Nevşehir Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Nevşehir Teknik
216 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Nevşehir Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Nevşehir Oto Kontak Tamiri

Nevşehir En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Nevşehir En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız ancak kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Nevşehir otomobil bağlantı bakımı yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da oto bağlantı tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan zararlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi zaman sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir sürede bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu nedenle işin uzmanına danışmak her süre için en mantıklısıdır. Aracınız için Nevşehir araba kontak bakımı gerekli durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

kontak Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. yeni model araçlarda bu sistem çeşitlilik göstermiştir ve yeni bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz olanaklı kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı bağlantı kısmında her döndürdüğünüzde arabanın çeşitli faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine olanak sağlayan dişliler devreye girer. Böylece araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak küçük olduğu için yoğun dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her arabanın kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha çok aracı çalıştırmak için tasarım edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar zarar görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş bağlantı bölümüne de sorun verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına ufak  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi zaman kâfi gelmez. Bu sebeple önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği zaman çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde Nevşehir oto kontak tamiri gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her otomobilin kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha konforlu bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de sıfır model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha orantısız güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. birçok ülkede yasal bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de yeni nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Nevşehir otomobil temas onarımı sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Nevşehir bağlantı Arızaları ve Çözümleri

kontak arızaları çokça sebepten dolayı ortaya çıkabilir. yakın bir bozukluk durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması lazım aracınızın Nevşehir oto kontak tamiri zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde bağlantı arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; kontak anahtar ve şifresinde aşınmalar neticesi gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile probleminiz çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; temas terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir sıkıntı ile kusur gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çözümü olanaklı kılınır. bütün bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de kontak arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• öncelikle sakin kalarak yanlış ve kendinizi tehlikeye atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylece trafik akışını bozmadan kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir arıza olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. arabanın kaputunu açmanız da arıza durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için düzgün bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir usta ile anlaşarak yol yardım için arayın.

• konumunuzu ve aksaklık durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylece işinin ehli olan ustalar gereken tertibat ile yardıma gelecektir.

• destek beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitlenmiş bir şekilde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir durum ile karşılaşmamak adına aracınızın onarım bakım işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın bakım edildiğinden emniyetli olunması gerekir. Aynı şekilde bir kusur ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol destek konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız servisin telefon numarasını yanınızda taşıyın. aksi bir durum ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile irtibata geçin. otomobilin durumundan haberdar olan usta, oluşabilecek zararlar ilişkin daha orantısız bilgiye sahip olacak ve size dayanağı daha tesirli olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En çok Görülen Sebepler

Araçlarda Nevşehir oto kontak onarımı ile ilgili en çok danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en çok karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada otomobilin park konumunda olması kontağın dönmesine ve otomobilin çalışmasına olanak vermez. Bu nedenle ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da kontak döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını denetim edebilirsiniz.  

Bu olayda yapmanız lazım kontağı çıkarıp tekrar taktıktan  sonra çabucak bir biçimde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma olasılığı ya da hasar görmüş olma olasılığı olabilir. Bu sebeple anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir sorun olduğu takdirde ise anahtar yeniliği yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha ehil destek almanız gerekir. Bu durumda Nevşehir araba temas bakımı için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez sonuçlar ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için ehil bir ekip ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu nedenle referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için araba temas onarımı işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. probleminiz aracın temas silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her tür sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. hesaplı fiyatlar ve kaliteli bir eylem için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile irtibata geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Nevşehir oto temas bakımı için bilgi alabilirsiniz.