Oto Ekspertiz

Son zamanlarda sıfır otomobil almak oldukça zorlaşmıştır. Bu sebeple insanlar ikinci el otomobile yönelmektedirler. İkinci el araba alınırken arabanın sadece dışarıdan nasıl göründüğüne bakmamak gerekir. Önemli olan aracın iç düzeninin nasıl olduğudur. Normal bir kişi araca dışardan baktığı zaman aracın iç düzenindeki hasarları göremeyebilir bu sebeple aracın iç düzeninden anlayan ve iç düzendeki aksaklıkları hasarları bilecek birine ihtiyaç duyulur. Bu kişiler oto ekspertiz firmalarıdır. 

Araba satın almadan önce oto ekspertizlerden ekspertiz hizmeti alarak alacağınız arabanın hasarlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ekspertiz yaptırmadan alacağınız araba da daha sonra sürpriz hasarlar ile karşılaşabilirsiniz. Daha sonra bu arabayı satarken değer kaybı yaşayabilirsiniz. Oto ekspertizler teknik cihazlar ile aracın her yerini en ince ayrıntısına kadar incelerler. Bütün incelemeler yapıldıktan sonra ekspertiz raporu ile sizlere aracın durumu hakkında bilgi sahibi verirler. Size en yakın oto ekspertiz aradığınız da web sitemizi kullanabilirsiniz. İletişime geçeceğiniz oto ekspertizlerden ekspertiz fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

Güvenilir Oto Ekspertiz

Araç satın alırken bir araç normal fiyatın çok altında ise bu araçlara temkinli yaklaşmanız gerekmektedir. Çünkü araçta hasarlar olduğu için fiyatı düşürülmüştür. Araç satın alırken aracın hasarlı olup olmadığını kontrol eden firmalara oto ekspertiz denilmektedir. Oto ekspertiz firmalarının güvenli olup olmadığı çok önemlidir. Araç satan kişinin sizi kendi tanıdığı oto ekspertize götürmesi bazı zamanlarda iyi bazı zamanlarda kötü olabilir. Çünkü satıcı o oto ekspertiz ile anlaşıp araçta bulunan hasarların size verilen ekspertiz raporunda yazılmasını istemez. Bu durumda aracın size hiçbir hasara sahip olmadığı bilgisini verirler. 

Tanımadığınız veya bilmediğiniz bir oto ekspertize satın alacağınız aracı kontrol ettirirken çok dikkatli olmasınız. Gideceğiniz oto ekspertizi mutlaka daha önceden araştırmanız gerekmektedir. Günümüzde birçok oto ekspertiz hilesi vardır. Aracın kilometresi ile oyalanması, kazaya karışmış ise kaza raporunda yer alan hasarların, ekspertiz raporunda yer almaması, plaka değiştirilmesi, lift üzerinde araç motor kontrollerinin yapılmaması, araç arıza tespit cihazı ile oynanması gibi hileler bazı oto ekspertizler tarafından sık sık kullanılır. Güvenilir oto ekspertiz hizmeti almak istediğinizde web sitemizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İletişime geçeceğiniz firmalardan oto ekspertiz fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Oto Ekspertiz Hizmetleri

Oto ekspertiz; sizlerin araçlarında meydana gelmiş olan araç hasarlarını çıkaran kişilere denilmektedir. İkinci el araç alımlarında aracın dışarıdan bakılarak dış görünüşünün beğenilip alınması yanlış bir tutumdur. Araçların dışarıdan kusursuz gibi görünüyor olması mümkündür. Ancak aracın beyninde bulunan veya boya gibi özellikleri gözle görmek imkansızdır. Aracın bir kazaya karışıp karışmadığını veya araçta ne türlü arızalar olup olmadığını öğrenmek için aracı oto ekspertize götürmeniz gerekmektedir. Gideceğiniz oto ekspertizlerden alacağınız işlemler şu şekildedir:

 • Motor testi
 • Kaportadaki boya ekspertizi
 • Lastik testi
 • Airbag testi
 • Yol sürüş testi
 • Ön mekanik testi
 • Egzoz emisyonu
 • Akü testi
 • Jant testi
 • Fren testi
 • Süspansiyon testi

