Nüfusun hızla artması sebebi ile arabaların kullanımı da artmıştır. Bu da insanların trafikte oldukça fazla zaman geçirmesine sebep olmuştur. Trafikte daha az zaman geçirmek ve gidecekleri yere daha kısa sürede gitmek için insanlar motosiklet kullanmaya başlamıştır. Hem gidilecek yere daha hızlı ulaşılmasını sağlaması hem de yakıt anlamında arabalardan daha ucuz olması sebebi ile motosikletler sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. 

Motosiklet kullanımı oldukça dikkat ve iyi bir refleks ister. Özellikle trafiğin kalabalık olduğu yerler de ve saatler de motosiklet kullananların dikkatli olması gerekmektedir. Ayrıca motosiklet kullanırken kask ve gerekli ekipmanların da takılması en önemli trafik kurallarından biridir. Motosikletler arabalardan daha büyük bir önem taşıdığı için bakımlarının zamanında yapılması ve arızalanması durumunda mutlaka motosiklet tamircisi tarafından arızanın tespit edilip onarılması gerekmektedir. 

En Yakın Motosiklet Tamircisi 

Motosikletler trafik yoğunluğundan kaçmak için en çok tercih edilen ulaşım araçları arasındadır. Sadece trafikten kaçmak için tercih edilmez farklı özellikteki motosikletler de sevenleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Motosikletler arabalara veya diğer araçlara göre daha fazla güvenlik önlemi alınması gerektiği için daha önemlidir. Özellikle bakımlarının zamanında yapılması gerekmektedir. Zamanında bakımı yapılmayan motosikletler de kaza oranı daha yüksektir. Bakım esnasında yağ değişimi, lastiklerin ve frenlerin kontrolü gibi işlemler yapılır. 

Motosikletlerde meydana gelebilecek arızayı en aza indirmek için bakımın zamanında yapılması önemlidir. Onun dışında motosikletlerde meydana gelen arızalarda arızanın tespiti ve tamiri için motosiklet tamircisi ile iletişime geçmelisiniz. Yolda kaldığınız zaman yakınınızdaki motosiklet tamircisinden hizmet almanız önemlidir. Web sitemiz üzerinden bulunduğunuz lokasyonu ve almak istediğiniz hizmeti girerek size en yakın motosiklet tamircisi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Acil Motosiklet Tamircisi

Bazı motosiklet severler sadece şehir için motosiklet kullanmazlar. Uzun yolda seyahat etmek için de motosiklet kullanabilirler. Özellikle oto yollarda ya da daha ücra yerlerde motosikletin arızalanması sizleri zor duruma sokabilir. Bu durumda yapılması gereken 7/24 motosiklet tamircisi ile iletişime geçmektir. Gece ya da gündüz şehir için de ya da şehrin farklı bölgelerinde motosikletiniz arızalandığında web sitemizdeki numaraları aramanız ve acil motosiklet tamircisi ile iletişime sizin için en iyi çözüm olacaktır. 

Uzun bir yolda yolculuk yaparken motosikletiniz arızalanır ise öncelikle motosikletinizi yolun kenarına çekmeniz gerekmektedir. Böylece hem can güvenliğinizi korumuş hem de oluşabilecek kazanın önüne geçmiş olursunuz daha sonra motosiklet tamircisi ile iletişime geçerek arızanın durumunu bulunduğunuz yeri belirterek bulunduğunuz yere gelmesini isteyebilirsiniz. Burada özenle dikkat edilmesi gereken şey motosiklet tamircisine arızanın durumunu bildirmenizdir. Çünkü arızanın durumuna göre parça değişimi yapılması gerekebilir. Parça değişimi için motosiklet tamircisi yedek paçayı yanında getirmesi gerekmektedir. Eğer ki arıza çok büyük ve yerinde tamir yapılamıyor tamir dükkanına gitmesi gerekebilir. Cg motosiklet en çok tercih edilen motosikletlerden bir tanesidir 

