Daylan Elektrik

AÇIK
4.8 / 5

Vedat Daylan
62 Yapılan İş
0 538 045 41 41

Şanlıurfa Siverek Korniş Takma

Siverek En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara!
Siverek En İyi 10 Korniş Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara! Hızlı, Hesaplı ve Profesyonel Hizmet İçin HemenGeliriz.com!

Yeni bir eve yerleştiğiniz zaman genellikle kornişler takılı olmaz. Bunun için usta çağırmanız gerekebilir. Çoğu zaman anlık olarak usta çağırmanız mümkün olmayabilir. Bu konuda hemen geliriz sitesi her konuda size destek sunmakta ve bulunduğunuz konuma alanında uzmanlaşmış ustaları uygun fiyata göndermektedir. Korniş takma aslında sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Bu konuda bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Siverek Korniş takma konusunda bir takım noktalara dikkat etmeniz halinde evde kendi imkanlarınızla kendi kornişini takma fırsatı bulabilirsiniz. Korniş desteği için tanıdığınız bir ustadan yardım alabilirsiniz. Özellikle delik açma konusunda orantılı bir şekilde dikkat gerekiyor. Bu nedenle dikkatli olmanız gerekmektedir. Hemen geliriz sitesinde bu konuda uzman ustalardan destek almanız ve dilerseniz adresinize çağırmanız mümkün oluyor. Üstelik hem uygun fiyata hem de sürekli bir destek almış oluyorsunuz. 

Siverek Korniş Montajı Hakkında

Korniş montajı aslında bir takım konularda dikkat gerektiren, el becerisi ve usta kabiliyetinin olmazsa olmaz olduğu bir iştir. Bu işin sağlam ve dikkatli yapılması gerekiyor. Aksi halde montaj işinin zayıf olması durumunda hem kornişler düşebilir hem de perdeler biçimsiz durur. Bu nedenle montaj konusunda ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor. Birçok ilde korniş konusunda garantili hizmet sunan firmalar ve ustalar bulunuyor. Tabi ki bu konuda deneyim çok önemli. Bu nedenle çalıştığınız ustanın montaj konusunda azami özen gösterdiğini mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Korniş takma ekstra dikkat gerektiren bir iş olduğu için bu konuda çalıştığınız ustaların tecrübesi çok önemlidir. 

Korniş Montajı Nasıl Yapılır?

Perdeler evlerimizde hatta iş yerlerimizde kullandığımız önemli dekor ürünleridir. Perdelerin güzelliğini ve kalitesini belli etmesi için kornişinin çok dikkatli ve orantılı bir şekilde monte edilmesi gerekmektedir. Perdelerin seçimi, ölçüsü, rengi, kalitesi kadar perdenin olmazsa olmazı olan kornişin takılma ve montaj kalitesi de oldukça önemlidir. Korniş takma işlemi için gerekli malzemeler ve bu konuda bilinçli bir usta gerekiyor. Eğer bir takım bilginiz var ise siz de bazı bilgilere dikkat ederek montaj işlemini yapabilirsiniz. Korniş montajında yaptığınız hatalar hem duvara hem kornişe zarar vereceğinden size ekstra bir maliyet yükleyebilir. Bu nedenle korniş takma işlemlerinde dikkatli olmalısınız. Montaj işlemi kornişin en önemli ayrıntısıdır. Zaten korniş takma fiyatlarını da montaj belirlemektedir. Yani montaj kalitesi ne kadar yüksek olursa bu durumda fiyat da o kadar yüksek olacaktır. Fiyatı genellikle kornişin işçiliği konusu belli ediyor. Yani duvara delinecek delik sayısı, tavanın bu konuda işçiyi uğraştırıp uğraştırmayacağı konusu fiyatta önemli bir belirleyicidir. 

Siverek Korniş Ustası ve Korniş Takma Firmaları

Korniş takma konusunda eğer bir usta ile çalışacaksanız usta hakkında detaylı bilgi sahibi olun. Daha önce bu şekilde bir montaj yapıp yapmadığı konusunda bilgiler edinin. Sonrasında ustanın geldiği firma ile irtibata geçebilirsiniz. Daha sonradan bir sorun yaşamamanız için önceden bir takım konular hakkında bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Korniş takma konusunda bir takım kriterler bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz,

  • Kornişin monte edileceği duvarın ölçüsü çok dikkatli alınmalıdır
  • Korniş malzemesi kaliteli olmalıdır
  • Mutlaka takılırken bir merdiven kullanılmalıdır
  • Mümkünse iki kişi ile takılma işlemi yapılmalıdır
  • Tavanın beton kalitesine göre vida ya da çivi kullanılmalıdır.

