Mersin Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Mersin Teknik
418 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Mersin Anamur Su Borusu Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Mersin Anamur Su Borusu Tamiri

Anamur En İyi 10 Su Borusu Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Anamur En İyi 10 Su Borusu Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Anamur su borusu bakımı yaparken dikkat edilmesi lazım bazı noktalar vardır. Bu noktaları bilen ve su borularına daha büyük sorunlar vermeden bakım edecek kişileri bulmak için Hemen Geliriz'de mekan alan firmaları arayabilirsiniz. Bu sitede bulunan firmaları arayarak su borusu tamiri yaptırabilmeniz mümkündür. Sitedeki ustalar ile iletişime geçmek ise epey kolaydır. Ustaların telefonlarına ulaşarak ustalar ile telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.  

Telefon üzerinden anlaştığınız ustalar ile birlikte su borularınızın tamiri ilişkin konuşabilir ve bu hizmetin bedeli konusunda anlaşmanız mümkündür. Ustalar ile beraber anlaştığınız fiyatlar üzerinden işleme  başlayabilirsiniz. Ustaların sizler için belirledikleri fiyatlar ile birlikte hizmet almanız mümkündür. Ustaların belirttiği fiyatlar için pazarlık yapabilir ve su borusu bakımı için indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.  

 

Anamur Demir Su Borusu Tamiri

Su boruları demirden veya plastikten yapılmaktadır. kullanım alanlarına bağlı olarak sürekli plastik veya demir su borusu tercih edilmektedir. seçim edilen su borularının sağlamlığına da bakılması oldukça önemlidir. Su borularının kalitelerinin iyi olması ile birlikte bu boruları uzun yıllar kullanabilmektesiniz. Su borularının epey uzun yıllar kullanılması için en nitelikli ve ucuz olan borular ile servis sunan ustalara ulaşabilirsiniz.  

Evinizin su tesisatı için su borusu döşemek arzuladığınız zamanlarda bu boruların kalitesine ustalar ile birlikte karar verebilmektesiniz. Ustaların sizlere önerdikleri farklı kalitede ve çeşitli fiyatlarda olan su borularından istediğinizi seçebilmeniz mümkündür. Seçtiğiniz su borularının kalitesi iyi olduğu sürece sizlerin su ihtiyaçlarınızı uzun yıllar karşılayacaklardır.  

Su borusu kalitesine bağlı olarak şık sık veya nadiren tamir ihtiyacı duymaktadır. Su borularının sağlam olması ile beraber su borusu tamiri oldukça nadir durumlarda meydana gelebilmektedir. Su borularının gereken durumlarda tamirinin yapılması için Hemen Geliriz'de mevcut su borusu onarımı ustalarına ulaşılması gerekmektedir.  

Su boruları, suları belirli yerlerden musluklara kadar taşımaya yarayan aletlerdir. mühim bir yere sahip olan suyun, borularının da dikkatlice seçilmesi ve arıza verip vermediğinin kontrolünün yapılması gerekmektedir. lazım olan kontrollerin yapılması ile birlikte düzgün etkin su borularının uzun yıllar bakımı gerekmemektedir. onarım durumları sürekli boruların eskimesinden veya boruların çatlamasından dolayı meydana gelmektedir. Su borularınn tedbirli biçimde döşenmesi ve en nitelikli gereçler kullanılarak döşenmesi epey önemlidir. nitelikli gereçler ile birlikte döşenen su borularının uzun yıllar kullanılması mümkündür. Uzun yıllar su borularının bakımı için masraf yapmamak için kaliteli borular kullanmalı ve kaliteli işçilik yapan ustalar ile beraber çalışmanız gerekmektedir.

Kişilerin su borusu onarımı için ihtiyaç duyduğu ustalar Hemen Geliriz'de mekan almaktadır. Su boruları yer altında ve duvar içlerinde bulunduğu için su akıtmaları, kırılmaları veya yıpranmış olmaları gibi durumlarda duvarlarda ve fayanslarda veya parkelerde su bulunabilmektedir. Yerden gelen suların varlığını fark ettiğiniz anlarda acil olarak su borusu bakımı ustalarına ulaşmanız gerekmektedir. mecburi olan ustalara ulaşmanızın en kolay yolu Hemen Geliriz Web Sitesi'dir. Bu sitede yer alan su borusu bakımı ustalarına ulaşarak en çabuk ve kaliteli hizmeti almanız mümkündür.  

 

Anamur Plastik Su Borusu Tamiri

Plastik su borularının da kullanıldığı bazı bölgeler vardır. En fazla kullanılan demir ve plastik boruların hangi alanlarda kullanılacağı konusunda ustalara danışarak eylem yapmanız mümkündür. Ustaların sizler için sundukları seçenekler arasından dilediğiniz boruyu seçme şansına sahip olmaktasınız. Pimaş borular sayesinde su tesisatının kalitesi de artırılmaktadır. Ustaların kullandıkları Pimaş ve benzeri markalar ile beraber su tesisatının kalitesi artmaktadır.  

Kirli ve temiz olan sular için kullanılan su boruları ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi olmaktadır. kaliteli ve daha uzun yıllar kullanımı sağlanacak olan boruların kullanımı ile birlikte su borusu onarımı çok çok ihtiyacınız olmamaktadır. Su borularının tamirinin sağlanmasının ardından oluşacak sorunlar, sınırlı bir süre, bu su borularını bakım eden kişiler tarafından yapılmaktadır. Ustaların yaptıkları bakım sonrasında hemen tekrar bozulan borular için ustalar tekrar gelerek servis vermektedirler. Ustaların tekrar gelerek yaptıkları hizmetlerden ücret almamaları beklenmektedir. Birinci tamirde işlerinde aksaklık olarak tamiri yarıda bırakan veya tamirde bir hasar oluşan kişiler tarafından tamirler ikinci kere yapıldığında tekrar ücret istenmemektedir.  

Hemen Geliriz'de mevcut ustalar sürekli işlerini tek seferde hallederek müşterilerine nitelikli bir görev sunmaktadırlar. Tek seferde yapılan işlemlerin de yine ustalar ve ustaların çalıştıkları firmalar tarafından garantileri mevcuttur. Ustaların yaptıkları işlemler için güvence hizmeti sunması ile beraber sonrasında oluşabilecek sorunların da çözümleri yine ustalar ile birlikte çözümlenmektedir.  

Ustaların yaptıkları işlemler için sundukları güvence hizmeti ile birlikte oluşan tüm sorunların ustaların sorumluluğunda olması söz konusudur. Ustaların sorumluluğunda olan bu onarım hizmetinden yararlanabilmek için ustaları aramanız yeterlidir. Ustaların kullandıkları ekipmanlar ve yaptıkları işçilik ile beraber sizlere sınırlı bir ücret vermeleri mümkündür. Bu kişilerin sizler için de görev vermesini dilediğiniz zamanlarda Hemen Geliriz'de mekan alan telefon numaralarından ustaları arayarak ulaşabilirsiniz.  

 

Su Sızdıran Boru Tamiri

Su boruları hassas yapılar olmalarıyla beraber iyi bir su tesisatı bulunmayan yerlerde çoğunlukla arızalara neden olmaktadır. çoğunlukla arızalanan borulardan da su sızması mümkündür. Su sızdıran boruların da onarımını yapabilmek için Hemen Geliriz'de mekan alan ustalara ulaşmanız mümkündür. Su sızdıran borular nedeniyle parkelerde, fayanslarda kabarmalar meydana gelebilmektedir. Eğer su boruları duvarlardan geçiyorsa o zamanlarda da su boruları sızdırmaya başladığında duvarlarda kabarmalar meydana gelebilmektedir. Kabarmaların meydana geldiği zamanlarda acil olarak ustalar ile beraber hareket ederek su borularının tamirinin yapılmasını sağlayabilmektesiniz. Kişilerin su borularının arızalanması ile beraber evlerinde veya ofislerinde yer alan parkeler, fayanslar kabarabilmektedir.  

