Mersin Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Mersin Teknik
295 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Mersin Anamur Su Deposu Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Mersin Anamur Su Deposu Tamiri

Anamur En İyi 10 Su Deposu Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Anamur En İyi 10 Su Deposu Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Anamur su deposu bakımı yaptıracağınız zamanlarda branşında deneyimli olan ustalar ve resmi işletmeler ile birlikte hizmet almak için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede yer alan firmaların su deposu onarımı konusunda usta oldukları bilinmektedir. Bilindik firmalar ve kişiler ile beraber çalışmak için bu sitede mekan alan firmaları aramaya başlayabilirsiniz.  

Su depolarında oluşabilecek delikler, tıkanıklıklar, kirlenmeler veya diğer arızalar için su deposu tamiri yapan firmaları arayabilirsiniz. Burada yer alan kişilerden servis alarak sorunlarınıza seri bir çözüm üretebilmektesiniz.  

 

Plastik Su Deposu bakımı  

Su depoları fazla çeşitli olarak üretilebilmektedir. Su depolarının yapılma aşamasında seçtiğiniz madde ile beraber su depolarınızı yaptırabilmeniz mümkündür. Su depolarını plastikten, sacdan, metalden yaptırabilmeniz mümkündür. İçerisinde tutulan suların ne için kullanılacağına bağlı olarak da su deposunda kullanılan maddeler değişmektedir. Değişen bu özellikler ile birlikte su deposunda oluşan arızaların onarım edilmesi için Hemen Geliriz'de yer alan işletmeler ve kişiler ile beraber çalışabilmeniz mümkündür. Bu sitede yer alan kişilerin sizler için en uygun biçimde bakım hizmeti sunacağının garantisini çalıştıkları işletmeler vermektedir. Verilen hizmetlerin sonrasında oluşabilecek sorunların belirli bir süre ile birlikte tekrar aynı firmalarca bakım edilmesi mümkündür.  

Su deposu bakımı için en yakın ve en güvenilir işletmeler ile Hemen Geliriz üzerinden çalışabilirsiniz. Kişilerin sizler için sundukları servisler karşılığında sınırlı bir miktar almaları mümkündür. Su deposunda bulunan arızaya bağlı olarak firmaların sizlere sundukları ücretlerde de yenilik olması söz konusu olmaktadır. Söz konusu olan ücret farklılıkları su deposunda oluşan arızadan kaynaklı da olabilir, onarım eden firmaların belirledikleri fiyatlardan dolayı da olabilmektedir. Kişilerin onarım ettikleri su depolarının çeşitli maddelerden oluşması ile birlikte tamir süreleri ve bakım için kullandıkları maddeler de yenilik göstermektedir.  

Su deposu onarımı sırasında kullanılan maddelerin ücretlerinin değişmesi ile beraber onarım işlemlerinin maliyetleri de artabilmektedir. kaliteli gereçler ile ucuz hizmet sunan firmaları ve kişileri bulabilmeniz mümkündür. Kişilerin sizler için sundukları su deposu tamiri hizmetini en ucuz biçimde alabilmek için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede mekan alan firmaların ve ustaların piyasada mekan alan diğer ustalar ve firmalardan çok daha ucuza su deposu onarımı hizmeti verebilmeleri mümkündür. Bu sitede mekan alan şirketler ile veya ustalar ile konuşarak pazarlık yapabilmeniz mümkündür.  

Bu sitede mekan alan kişiler ile birlikte çalışarak piyasada yer alan diğer firmalardan aşırı daha ucuza hizmet alabilmeniz mümkündür. Plastik olan su deposu çok seri bir şekilde bozulabilmektedir. lakin plastik su depoları uygulama alanı olarak epey fazladır. Bu kadar çok alanda kullanılan plastik su depoları için şahsi olarak bakım hizmeti sunulmaktadır. şahsi olarak sunulan onarım hizmeti ile beraber plastik olan su depolarını hızlı bir şekilde tamir ettirebilirsiniz. Plastik su depoları güneşte kalma durumlarında veya diğer hava olaylarından dolayı kısa sürelerde hasar görebilmektedirler. Su deposu olarak kullanılan plastik depolar sayesinde su depolarını arzuladığınız yerlere taşıtabilmeniz mümkündür.  

Su deposu satın aldığınız zamanlarda sizlere kullanım alanlarınıza uygun su depoları önermektedirler. Eğer uygulama alanlarınıza ekonomik olmayan su deposu satın aldıysanız, bu su depolarında sıklıkla arızalara rastlayabilirsiniz. genellikle olarak arızalara sebep olan su depolarının iyi bir tamire ihtiyacı olmaktadır. İyi bir bakım sonrasında da su depolarınızı çok uzun yıllar kullanabilmeniz mümkündür. En iyi su deposu bakımı ve garantili görev için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede yer alan firmalar ile birlikte tamir hizmeti alabilmeniz mümkündür.  

Plastik olan su depolarının delinmesi, su deposunun patlaması gibi arızalarda acil olarak ihtiyacınız olan Anamur su deposu tamiri ustalarına ulaşabilmeniz mümkündür. Acil depolama patlamalarında sizlere en çabuk servisi sunacak olan su deposu onarımı firmalarına Hemen Geliriz Web Sitesi üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür. Bu sitede mekan alan şirketler sizlerin acil durumlarınızda sizleri mağdur etmeyerek, fazla çabucak bir biçimde hizmet sunabilmek için çalışmaktadırlar. Su depolarının programlı bakımlarında ve diğer bakımlarında da sizlere görev veren kişileri Hemen Geliriz'de bulabilirsiniz. Burada yer alan kişilerin sizler ile birlikte çalışarak, sizlere en ucuz hizmeti sunmaları mümkündür. Plastik su deposu tamirlerinde acil olarak yapılması gerekeni ehil kişiler yapmaktadırlar.  

 

Anamur Sac Su Deposu  

Sac su depoları insanların en çok seçim ettikleri su depolarıdır. Hem hafif hem çabucak kurulm olan sac su deposu ile birlikte birçok kişinin su deposu ihtiyacı giderilmektedir. Dış alanlara takılacak olan su depoları için hesaplı maddenin sac olduğu düşünülmektedir. Dışarıda yer alan su depolarının hava durumlarına bağlı olarak fazla hızlı eskiyebilmeleri mümkündür. Bu su depolarının fazla çabuk eskimemesi için sac maddesi kullanılmaktadır. Sacdan yapılan depoların bazı durumlarda paslanması veya sacların birleştikleri noktalardan kopması gibi durumlar oluşabilmektedir.  

Sac su deposu onarımı yöntemleri için Hemen Geliriz'de mekan alan ustalara veya firmalara ulaşabilirsiniz. Sac su depolarının uygulama alanları da plastik su depoları kadar fazladır. epey çok kullanılan sac su depoları ile beraber arızaların da epey fazla olması söz konusu olmaktadır.  

Sac su depoları özellikle içme suyu olarak kullanılan suların depolanmasında kullanılmaktadır. Hem sağlıklık hem sağlam olan bu depolar sayesinde içme sularınızı depolayabilmeniz mümkündür. Kişilerin su depolarını kullanması ile birlikte arızaların da meydana gelmesi söz konusu olabilmektedir.  

Su deposu bakımı için en iyi hizmeti sunan ustalar ve işletmeler Hemen Geliriz'de yer almaktadır. mekan alan firmalara veya ustalara ulaşmak için Hemen Geliriz Ana Sayfası'nda mekan alan, görev ve mevki bilgisini doldurmanız yeterlidir. Bu bilgileri doldurmanız ile beraber sizlere listelenecek olan firmalardan veya ustalardan dilediğinizi arayabilirsiniz. Aradığınız kişilere hizmet ilişkin soru sorabilir ve sundukları hizmetlerin ücretlerini öğrenebilirsiniz. Ustalar ile anlaştığınız fiyat üzerinden servis alabilmeniz mümkündür. görev almak dilediğiniz zamanlarda ustaları tekrar Hemen Geliriz üzerinden arayarak su deposu tamiri yaptırabilirsiniz.  

Su depoları oldukça kullanışlı mekanizmalardır. Bu depolar sayesinde kuyularda bulunan suların depolanması ve sonra kullanımı için depolarda bekletilmesi gibi birçok işe yarayabilmektedir. Su depoları kullanışlılığına göre seçilip, alınmaktadır. Su deposu isteyen kişiler ne amaçla kullanacaklarına ve sonrasında da ne kadar zaman dayanması gerektiğine karar vererek su deposu seçmektedirler. Su depolarını seçtikten sonra bu depoların sağlamlıkları da kullanımlarına bağlı olarak değişmektedir.  

Sac su deposu ve plastik su deposu çeşitli farklı alanlarda kullanılmaktadır. Kullanılan alanların değişik olması ile birlikte depoların aksaklık sorunlarında da farklılıkların oluşması söz konusu olabilmektedir. Söz konusu olan arızaların bakımı için de usta kişiler ile birlikte eylem birliği yapılması gerekmektedir. gereken olan durumlarda acil olarak çağıracağınız ustaları Hemen Geliriz adresinde bulabilirsiniz. Su deposu arızalandığında suların boşa akması gibi durumlar yaşanacağı için size en yakın ve en çabucak tasvirde tamirini yapacak kişiler gereklidir. uzman kişiler tarafından yapılacak olan su deposu tamiri ile uzun süreler su deponuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.  

Mersin Anamur Hakkında

Anamur, Mersin iline bağlı bir ilçedir. Adı Yunanca Ανεμούριον = Anemourion (yel değirmeni) sözcüğünden türemiş, rüzgârlı burun anlamına gelmektedir. Antik Anemurium kenti, Anamur burnuna çok yakın ve sürekli rüzgâr alan bir noktada kurulmuştur.

İçindekiler

 1. Tarihçe
 2. Coğrafya
 3. Coğrafi konum
 4. İklim ve bitki örtüsü
 5. Nüfus
 6. Ekonomik yapı
 7. Kültür
 8. Tarihi yerler
 9. Yaylalar
 10. Anamur yöresi yemekleri
 11. Anamur şivesi
 12. Kaynakça
 13. Dış bağlantılar

Tarihçe

Geçmişi antik çağlara uzanan ve sırasıyla Kizuvatlalılar, Hititler, Asurlular ve Persler'in egemenliği altına giren Anamur, MÖ 333'te Büyük İskender’in doğu seferi sırasında Makedonya Krallığı’na bağlanmış, bu dönemden sonra kentin adı "Anemurium" olarak anılmaya başlanılmıştır. Anemurium, antik kaynaklara göre “Rüzgârlı Burun” anlamına gelmektedir. MÖ 1. yüzyıl'da Roma, sonra Bizans egemenliğine giren Anamur, Bizanslılar zamanında yeniden inşa edilmiştir. Daha sonra sırasıyla Arapların, Bizanslar'ın, Anadolu Selçukluların, yeniden Bizans'ın ve Kilikya Ermeni Krallığı'nın eline geçen Anamur, Selçuklu hükümdarı Alaaddin Keykubat’ın, Ertokuş Bey’i kıyı şehirlerinin alınmasıyla görevlendirmesi sonucu, 1228'de Selçuklular'ın, 1243'te yeniden Kilikya Ermeni Krallığı'nın, daha sonra 1275'te Karamanoğlu Beyliği'nin ve 1471'de Osmanlı İmparatorluğu yönetimine geçmiştir.

Anamur 1869 yılında ilçe olmuştur. 1867'de Konya vilayetine bağlı İçel Sancağı'nın bir kazası olan Anamur, 1877'de İçel Sancağı Adana vilayeti'ne bağlanınca, Adana vilayeti İçel Sancağı'nın bir kazası durumuna gelmiştir. Eski kaza merkezi bugünkü Ören beldesinin Nasrettin ve Ortaköy mahalleleridir. Burada yıkık durumdaki eski bir devlet binası hala görülebilir. Sonraları daha iç ve yüksekçe bir bölge olan "Çorak", ilçe merkezi olmuş, adı "Anamur" olarak değiştirilirek, devlet daireleri ve birçok aile Çorak'a taşınmıştır. 1930 yılında eski hükûmet konağı binası Rum Ortodoks kilisesi yıkılarak yerine inşa edilmiştir. Mimarı Ermeni bir ustadır.

Coğrafya

Kumsalları, nesli tükenmek üzere olan deniz kaplumbağalarının (Caretta caretta) yumurtlama alanıdır. Ayrıca deniz kıyısının ıssız ve kayalık olan kesimlerinde Akdeniz fokları yaşamaktadır.

Ormanlık alanları özellikle çam, meşe, kavak, çınar, maun gibi ağaçlar ile defne, keçiboynuzu (harnup), pıynar, mersin (murt), zakkum ... gibi maki grubu bitkilerle kaplıdır. Ormanlarında yaban keçisi, keklik, tavşan, kaplumbağa, kelebek ... gibi çeşitli yabanıl hayvanlar özgürce yaşamaktadır.

Kıyıda İskele, Kale, Melleç, Ören plajı; iç kesimlere doğru Pullu Mesire yeri, Köşekbükü Mağarası yukarı kesimlerde ise yaylalar, ormanlık alanlar, görülmeye değer yerlerdir.