Bunlar oto ekspertizlerin çıkardıkları raporda bulunan ve araçta test edilen önemli unsurlardır. Eksperler aracınızın her sistemini kontrol edebilirler. Sizler araç alırken mutlaka bu testleri yaptırmalısınız. Bu testleri yaptırmanın en büyük avantajı daha sonra araçta meydana gelen hasar sürprizleriyle karşılaşmamanız olacaktır. Bu işlemleri yaptırmak istediğiniz zamanlarda kurumsal oto ekspertiz aradığınız da web sitemizi kullanabilirsiniz. 

 

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Bir malın alım veya satım işlemi öncesinde o malın değerine veya sigorta süreçlerinde oluşan hasarların tespiti için yapılan işleme ekspertiz denir. Birçok sektörde kullanılan bu terim, günümüzde emlak ve otomotiv sektöründe daha çok kullanılır. İhtiyaç ve talep doğrultusunda alanında uzman, bağımsız kişiler ya da kuruluşlar tarafından yapılan incelemeler ve analizler sonucunda hazırlanan belgeye ekspertiz raporu denir.

İkinci el araç alım ve satım işlemlerinde, aracın yaşı, aracın geçmişi, motor ve mekanik aksamların durumu, araçta bulunan hasarlar gibi risklerin önceden belirlenip alışverişin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için tercih edilen belgeye ekspertiz raporu denilmektedir. Ekspertiz raporunda dikkat edilmesi gereken hususlar motor veya mekanik bir aksam olup olmadığı, aracın kilometresi, yaşı, airbag, yağ eksiltmesi, aracın kaportası veya değişen boya olup olmadığıdır. Oto Ekspertiz raporu alınırken mutlaka güvenilir ve alanında profesyonel bir oto ekspertizden hizmet alınmalıdır.  

 

Oto Rapor Çıkarma 

Ekspertizler arabadaki sorunları gördükten sonra bunların hepsini size bir rapor halinde sunarlar. Bu raporlar profesyonel kişilerce çıkarılmış oto rapor olarak adlandırılır. Otomobilinizde yer alan boya işlemleri, tamir yöntemleri gibi bütün bilgilere bu rapordan ulaşabilirsiniz. Araçları alırken ve satarken yapılan bu işlem, alıcının ve satıcının arasındaki güveni artırarak alım sırasında konuşulan fiyatlarda yanlışlık olmaması için yapılmaktadır. Araç alıp satarken kullanılan oto ekspertizler sizlere güvenli alım ve satım sunar.

Araç satın alırken dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de aracın sahip olduğu hasarları bilmektir. Raporlar bölümlerin ustaları tarafından çıkarılır. Mesela bir motor ustası, kaporta boyası işlemine bakmamaktadır. Kendi alanında profesyonel olan kişiler kendi alanlarında hizmet vermektelerdir.  Kimse hasarı fazla olan bir aracı almak istemez. Alıcıya güvenmek günümüzde çok zorlaşmıştır. Bazı satıcılar aracın ağır zarar kaydının olmadığını ve hiçbir yerinde boya olmadığı konusunda ısrarcı olurlar. Fakat araç alındıktan sonra hasarları gün yüzüne çıkmaya başlar. Bu durumlarla karşı karşıya kalmamak için araba almadan önce bir eksperiz raporu çıkarmanız gerekmektedir. Araç alım satımı yaparken artık oto rapor zorunlu hale gelmiştir. Oto rapor çıkartacağınız firmalara web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz ve oto rapor ekspertiz fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

Oto Computest 

Oto ekspertizler bilgisayar üzerinden araçlara test yapar. Bu işleme oto computest adı verilmiştir. Araçtaki hasarlar bilgisayar tarafından algılanır ve size o şekilde rapor çıkarılır. Araçlar tamamen bilgisayarlara güvenilerek test edilir. Araçlar oto computesten geçtikten sonra alanında profesyonel kişiler aracın bölümlerini inceleyerek raporları doğrularlar.  

