirken sınırlı süreleri bulunmaktadır. Bu süreler kapsamının bitimine yakın olarak patentlerinizi tekrar tescillemeniz gerekmektedir. Bunlar için sınırlı ücretler vardır. Bu ücretler her patent firmasında değişiklik gösterebilmektedir. Patent almak için düzgün bir firma ile çalışmanızı tavsiye ederiz.  

Patent marka avukatı ile beraber hareket ederek marka patentinizi içeren koşulları belirleyebilirsiniz. Markanızın düzgün korunabilmesi için marka patent avukatı ile beraber çalışmanız gerekmektedir. Markanızın düzgün korunabilmesi için marka patent avukatı ile beraber çalışabilirsiniz. Yaptığınız ön çalışma ile beraber patent sınırları içerisinde oluşabilecek sorunlara çözüm üretebilirsiniz.  

Patentler, Türk Patent Enstitüsü tarafından verilmektedir. Bu patent estitüsü tarafından verilen patentler yasalar ile korunmaktadır. Yasalar ile korunması kapsamında da sizlere yardımcı olacak kişiler marka patent avukatıdır. Bu kişiler sizlere markanızı korumanız adına hizmet vermektedirler. En güvenilir marka patent avukatı için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Hemen Geliriz'de mevcut marka patent avukatları sizlere en düzgün hizmeti verebilmek için çalışmaktadırlar. Bu kişiler alanında uzmanlaşmış, birçok marka ile marka ve patenti koruma kapsamında çalışmaktadırlar. Bu koruma ortamı yasalarla sağlanmaktadır. Yasaların koruduğu patentinizi avukatlar sadece dile getirmektedir. Bu konuda en düzgün savunmayı yapacak avukatlara ihtiyacınız olmaktadır.  

 

Marka Patent Avukatı Hizmetleri

Marka patent avukatı; sizlere markanızın ihlal edilme durumlarında, markanızdan herhangi bir patentli ürünün kopyalanması gibi durumlarda sizlere hizmet verebilmektedir. Markanızın patentini aldıktan sonra korunması gereken durumları korurlar. Marka patent avukatı sizlere markanızın yargı karşısında korunması kapsamında hizmet verebilmektedir. Markanızın ihlalini takip ederek oluşabilecek sorunlara yasal yollarla çözüm ararlar.  

Markanızın patentini aldıktan sonra markanızı kullanan firmalara dikkat edebilir ve herhangi bir zarar gördüğünüzde marka patent avukatınıza bu durumu bildirebilirsiniz. Bildirdiğiniz durumlarda ise direkt olarak yasal işlem başlatarak markanızı korumaya çalışırlar.  

Fikri haklar mahkemelerinde patent ihlali davaları görülebilmektedir. Fikri haklar mahkemelerine gitmek için öncelikle bir marka patent avukatı ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Bu mahkemelerde genellikle marka patent ve diğer fikri haklar ile ilgili hasarlar görülmektedir.  

Marka patent avukatı sizlerin markası için düzgün bir dilekçe hazırlayarak sizler adına dava açabilmektedir. Vekaletinizi verdiğiniz zamanlarda marka patent avukatı sizler adına dava açabildiği gibi sizin adınıza açılmış davaları da takip edebilmektedir. Bu davaların dosya takibini yaparak sizlere en düzgün hizmeti vermek için çalışmaktadırlar. Fikri haklar mahkemelerinde görülen davalar genellikle kısa dakikada sonuçlanmaktadır. Bu mahkemelerde verilen kararlar ile beraber hareket edilmesi gerekmektedir.  

 

Patent Avukatlığı

Patentinizi korumanız için avukatlara ihtiyacınız olmaktadır. Marka patent avukatları da sizlere bu hizmeti sunmaktadırlar. Patentinizin tescilini takip ederek sizlere özel olarak hazırlanmış sözleşmeleri Türk Patent Enstitüsü'ne sunmaktadırlar. Burada kabul edilen veya kabul edilmemiş bütün patentler için işleminizi anında yapmaktadırlar. Patentleriniz için özel sözleşmeler yazarak bunlara uymayanlara karşı ağır cezaların verilmesi için çalışmaktalardır.  

Patentlerinizi aldıktan sonra karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlarda marka patent avukatı ile anlaşarak davalarınızı açabilirsiniz. İhlal edilen durumlar için açılacak olan davaları marka patent avukatı belirlemektedir. Bu durumlarda çalıştığınız marka patent avukatının yoğun düzgün aktif birisi olması gerekmektedir. düzgün bir marka patent avukatı için  Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede mevcut avukatlar ile güvenerek çalışabilirsiniz. Güvendiğiniz ve tanınmış kişilerle çalışmak bu konuda her süre avantajınıza olacaktır.  

düzgün bir marka patenti avukatı bulmak için Hemen Geliriz'de tek yapmanız gereken şey, Hemen Geliriz Ana Sayfası'nda mevcut konum ve hizmet bilgisini girmek. konum bilginizi girmeniz ile beraber size en yakın marka patent avukatı listesi oluşturulacaktır. Bu listeler içerisinden dilediğiniz kişiyi arayarak irtibata geçebilirsiniz. irtibata geçtiğiniz kişi ile beraber bir gün ve saat belirleyerek görüşme sağlayabilirsiniz. Bu görüşmede marka patentinin korunması kapsamında neler yapabileceğinizi danışabilir ve bu konuda yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz.  

Marka patent avukatı sayesinde aldığınız patentin yasalar karşısında korunabilmesini sağlarsınız. marka patent avukatı sizlere patentlerinizin korunması kapsamında olan her hizmeti verebilmektedir. Verilen hizmetler karşılında her marka patent avukatının aldığı ücretler farklıdır. Bu kişiler ücretlendirmeyi belirleyerek sizlere teklif sunmaktadırlar. Sunulan hizmetler ile beraber aldıkları ücretlerin de değişmesi söz konusudur. Hemen Geliriz'de mekan alan marka patent avukatından telefon üzerinden dilediğiniz hizmeti ve bu hizmet karşılığında alınan ücreti danışabilirsiniz.  

Marka patent danışmanlığı yapan avukatlar da bulunmaktadır. Marka patent danışmanlığı kapsamında yasalar karşısında nasıl bir koruma sağlanabileceğini planlamaktadırlar. Yasalara göre hareket ederek sizin markanızı korumaktadırlar. Marka patent avukatı bulabilmek için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz.