hg
Suner Hukuk Bürosu Sadi Berk Suner
Suner Hukuk Bürosu olarak Aydın,Kuşadası lokasyonu ... nda Avukat, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, Borç Alacak Avukatı, Tazminat Avukatı, Miras Avukatı, İş Hukuku Avukatı, Sigorta Avukatı, Bilişim Avukatı, Şirket Avukatı, Ticaret Hukuku Avukatı, Hukuki Danışman, Sağlık Hukuku Avukatı, İcra Avukatı, İflas Avukatı, Uluslararası Hukuk Avukatı, Vergi Avukatı, Temyiz Avukatı, İstinaf Avukatı, sektörlerinde sizelere hizmet vermekte. Devamı
Değerlendirme Yap
-.-
4 Hizmet Verdi
Neden Hemen Geliriz?
  • Servis sağlayıcılarımızın en yüksek değerlendirme alanlarını sizler için seçiyoruz.
  • Yılda 20.000 den fazla insan Hemen Geliriz'e güveniyor.
  • Tüm servis sağlayıcılarımızın en iyi hizmeti verdiğinden emin oluyoruz.

En İyi 10 Miras Avukatı – Teklif Al veya Hemen Ara!

miras avukatı, mirasın paylaşılması sırasında oluşan problemlerde devreye girmektedir. Miras, ölen kişinin ardından kan bağı ile diğer kişilere kalmış mal varlığıdır. Bu mal varlığının paylaşımı sırasında oluşacak olan problemlerde bir miras avukatı ile bağlantıya geçilerek çözüm aranabilmektedir. Miras avukatı ile beraber diğer mirasçılara dava açabilir veya sizin adınıza açılmış davalarda sizi savunması için beraber çalışabilirsiniz.  

Mirasçılar arasında mal paylaşımı sırasında birçok problem meydana gelmektedir. yasal yollardan mirasa hak kazanan kişiler ve vasiyetnameler yoluyla mirasa hak kazanan kişiler arasında yoğun problem görülmektedir. Miras davaları da diğer davalarda olduğu gibi mahkemelerde görülmektedir. Uzlaştırmacı veya ara bulucu tarafından da çözülebilen miras davaları vardır.  

 

Veraset Çıkarma

Veraset çıkarmak için ölen kişi ile mirasçılar arasında kan bağı bulunması gerekmektedir. Eğer kişilerde kan bağı yoksa ve mirasçı durumunda değillerse veraset çıkarma işlemi yapılmamaktadır. Veraset çıkarabilmek için notere gitmeniz yeterlidir. Noterde veraset çıkarma işlemi yapabildiğiniz gibi bu işlemin sınırlı bir ücreti bulunmaktadır. Bu sınırlı bir ücreti ödedikten sonra alacağınız veraset ile beraber mirasçıların yüzde kaç oranında, ölen kişinin mal varlığından pay alacağı belirlenmektedir. Mal varlığının paylaştırılması sırasında sınırlı kurallar ile beraber mirastan pay alma oranları hesaplanmaktadır. Ölen kişiye birinci derece yakın olan kişilerin en yoğun pay alacağı bir gerçektir. Daha sonraki kan bağlarında sınırlı bir oran izlenerek mal varlığı paylaştırılmaktadır.  

Veraset çıkarma işlemi notere gidildikten sonra yoğun kısa ir işlemdir. yoğun kısa bir dakikada mirasçıların alacakları mal varlığı payları hesaplanmaktadır. Hesaplanan paylara göre de sınırlı mirasçılar ile beraber mal varlıklarının üzerlerine geçirmeleri mümkündür. Birinci derece yakın olan kişilere mal varlığı paylaşımı aynı oranda yapılmaktadır.  

Veraset ilamı çıkarıldığında listede mevcut mirasçılar ile beraber adliyelerden bu malları üzerlerine geçirmeleri mümkündür. Eğer listede kan bağı bulunmayan kişiler de bulunuyorsa bu kişilere mirası hak ettiren dilekçedeki ölçü kadar pay düşmektedir. Kan bağı gibi her mirasçı için aynı pay oranı bu kişiler için geçerli değildir. Ölen kişinin mirasçıları arasında çıkabilecek herhangi bir sorunda miras avukatı devreye girerek mirasçılar adına dava açabilmektedir. Miras avukatları sizlere en düzgün hizmeti sunabilmek için miras hukuku alanında ustalık kazanmış kişilerdir. Bu kişilere ulaşmanız Hemen Geliriz ile yoğun hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Hemen Geliriz Web Sitesi sayesinde miras hukuku avukatı bulmak yoğun kolay. Ana Sayfa'da mevcut hizmet ve konum bilgilerini doldurmanız ile beraber sizlere özel olarak listelenecek olan miras avukatlarından herhangi birini seçerek çağrı yapabilirsiniz. Aradığınız miras hukuku avukatlarından miras hukuku hakkında bilgi alabilir ve size verebilecekleri hizmetler varsa bu kişiler ile anlaşarak yasal işlemlerinizi yapabilirsiniz.  