Coğrafi konum

Anamur, Mersin'e bağlı bir ilçe olup, Türkiye'nin güney ucunda bulunur. Anamur Türkiye'de muz , yer fıstığı narenciye ve çilek ile ünlü bir ilçedir. Güneyinde Akdeniz, batısında Antalya'nın Gazipaşa, kuzeyinde Karaman'ın Ermenek, kuzeydoğuda Gülnar ve doğusunda Bozyazı ilçeleri vardır.

Mersin il merkezine uzaklığı 239 km olup, Türkiye'de il merkezine en uzak ilçe konumunda bulunmaktadır.

İklim ve bitki örtüsü

Anamur'da tropika iklim hüküm sürdüğünden maki ve tropikal iklim bitkilerinin hemen hepsi yetişmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 20 ile 24 derece arasında değişmektedir.

Anamur ormanlarının özellikle çam, meşe, kavak, çınar, maun gibi ağaçlar ile defne, keçiboynuzu (harnup), pıynar, mersin (murt), zakkum gibi maki grubu bitkilerle kaplıdır.

Nüfus

İlçe nüfusu 63.983'dir. Anamur halkı büyük çoğunlukla Türk kökenlidir. Yerleşik Türklerin çoğunluğu Ermenek'ten gelerek ilçeye yerleşmişlerdir. Osmanlı döneminde ise beş altı kadar zanaatkar aile İstanbul'dan getirilerek yörenin Osmanlılaşması ve Karamanoğlu kültüründen kurtulması için yerleştirilmişlerdir. Toroslarda yaşayan göçebe yörük Türkler ise zaman içinde gerek ilçe merkezinde gerekse kırsaldaki köylerde yerleşik hayata geçmişlerdir. İlçenin kırsal kesimindeki köylerde hala Türkmen obaları yaşamaktadır. Anamur'un bazı köyleri Tahtacıdır. Tahtacılar geçimlerini orman ürünleri ve kerestecilikle kazanan ve Alevi inancına sahip Türkmenlerdir. Tahtacı köyleri folklorik yapısında semah dansları ve farklı düğün ve cenaze törenleri gelenekleri görülebilir. İlçe merkezinde güney batıya doğru Abdal mahallesi bulunur. Abdallar ise yine Alevi inancına sahip bir topluluktur. Abdallar düğünlerde müzisyenlik yaparak ya da çeşitli hizmet sektöründe çalışmaktadır.(Örneğin: Sünnetçilik, müzisyenlik,balıkçılık vs) Diğer yandan Göçmen diye adlandırılan mahallede ise Arnavutluk'tan 1930'lu yıllarda gelen Arnavut göçmenler ile 1960'lı ve 70'li yıllarda Kıbrıs'tan gelen göçmenler yaşamaktadırlar. İskele mahallesinde ise Mısır'dan zamanında gelip yerleşmiş balıkçılıkla uğraşan aileler vardır.

İstiklal Savaşı sonrası imzalanan Lozan Antlaşması gereği, nüfus mübadelesi ile yöredeki Rum Ortodoks ve Karamanlılar Kıbrıs üzerinden Yunanistan'da Atina'nın Nea Ionia semtine göç ederek yerleşmişlerdir. Göç edenlerin kaç tanesi Rum kaç tanesi Ortodoks inancına sahip oldukları bilinmemektedir. Ama görgü tanıkları yaşlı insanların anlattıklarına bakılırsa, 500 kadar Ortodoks Hristiyan İskele'den sandal ve teknelere binerek Kıbrıs'a doğu açılmışlardır. O yıllarda Anamur nüfusunun toplam 3.000 i bile bulmadığı düşünülürse Rum nüfus %25 kadar olmalıdır.

Anamur dışarıdan çok fazla göç almamakla birlikte çevre illerden gelip yerleşenler ya da yazlıkçılardan yerleşenler bulunmaktadır. İlçede ikamet eden nüfusun 54.000'i Mersin nüfusuna kayıtlıdır. 504 kişi Adana nüfusuna, 406 kişi Antalya nüfusuna, 763 kişi Konya nüfusuna, 1.146 kişi ise Karaman nüfusuna kayıtlıdır.

YılToplamŞehirKır
196541.95311.24630.707
197048.36314.97133.392
197560.61521.47539.140
198071.55123.02548.526
198584.04628.72655.320
199065.76737.33528.432
200083.86449.94833.916
200763.85035.78928.061
200863.01133.93529.076
200962.70234.22728.475
201063.06234.80528.257
201163.12135.04428.077
201262.61035.08227.528
201363.05963.059veri yok
201463.98363.983veri yok
201564.26364.263veri yok
201664.93364.933Veri yok

Ekonomik yapı

Muz üretimini genel olarak seralarda sağlayan Anamur'da seracılık 1995'ten sonra yaygınlaşmaya başlamıştır. Türkiye'nin çilek ihtiyacının %40 gibi büyük bir kısmı da Anamur'dan karşılanır. Yetersiz ulaşım koşulları nedeniyle yabancı turistler tarafından çok fazla ilgi çekmeyen Anamur, yerli turizm açısından gelişmiştir. İlçenin birçok bölgesinde yerli turistlerin yılın belli aylarında ikamet ettiği siteler bulunmaktadır. Yaz aylarında Anamur'da Ankara ve Konya'dan gelen birçok yerli turist görülebilir.

