İnsanlar hayatlarını bir canlıyla paylaşmak için can dostu sahiplenir. Bu can dostu kesi, köpek, balık, tavşan ya da muhabbet kuşu gibi farklı hayvanlar olabilir. Fakat günümüzde en çok sahiplenilen hayvanların başında kedi ve köpek gelmektedir. Kedi ve köpeklerimizi ne olursa olsun yanımızdan ayırmak istemeyiz. Fakat farklı bir şehre taşınmamız ya da seyahat etmemiz gerekebilir. Bu durumda evcil hayvanımızı ne yapacağımızı bilememeyiz. Bu durumda pet nakil bize yardımcı olacaktır.

Pet nakil adından da anlaşılacağı gibi nakletmektedir. İlk olarak pet nakil sadece bir yerden başka bir yere evcil hayvanınızın götürülmesi değildir. Aynı zamanda hasta ya da durumu ağır olan bir hayvanın veterinere nakledilmesi gibi hizmetlerde vardır.

Pet Nakil

Öncelikle pet nakil, tüm evcil hayvan dostlarımızın taşımacılığını kapsayan bir hizmettir. Pet nakli, özel hassasiyet isteyen bir iştir. Yanınızda ayırmadığınız hayvanlarınızın transferi için, güvenilir pet nakil hizmetleri uygulanır. Bu hizmetler için, genellikle bu işi yapacak olan ekibin hayvan sevgisinden emin olmak gerekir.  Tecrübeli bir ekip bu iş en olmazsa olmazdır. Sahiplerine oldukça bağlanmış olan evcil hayvanlar, tüm ihtiyaçları için bağlı oldukları kişi yanlarında olsun isterler. Bu, canlının doğal ve ortak özelliklerindendir. Araçlarımızda bulunan kafesler, özel olarak tasarlanmıştır.

Evcil hayvan dostlarımızın rahatlığı ve konforu göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. Ayrıca; taşıma boyunca gerekli olan tüm düzenlemeler, özel olarak yapılmaktadır. Kafes genişlikleri, araçların bagaj kısmına birebir ölçü olacak şekilde monte edilmiştir. Aracımızda taşınabilir bir çanta mevcuttur. Aynı zamanda; evcil hayvanlarımızın yolculuk sırasında canı sıkılmasın diye, kafes içerisinde oyuncaklar da bulunur. Taşıma işlemlerinde kullanılan araçlar, her pet transfer işleminden sonra tekrar dezenfekte edilmektedir. Yolculuk sırasında ise, kafes temizliği için evcil hayvanların alt tarafına ped serilmektedir.

Evcilleştirilmiş hayvanlar, yolculuk esnasında da alıştığı konforu mutlaka aramaktadır. Nakil işlemlerinde, evcil hayvanları bir yerden bir yere taşırken; hayvanların alıştığı konfor ön planda tutulmalıdır. Her zaman hayvan sahiplerinin güvenini kazanmak, bu işi yapabilmek için en önemli etkendir. Yapılan iş ve verilen hizmette; ancak güven ile tecrübe sonucunda, güzel sonuçlar çıkar. Pet nakil konusunda tecrübeli ve bu işi gerçekten severek yapan bir firma arayışındaysanız mutlaka web sitemize göz atmanızı öneririz. Bulunduğunuz lokasyonu ve almak istediğiniz hizmeti girerek size en yakın pet nakil firmalarına ulaşabilirsiniz.

Pet Naklinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herşeyden önce pet naklinde önemli olan, hayvanı sağlıklı ve hijyenik koşullarda taşımaktır. Hayvanların bünyesi oldukça hassastır. Eğer dikkat edilmezse bu transferler sonrasında hayvanda sağlık problemleri yaşanır. Bu işi yapanın; kesinlikle tecrübe ve güven kazanmış olması, en önemli husustur.

Tüm bunlar bir yana evcil hayvanların alışık olduğu düzene, en ince hassasiyetle dikkat etmek gerekmektedir. İhtiyaçlarını gidermek adına ve yeme içme konusunda özellikle dikkat edilmelidir. Hayvanın ne yiyip ne yemediği gibi, en can alıcı ve önemli bilgilerin kaydı alınmalıdır. Bu hususlar, büyük önem arz eder. Güvenilir bir pet nakli için, evcil hayvan sahiplerinin de bu hususlara dikkat etmesinde yarar vardır.

Pet Taksi Nedir?

İlk olarak pet taksinin amacı evcil hayvanların taşınmasıdır. Pet taksi, güvenli şekilde taşımacılık örneği sergilemektedir. Pet taksiyle hayvanlarında konforlu ve aynı zamanda da güvenli şekilde taşımacılığı gerçekleştirilir. Şehir içi ya da şehirlerarası hizmet veren pet taksiyle artık dostlarımız olan canlıların taşıma işlemleri gerçekleştirilir. Pet taksilerde en çok dikkat edilmesi gereken il konu hijyendir.

Evcil hayvanlarımızın taşınacağı araçların mutlaka temiz olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra güvenlikte dikkat edilmesi gereken etkenler arasındadır. Araçta evcil hayvanınız için özel bir alanın olup olmadığı ya da özel kafes benzeri bir alanın olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra araç şoförünün de ustalığı oldukça önemlidir. Daha önce bu hizmeti almış kişiler ile iletişime geçerek memnuniyetinizi sorabilirsiniz. Pet taksi aradığınız zaman web sitemizi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Şehir İçi Pet Taksi

Pet taksileri klasik taksi ya da toplu taşıma araçları gibi düşünmek yanlış olur. Tüm bu saymış olduklarımızdan ayrılan pet taksilerde, canlılar sorunsuz şekilde taşınmaktadır. Üstelik istenmeyen zamanlarda olumsuz durumlar oluşmaz. İstenilen huzurlu, dikkatli ve aynı zamanda da güvenli taşımacılık gerçekleşmeye başlamış olacaktır. Evcil hayvanlarınızı hangi yere istiyorsanız özgürce götürmeniz mümkündür. Üstelik bunu yaparken de hiçbir şekilde sinirlenmeyeceksiniz. Toplu taşımlarda olduğu gibi insanların laflarını, rahatsızlıklarını ya da şikayetlerini dinlemek zorunda kalmayacaksınız. Sevdiğiniz, sizin için önemli olan canlınızla her yere rahatlıkla gidebilmeniz mümkün olacaktır.

Özellikle şehir içi pet taksi hizmeti ile evcil dostunuzu dilediğiniz yere götürebilirsiniz. Üstelik bir telefon kadar yakınızda olacağı için hemen arayarak adresinize çağırmanız mümkündür. Zaman kaybı olmadan en hızlı şekilde bulunduğunuz yere şehir içi pet taksiniz gelir. İstenmeyen durumlarda ve zamanlarda evcil hayvanınızın başına bir şey gelebilir, hastalanabilir ve acil şekilde veterinere götürmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda 7/24 ulaşabileceğiniz pet taksi ile evcil hayvanınızı istediğiniz yere götürebilirsiniz.  Acil durumda bile yapmanız gereken ise hemen pet taksinizi aramanızdır. Bulunduğunuz adrese en kısa süre içerisinde gelerek, evcil hayvanınızı bundan sonra güvenle taşımanızı sağlayacaktır. Üstelik verilen bu tür hizmetler hem canlıların sahiplerini hem de hayvanları memnun edecektir.

Pet Nakil Ücretleri

Evcil hayvan sahiplenen kişiler maalesef malesef bakımın pahalı olmasından dolayı hayvanlarını yeniden doğaya bırakmaktadır. Bu da bazı türler için özellikle evde yaşamaya alışmış ise zor olmaktadır. Çoğu zaman da ölüm ile sonuçlanabilmektedir. Hayvan bakımının bu denli zor ve pahalı olması sebebi ile insanlar, pet nakil ihtiyaçlarında da fiyatlardan korkmaktadır.

