Eski araçları da mevcut anahtarlar haricinde artık yeni oto anahtarlar da çip bulunur. oto anahtarının üzerinden mekan alan çip sayesinde araçların kapı ve pencereleri de daha basit bir şekilde açılır. oto anahtarının için de mevcut çip elektronik sistem ile çalıştığı için bağlantının daha basit bulunmasını sağlar. oto anahtar imalatı da oldukça basit bir şekilde gerçekleşir. oto anahtar imalatı herkes tarafından yapılan bir işlem değildir. İçerisinde çip bulunduğu için çipin uyum sağlaması ve farklı kullanılan özel yazılımlarla beraber yapılması gerekir. gereken programları kullanan oto anahtarcılar bu işlemi daha basit bir şekilde yapar.

Her otomobilde kopya anahtarın bulunması daha düzgün olabilir. Herhangi bir hırsızlık gibi olayların olması sonucunda sizden kopya anahtar talep edilir. Eğer kopya anahtar bulunmazsa sigorta şirketleri gereken olan zarar için ödeme yapmazlar. Bu nedenle kopya anahtarın olması oldukça önemlidir. 

oto anahtar yapımı ücretleri de yoğun lüks değildir. genellikle araçlara göre değişiklik gösterir. ancak kopya anahtarı yapılacağı süre firma seçimi de önemlidir. Kendi aracınızın firmasına götürebilirsiniz. ancak internet üzerinden de hizmet veren birçok firma bulunuyor. 

kopya oto Anahtarı

Yeni yeni araç aldığımız süre genellikle sizleri iki adet anahtar verilir. Birisi arızalandığı veya çalındığı süre diğerini rahatlıkla kullanmanız için tasarlanmış olur. kopya anahtar verilmesi genellikle oldukça önemlidir. ancak verilen kopya anahtarlar ilk anahtarla gibi otomatik değildir. kopya anahtar kullandığınız süre aracı manuel olarak açmanız gerekir.

kopya anahtarlar her araç aldığınız süre bir adet yanında verilir. genellikle kopya anahtar yoğun seçenek kullanılmaz. 

  • kopya anahtarlar kullanılan ilk anahtar kadar oldukça önemlidir.
  • Çok kısa süre de bozulmaz. Daha sağlam olan ürünlerdir.
  • kopya anahtarın en büyük dezavantajı otomatik olarak çalışmamasıdır. Manuel olarak çalıştığı için kapıları ve pencereleri açmak için aracı çalıştırmak gerekir.

kopya anahtar kullanımı yapacağınız süre mutlaka bu konu hakkında detaylı bilgi almalısınız. 

İmmobilizer Sistem

İmmobilizer sistem sadece araçların kumandasına takılan bir sistemdir. Elektronik devre olan bu parça sadece bağlantı anahtarı için kullanılır. Bu parça tamamlanmadığı süre da motor çalışmaz. oldukça kuvvetli bir sistem olduğu için çalınma gibi aşırı riskleri de pek mümkün değildir. İmmobilizer sistem genellikle anahtarla birleştirilse de farklı oto firmaları farklı tekniklikler de kullanabilir. Bazı oto markaları şifre girişi de sağlayabilir. Immobilizer sistem ülkemizde genellikle yeni model araçlarda ve orta sınıf üzeri olan araçlar da normal hale getirilmiştir. 

Pek yoğun ülkede bu sistem zorunlu hale getirilirken ülkemiz de hala birçok araçta bulunmamaktadır. İmmobilizer sistem kullanımı sayesinde araç hırsızlıklarında da büyük ölçüde azalmalar meydana gelmiştir. Bazı araçlarda kullanılan immobilizer sistem her süre güvenli kabul edilmez. Bazı otomobillerde motor sisteminin en derin kısmına monte edildiği için uzun süre de devre dışı bırakmak basit olmaz. Bu gibi sistemler genellikle daha güvenlidir. Bazı oto modellerinde ise aracı kilitleme devresi genellikle yoğun daha basit ulaşılabilir ve Böylece devre dışı da bırakılabilir. ancak bu gibi uygulamalar da yoğun güvenli sayılmaz.