Bu ayrıntılara dikkat etmeniz halinde korniş takma işini siz de kolayca yapabilirsiniz.  

Kornişi Kendiniz Takacaksanız Dikkat

Kornişi kendi imkanlarınız ile evinize usta sokmadan takmak istiyorsanız bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Bunun için hem el becerisi hem de ustalık bilgisi şart oluyor. Bu nedenle belirttiğimiz kriterlere dikkat etmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Öncelikli olarak Kornişin kaç raylı olduğunu tespit edin. Bu ray perde çeşidinize göre değişiklik göstermektedir. Tül perde, fon perde, zebra perde gibi çeşitlerde farklı raylı korniş tipleri uygulanabilmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak bunu belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında kornişi takmak istediğiniz yerin ölçüsünü doğru bir şekilde alın. Bir uçtan diğer uca alacağınız ölçü son derece önemlidir. Bu nedenle doğru bir şekilde almanız gerekiyor. 

Tavanınızın durumuna ve beton kalitesine göre çivi ya da vida belirlemeniz gerekiyor. Kartonpiyer ile duvar tarafına kalan kısım arasında mesafeyi doğru bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Korniş montajı için gerekli ekipmanlar hazır bulunmalı. Montaj işinin olmazsa olmazı matkaptır. Matkapın uç kısmına gerekli aparatları takarak delik açmanız gerekmektedir. Bu delikler duvarın uzunluğuna göre ve ölçüsüne göre farklı sayıda olabilir. Örneğin iki ya da dört adet yeterli olabilmektedir. Genel olarak korniş montajı bu şekilde yapılmaktadır. Ancak ilk defa takacaksanız bu konuda tecrübeli birisinden destek almanız sizin için faydalı olacaktır. Böylece hem kendiniz takabilir hem de bir yanlış yapmamış olursunuz. 

Örneğin ölçüyü doğru ayarlayamamanız halinde ikinci bir iş yükü ve ekstra maliyet oluşacaktır. Bu nedenle ayrıntıların önemini kavrayarak korniş takma işlemin yapmanız gerekmektedir. Kullanılacak matkap seçimi de oldukça önemlidir. 

Montajda Sağlamlık Önemli

Korniş takma işleminin en önemli ayrıntısı kornişin sağlam olmasıdır. Yani montaj kısmı çok önemlidir. Hem doğru ölçü almak hem de kornişi sağlam bir şekilde takmak en önemli ayrıntıdır. Aksi halde kornişiniz kısa sürede çıkabilir ve bu durumda da daha çok uğraşmak zorunda kalırsınız. Korniş takma sırasında uygun dübel ve vidaların kullanılması gerekiyor. Montaja uygun vida kullanmazsanız kornişiniz sağlam olmayacaktır. Bu nedenle bu seçime dikkat etmeniz gerekiyor.  

Kaç Perde Takılacağını Belirleyin

Korniş takma konusuna başlamadan önce aslında öncelik olarak korniş kaç adet perde takacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu nedenle hem kornişin ölçüsünü hem de deleceğiniz delik sayısını belirlemeden önce kornişe kaç adet perde takılacağını belirlemeniz ve bilmeniz gerekiyor. Bu sayıyı bilirseniz kornişin sağlamlığını da doğru bir şekilde ayarlamış olursunuz. Genellikle kornişe güneşlik, tül perde, fon perde olarak üç adet perde çeşidi takılıyor. Yani perde sayısı genellikle üç adet oluyor. Bu sayı kişiye göre değişebilmektedir. Bu nedenle kornişteki delik sayısını perde sayısına göre ayarlamanız gerekmektedir. Perde sayısı arttıkça ağırlık fazla olacağından bu nedenle kornişinin çok sağlam olması gerekiyor. Bu da açılan deliklerle mümkün olmaktadır. Bu nedenle en az dört adet delik açmanız gerekiyor. 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korniş takma işi yukarıda da belirttiğimiz gibi ustalık ve el becerisi gerektiren bir iştir. Bu nedenle ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Korniş takılırken yalnız olmamanız önemlidir. Mümkünse bir kişiden takma konusunda destek almanız size kolaylık sağlayacaktır. Eğer kendi imkanlarınız ile takmayacaksanız bu konuda tecrübeli bir usta ile çalışmanız gerekiyor. Hemen geliriz sitesinde her konuda size destek olacak ustaları bulmanız mümkün oluyor. Bu nedenle de bu site çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bir site olmaktadır. Hem uygun fiyata hem de yüksek kaliteye birçok işinizi halledebiliyorsunuz. Korniş takma işleminden önce belirlemeniz gereken bir diğer konu da korniş çeşididir. Korniş çeşitleri de takma bakımından değişiklik göstermektedir. Bu nedenle bu tür ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.