Seben

Seben Lağımcı

1 Firma Bulundu.
Yakınımdakileri Göster
X
★★★★★
p Puanla
pPaylaş
Online

Bolu Seben Lağımcı

Seben Lağımcı, kanal açma ustası eskiden sırtına attığı kazma kürek ile sokaklarda lağımcı diye dolaşan ustalardır. Tabi şimdi eskiden olduğu gibi sıradan bir şekilde değil, adeta bir doktor edasıyla kameralı sistemler ve robot makinelerle lağım açma işini yapıyorlar.

Kanalizasyonlar Niçin Tıkanır?

Kanalizasyonların da normal tuvalet ya da klozetler şeklinde tıkanma sebepleri vardır. Yanlış kullanımlar ve özensizlik bu tıkanmaların başlıca sebeplerindendir. Kanalizasyon tıkanması sorunu ile karşılaşılmış olduğunda kanalizasyon açma ustası çağrılmalıdır. Eskiden bu işlemler daha zor bir şekilde yapılmaktaydı fakat artık hızla gelişen teknolojinin de ilerlemesi ile beraber robot makinelerle birlikte lağım açma işlemi daha basit olarak yapılabilmektedir.

Kanalizasyon tıkanmalarının sebepleri konusunu şu şekilde sıralayabiliriz:

Binalarda kullanılmakta olan tuvaletlere ya da klozetlere erimeyen katı cisimlerin atılması ve yanlış kullanım kanalizasyon tıkanmalarına neden olabilir.

Lavabolara dökülmekte olan yağlı atıklar boruları ve pis su giderlerini tıkadığından dolayı kanalizasyon tıkanmalarına da sebep olabilir.

 

Sanayisi gelişmiş  yoğun olan bölgelerde, pis su gider kısımlarına atılmış olan kumaş parçaları, poşetler ve hacimli kimyasallar da kanalizasyonun başlıca tıkanma sebepleri arasında sayılabilir.

 

Seben Lağım Açma

Aslına bakarsak Osmanlı’dan beri süregelen ve adına da lağımcılık denilen bir iş hakkaten de vardır. Şimdilerde tuvalet açan lağımcı, o günlerde en önemli cenklarda ordunun yer altındaki gücü olmuştur. Aynı şekilde Çanakkale cenginde da yer altı tünelleriyle düşman mevzilerine ataklar düzenlemiş ve yüzlerce tünel kazarak yer altında apayrı bir savaş yapmışlardır. Düşman askerlerinin karşılıklı kazdığı tünellerde yeri gelmiş kazma küreklerle savaşmışlar, aylar boyunca adeta yer altında yaşamışlardır. Şimdilerde çok nadir rastladığımız lağımcılar, kırılamayacak ve tadilatı mümkün olmayan bölgelerde, yer altından tünel kazıp, kazdıkları tünellerden boru döşeyerek bu sorunlara çözüm üretirler. Kanal açma robotunun üretilmesi ile beraber lağım açma ustası da artık dinlenmeye çekilmiş durumda. Çünkü kanalizasyon açma ustası tünel kazacağına, robotla kırmadan tıkanıklık açma çok daha kolaydır.

 

Robotla Lağım Açan Usta

 

Normalde böylesine büyük gider boruları rahat rahat tıkanmaz. Nadiren rastlanan kanalizasyon tıkanması bir kenara, daha çok kanalizasyon hattında çökme yada eğimsizlik kaynaklı sorunlar yaşanır. Hal bu şekilde olunca bu borunun içini görmek ve arızanın nerede bulunduğunu bilmek bizlere büyük kolaylık sağlar. çağıl lağımcı diye nitelendirebileceğimiz ustalarımız, ellerindeki kameralı kanal açma robotu ile müdahale ederek tıkanmayı açar veya arızalı bölgenin tam yerini tespit ederler. Böylece boydan boya her yeri kırmaktan yahut tünel açmaktan kurtulmuş oluruz.