Kabaran parkelerin tamirleri giderek zorlaştığı için ustaların bu parkeleri sökmesi gerekmektedir. lazım olan durumlarda da parkeler ve fayanslar da kırılarak su borularına ulaşılarak bakım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Gerçekleştirilen bakım yöntemleri ile beraber su borularını tekrar kullanmak mümkün olabilmektedir. mecburi olan durumlarda yerde mevcut taşların veya duvarların kırılması ve boruların tekrar döşenmesi söz konusu olabilmektedir.  

Su sızdıran boruların tamirleri illa ki sıfırdan boru takmak ile olmamaktadır. Sızdıran boruların arasındaki kontak boruları da denetim edilerek öncelikle suyun sızdığı yerin belirlenmesi gerekmektedir. lazım olan tespitin yapılması ile birlikte ustalar ilk olarak oralarda bulunan dirsek boruların değişimini sağlarlar, ancak bu suyun sızmasını durdurmadığı takdirde boruların tamamında da değişikliğe gidebilmektedirler. Su borularının sızdırması ile beraber sızdıran boruların sınırlı yöntemler ile tamir edilmesi mümkündür. Su borusu tamiri yapacak olan ustalar ile anlaşarak bu hizmeti çokça seri bir şekilde alabilirsiniz.  

Su borusu bakımı yapacak kişilerin sınırlı bir uzmanlık alanının olması gerekmektedir. Su boruları döşeme konusunda ve su tesisatı konusunda epey iyi eğitilmiş kişiler ile birlikte çalışmak gerekmektedir. gereken olan ustalık alanları için çoğunlukla çıraklıktan başlamış kişiler ile birlikte çalışmak en mantıklısıdır. Su borusu onarımı oldukça zahmetli ve dikkat edilmesi mecburi bir işlemdir. Bu işlemlere dikkat edilerek yapılan su borusu bakımı ile uzun süreler boruları kullanmak olabilir olabilmektedir. En iyi ve en nitelikli su borusu bakımı için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Mersin Anamur Hakkında

Anamur, Mersin iline bağlı bir ilçedir. Adı Yunanca Ανεμούριον = Anemourion (yel değirmeni) sözcüğünden türemiş, rüzgârlı burun anlamına gelmektedir. Antik Anemurium kenti, Anamur burnuna çok yakın ve sürekli rüzgâr alan bir noktada kurulmuştur.

İçindekiler

 1. Tarihçe
 2. Coğrafya
 3. Coğrafi konum
 4. İklim ve bitki örtüsü
 5. Nüfus
 6. Ekonomik yapı
 7. Kültür
 8. Tarihi yerler
 9. Yaylalar
 10. Anamur yöresi yemekleri
 11. Anamur şivesi
 12. Kaynakça
 13. Dış bağlantılar

Tarihçe

Geçmişi antik çağlara uzanan ve sırasıyla Kizuvatlalılar, Hititler, Asurlular ve Persler'in egemenliği altına giren Anamur, MÖ 333'te Büyük İskender’in doğu seferi sırasında Makedonya Krallığı’na bağlanmış, bu dönemden sonra kentin adı "Anemurium" olarak anılmaya başlanılmıştır. Anemurium, antik kaynaklara göre “Rüzgârlı Burun” anlamına gelmektedir. MÖ 1. yüzyıl'da Roma, sonra Bizans egemenliğine giren Anamur, Bizanslılar zamanında yeniden inşa edilmiştir. Daha sonra sırasıyla Arapların, Bizanslar'ın, Anadolu Selçukluların, yeniden Bizans'ın ve Kilikya Ermeni Krallığı'nın eline geçen Anamur, Selçuklu hükümdarı Alaaddin Keykubat’ın, Ertokuş Bey’i kıyı şehirlerinin alınmasıyla görevlendirmesi sonucu, 1228'de Selçuklular'ın, 1243'te yeniden Kilikya Ermeni Krallığı'nın, daha sonra 1275'te Karamanoğlu Beyliği'nin ve 1471'de Osmanlı İmparatorluğu yönetimine geçmiştir.