Motosiklet Tamir Servisinin Verdiği Hizmetler 

Motosikletler de lastik patlaması gibi basit arızalar meydana gelebildiği gibi bazı büyük arızalarda meydana gelebilir. Bu arızaların tamiri için mutlaka motosiklet tamir servisi ile iletişime geçilmelidir. Motosiklet tamir servisinin verdiği hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • Motosiklet grenaj tamiri
 • Amortisör tamiri
 • Lastik tamiri
 • Motosiklet lastik değişimi
 • Motosiklet arka amortisör tamiri
 • Motosiklet beyin tamiri
 • Motor sırt dayama yapımı
 • Motosiklet ön çamurluk tamiri
 • Motosiklet arka çamurluk tamiri
 • Arka ayaklık tamiri
 • Motosiklet dijital gösterge tamiri
 • Motosiklet şanzıman tamiri
 • Direksiyon kilidi tamiri
 • Motosiklet yağ kaçağı tamiri
 • Motosiklet kontak tamiri
 • Motosiklet far tamiri
 • Motosiklet depo tamiri
 • Motosiklet çanta tamiri
 • Motosiklet aynası tamiri

Motosikletiniz dağ motosikleti, ya da elektrikli motosiklet gibi özelliği ne olursa olsun bu arızalar veyaz benzeri arızalarda motosiklet tamir servisi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Motosiklet Çeşitleri Nelerdir? 

Motosiklet çeşitlerinde ilk olarak akla gelenlerden ve gerçek motosi,klet tutkunlarının en sevdiği tür uzun yol, tur motosikleti gelmektedir. Diğer adıyla da touring olarak bilinir. Uzun asfalt yolculuklarında rahat ve kolay bir sürüş yapmanızı sağlar.  Motosiklet yere yakındır. Bu nedenle de bozuk yollar için pek uygun değildir. Ağır bir motosiklet olup eşya taşımak için idealdir. En çok bilinen markaları ise Honda Gold Wing, Honda Pan European, BMW R 1200 RT ve BMW K 1600 GTL’dir. 

İkinci sırada ise Enduro adıyla bilinen Arazi ve dağ bisikleti gelmektedir. Adeta dağ ve doğayı sevenlerin tercih ettiiği bir motosiklet çeşididir. Asfaltın ya da yolun olmadığı durumlarda kullanılmak için yapılmıştır. Bilinen markalarda ise KTM Adventure 1190, Yamaha Super Tenere ve BMW R1200GS ön plana çıkar. 

Diğer motosiklet türü olarakta Cruiser motosiklet türü Amerika’da ortaya çıkarak oradan tüm dünyaya yayılmıştır. Bu tip motorlar genel olarak yüksek yakıt tüketimi ile bilinirler. Marka ve modele göre tork ve beygir gücü eğrileri değişkenlik gösterebilmektedir. Indian ve Harley Davidson en bilinen modellerdendir. 

Racing yarış motosikleti de diğer bir türdür. Hız ve pist yarışları için üretilmiştir. Fakat günümüzde şehir içlerinde bile sıklıkla kullanılmaktadır. Honda CBR1000, Yamaha R1 BMW S1000RR ve Ducati Panigale öne çıkan markalardandır. 

Street yani Cadde motosikleti adından da anlaşıldığı üzere caddeler de yani şehir içlerinde kullanılan motosikletlere verilen addır. En iyi örnekleri ise Ducati ve Monster ve Diavel serisidir. 

Küçük Tekerlekli Ulaşım Motosikleti diğer bir adıyla Scooter diğer bir türdür. Bu motosiklet türünün de genel amacı Street motosikletler gibi şehir içi kullanıma uygunluğudur. Şehir içinde yüksek manevra kabiliyetli, düşük hızlı, iki nokta arasında en kolay ulaşım yolunu elde edebilmek için geliştirilmişlerdir. Tahmin edilebileceği gibi kullanım mantığı Commuter motosikletler ile aynıdır. Scooterlarda vites kavramı yoktur. Sadece gaz ve fren bulundururlar.