oto Anahtar Çeşitleri

oto anahtar sistemi motorun hareket etmesini sağlar ve marş motoru ile beraber akünün de bağlantı kurmasını sağlayan bir sistemdir. Araç anahtarı olmadan ne yazık ki aracı kullanmak mümkün değildir. Teknolojinin ilerlemesiyle beraber oto anahtar çeşitleri de artmıştır. Akıllı oto anahtar, sustalı oto anahtar ve immobilizer oto anahtar olarak çeşitleri bulunur. oto anahtar çeşitleri araçlara göre değişiklik gösterir. 

Eğer yoğun lüks bir araç kullanımı yapıyorsanız genellikle akıllı oto araçları seçim edilir. genellikle bu araç tiplerinde bu kumandalar daha aşırı rağbet görür. ancak eski tip araçlar da kullanılan kumandalar daha farklıdır. Manuel olarak çalıştığı için yoğun aşırı rağbet görmez. ancak günümüzde birçok araç için daha basit kullanılan araç kumandaları da yapılmaktadır. 

Akıllı oto Anahtar Kullanımı

Akıllı oto anahtar sistemi genellikler araçlar da en yoğun seçim edilen ve her şeyin otomatik olarak çalıştırdığı bir sistemdir. Aracınızın anahtarına dokunmadan cebinizde dururken bile alglama sistemi sayesinde aracınızı daha basit bir şekilde açabilir. Böylece aracınız da çalışır bir hale gelmiş olur. Akıllı oto anahtar kullanımı genellikle seçim edile bir sistemdir. Akıllı oto anahtarı manuele göre daha aşırı kullanıldığı için kullanımı da kolaydır. Akıllı oto anahtar hemen hemen her araç için üretilmiştir. 

Sustalı oto Anahtar Kullanımı

Sustalı oto anahtar sistemi genellikle eski bir sistem olarak bilinir. Sustalı oto anahtar sistemi daha yoğun eski araçlar da kullanılan bir yöntemdir. oto anahtarının üzerinde mevcut düğme ile açılır ve kapatılır. ancak yeni araçlar da bulunmaz. 

Kullanılan diğer bir politika ise İmmobilizerli sistemdir. oto sanayisi içinde kullanılan bu politika gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamış olan bir yöntemdir. Gelişmiş olarak Avrupa ülkelerinde ortaya çıkan bu sistemi ülkemizde de oldukça rağbet görmeye devam etmektedir.

Düz bağlantı içine yerleştirilen bu sistemin diğer bir parçası da bağlantı içine yerleştirilmiş olur. Parçaların derin kısma yerleştirmesi daha güvende olmasını sağlar. Bu nedenle kullanılan bu sistem hırsızlığı da büyük ölçüde azaltmıştır.

oto Anahtar Tamiri

Kullanılan oto anahtarları zamanla bozulabiliyor. Özellikle darbe alan veya su alan oto anahtarları kısa süre içerisinde bozulmuş oluyor. oto anahtarlarının bakımını basit bir şekilde yaptırmamız da mümkün . Hemen geliriz firması üzerinde mekan alan ustalar oldukça hızlı bir şekilde hizmet verir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber otomobillerde zamanla gelişmektedir. Araçların anahtarını kontağa taktığınız süre bağlantı döner ama motor çalışmaz. Bu durum da için de mevcut çip de çalışmaz. 

kopya anahtarlar genellikle diğer anahtarlar kadar yoğun aşırı kullanılmaz. genellikle ilk anahtar bozulduğu süre kopya anahtar kullanılır. 

oto Anahtar Nasıl Yapılır?

oto anahtar yapımı birçok servisin yapmış olduğu bir hizmettir. ancak oto anahtar yapımı için yasal ruhsat sahibi olmamız gerekir. Eğer ruhsat sahibi değilsiniz noterden vekaletname almanız gerekir. Hemen geliriz sitesinde mevcut ustalar da oldukça kısa süre içerisinde bu işlemi halleder. 