Anamur 1869 yılında ilçe olmuştur. 1867'de Konya vilayetine bağlı İçel Sancağı'nın bir kazası olan Anamur, 1877'de İçel Sancağı Adana vilayeti'ne bağlanınca, Adana vilayeti İçel Sancağı'nın bir kazası durumuna gelmiştir. Eski kaza merkezi bugünkü Ören beldesinin Nasrettin ve Ortaköy mahalleleridir. Burada yıkık durumdaki eski bir devlet binası hala görülebilir. Sonraları daha iç ve yüksekçe bir bölge olan "Çorak", ilçe merkezi olmuş, adı "Anamur" olarak değiştirilirek, devlet daireleri ve birçok aile Çorak'a taşınmıştır. 1930 yılında eski hükûmet konağı binası Rum Ortodoks kilisesi yıkılarak yerine inşa edilmiştir. Mimarı Ermeni bir ustadır.

Coğrafya

Kumsalları, nesli tükenmek üzere olan deniz kaplumbağalarının (Caretta caretta) yumurtlama alanıdır. Ayrıca deniz kıyısının ıssız ve kayalık olan kesimlerinde Akdeniz fokları yaşamaktadır.

Ormanlık alanları özellikle çam, meşe, kavak, çınar, maun gibi ağaçlar ile defne, keçiboynuzu (harnup), pıynar, mersin (murt), zakkum ... gibi maki grubu bitkilerle kaplıdır. Ormanlarında yaban keçisi, keklik, tavşan, kaplumbağa, kelebek ... gibi çeşitli yabanıl hayvanlar özgürce yaşamaktadır.

Kıyıda İskele, Kale, Melleç, Ören plajı; iç kesimlere doğru Pullu Mesire yeri, Köşekbükü Mağarası yukarı kesimlerde ise yaylalar, ormanlık alanlar, görülmeye değer yerlerdir.

Coğrafi konum

Anamur, Mersin'e bağlı bir ilçe olup, Türkiye'nin güney ucunda bulunur. Anamur Türkiye'de muz , yer fıstığı narenciye ve çilek ile ünlü bir ilçedir. Güneyinde Akdeniz, batısında Antalya'nın Gazipaşa, kuzeyinde Karaman'ın Ermenek, kuzeydoğuda Gülnar ve doğusunda Bozyazı ilçeleri vardır.

Mersin il merkezine uzaklığı 239 km olup, Türkiye'de il merkezine en uzak ilçe konumunda bulunmaktadır.

İklim ve bitki örtüsü

Anamur'da tropika iklim hüküm sürdüğünden maki ve tropikal iklim bitkilerinin hemen hepsi yetişmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 20 ile 24 derece arasında değişmektedir.

Anamur ormanlarının özellikle çam, meşe, kavak, çınar, maun gibi ağaçlar ile defne, keçiboynuzu (harnup), pıynar, mersin (murt), zakkum gibi maki grubu bitkilerle kaplıdır.

