Mersin Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Mersin Teknik
395 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Mersin Anamur Musluk Tamircisi

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Mersin Anamur Musluk Tamircisi

Anamur En İyi 10 Musluk Tamircisi – Teklif Al veya Hemen Ara!
Anamur En İyi 10 Musluk Tamircisi – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Musluklarımız evlerde; banyoda, mutfaklarda sürekli kullandığımız musluklara sıklıkla Anamur musluk tamircisi mecburi olabilmektedir. Musluklar çoğunlukla olarak açıp kapattığımız aletlerdir. Her yöntem sırasında nasıl suya gerek duyuyorsak musluklara da su kadar ihtiyaç duymaktayız. Muslukların tamirlerinin yapılması ile birlikte su tasarrufu yapabileceğinizi biliyor musunuz? Muslukların damlatması durumlarında suların boşa akması söz konusu olmaktadır. Kullanmadığınız suların borçlarını ödemek ister misiniz? Suların boşa gitmesi ile beraber su saatinde yine de yer alarak, boşa akan suların da ücretlerini ödemek zorunda kalmaktasınız.  

 

Musluk Arızası Bulma

Musluk arızalarının saptamasını yaparak, ustaların daha süratli onarım işlemine geçmesini sağlayabilirsiniz. Ustaların musluk tamirini yapması ile birlikte su faturalarında ve musluk kullanımlarınızda rahat olabilirsiniz. Musluk tamircisi çağırarak evinizdeki, ofisinizdeki veya dükkanlarınızdaki muslujları bakım ettirebilirsiniz. tamir ettirdiğiniz muslukların tekrar tekrar bozulması olabilir olmayıp, böyle bir durumda yine tamiri yapan kişinin güvencesi altında olarak musluklarınız tamir ettirilir.  

Mutfakta mevcut musluklarınız arızalandığı zamanlarda, mutfakta yapacağınız işlemlerin  hepsi aksamaktadır. Mutfakta yapılan bir yemek sırasında veya yapılan yemeğin bulaşığı için lazım olan suyu kullanmak için musluklar kullanılır ancak bu muslukların bozulmuş olması ile birlikte yapılacak olan işlemler aksayarak, mutfakta yapılacak işlemleri yapamamaktayız.  

Suyu kullanmak için açıp kapattığımız muslukların arızalı halleriyle karşılaştığınız zamanlarda acil olarak Anamur musluk tamircisi çağırmanız gerekmektedir. gereken olan ustalara ulaşmak için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede mekan alan firmalar ve ustalar ile beraber çalışarak musluklarınızı tamir ettirebilmeniz mümkündür.  

Musluk yolu ile size ulaşan suların boşa akmaması ve musluklarınızı rahatlıkla kullanmak için Anamur musluk tamircisi ile iletişime geçebilirsiniz. iletişime geçtiğiniz kişiler ile yapılacak olan servisler ilişkin konuşabilir ve bu hizmetlerin bedellerini öğrenebilirsiniz. hizmet bedeli her ustadan her ustaya değişmektedir. Değişen fiyatların sebeplerinin başında, kullanılan malzemelerin kalitesi mekan almaktadır. Her musluk tamircisi değişik kalitede musluk kullanmaktadır. Kalitelerin çeşitli olduğu musluklardan dilediğinizi, bütçenize hesaplı bir şekilde seçebilmeniz mümkündür.  

Bütçenize ekonomik ve bakım edildiği zamanlarda aşırı uzun yıllar dayanabilecek muslukları kullanarak bakım ücretlerinden tasarruf edebilirsiniz. günlük olarak akıtan muslukları yaptırmak istemezsiniz bundan dolayı da muslukların nitelikli olması sizler için daha ciddi olmalıdır. kaliteli olan muslukların kullanımı ile birlikte, çok uzun yıllar yeni bir musluk almadan aynı musluğu kullanmaya devam edebilmeniz mümkündür. Ustaların sizler için önerdikleri nitelikli musluklardan bir tanesini seçerek musluklarınızı kullanabilirsiniz.  