Araç alış ve satışlarda iki tarafın da zarara uğrayıp, dolandırılmasının önüne geçilmesi için oto ekspertizler ekspertiz hizmeti sunar. Oto ekspertizler müşteri ile satıcı arasındaki güven bağını oluşturmak için çalışırlar. Sizlerin özellikle araç alırken dolandırılmamanızı sağlarlar. Bu durumlarda iki taraf için de düzgün bir alışveriş olması için uğraşırlar. Ekspertizler sizlerin müşteri ile olan anlaşmanızdan sorumlu tutulamazlar. Aracı alacağınız kişi ile yaptığınız anlaşma iki tarafı ilgilendirmektedir. Ekspertizler sadece size raporlama hizmeti verirler. Verecekleri hizmet karşılığı ücretlerini alırlar. Ücret alımından sonra verilen bir rapor varsa para iadesi yapılmaz. İşlemi gerçekleştiren ustalar daha sonra para iadesi yapmazlar. Oto computest hizmeti veren en iyi oto ekspertiz aradığınızda web sitemizi kullanabilirsiniz. 

 

Oto Ekspertiz Raporu Geçerlilik Süresi 

Oto ekspertiz raporları bizlere satacağımız ya da satın alacağımız araçlar hakkında bilgi verir. Bu raporlarda aracın bütün hasarları tek tek belgelenir. Araç satarken veya satın alırken mutlaka bu rapora ihtiyaç duyulur. 

Oto rapor yeni yayınlanan bilgilere göre üç gün geçerliliği vardır. Yani oto rapor üç gün boyunca resmi bir belge niteliği taşımaktadır. Üç günü geçtiği takdirde resmi belge özelliğini kaybeder. Bu sebeple oto rapor alırken resmi işlemlerin yapılacağı gün ya da bir gün önce almanız gerekmektedir. 

 

Araç Ekspertiz Fiyatları

Araç ekspertiz ücreti firmadan firmaya değişmektedir. Her firma yaptığı işleme göre kendi ücretlerini uygulamaktadır. Yaptıracağınız testler sonucu oto ekspertiz firmaları sizlere fiyatlarını sunacaklar. En uygun fiyatlar ve en kaliteli hizmet için Hemen Geliriz'den ulaşacağınız firmalara güvenebilirsiniz. 

Ücretler yapılacak işleme göre değişmektedir. Her test ve rapor için farklı ücret alınır. Yaptırılacak testlerin toplamı ile sizlere fiyat verilir. İndirimli oto ekspertiz raporları için web sitemizden almak istediğiniz hizmeti ve konumunuzu girmeniz yeterli olacaktır. 

 

Neden Oto Ekspertiz Yapılmalıdır?

Araç satın alırken sağlamlığı, dayanıklılığı, fiziki şartları, işleyişi ve çalışması gibi konulara önem verilir. Siz bir aracın teknik detaylarını araca daha önce ne işlemler yapıldığını nelerin değiştiği gibi konulara vakıf olamayabilirsiniz. İşte bu zamanlarda oto ekspertiz hizmetine ihtiyaç duyulur. Aracın geçmişe dönük ne evrelerden geçtiği, hangi parçalarının hasarlı olduğu veya değiştiği, motor performansı, boya durumu gibi konular yapılan ekspertiz hizmetinin içeriğini oluşturmaktadır.

Oto ekspertizler tarafından araç gelişmiş ekipmanlar ile teste tabi tutulur. Bu test sonucunda hassasiyeti ve doğruluk oranı yüksek raporlama sunulur. Çıkan rapor alanında uzman personeller tarafından yorumlanır ve şeffaf tarafsız bir şekilde müşteriye sunulur. Bununla birlikte araç hakkında varsa yapılması gerekenler hakkında müşterilere bilgilendirme yapılır. Böylece taraflar arasında oluşacak anlaşmazlıklar daha ilk baştan engellenmiş olur. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren oto ekspertiz firmalarına web sitemizi kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.