Nüfus

İlçe nüfusu 63.983'dir. Anamur halkı büyük çoğunlukla Türk kökenlidir. Yerleşik Türklerin çoğunluğu Ermenek'ten gelerek ilçeye yerleşmişlerdir. Osmanlı döneminde ise beş altı kadar zanaatkar aile İstanbul'dan getirilerek yörenin Osmanlılaşması ve Karamanoğlu kültüründen kurtulması için yerleştirilmişlerdir. Toroslarda yaşayan göçebe yörük Türkler ise zaman içinde gerek ilçe merkezinde gerekse kırsaldaki köylerde yerleşik hayata geçmişlerdir. İlçenin kırsal kesimindeki köylerde hala Türkmen obaları yaşamaktadır. Anamur'un bazı köyleri Tahtacıdır. Tahtacılar geçimlerini orman ürünleri ve kerestecilikle kazanan ve Alevi inancına sahip Türkmenlerdir. Tahtacı köyleri folklorik yapısında semah dansları ve farklı düğün ve cenaze törenleri gelenekleri görülebilir. İlçe merkezinde güney batıya doğru Abdal mahallesi bulunur. Abdallar ise yine Alevi inancına sahip bir topluluktur. Abdallar düğünlerde müzisyenlik yaparak ya da çeşitli hizmet sektöründe çalışmaktadır.(Örneğin: Sünnetçilik, müzisyenlik,balıkçılık vs) Diğer yandan Göçmen diye adlandırılan mahallede ise Arnavutluk'tan 1930'lu yıllarda gelen Arnavut göçmenler ile 1960'lı ve 70'li yıllarda Kıbrıs'tan gelen göçmenler yaşamaktadırlar. İskele mahallesinde ise Mısır'dan zamanında gelip yerleşmiş balıkçılıkla uğraşan aileler vardır.

İstiklal Savaşı sonrası imzalanan Lozan Antlaşması gereği, nüfus mübadelesi ile yöredeki Rum Ortodoks ve Karamanlılar Kıbrıs üzerinden Yunanistan'da Atina'nın Nea Ionia semtine göç ederek yerleşmişlerdir. Göç edenlerin kaç tanesi Rum kaç tanesi Ortodoks inancına sahip oldukları bilinmemektedir. Ama görgü tanıkları yaşlı insanların anlattıklarına bakılırsa, 500 kadar Ortodoks Hristiyan İskele'den sandal ve teknelere binerek Kıbrıs'a doğu açılmışlardır. O yıllarda Anamur nüfusunun toplam 3.000 i bile bulmadığı düşünülürse Rum nüfus %25 kadar olmalıdır.

Anamur dışarıdan çok fazla göç almamakla birlikte çevre illerden gelip yerleşenler ya da yazlıkçılardan yerleşenler bulunmaktadır. İlçede ikamet eden nüfusun 54.000'i Mersin nüfusuna kayıtlıdır. 504 kişi Adana nüfusuna, 406 kişi Antalya nüfusuna, 763 kişi Konya nüfusuna, 1.146 kişi ise Karaman nüfusuna kayıtlıdır.

YılToplamŞehirKır
196541.95311.24630.707
197048.36314.97133.392
197560.61521.47539.140
198071.55123.02548.526
198584.04628.72655.320
199065.76737.33528.432
200083.86449.94833.916
200763.85035.78928.061
200863.01133.93529.076
200962.70234.22728.475
201063.06234.80528.257
201163.12135.04428.077
201262.61035.08227.528
201363.05963.059veri yok
201463.98363.983veri yok
201564.26364.263veri yok
201664.93364.933Veri yok

Ekonomik yapı

Muz üretimini genel olarak seralarda sağlayan Anamur'da seracılık 1995'ten sonra yaygınlaşmaya başlamıştır. Türkiye'nin çilek ihtiyacının %40 gibi büyük bir kısmı da Anamur'dan karşılanır. Yetersiz ulaşım koşulları nedeniyle yabancı turistler tarafından çok fazla ilgi çekmeyen Anamur, yerli turizm açısından gelişmiştir. İlçenin birçok bölgesinde yerli turistlerin yılın belli aylarında ikamet ettiği siteler bulunmaktadır. Yaz aylarında Anamur'da Ankara ve Konya'dan gelen birçok yerli turist görülebilir.