Musluklarınızda bir kusur olduğunu düşünüyorsanız ve bu arızanın sebebini bulamadıysanız Anamur musluk tamircisi ile birlikte çalışarak arızayı bulabilir ve arızanızı giderebilmeniz mümkündür. Arızalı olan muslukların hepsi işleri aksatması ile birlikte, su faturalarında da ciddi bir fark yaratmaktadır.  

 

Musluk ve Eviye Tamiri

Muslukların tamirinin yapılması esnasında eviyelerin de tamiri yapılmaktadır. Muslukların su akıtması ile birlikte eviyelerde oluşan kireçlenmeler veya diğer arızalar nedeniyle, eviyelerin de değişimi söz konusu olmaktadır. Eviyelerin değişmesi için de yine bir Anamur musluk tamircisi çağırabilirsiniz. Musluk tamirinin yapılması esnasında da eviyelerin hasar görmeleri söz konusu olabilmektedir. Eviyelerin ince metalden yapılanı veya mermerden yapılanı da mevcuttur, ancak bunların kalitesine bağlı olarak kırılma ve dökülme durumları söz konusu olabilmektedir.  

Muslukların birçok aksaklık vermesi mümkün olabilmektedir. Musluklarda mekan alan vidaların, açma kapama kollarının veya su borularına bağlanan noktaların arızalanması mümkündür. Bu türlü arızaların giderilmesi için en yakın Anamur musluk tamircisi ile beraber çalışmanız gerekmektedir.  

Musluklarda oluşan birçok kusur için değişik araç ekipmanlar gerekmektedir. Bu araç gereçlerin teminini muslukları bakım eden ustalar yapmaktadır. Musluk tamircisi musluk tamiri esnasında oluşacak her sorun için ekipmanlarını yannda getirmektedir. Yanında getirdiği ekipmanları ile beraber musluklarınızı fazla kısa zamanda onarım edebilmektedir.  Musluklarınızın çabucak bir biçimde onarım edilmesini istiyorsanız ve bu tamirlerin ücretlerinin çokça olmasını istemiyorsanız o zamanlarda Hemen Geliriz üzerinden servis sunan kişiler ile anlaşmanız gerekmektedir. Bu sitede yer alan kişiler, hem işlerinde deneyimli hem de sundukları görevleri en uygun fiyatlarla sunarak müşterilerinin kesesini düşünmektedir. En ekonomik ve en nitelikli tamiri yapacak olan musluk tamircisi ile anlaşmak için Hemen Geliriz üzerinden çağrı yapabilirsiniz. Bu sitede mekan alan ustalar ile beraber çalışarak en iyi ve en kaliteli hizmeti almanız mümkündür.  

Musluk onarımı konusunda uzman olmuş ve yıllardır bu işlemleri yapan kişiler ile beraber çalışmanız için Hemen Geliriz üzerinden işleyen ustalara ulaşmanız gerekmektedir. lazım olan musluk tamirleri ve tamir sırasında kullanılacak olan malzemelere ulaşmak için Hemen Geliriz'de mekan alan musluk tamircisi ile anlaşabilmeniz mümkündür. Musluk tamircisi sizlere telefonda arızanın imalatı hakkında bilgi verebilir ve bu hizmeti sunduktan sonra isteyeceği fiyatı da söyleyebilmektedir. Musluk onarım ücretlerini sıklıkla musluk tamircisi belirlemektedir. Her tamir tekniği için çeşitli fiyatlandırmalar yapılabilmektedir. Her tamir yöntemi için kullanılan gereçler farklı olduğu için tamir sırasında da oluşacak fiyat farkları oluşabilmektedir. Fiyatlandırmaların farklılıklarının nedeni olarak birçok sebep oluşabilmektedir. Oluşan fiyat değişikliklerinin sebeplerini ustalara sorarak öğrenebilmeniz mümkündür. Ustaların musluk tamirleri konusunda epey deneyimli olmaları ile birlikte tamirlerinizi çabuk bir şekilde yapmaları mümkündür.  