 

Vasiyetname ile Mirastan Pay Alma

Kan bağı ile olan yasal mirasçılar haricinde ölen kişinin, ölmeden önce özel olarak mirastan pay vermek istediği kişiler için yazdığı dilekçeye de vasiyetname denilmektedir. Bu vasiyetnameler ile beraber mirastan pay alan kişiler de çoğalmaktadır. Kan bağı ile mal varlığında hak iddia edenler haricinde bir de vasiyetname ile mal varlığından pay elde etmeye aktif kişiler mevcuttur. Bu kişiler ile beraber yasal varisler ve vasiyetname ile beraber mal varlığında hak iddia eden kişiler mevcuttur. Bu kişiler mal varlığı üzerinde vasiyetnamelerde yazılı olan ölçü kadar pay almaktadırlar. Ölmeden önce kişinin yazdığı ve imzaladığı bu belgelerin geçerliliği ancak noter huzurunda onaylatma veya bir avukat desteği ile yazılmış olmasıyla mümkündür.  

miras avukatı vasiyetname ile mirastan pay alacak kişilerin de tespitini yapabildiği gibi mal varlığı paylaşımı sırasında da pay oranlarının hesaplanmasını sağlamaktadır. Vasiyetname ile mirastan pay alınabilmektedir. ancak kişinin yeterliliği durumunda bu belgeyi imzalamış olması da ciddi bir detaydır. Kan bağı ile veya  vasiyetname ile mal varlığından pay alacak kişilerin tespiti noter tarafından yapılıp, veraset ilamı olarak yayınlanmaktadır. Verasaet ilamı ile beraber mirastan pay alacak kişilerin ne kadar pay alacağı oranları da hesaplanmaktadır.  

Vasiyetnameler ile pay alacak kişilerin genellikle alacakları paylar, bu belgelerde mekan almaktadır. ancak bazı durumlarda yasal varisler ile kan bağı bulunmayarak mal varlığından pay alacak kişiler arasında bazı sıkıntılar çıkmaktadır. Bu durumlarda da {location} miras avukatı ile beraber yasal varislere veya veraset ile mirastan pay alacak kişilere dava açılabilmektedir.  

Kişiler mal varlığının verilmemesi gibi durumlarda genellikle miras avukatına başvurarak dava açmaktadırlar. Mal varlığının yasal varisler veya yasal olmayan vasiyetnamede mekan alan kişiler tarafından paylaşılmak istenmemesi gibi durumlarda hukuksal süreç başlamaktadır. Bu süreç içerisinde bir miras avukatına ihtiyaç duyulmaktadır. Miras avukatları, sizlere kağıt üzerinde belgelenmiş olarak mal varlığında hak elde etmiş kişilere haklarını hukuksal yollarla alabilmesi için hizmet vermektedirler.  

 

Miras Hukuku

Miras hukuku yoğun geniş ve kapsamlıdır. Türkiye'de mevcut herhangi bir hukuk fakültesinden mezun ve zorunlu bir yıllık stajını tamamlamış avukatların tümü miras hukuku hakkında bilgi sahibidir. Miras hukukunda artık profesyonelleşmiş kişiler ise bu alanda yoğun aşırı okuma yapmış ve genellikle olarak kendini geliştirmek için çabalayan kişilerdir. Çalışkan miras hukuku avukatları ile çalışmak için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede mekan alan miras avukatları sizlere miras davalarında yardım edecektir.  

Aile içerisinde oluşan anlaşmazlıklar veya kan bağı bulunmayan kişilerin mirasçı durumuna düşürülmesi gibi durumlarda hak iddia etmek için miras avukatı ile beraber çalışarak bu kişilere dava açabilirsiniz.  

Miras davaları genellikle Sulh Hukuk Mahkemelerinde görülmektedir. Miras avukatı Sulh Hukuk Mahkemelerine giderek kişilerin istediği davaları açabilmektedirler. Mirasçıların belirlenebilmesi için notere gidilerek sınırlı bir ücret karşılığında veraset ilamı çıkarılması gerekmektedir. Noterde eğer kan bağıyla yani yasal olarak belirlenen kişilerin haricinde bir kişi mirasçılar arasında mekan alıyorsa bu kişi verasetname ile beraber bu mal varlıklarından pay alabilmektedir. Bu kişi noter huzurunda tescillenmiş ve verasetname belgesi geçerli ise ölen kişinin mal varlığından sınırlı oranda pay alabilmektedir.  

Miras hukuku kapsamında hizmet veren miras avukatları sizlere en düzgün hizmeti verebilmek için çalışmaktadırlar. Miras avukatları ile beraber çalışarak miraslarınızda hak kayıplarınızın önüne geçebilirsiniz. Hak kaybınız olsa bile bu hak kaybını sağlayan kişilere dava açarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Mal varlığından hak kaybının en az olabilmesi için bir miras avukatı ile çalışmanız şarttır.  

Size en yakın ve size en düzgün hizmeti verebilecek olan miras avukatı için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Hemen Geliriz Ana Sayfası'nda mevcut hizmet ve konum bilgisini doldurarak sizlere en düzgün hizmeti verecek olan kişilere ulaşabilirsiniz. Hemen Geliriz yapısında mekan alan miras avukatı alanında uzmanlaşmış ve artık miras hukuku hakkında oldukça düzgün bilgilere sahip kişilerdir. Miras hukukunda kendini kanıtlamış ve düzgün hizmet sunabilecek miras avukatları için Hemen Geliriz'i ziyaret edebilirsiniz.  

miras avukatı sizlere miras hukuku içerisinde mekan alabilecek bütün davalarınız için hizmet verebilmektedir. Verilen miras hukuku avukatlığının sınırlı ücretleri mevcuttur. Her miras avukatının belirlediği ücretler farklı farklı olmaktadır.