 

Kanalizasyon açan usta bulmak eskisi kadar rahat da değildir. Esasen insanlarımızın çoğu bu işi kimin meydana getirdiğini bilmez ve lağımı kim açar yada kanalizasyonu kim açar diye internetten ilgili kişiyi ya da kurumu ararlar. Bizler size izah edelim; kanalizasyon tıkanıklığını açan şirket hepimiz ve bizim benzer biçimde kanal açma su ne kadarağı bulma hizmeti veren firmalardır. Bu yönden firmamız gelişmiş ülkelerdeki sistemleri ile eş zamanlı olarak kullanmakta ve her an yeni teknolojiyi takip etmektedir. Her işin makinelere yapmış oldurıldığı bu zamanda, lağım açma işini hala kazma kürekle yapmak kimseyi de tatmin etmiyor artık. İnsanlar meydana getirilen her işin kendi gözüyle görülmesinden yana olduğundan, görmedikçe güvenemez hale geldiler. Sizlere görerek tıkanıklığın açıldığı bir hizmet sunuyoruz.

 

Tırazı gelen kanalizasyon borusu, başa istenmeyen felaketlerin gelmesine yol açabilmektedir. Böyle bir durumda yapılacak olan yanlış müdahaleler ise, işin içinden daha da çıkılamaz bir hal almasına yol açar. Unutmayınız ki şuursiz yapılacak her uygulama, hem sağlığınızı ve bütçenizi riske atarken bununla birlikte problemlerın tekrarlanmasına sebep olabilir. Bundan dolayı kanalizasyon tıkanması problemi ile karşılaştığınız takdirde kanalizasyon açma ustası tarafınca destek almalısınız. Tıkalı kanalizasyon açan servis ile birlikte gelen uzman ustalar, profesyonel bir şekilde robotlarla tıkanıklıkları gidermektedir. Robotla kanalizasyon gideri açan tesisatçı firma İstanbul tesisat ise size 7/24 bu konuda destek olmaya hazırdır.

 

Makine ile kanal açma nedir? Robotla kanal açma işini yapan lağımcılar

 

Lağım olarak adlandırılan yer aslında wc gider borularıdır. Bu borularda bir sorun olduğu süre kirli suyu geri verdiği için lağım taştı diye derhal bir döşemçı arayışına gireriz.  Tıkalı olan yer derhal müdahale edilip açılması gereklidir. Bunun için üretilen bilgisayarlı sistemler yardımıyla hiç bir alan kırılmadan bu işlemin başarı oranı %99’dur. Makine ile garantili kanal açan şirket arayışına girmek zorunda kalırız. Peki bu makineler tıkanıklığı mutlaka açabilir mi? Evet yalnız istisnai durumlarda gider borusu açılmayabilir. Bu durumlar nedir bunları kısaca özet geçmek gerekirse;

Binanın bağlı olduğu logar dolu ise tıkanıklık açılmayacaktır. Rögar tıkanıklarını oturduğunuz yerdeki belediyeler ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

Bina ana borularında da çökme gibi bir durumla da karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Çöken borunun malesef açılma ihtimali kesinlikle yoktur. Çöken kırılan borularda kameralı dedektör değidimiz sinyal verici cihazla çöken noktanın tespitini yapabilmekteyiz. Dedektörle Kanal Tespiti yazımızda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

 

Seben Kanal Açma

 

Kanal Açan Lağımcı Firmalar

İstanbul döşem firması, teknolojik makineyle lağım açan firmalardan biridir. İstanbul’da hizmet veren firmamız tüm kanal açma makinelerine sahip olduğundan lağım açma servis hizmetini tüm semtlere vermektedir. Kamerayla lağım açan usta ekibimiz kanalizasyon borusunun içini görüntüleyerek tıkanıklığı açar veya tam yerini belirleyerek tamirini yapar. Bunun için tek yapmanız gereken firmamızı arayıp servis kaydı açtırmaktır. Firmamızın verdiği hizmetlerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

  • Kamerayla lağım açma servisi
  • Kanalizasyonu robotla açma
  • Makineyle kanal açma servisi
  • Robotla lağım açan usta

Sektörler;

Kanalizasyon İşleri