 

Musluk montajı ve Musluk Tamiri

Musluk montajı ve bakımı yaptırmak dilediğiniz zamanlarda, Hemen Geliriz'de yer alan musluk tamircisi ile irtibata geçebilmeniz mümkündür. Bu sitede mekan alan şirketler ve ustalar ile çalışabilmek için aramalara başlamanız yeterlidir. Kişilerin sizler için vereceği hizmet hakkında konuşabilmeniz mümkündür. Size musluk kurulumu yapacak olan ustalara bu hizmetin ne kadar ederi olduğunu sorabilirsiniz. sıfır evinizde bulunmayan musluklarınızın montajını yapmak için size en yakında bulunan Anamur musluk tamircisi ile iletişime geçebilmeniz mümkündür. Bu kişilerin sizler ile beraber çalışmasını isterseniz, ustalar ile telefon üzerinden konuşabilir ve servis ilişkin bilgi alabilirsiniz. hizmet bilgisini arayarak öğrenebilir ve hizmetin ücretini de konuşabilirsiniz. görev bedelinin kabul edilmesi ile birlikte ustalar işlemlere başlamaktadırlar. İşlemlerini  en hızlı şekilde tamamlayan ustalar ile çalışarak işlemlerinizi çok daha seri yaptırabilmeniz mümkündür.  

 

En Yakın Anamur 7/24 Musluk Tamircisi  

Size en yakında bulunan ustaların sizlere en seri biçimde servis vermesi için Hemen Geliriz'de yer alan musluk tamircisi ile iletişime geçebilmeniz mümkündür. Hemen Geliriz Ana Sayfası'nda yer alan görev ve bölge bilgisini doldurmanız ile beraber sizlere listelenecek olan ustalardan bir tanesini aramanız yeterlidir. arzuladığınız ustalar ile beraber çalışarak bu kişilere musluklarınız için en iyi tamirleri yaptırabilmeniz mümkündür.  

Haftanın7 günü 24 saat açık olan musluk tamircisi ile irtibata geçebilmek için yapmanız mecburi Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede mekan alan işletmeler veya kişilerden 7/24 hizmet alabilmeniz mümkündür. Burada yer alan ustalara haftanın her günü ihtiyacınız olabildiği gibi ustaların sizlere görev vermek için her gün çalışması mümkündür. Muslukların da ne zaman bozulacağı bilinmediği gibi ustalara ne süre ihtiyacınız olacağı belli olmamaktadır. Musluk tamircisi ücretlerini de öğrendikten sonra musluklarınızı rahatlıkla bakım ettirebilirsiniz. Anamur musluk tamircisi sizlere belirli bir ücret karşılığında en iyi ve en kaliteli musluk tamirini yapacaktır.  

Mersin Anamur Hakkında

Anamur, Mersin iline bağlı bir ilçedir. Adı Yunanca Ανεμούριον = Anemourion (yel değirmeni) sözcüğünden türemiş, rüzgârlı burun anlamına gelmektedir. Antik Anemurium kenti, Anamur burnuna çok yakın ve sürekli rüzgâr alan bir noktada kurulmuştur.

İçindekiler

 1. Tarihçe
 2. Coğrafya
 3. Coğrafi konum
 4. İklim ve bitki örtüsü
 5. Nüfus
 6. Ekonomik yapı
 7. Kültür
 8. Tarihi yerler
 9. Yaylalar
 10. Anamur yöresi yemekleri
 11. Anamur şivesi
 12. Kaynakça
 13. Dış bağlantılar