Firmalarda bu işlemi yaptıracağınız süre anahtarın orjinalini de mutlaka getirmek gerekir. Kullanılan programlar sayesinde oto anahtar da oldukça hızlı bir şekilde yapılmış olur. kopya anahtar yaptırdığınız süre mutlaka dikkatli bir şekilde yaptırmak gerekir. 

oto Anahtar firma Seçimi 

oto anahtar yapımı için hizmet veren birbirinden aşırı firma bulunur. Firmaların kopya anahtar alanında hizmet vermesi de oldukça önemlidir. Böylece herhangi bir kaybolma veya bozulma durumunda yenisi yaptırabilirsiniz. oto anahtar imalatı fiyatları genellikle araçlara göre belirlenir. 

Elinizde mevcut araç yoğun lüks bir araç ise kopya anahtar miktarı da aşırı olabilir. Bu nedenle kendi aracınızı aldığınız yerden oto anahtar yapımı hakkında bilgi almak daha sağlam olacaktır. genellikle güvenilir firmaları seçim etmek gerekir. Böylece ürünler de daha güvenilir bir şekilde yapılır ve Böylece uygun fiyatlara da hizmet almak mümkün olacaktır. 

 

oto Anahtar Kopyalama

oto anahtar kopyalama işi sizin kopya anahtar oluşturarak anahtar unutkanlığınıza bir çare olabillir. Ben unutkanım, eşyalarımı çoğu yerde unutuyorum diyorsanız çantanızdaki bir kopya anahtar sizin unutkanlığınızı önemsiz hale getirecektir. Araç anahtarlarında artık gelişen oto sektörüyle beraber yoğun aşırı anahtar çeşidi çıktı. Bu sektör gerçekten derin bir sektör . Bu tip konularda işinin uzmanı kişilerle çalışmak her süre önemlidir. Aracınızın anahtarı çipli, çipsiz veya immobilizer olabilir. Hemen Geliriz adresinde her tip anahtar kopyalama işlemi yapacak anahtar tamircileri bulunmaktadır. 

Anahtar kopyalarken dikkat edilecek pek yoğun durum vardır. Anahtarların özellikleri başta dikkat edilecek unsurlardandır. alanında profesyonel kişiler tarafından bu işlem gerçekleştirilmelidir. Araç anahtarlarını kişiler kendi kendilerine kopyalamaya çalışmamalıdır. Bu iş detaylı ve titizlikle yapılması gereken bir iştir. Evde anahtarı klonlamak aracınızın kapısından kontağına kadar her türlü kilit sisteminde aksaklıklara sebebiyet verebilir. 

Anahtar Nasıl Kopyalanır

Anahtar, kilit üzerinde usta olmuş kişiler tarafından klonlanır. Bu işlemde özel araç malzemeler kullanılmaktadır. Buna özel olan makineler sayesinde anahtar doğru bir şekilde yedeklenmektedir. Anahtar kopyalamada kullanılan cihazlar özel bir kumanda ve bir bilgisayardır. Kumanda içerisindeki menüde;

Çip kopyala

Çip üret

Anahtar kopyala

Garaj kapısı kumandası üret 

Garaj kapısı kumandası kopyala

Kumanda yenile

Bu ve bunun gibi seçenekler mevcuttur. profesyonel kişi yapacağı işleme göre bu seçeneklerden birini seçim eder. Bu seçim bilgisayar tarafından algılanır ve kopyalama işlemi yapan aletin beynine gönderilerek seçilen tecih uygulanmaya başlanır. 

