sıhhi tesisatçı yeni yapılan yapılarda olabilecek her türlü boru sistemini ve diğer sistemleri oluşturan kişidir. Sıhhi tesisatçı ustası gerçekten yapılarda ciddi işleri yapan kişilerdir. Bu ustalar;

  • Boru döşeme
  • Su tesisatı döşeme
  • Tesisatları kontrol etme
  • Tesisat planları oluşturma

gibi işlemler yaparlar. Temiz su ve atık su tesisat işlemleriniz için bu ustalara başvurmanız gerekmektedir.  

  Sıhhi Tesisatçı

Tesisat ustaları, binalarda oluşması gereken tesisat sistemlerini sağladığı gibi kurulu olan tesisatların bakımlarını ve tamirlerini de yapmaktadırlar. Mutfak ve Wc lavabolarınızdan ve küvetlerinizden giden suların gittiği borular sıhhi tesisatçı tarafından oluşturulmuştur. Tesisatçılar önceden döşedikleri borularda ne gibi sıkıntılar olabileceğini bilerek tamirlerini yapabilirler.  

Lavabonuzun musluğunda bozulmalar olduğunda, lavabonuzda sularınızın gitmediğini gördüğünüzde ve diğer herhangi bir arıza sırasında sıhhi tesisat ustalarına Hemen Geliriz üzerinden ulaşarak işlerinizi halledebilirsiniz.  

Sularınızın evlerinizin musluklarına kadar gelmesini sağlayan ustalar, sıhhi tesisat ustalarıdır. Bu ustalar sizlerin evlerinizde belediye suyunu rahatlıkla kullanabilmeniz için özel bir tesisat planlarlar ve uygularlar. Su tesisatı yapılmış olan binalarda sular sıkıntısız bir şekilde evlere gelirken aynı dakikada da atık sular yoğun rahat şekilde şehrin altyapısındaki borulara bağlanarak evlerden çıkar.  

Sıhhi tesisat ustalarına ulaşmak için Hemen Geliriz'den aramalara başlayabilirsiniz. çağrı yaptığınız ustalar ile yapılacak yöntemleri önceden detaylı bir şekilde konuştuğunuz takdirde, sonradan oluşabilecek hataların önüne de geçmiş olursun. Yaklaşık bir fiyat alarak da tesisat işlemleriniz için vereceğiniz fiyat bilgisine ulaşmış olursunuz.  

 

Tesisat İşleri

Tesisat işleri ilk başta ne kadar düzgün yapılırsa, tesisatın uygulama süresi boyunca o kadar rahat kullanılır. Tesisatta çıkan hasarlar ustaların yapabileceği işlerdir. profesyonel bir yardım almadan yapılamayacak hasarlar oluşmuş olabilir.  

Sıhhi tesisatçı en başta işini ne kadar düzgün yaptıysa daha sonraları o kadar kusursuz aktif bir tesisat sisteminiz olmuş olur. Sıfırdan başlanacak tesisat işleriniz için profesyonel firmalar ile çalışınız. Bu firmalar sizlere en düzgün hizmeti verecektir. profesyonel firmalar Hemen Geliriz yapısında mekan almaktadır. mekan alan bu firmalar en kalite hizmeti sizlere sunarak sizlerin tesisatla ilgili problemlerinizi en aza indirmeye çalışmaktadır.  

Sıhhi tesisatçının yaptığı bazı işler;

Su kaçağı giderme

Tıkanıklık açma

Tesisat tamiri

Bu işleri yapan çoğu tesisatçı kaliteli hizmet sunmamaktadır. yoğun hızlı su kaçağı yaratan durumlarda kalmamak için en düzgün ustalarla çalışınız. Su kaçağı fayans aralarından veya parkelerinizin arasından sızan sulardan anlaşılmaktadır. ancak bu suların nereden geldiği anlaşılmamaktadır. Sıhhi tesisatçı bu kaçağın kaynağını bularak orayı tamir eder. Evlerinizde oluşabilecek su kaçaklarının önüne geçmiş olursunuz. Evlerinizde su kaçağı olduğu durumlarda, su baskınları sonucu eşyalarınız zarar görebilir sizler evlerinizde mahsur kalabilirsiniz.  

Tesisatta kullanılan araç malzemeler bir ustanın çantasında olması gerekmektedir. Ustada bulunmayan herhangi bir araç gereç, işlerinizin aksamasına neden olmaktadır. Ustada olan vana açma anahtarları sizlerin evinizde mevcut vanalara uygun değilse o vanaları kapatıp açamayacağı için işlemlerini gerçekleştiremeyecektir.  

Vanaların kapatılıp çalışılması önemlidir. Çalışma sırasında oluşabilecek su baskınları işleri geciktirebilir. Aynı dakikada bu su problemi işleri daha da kötü duruma getirebilmektedir.  

 

Tesisat Döşeme Fiyatları

Tesisat döşeyen firmaların bütün farklı fiyatlandırmalar ile çalışmaktadır. Fiyat standardı hiçbir firma için bulunmamaktadır. Bu firmaların bütün yapılacak işe göre fiyatlandırma yapmaktadır. Ücretlerin fazlalığından şikayetçiyseniz Hemen Geliriz'den ulaşacağınız ustalar ile çalışarak en uygun ücretleri ödeyerek işlerinizi tamamlayabilirsiniz.  