Tarihçe

Geçmişi antik çağlara uzanan ve sırasıyla Kizuvatlalılar, Hititler, Asurlular ve Persler'in egemenliği altına giren Anamur, MÖ 333'te Büyük İskender’in doğu seferi sırasında Makedonya Krallığı’na bağlanmış, bu dönemden sonra kentin adı "Anemurium" olarak anılmaya başlanılmıştır. Anemurium, antik kaynaklara göre “Rüzgârlı Burun” anlamına gelmektedir. MÖ 1. yüzyıl'da Roma, sonra Bizans egemenliğine giren Anamur, Bizanslılar zamanında yeniden inşa edilmiştir. Daha sonra sırasıyla Arapların, Bizanslar'ın, Anadolu Selçukluların, yeniden Bizans'ın ve Kilikya Ermeni Krallığı'nın eline geçen Anamur, Selçuklu hükümdarı Alaaddin Keykubat’ın, Ertokuş Bey’i kıyı şehirlerinin alınmasıyla görevlendirmesi sonucu, 1228'de Selçuklular'ın, 1243'te yeniden Kilikya Ermeni Krallığı'nın, daha sonra 1275'te Karamanoğlu Beyliği'nin ve 1471'de Osmanlı İmparatorluğu yönetimine geçmiştir.

Anamur 1869 yılında ilçe olmuştur. 1867'de Konya vilayetine bağlı İçel Sancağı'nın bir kazası olan Anamur, 1877'de İçel Sancağı Adana vilayeti'ne bağlanınca, Adana vilayeti İçel Sancağı'nın bir kazası durumuna gelmiştir. Eski kaza merkezi bugünkü Ören beldesinin Nasrettin ve Ortaköy mahalleleridir. Burada yıkık durumdaki eski bir devlet binası hala görülebilir. Sonraları daha iç ve yüksekçe bir bölge olan "Çorak", ilçe merkezi olmuş, adı "Anamur" olarak değiştirilirek, devlet daireleri ve birçok aile Çorak'a taşınmıştır. 1930 yılında eski hükûmet konağı binası Rum Ortodoks kilisesi yıkılarak yerine inşa edilmiştir. Mimarı Ermeni bir ustadır.

Coğrafya

Kumsalları, nesli tükenmek üzere olan deniz kaplumbağalarının (Caretta caretta) yumurtlama alanıdır. Ayrıca deniz kıyısının ıssız ve kayalık olan kesimlerinde Akdeniz fokları yaşamaktadır.

Ormanlık alanları özellikle çam, meşe, kavak, çınar, maun gibi ağaçlar ile defne, keçiboynuzu (harnup), pıynar, mersin (murt), zakkum ... gibi maki grubu bitkilerle kaplıdır. Ormanlarında yaban keçisi, keklik, tavşan, kaplumbağa, kelebek ... gibi çeşitli yabanıl hayvanlar özgürce yaşamaktadır.

Kıyıda İskele, Kale, Melleç, Ören plajı; iç kesimlere doğru Pullu Mesire yeri, Köşekbükü Mağarası yukarı kesimlerde ise yaylalar, ormanlık alanlar, görülmeye değer yerlerdir.

Coğrafi konum

Anamur, Mersin'e bağlı bir ilçe olup, Türkiye'nin güney ucunda bulunur. Anamur Türkiye'de muz , yer fıstığı narenciye ve çilek ile ünlü bir ilçedir. Güneyinde Akdeniz, batısında Antalya'nın Gazipaşa, kuzeyinde Karaman'ın Ermenek, kuzeydoğuda Gülnar ve doğusunda Bozyazı ilçeleri vardır.

Mersin il merkezine uzaklığı 239 km olup, Türkiye'de il merkezine en uzak ilçe konumunda bulunmaktadır.

İklim ve bitki örtüsü

Anamur'da tropika iklim hüküm sürdüğünden maki ve tropikal iklim bitkilerinin hemen hepsi yetişmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 20 ile 24 derece arasında değişmektedir.

Anamur ormanlarının özellikle çam, meşe, kavak, çınar, maun gibi ağaçlar ile defne, keçiboynuzu (harnup), pıynar, mersin (murt), zakkum gibi maki grubu bitkilerle kaplıdır.