Bilyalı ve yale anahtarlar da ev, iş yeri, oda kapısı ve benzeri yerlerde kullanılmakta olup oto anahtar kopyalama işlemi gibi basit ve hızlı bir şekilde klonlanmaktadır. Bilyalı ve yale anahtar çeşitlerinde kopyalama işlemi makinelere ihtiyaç kalmadan direkt olarak uygulayıcı makine tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

 

İmmobilizer Anahtar Kopyalama

Arabanızın anahtarı çipli, çipsiz, akıllı ve immobilizer gibi çeşitlerden bir tanesi olabilir. Bu türlü anahtar çeşitlerinin kopyalamasını bu işin ustası olan kişiler kopyalayabilmektedir. Çipli olan araç anahtarları sizlerin evlerde kendi başınıza kopyalayabileceğiniz bir şey olmadığı için ve kopyalama işlemini gerçekleştirdiğinizde aracınızda sıkıntılar çıkabileceği için bu konularda Hemen Geliriz üzerindeki oto anahtar kopyalama ustalarına ulaşınız. 

Evlerde kopyalanmaya çalışılan anahtarlar genellikle arızalı olmakla beraber aracınızın kapılarını açmayacak ve aracınızı çalıştırmayacaktır. İmmobilizer anahtar, usta kişinin anahtar tanımlayan kumandasına yerleştirildikten sonra bilgisayar tarafından taranarak anahtarın şeması çıkarılır. Anahtarın şeklini çıkaran makineye ham, dişlileri olmayan bir anahtar takılır. Anahtar şeması uygulayıcı makinenin beynine gönderilir. Bu makine algıladığı şemayı ham anahtar üzerinde uygular ve anahtarınızı hazır hale getirir.

 

Çipli-Çipsiz Anahtar Kopyalama

Arabalarınızın kumandaları ve arabalarınız akıllı araç tipindeki vasıtalar olabilir. Bu tip teknik farklılıklar fark etmeden sizin için en düzgün hizmeti ustalarımız sunacaktır. Çipli veya çipsiz araç kumandası kopyalamada işlemler değişmemekte immobilizer ve diğer tip kumanda sistemleri gibi pek yoğun türlü kumanda kopya edilebilmektedir. Çipli-çipsiz özelliği uzmanın kumanda üzerinde yapacağı seçeneği değiştirmek haricinde fark yaratmamaktadır. 

Çipli oto anahtarlarında yetmişten aşırı çip seçeneği bulunmaktadır. Bu çip seçenecekleri alanında profesyonel kişilerin kumandaları tanımalarıyla seçilecek tercihlerdir. oto anahtarlarınızın çiplerinin modellerini bu bilgilere sahip değilseniz bilemezsiniz. usta kişilere sorarak çip bilgisine ulaşabilirsiniz. usta kişiler kumanda yöntemiyle dakikalar içerisinde çipin modelini size söyleyebilir. Aynı şekilde çipli anahtar kopyalama işlemi de dakikalar içerisinde gerçekleşebilir ve aşırı beklemeden, zahmete girmeden anahtarınızın bir yedeğine sahip olabilirsiniz. Arabanızın çip modeli gittiğiniz oto anahtar kopyalama dükkanında daha önce yok olabilir. ancak profesyonel kişiler yabancı çip modellerini bilgisayar yardımıyla yeni bir çip üretme alanından yaparak sizin anahtar modelinizi çıkarmaktadır.

Mekanik yani çipsiz de denilen oto anahtar kopyalama işleminde çip seçeneği sunulmadan kumandaya yerleştirilerek bilgisayarda şeması çizilir. Çizilen şema ve içindeki sistem belirlendikten sonra anahtarı kopyalayan makine desteği ile dakikalar belki saniyeler içerisinde size yeni ve kusursuz bir anahtar sunar. 

 

Anahtar Kopyalamada Dikkat Edilecekler

  1. Anahtarınızın üzerindeki şekillerin eksiksiz ve sıkıntısız olmasına,
  2. Yine aynı şekillerin içerisine girmiş olabilecek yabancı maddelere,
  3. Bir tarafının eğilmiş veya kırık olup olmadığına,
  4. Anahtarı klonlayan kişinin sizin istediğiniz adetten fazlasını yapıp yapmadığına, dikkat etmelisiniz.
  5. oto anahtarınızın klonunu teslim aldığınızda aracınız üzerinde denemeden önce gözle görülür bir hata olup olmadığına bakınız. Daha sonra aracınızın kapılarında ve kontağında deneyerek yapılan işlemi kontrol ediniz.