Fiyatlarda kullanılan boru kalitesinden, aktif ekip çalışanlarının sayısına kadar her şey fark ettirmektedir. Bu durumlarda yapmanız gereken tek şey Hemen Geliriz'den arayacağınız ustalar ile konuşarak işleriniz için fiyat bilgilerini öğrenmektir. Ev veya iş yerlerinizde oluşabilecek tesisat sorunlarınızda en yakın sıhhi tesisatçıya ulaşmak kolay. iş yerlerinizde işlerinizin aksaması güzel olmayan bir durumdur ve acil bir sıhhi tesisat ustasına ihtiyacınız varsa Hemen Geliriz'den ulaşacağınız ustalar sizlere yardımcı olacaktır.  

Evinizde veya çalışma yerlerinizde oluşturulacak bir tesisat işlemi için sıhhi tesisatçıya ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız tesisat ustasının size güven vermesi önemlidir. Güven vermeyen ustalar ve firmalar ile çalışmayınız. Yaptıracağınız işlemler sırasında oluşabilecek diğer sıkıntılar için ustalar veya firmalar sizlere garanti hizmeti sunmaktalardır. Garantili hizmet veren firmalar ile çalışınız. Aradığınız servisin tesisatta kaç yıla kadar olan arızalara baktığını öğrenin. Garantinin kaç yıl geçerli olduğunu sorun. Garantili aktif firmalar kaliteli ve işlerini düzgün yapan firmalardır. İşlerini düzgün yapan garantili firmalara ulaşmak için Hemengeliriz.com'u ziyaret edin.  

 

En Yakın Sıhhi Tesisatçı

Evlerinizde veya ofislerinizde oluşan tesisat sıkıntıları için acil olarak ihtiyacınız olan sıhhi tesisatçıya Hemen Geliriz ile ulaşın. Size yakın olan tesisatçılar işlerini daha hızlı yapacakları için daha yoğun seçim edilmektedir. Evinize, iş yerinize yakın olan ustaların yol maliyetleri de düştüğü için sizlerden alacakları ücretler de düşmektedir.  

En yakın sıhhi tesisatçıyı bulmak için, Hemen Geliriz'in konum bölümüne bulunduğunuz şehri girerek ulaşabilirsiniz. Sizlere yakın olan tesisatçılar hızlarını daha hızlı yapacakları için yoğun daha aşırı seçim edilmektedirler.  

Tesisat ustaları ilk önce, tesisatın hazırlanacağı yerin planlamasını çıkarmaktadır. Çıkarılan plan üzerine ustalar kullanılacak malzeme tipini kararlaştırır daha sonrasında ise kullanılacak malzemelerin adetlerini çıkararak, döşeme işlemlerine başlarlar.  

 

Elektrikli Şofben ve Bulaşık Makinesi Montajı

Bu cihazların montajını da tesisat ustası yapmaktadır. Elektrikli şofben ve bulaşık makinelerini uygun borulara takarak çalışmalarını sağlamaktadırlar. Bu cihazların hem su alımı yapması hem de suyu geri vermesi durumları söz konusudur ve bir giriş, bir çıkışları bulunmaktadır. Elektrikli şofben ve bulaşık makinesi takılırken döşenen özel borular önemlidir. Eğer evin sıcak ve soğuk su boruları programlı bir şekilde takılmamışsa o süre bu borular için tekrar tesisat kurma yöntemleri yapılmaktadır.  

Tesisatı tam olan yapılarda, kolaylıkla şofben ve bulaşık makinesi montajı yapılabilmektedir. Ustalar dakikalar içerisinde şofbene sıcak su çıkışını ve soğuk su giriş bağlantısını takabilmektedir. Bulaşık makinesi montajı yapılırken de aynı şey geçerlidir. atık su borularının çıkması için takılan boru ve temiz suyun girişi için takılan borular farklıdır. Bu farklılıkları ustalar kolaylıkla çözebilmekte ve hiçbir sıkıntı olmadan boruları takabilmektelerdir. Borularda yapılan herhangi bir yanlış bağlama sonucu cihazlarınız arızalanabilir. Arızalanan cihazlar sigortanın atmasından, elektrik kaynaklı yangınların çıkmasına kadar olumsuz şeylere yol açabilir.  

 

Armatür Arızaları

Armatürlerinizin arızalanması veya su akıtması durumunda olumsuz sonuçlar doğurabilir. Armatürlerin tamamen bozulması durumlarında sıhhi tesisatçı sizlere yeni bir armatür takma işlemini gerçekleştirecektir. yoğun çeşidi olan armatürleri seçme şansı sizlere bırakılmaktadır. dilediğiniz armatürleri seçerek istediğiniz şekilde banyo ve mutfak lavabonuzu dekore edebilirsiniz. Armatürlerin arızalanmasına ihtiyaç kalmadan daha estetik gözükmesi için de değişimi mümkündür.  

Değiştirilmek istenen armatür modellerini sizler dilediğiniz gibi evlerinize uygun bir şekilde seçebilirsiniz. Musluklarınızın bozulması gibi durumlarda ise su faturalarınızdaki fazlalık sizlerin dikkatini çekecektir. Su faturalarının artmasının yanı sıra tükenme derecesine gelen suyun tasarrufu için musluklarınızı tamir ettirmeniz gerekmektedir. tamir edilmeyen musluklardan yoğun aşırı su sızıntısı olmadığını görebilirsiniz ancak ay toplamında veya yıl toplamında o küçücük damlacıkların toplamı tonlarca olabilmektedir. Bunun gibi durumlar için dikkat edilmesi gereken konular bunlardır. En hızlı şekilde bir sıhhi tesisatçı bulmak için Hemen Geliriz üzerinden aramalara başlayın. konumunuzu girdiğiniz anlarda sizlere en yakın olan sıhhi tesisatçılar listelenecektir.