Nüfus

İlçe nüfusu 63.983'dir. Anamur halkı büyük çoğunlukla Türk kökenlidir. Yerleşik Türklerin çoğunluğu Ermenek'ten gelerek ilçeye yerleşmişlerdir. Osmanlı döneminde ise beş altı kadar zanaatkar aile İstanbul'dan getirilerek yörenin Osmanlılaşması ve Karamanoğlu kültüründen kurtulması için yerleştirilmişlerdir. Toroslarda yaşayan göçebe yörük Türkler ise zaman içinde gerek ilçe merkezinde gerekse kırsaldaki köylerde yerleşik hayata geçmişlerdir. İlçenin kırsal kesimindeki köylerde hala Türkmen obaları yaşamaktadır. Anamur'un bazı köyleri Tahtacıdır. Tahtacılar geçimlerini orman ürünleri ve kerestecilikle kazanan ve Alevi inancına sahip Türkmenlerdir. Tahtacı köyleri folklorik yapısında semah dansları ve farklı düğün ve cenaze törenleri gelenekleri görülebilir. İlçe merkezinde güney batıya doğru Abdal mahallesi bulunur. Abdallar ise yine Alevi inancına sahip bir topluluktur. Abdallar düğünlerde müzisyenlik yaparak ya da çeşitli hizmet sektöründe çalışmaktadır.(Örneğin: Sünnetçilik, müzisyenlik,balıkçılık vs) Diğer yandan Göçmen diye adlandırılan mahallede ise Arnavutluk'tan 1930'lu yıllarda gelen Arnavut göçmenler ile 1960'lı ve 70'li yıllarda Kıbrıs'tan gelen göçmenler yaşamaktadırlar. İskele mahallesinde ise Mısır'dan zamanında gelip yerleşmiş balıkçılıkla uğraşan aileler vardır.

İstiklal Savaşı sonrası imzalanan Lozan Antlaşması gereği, nüfus mübadelesi ile yöredeki Rum Ortodoks ve Karamanlılar Kıbrıs üzerinden Yunanistan'da Atina'nın Nea Ionia semtine göç ederek yerleşmişlerdir. Göç edenlerin kaç tanesi Rum kaç tanesi Ortodoks inancına sahip oldukları bilinmemektedir. Ama görgü tanıkları yaşlı insanların anlattıklarına bakılırsa, 500 kadar Ortodoks Hristiyan İskele'den sandal ve teknelere binerek Kıbrıs'a doğu açılmışlardır. O yıllarda Anamur nüfusunun toplam 3.000 i bile bulmadığı düşünülürse Rum nüfus %25 kadar olmalıdır.

Anamur dışarıdan çok fazla göç almamakla birlikte çevre illerden gelip yerleşenler ya da yazlıkçılardan yerleşenler bulunmaktadır. İlçede ikamet eden nüfusun 54.000'i Mersin nüfusuna kayıtlıdır. 504 kişi Adana nüfusuna, 406 kişi Antalya nüfusuna, 763 kişi Konya nüfusuna, 1.146 kişi ise Karaman nüfusuna kayıtlıdır.

YılToplamŞehirKır
196541.95311.24630.707
197048.36314.97133.392
197560.61521.47539.140
198071.55123.02548.526
198584.04628.72655.320
199065.76737.33528.432
200083.86449.94833.916
200763.85035.78928.061
200863.01133.93529.076
200962.70234.22728.475
201063.06234.80528.257
201163.12135.04428.077
201262.61035.08227.528
201363.05963.059veri yok
201463.98363.983veri yok
201564.26364.263veri yok
201664.93364.933Veri yok

Ekonomik yapı

Muz üretimini genel olarak seralarda sağlayan Anamur'da seracılık 1995'ten sonra yaygınlaşmaya başlamıştır. Türkiye'nin çilek ihtiyacının %40 gibi büyük bir kısmı da Anamur'dan karşılanır. Yetersiz ulaşım koşulları nedeniyle yabancı turistler tarafından çok fazla ilgi çekmeyen Anamur, yerli turizm açısından gelişmiştir. İlçenin birçok bölgesinde yerli turistlerin yılın belli aylarında ikamet ettiği siteler bulunmaktadır. Yaz aylarında Anamur'da Ankara ve Konya'dan gelen birçok yerli turist görülebilir.