     

Hangi Marka Araç Anahtarları Kopyalanır

Honda, Volkswagen, Hyundai, BMW, Peugeot ve diğer bütün türlü oto markalarında oto anahtar kopyalama işlemi yapılabilmektedir. Hemen Geliriz üzerinden aradığınız oto Çilingir ustaları sizlere bütün markalar için hizmet verebilmektedir.

Arabanızın rengi, kapsamı fark etmediği gibi modeli, markası da yapılacak olan işlemi değiştirmemektedir. orijinal oto anahtar kopyalama işlemlerinde bu tip kriterlere bakılmaksıızın işlem gerçekleştirilmektedir. orijinal anahtarınız yoğun ciddi olup bu anahtarınızı kaybetmemeye özen göstermeli kopyalama işleminden sonra da atmayıp saklamalısınız. 

 

Garaj Kumandası Yedekleme

Garaj kumandanızın hem sizde hem de tanıdıklarınızda olmasını istiyorsanız Hemen Geliriz'den oto anahtar kopyalama ustalarına en hızlı şekilde ulaşın. Eve, işe veya herhangi bir binada ortak kullanımda olan bir oto giriş kapınız varsa bu kapının uzaktan kumandasını kopya ederek süre problemi olmadan alana giriş çıkış sağlayabilirsiniz.

Garajınızın güvende kalmasını istiyorsanız kopya kumandaları vereceğiniz kişileri tanıyor ve güveniyor olmanız önemlidir. Tanımadığınız, güvenmediğiniz kişilere garaj kumandanızı vermeyiniz. 

 

En benzeyen Nerede Anahtar Kopyalatabilirim?

Size en benzeyen olan oto anahtar kopyalama dükkanına Hemen Geliriz üzerinden ulaşabilir. mekan bilgilerini alarak dükkanlarına gidebilir veya acil bir durumdaysanız bulunduğunuz bölgeye çağırarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. konumunuzu doğru girmeniz size en yakın, en uygun oto anahtar kopyalama ustasını bulmanızda kolaylık sağlayacaktır. 

7 gün 24 saat aktif oto anahtar kopyalama dükkanları bulunmaktadır. Acil bir şekilde anahtarınızın yedeğini çıkarttırmak veya anahtarınız kırıldığı için anında bir anahtar yaptırmak istiyorsanız bu hizmeti veren ustalarımıza ulaşabilirsiniz. Size en iyi, orijinal anahtar kopyalama işlemi yapacak ustalarımza ulaşmanız için Hemen Geliriz üzerinden birden aşırı oto anahtar kopyalama ustası numarası sunmaktayız.

 

Anahtar Yedeği Çıkarttırmak lüks Mı?

Otonuzun anahtar yedeğini elinizde bulundurmak istiyorsunuz ve bunun için yoğun aşırı para vermek istemiyorsanız Hemen Geliriz'deki oto anahtar kopyalama ustalarını arayın ve güncel fiyatların altında, en bütçenize uygun fiyatları alın. 

Hemen Geliriz, sizlere en düzgün hizmet için çalıştığı ustaların ucuz, uygun olmasına dikkat eder. Bütçeniz dahilinde hangi usta ile anlaştıysanız o usta ile işleminizi Hemen Geliriz üzerinden çağrı yaparak gerçekleştirebilirsiniz. En uygun oto anahtar kopyalama dükkanları için Hemen Geliriz'den aramalar yapın. Fiyat bilgisi ve anahtarınızın nasıl kopyalanacağı gibi pek yoğun bilgiyi ustalarımızdan edinebilirsiniz. Anahtar tipine, modeline çipli-çipsiz, immobilizer gibi çeşitlere bakılarak ücretlendirmeleri Hemen Geliriz ile aktif oto anahtar kopyalama firmaları belirlemektedir. hizmet kalitesine önem veren, her süre son teknoloji ile aktif oto anahtar kopyalama firmalarını Hemen Geliriz'de bulabilirsiniz.