KültürTarihi yerler

Mamure Kalesi, Anamurium Antik Kenti ve Titiopolis Antik Kenti, Ala Köprü, Ak Camii, Anamur ilçe merkezi ve Ören beldesindeki tarihi evler, Azıtepe ve Anamur Müzesi Anamur'da gezilmesi gereken önemli yerlerdir.

Yaylalar

Anamur halkı, yazın 40-45 dereceyi bulan sıcaklardan kaçmak için Toroslar'ın yüksek kesimlerinde kurdukları küçük yayla köylerine çıkarlar. Yaklaşık 3 ay kalınan bu köyler, sahile göre yükseklikleri nedeniyle oldukça serindir. Yakın zamana kadar birçoğunda içme suyu, elektrik, telefon ve kanalizasyon olmayan bu yayla köyleri yayla turizminin ön plana çıkmasıyla alt ve üst yapısı hızla tamamlanmaktadır. Yayla köylerinde modern evlerin yanı sıra hala geleneksel mimariye uygun olarak taştan toprak damlı, tek gözlü, içinde ateş yakma yeri (ocaklık) ve baca bulunan, bir ya da iki pencereli olarak da yapılmaktadır. Yörede bu evlere evcik denmektedir. Modern yapılar inşa edilirken eski evler tamamiyle yıkılmamış, toprak damlara beton dökülerek, pencerelere de demir panjurlar eklenmiştir. Anamur'un en kalabalık yaylası Abanoz'dur. Diğer bilinen yaylaları ise Kaş, Akpınar, Halkalı, Kozağacı, Elbalak, Bodrum, Çandır yaylalarıdır.

Anamur yöresi yemekleri

Ana madde: 

Anamur yöresi yemekleri

Anamur Yöresi Yemekleri genelde sebze ağırlıklı, zeytinyağlı, bazen etli ve sıcak ama çoğunlukla soğuk da tüketilen kendine has lezzetlerdir. Anamur mutfağı Yörük geleneği ve lezzetleriyle beraber, Kıbrıs ve Adana mutfağından da etkilenmiş, çeşitli kebaplar da yöreye has özellik kazanmıştır. Anamur mutfağı tek başına değil Alanya, Ermenek, Kıbrıs ve aslında genel anlamda Taşeli mutfağıyla birlikte ele alınıp değerlendirilmelidir. En yaygın bilinen batırık ve kısır, Anamur yöresinde, özellikle hanımların ikindi oturmalarında, çayla birlikte aldıkları özel bir yiyecektir. Bunun dışında yörede gölevez olarak adlandırılan bir çeşit etli yemek de yapılmaktadır. Diğer lezzetler ise tuzlu olarak; bişi(pişi), kapama, bazlama, yoğurtlu patates, bakla yoğurtlama, yaprak sarması, domates dolması, biber ve kabak dolması, patates dolması, erişte, kabak kavurması, börülce, gölevezli kuru fasulye, nohutlu pilav, kulak çorbası, maş çorbası, pirinç çorbası, keşkek, dövme pilav, yahni, kaburga dolması (boş); tatlı olarak ise palize, samsıra, karsambaç ve cevizli baklavadır.

Garnitür olarak çok çeşitli salata ve mezeler hazırlanır. Bunlar, semizotu ve roka salatası, çoban salata, marul salatası, lahana salatası, ıspanak salatası, kaya koruğu, tarator, yoğurtlu zeytin ezmesi, patates salatası, soğan piyazı, biber kızartması, fava, acılı ezme ve balık çeşitleridir.

Anamur şivesi

Ural-Altay dil ailesinin Oğuz Türkçesinin Taşeli Yöresinde konuşulan bir ağzıdır. Kıbrıs ağzıyla çok büyük benzerlikler gösterir. Yunanca kelimeleri fazlaca barındırmakla beraber genelde Öztürkçe yaratıcı sözcükler hakimdir. Değişik bir vurgu yapısı vardır. Genizden söylenen ñ harfi vardır.