KültürTarihi yerler

Mamure Kalesi, Anamurium Antik Kenti ve Titiopolis Antik Kenti, Ala Köprü, Ak Camii, Anamur ilçe merkezi ve Ören beldesindeki tarihi evler, Azıtepe ve Anamur Müzesi Anamur'da gezilmesi gereken önemli yerlerdir.

Yaylalar

Anamur halkı, yazın 40-45 dereceyi bulan sıcaklardan kaçmak için Toroslar'ın yüksek kesimlerinde kurdukları küçük yayla köylerine çıkarlar. Yaklaşık 3 ay kalınan bu köyler, sahile göre yükseklikleri nedeniyle oldukça serindir. Yakın zamana kadar birçoğunda içme suyu, elektrik, telefon ve kanalizasyon olmayan bu yayla köyleri yayla turizminin ön plana çıkmasıyla alt ve üst yapısı hızla tamamlanmaktadır. Yayla köylerinde modern evlerin yanı sıra hala geleneksel mimariye uygun olarak taştan toprak damlı, tek gözlü, içinde ateş yakma yeri (ocaklık) ve baca bulunan, bir ya da iki pencereli olarak da yapılmaktadır. Yörede bu evlere evcik denmektedir. Modern yapılar inşa edilirken eski evler tamamiyle yıkılmamış, toprak damlara beton dökülerek, pencerelere de demir panjurlar eklenmiştir. Anamur'un en kalabalık yaylası Abanoz'dur. Diğer bilinen yaylaları ise Kaş, Akpınar, Halkalı, Kozağacı, Elbalak, Bodrum, Çandır yaylalarıdır.

Anamur yöresi yemekleri

Ana madde: 

Anamur yöresi yemekleri

Anamur Yöresi Yemekleri genelde sebze ağırlıklı, zeytinyağlı, bazen etli ve sıcak ama çoğunlukla soğuk da tüketilen kendine has lezzetlerdir. Anamur mutfağı Yörük geleneği ve lezzetleriyle beraber, Kıbrıs ve Adana mutfağından da etkilenmiş, çeşitli kebaplar da yöreye has özellik kazanmıştır. Anamur mutfağı tek başına değil Alanya, Ermenek, Kıbrıs ve aslında genel anlamda Taşeli mutfağıyla birlikte ele alınıp değerlendirilmelidir. En yaygın bilinen batırık ve kısır, Anamur yöresinde, özellikle hanımların ikindi oturmalarında, çayla birlikte aldıkları özel bir yiyecektir. Bunun dışında yörede gölevez olarak adlandırılan bir çeşit etli yemek de yapılmaktadır. Diğer lezzetler ise tuzlu olarak; bişi(pişi), kapama, bazlama, yoğurtlu patates, bakla yoğurtlama, yaprak sarması, domates dolması, biber ve kabak dolması, patates dolması, erişte, kabak kavurması, börülce, gölevezli kuru fasulye, nohutlu pilav, kulak çorbası, maş çorbası, pirinç çorbası, keşkek, dövme pilav, yahni, kaburga dolması (boş); tatlı olarak ise palize, samsıra, karsambaç ve cevizli baklavadır.

Garnitür olarak çok çeşitli salata ve mezeler hazırlanır. Bunlar, semizotu ve roka salatası, çoban salata, marul salatası, lahana salatası, ıspanak salatası, kaya koruğu, tarator, yoğurtlu zeytin ezmesi, patates salatası, soğan piyazı, biber kızartması, fava, acılı ezme ve balık çeşitleridir.

Anamur şivesi

Ural-Altay dil ailesinin Oğuz Türkçesinin Taşeli Yöresinde konuşulan bir ağzıdır. Kıbrıs ağzıyla çok büyük benzerlikler gösterir. Yunanca kelimeleri fazlaca barındırmakla beraber genelde Öztürkçe yaratıcı sözcükler hakimdir. Değişik bir vurgu yapısı vardır. Genizden söylenen ñ harfi vardır.