KültürTarihi yerler

Mamure Kalesi, Anamurium Antik Kenti ve Titiopolis Antik Kenti, Ala Köprü, Ak Camii, Anamur ilçe merkezi ve Ören beldesindeki tarihi evler, Azıtepe ve Anamur Müzesi Anamur'da gezilmesi gereken önemli yerlerdir.

Yaylalar

Anamur halkı, yazın 40-45 dereceyi bulan sıcaklardan kaçmak için Toroslar'ın yüksek kesimlerinde kurdukları küçük yayla köylerine çıkarlar. Yaklaşık 3 ay kalınan bu köyler, sahile göre yükseklikleri nedeniyle oldukça serindir. Yakın zamana kadar birçoğunda içme suyu, elektrik, telefon ve kanalizasyon olmayan bu yayla köyleri yayla turizminin ön plana çıkmasıyla alt ve üst yapısı hızla tamamlanmaktadır. Yayla köylerinde modern evlerin yanı sıra hala geleneksel mimariye uygun olarak taştan toprak damlı, tek gözlü, içinde ateş yakma yeri (ocaklık) ve baca bulunan, bir ya da iki pencereli olarak da yapılmaktadır. Yörede bu evlere evcik denmektedir. Modern yapılar inşa edilirken eski evler tamamiyle yıkılmamış, toprak damlara beton dökülerek, pencerelere de demir panjurlar eklenmiştir. Anamur'un en kalabalık yaylası Abanoz'dur. Diğer bilinen yaylaları ise Kaş, Akpınar, Halkalı, Kozağacı, Elbalak, Bodrum, Çandır yaylalarıdır.

Anamur yöresi yemekleri

Ana madde: 

Anamur yöresi yemekleri

Anamur Yöresi Yemekleri genelde sebze ağırlıklı, zeytinyağlı, bazen etli ve sıcak ama çoğunlukla soğuk da tüketilen kendine has lezzetlerdir. Anamur mutfağı Yörük geleneği ve lezzetleriyle beraber, Kıbrıs ve Adana mutfağından da etkilenmiş, çeşitli kebaplar da yöreye has özellik kazanmıştır. Anamur mutfağı tek başına değil Alanya, Ermenek, Kıbrıs ve aslında genel anlamda Taşeli mutfağıyla birlikte ele alınıp değerlendirilmelidir. En yaygın bilinen batırık ve kısır, Anamur yöresinde, özellikle hanımların ikindi oturmalarında, çayla birlikte aldıkları özel bir yiyecektir. Bunun dışında yörede gölevez olarak adlandırılan bir çeşit etli yemek de yapılmaktadır. Diğer lezzetler ise tuzlu olarak; bişi(pişi), kapama, bazlama, yoğurtlu patates, bakla yoğurtlama, yaprak sarması, domates dolması, biber ve kabak dolması, patates dolması, erişte, kabak kavurması, börülce, gölevezli kuru fasulye, nohutlu pilav, kulak çorbası, maş çorbası, pirinç çorbası, keşkek, dövme pilav, yahni, kaburga dolması (boş); tatlı olarak ise palize, samsıra, karsambaç ve cevizli baklavadır.

Garnitür olarak çok çeşitli salata ve mezeler hazırlanır. Bunlar, semizotu ve roka salatası, çoban salata, marul salatası, lahana salatası, ıspanak salatası, kaya koruğu, tarator, yoğurtlu zeytin ezmesi, patates salatası, soğan piyazı, biber kızartması, fava, acılı ezme ve balık çeşitleridir.

Anamur şivesi

Ural-Altay dil ailesinin Oğuz Türkçesinin Taşeli Yöresinde konuşulan bir ağzıdır. Kıbrıs ağzıyla çok büyük benzerlikler gösterir. Yunanca kelimeleri fazlaca barındırmakla beraber genelde Öztürkçe yaratıcı sözcükler hakimdir. Değişik bir vurgu yapısı vardır. Genizden söylenen ñ harfi vardır.