Pet nakli fiyatları da bazen hayvan sahipleri tarafından düşündürücü olmuştur. Bu durumdan faydalan insanlar da pet nakli fiyatları karşısında şahsi arabaları ile bu taşımacılığı yapmakta ama kendileri hayvan bakımı ve sağlığı adına yeterli deneyimi sahip olmadıkları için birçok problemi de yanında getirmektedirler. Öncelikle bu kendi arabalarının dizaynının taşımacılığa uygun tasarlanmaması taşımayı yeterince sancılı hale getirmektedir. Çünkü şahsi arabalarda hayvanlar adına dezenfekte olunması biraz zor olmaktadır. İçerisinde hayvana uygun kafesin sığması, hayvanın altında ped bulunduracak yerin olması önemli noktalardandır. Bu durumda dikkat etmeniz gereken bu işi profesyonel olarak yapan firmalar ile iletişime geçmenizdir. Pet nakli fiyatları profesyonel pet nakil firmaları tarafından belirlenmektedir. Bu durumda gidilecek mesafe, taşınacak hayvanın cinsi gibi etkenler fiyatların belirlenmesinde etkili olmuştur.

Uluslar Arası Evcil Hayvan Taşıma

Şehirlerarası taşımanın yanı sıra, uluslararası evcil hayvan taşıma hizmetlerinin yerine getirilmesi de firmamız ile mümkündür. Uluslararası evcil hayvan taşımacılık kurallarını benimsemek, daha fazla hassasiyet ve tecrübe gerektirir. Web sitemiz üzerindne iletişime geçeceğiniz firmaların bünyesinde, şehirlerarası taşımacılık olduğu gibi; pet nakli uluslararası düzeyde de yapılabilmektedir.

Evcil hayvanlarınızı pet nakil firmaları ile dünyanın çeşitli yerlerine gönderebilirsiniz. Pet nakli uluslararası taşıma hizmetleri; gözünüz asla arkada kalmayacak biçimde, tam güven içerisinde gerçekleştirilmektedir. Uluslararası pet taşıma işlemlerinde, yurt dışına evcil hayvan taşımak için bazı gerekli evraklar vardır. Sağlık belgesi, aşı kağıdı, transit ülkelerce istenen diğer belge ve evraklar tarafımızca izlenmektedir. Ayrıca gümrükleme işlemleri de, tarafımızca yürütülmekte ve taşıma tamamlanmaktadır.

İlacın Hayvana Zararları

Anestezik ilaçlar doku ve organlarda tahribata sebep olmaktadır. Solunum noktasında, nörolojik ve sinirler noktasında sonrasında aşılamayacak sıkıntılar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Ayrıca vücut ısılarında beklenmeyen artışlar, mide sorunları, sindirim sistemi bozuklukları görülebilmektedir. Bu nedenle ilaçtan olabildiğince kaçınmak gereklidir.

Anestezik ilaç sonrasında hayvan kendisine gelmektedir. Dört beş saat boyunca kımıldayamaz ve sonrasında ise kusmaya başlamaktadır. Her saatte bir neredeyse kusma eğilimi gösterebilmektedir. Kaslarının da tam düzenli olmamasında dolayı ilk on iki saat içerisinde tuvaletini tutamamaktadır. Bu da özellikle tatile ya da bir yere ziyarete gidecek olan hayvan sahibinin gittiği yerde sıkıntıya girmesine sebep olur. Özellikle otobüsle seyahat edecek kişiler veya evcil hayvanlarını kargo ile gönderecek kişiler için hayvanlarını uyutmaktadır. Bu da hayvan sağlığı için oldukça zararlıdır. Bu nedenle ilaçsız bir şekilde uzman insanlar tarafından pet nakli yapılması gerekmektedir. Anestezik ilacın zararlarını bilen ve evcil hayvanlarını uyuşturmak istemeyen kişiler pet nakil hizmetinden yararlanmaktadır.